Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

פסיכולוגיה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

מי הזיוף הזה ומה העבודה שלו? Podiatry - (מתוך "מתחת" - ברגל) רופא, העוסקת בטיפול הרפואי של הרגליים, אבחון (הערכה של העור והציפורניים), טיפול, טיפול ושיקום של התחנה.

מי הוא זיוף?

התחום המקצועי של עבודתו של הרופא כולל את השירותים של מניקור רפואי - עבודה עם עצירות הבעיה.

Podology הוא מדע כי הוא סמוך לדרמטולוגיה וניתוח. ענף זה של הרפואה הופיע לאחרונה יחסית, אבל הוא מקבל אינטנסיבי נהנה הפופולריות. בעיה כזו כמו יבלות, סדקים, דפורמציה של הציפורניים, מסמר פטרייתי ונגעים בעור ברגל נפוצים מאוד דורשים טיפול מיוחד וגישה.

Podolog, לרוב, יש התמחות אחת - טיפול של רגל סוכרתית, טיפול של הציפורן חודרנית, עיסוי פוסט טראומטי. החלופה לא תחליף את הרופא של התמחות רחבה ואינה לוקחת על עצמה את האבחנה של אבחון מדויק, אבל באשר למצב כף הרגל, היא יכולה לקבוע למומחה באיזה אזור יש לשלוח את המטופל. לקבלת אישור מדויק של כמה אבחנות, נדרשות תוצאות בדיקות מעבדה ורק לאחר מכן הוכנה תוכנית טיפול מקיפה, אם יש צורך בכך, על ידי מומחים בפאתולוגיה המתגלית.

מה עושה הזיוף?

מה עושה podology לעשות ובאיזה תחום זה מתמחים? הראשון הוא לדאוג הרגליים. אם יש סימנים של מחלה כלשהי במהלך הבדיקה הראשונית, הרופא כפוף קובע את הסיבה ועושה תוכנית לטיפול יעיל לוקח בחשבון את כל התכונות והתייעצות עם רופאים של התמחויות הקשורות. היבט אחד הוא מתן שירותי פדיקור רפואי. זה שונה בתכלית מן קוסמטי - הרופא מסייע בעדינות לחסל יבלות ו יבלות, עור קשוח, סדקים על העקבים, ציפורניים חודרנית. פלסטיק הוא גם עשה ו prosthetics של צלחת הציפורן במקרה של טראומה או עיוות.

יש בעיות כאלה ומחלות כף הרגל הדורשות אבחון מוקדם וטיפול מיוחד מאוד: 

  • התעבות העור; 
  • תירס; 
  • יבלות; 
  • מסמר פטריה; 
  • הבעיה של הציפורן חודרנית; 
  • דפורמציה של ציפורניים 
  • מחלות מיוחדות שבהן מופרעים תהליכי הגפיים של הגפיים (סוכרת).

כמו כן, podog עוסקת בבחירת טיפול כף הרגל המתקנת, כולל עיסוי, הליכים פיזיים, תותבות ציפורניים (אסתטי, מרפא), וכן נותן המלצות לטיפול ברגל טיפולית, מניעת מחלות.

כדור של פעילות

קודם כל, הוא מספק טיפול הרגליים. אם יימצאו סימנים כלשהם למחלה, הוא מבצע טיפול מונע וינסה למצוא את הסיבה. בתחום הטיפול כולל פדיקור רפואי. מ רגיל זה שונה בכך שהיא מבצעת אינה קוסמטיקאית, רופא Podiatry, הנאבקת עם סדקים בעקב, יבלות, יבלות, כף רגל זיעה ולחות. בנוסף, podog, באמצעות מערכות מתקנות, מרפא מסמרים צומח, prosthetics אותם. הוא גם נותן המלצות על טיפול נוסף ושימוש בקוסמטיקה.

האזור הבא שבו עוסקת פודולוג הוא טיפול ב"תסמונת כף הרגל הסוכרתית ". זה בא לידי ביטוי בחולי סוכרת, הוא חוסר הרגישות של העור של הרגליים. תסמונת זו כוללת גם את החספוס של העור ואת המראה של סדקים בין בהונות. אם חולי סוכרת לא מקבל טיפול הולם את הרגליים, זה יכול להוביל לתוצאות הרסניות - כדי נמק. לכן, ביקור קבוע לרופא-פודוגאגה הוא הכרחי עבור אנשים עם אבחנה זו.

קודם כל, טיפול רפואי באיכות גבוהה ברגל. אחרי הכל, מניעת כל מחלה היא תמיד פרודוקטיבית יותר וזולה יותר מאשר טיפול. אם הטיפול מתבצע על בסיס קבוע, זה הרבה יותר קל עבור מומחה להבחין בשינויים ספציפיים למחלה זו או אחרת.

כמובן, זיוף לא לאבחן, שלא לדבר על לטפל, אבל, כאשר מבחין סימנים של תחילת הבעיה, יכוון את המטופל לרופא המתאים. וכאשר נעשה את האבחון ואת הטיפול הוא prescribed, podogology יבצע את כל ההליכים שנקבעו. לדוגמה, אנשים רבים מכירים בעיה כזו כמו יבלות.

לעתים קרובות אנשים סובלים מהם במשך שנים רבות. רבים מעת לעת לנקוט בשיטות קיצוניות - טיפול בלייזר, הסרת כירורגי וכדומה, ושום דבר לא עוזר. כדי להיאבק ביעילות בבעיה, אתה צריך לדעת איך זה עולה ומתפתח. ולפני הסרת הסגירה, podogolog ישלח את המטופל לאורתופד. אחרי הכל, את המראה של יבלות הוא התגובה של העור לעומס מוגבר. מבלי להסיר את העומס, מבלי להפיץ אותו בצורה שווה יותר, לא ניתן להיפטר יבלות.

אם הבעיה אינה חמורה מאוד, או קשורה, למשל, עם הגדרת אצבע לא נכונה, זיוף יכול לפתור את זה במקום, ביצוע אורתוז (מתקן) יחיד של מסה סיליקון. בכל המקרים האחרים, הייעוץ של רופא אורתופדי הוא חובה. מצב דומה קורה במקרה של זיהומים פטרייתיים. רק הרופא יכול לאבחן ולרשום את הטיפול על בסיס הניתוח, אבל הטיפול יבצע זיוף (ניקוי קבוע וטיפול בסמים, תיקון צורת צלחת הציפורן).

בחדר podologichesky, בעיות רבות הקשורות ברגל נפתרות, כגון טיפול מיוחד טיפול סדקים, תיקון של ציפורניים חודרנית. בנוכחות של ציוד מודרני, קוסמטיקה וטכנולוגיה לא בהכרח לרוץ עם בעיות אלה למנתח.

מספר רב של טכניקות מודרניות מאפשרות זיוף לתקן ציפורניים חודרנית גם במקרים מוזנחים מאוד בנוכחות דלקת. אם כבר מדברים על הבעיות המטופלות על ידי מומחים בתחום, אחד לא יכול להתעלם כזה קטגוריה של חולים כמו חולי סוכרת. סוכרת היא מחלה מורכבת מאוד רציני שמביא איתו מגוון שלם של בעיות. אחד מהם נקרא "תסמונת רגל סוכרתית". ירידה בחסינות, החמרת מחזור הדם, נוירופתיה (אובדן רגישות) - זה לא כל הקשיים שבהם אתה צריך להתמודד עם זיוף בעת עבודה עם אנשים עם סוכרת. וכמובן, כאשר מטפלים בצעדי סוכרת, יש צורך לצפות במספר עצום של חוקים והגבלות. זהו הרמה הגבוהה ביותר של מצב סניטריים של הממשלה, מדויק, כמעט התכשיטן טיפול של אזורים בעייתיים, כי אפילו פצע קטן יכול להיות כרוך בבעיות במהלך העיבוד. אבל לא רק חולים עם בעיות חמורות יכולים להעריך את היתרונות של החדש מתעוררים sub -ology חדרים. טיפול היגייני רגיל של הרגליים ללא הסיכון של העברת זיהום מחולה אחד למשנהו הוא אטרקטיבי בפני עצמו.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.