Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

עור של תינוק: מבנה, מחלה, טיפול נאות

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 30.11.2021

לעור של תינוק שזה עתה נולד יש מספר תכונות שכל אמא צריכה לדעת לטפל טוב יותר בתינוק שלה. אחרי הכל, הרבה בעיות עור אצל יילוד, אשר אמהות נראה מסוכן, הם תכונות פיזיולוגיות נורמלי לחלוטין של הסתגלות של עור של תינוקות לסביבה החיצונית. למניעת פתולוגיות רבות אתה צריך לדעת לא רק את התכונות של תפקוד העור, אלא גם איך לטפל בזה.

העור תכונות תינוק בריא

כדי להבין אילו תנאים עור לילד הם נורמליים, אשר פתולוגיים, חשוב מאוד לדעת את הפונקציות הבסיסיות ואת התכונות המבניות של העור של התינוק.

העור הוא איבר רב תכליתי בעל חשיבות רבה בשל תפקודו של המכשול הראשי, פונקציה של הגנה מכנית, thermoregulation, תצפית החיסונית ומניעת אובדן נוזל. זה היה בעבר האמין כי כל הפונקציות העור להגיע לבשלות שלהם על 34 שבועות של הריון. עם זאת, יש לומר כי העור של התינוק לאחר הלידה הוא בוגר, והיא ממשיכה להתפתח עד 12 חודשים. עורו של היילוד נתון לתהליך הדרגתי של הסתגלות לסביבה האקטופית, ובמהלך תקופה זו נדרש טיפול מיוחד.

תכונות פיזיולוגיות של עור של יילוד מאופיינות ברגישות, בעדינות ובשבריריות. יתר על כן, בהשוואה לעור של פגים, העור של תינוקות בריאים הוא אפילו רזה יותר עם שכבת קורנל דק יותר ופחות פונקציה הגנה יעילה של העור. כתוצאה מכך, יש עלייה של אובדן מים טרום אפידרמיס, עלייה ספיגה של כימיקלים וטראומה קלה על העור. זה מוכיח את הצורך בזהירות זהיר טיפול העור לתינוק שזה עתה נולד.

ה- pH של תינוק שזה עתה נולד שונה ממבוגרים. חומציות pH של משטח העור, שנצפתה בקרב מבוגרים ומתבגרים (pH <5), יש השפעה מגנה מפני מיקרואורגניזמים. אצל תינוקות, במיוחד בפגים, ה- pH של משטח העור נייטרלי, מה שמקטין באופן משמעותי את ההגנה מפני צמיחה מופרזת של מיקרואורגניזמים. זה עשוי גם לתרום לעלייה של אובדן מים transepidermal, איתות לשינוי פונקציה של מחסום האפידרמיס.

ליפידים אפידרמיס תפקיד חשוב בשמירה על הפונקציה המגנה של העור ואת היושרה של העור. עם זאת, התוכן של שומנים בעור של תינוקות הוא נמוך יותר בשל הפעילות הנמוכה של בלוטות החלב. מצד שני, העור שלהם יש תוכן מים גבוה. בהדרגה, כמות המים פוחתת ומוחלפת על ידי שומנים באפידרמיס, אשר ממלאים את התפקיד של מחסום בעתיד. מנגנון הגנה טבעי כזה לא יכול להיות מוחלף עבור ילד, ולכן הטיפול המקסימלי נדרש כדי לא להרוס את המכשול הזה. הרס מתרחשת בעיקר באמצעות שימוש במוצרים כימיים לא מתאימים במהלך טיפול בעור.

דרמיס יילוד מכיל פחות קולגן בוגר מאשר מבוגרים, ומכיוון שהוא מכיל ריכוז גבוה של proteoglycans, הוא מגיע לתכולת מים גבוהה יותר.

תכונה נוספת של מבנה העור של התינוק היא עובי קטן יותר של שכבת הקרנית ואת מספר מוגבר של זקיקי השיער. ככל שהילד קטן יותר, כך הוא רגיש יותר להפרשה בלוטתית מופרזת (זיעה וחלב), אשר יכולה להשפיע על התפתחות של בעיות כגון חום דוקרני בעת חסימת העור בחיתול.

מאז מחסום האפידרמיס הוא בוגר תינוקות, חדירות העור הוא גבוה מאוד, במיוחד בשבועיים הראשונים של החיים. זה גורם סיכון משמעותי של רעילות מן הספיגה של תרופות דרך העור. בנוסף, העור הזה הוא קל יותר לתקוף מכנית, שכן באזור של מגע עם חיתולים או עם השימוש של מפיות, אשר לגרום להסרת חוזרות ונשנות של תאים של שכבת הקרנית, וכתוצאה מכך, להגדיל את חדירות העור.

הצבעים הרגילים של עור התינוק הם שונים בתקופות שונות של החיים. מיד לאחר הלידה, העור יכול להיות בצבע אדום בוהק, מה שנקרא אריתמה. כאשר ילד מתחיל לנשום אוויר, צבע העור משתנה לגוון בהיר יותר, ואז הופך ורוד. זה reddening של העור בדרך כלל מתחיל להיעלם ביום הראשון. ואז העור הופך ורוד בהיר, אשר נחשב נורמלי. אבל ישנם מספר שינויים בצבע העור אחרים האופייניים לילדים בריאים ונחשבים לתופעה פיזיולוגית. 

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

מחלות עור של תינוקות

תינוקות לעיתים קרובות יש פריחה או בעיות עור אחרות. חלק מהם באמת יכול להיות מסוכן על חייו ובריאותו של הילד, אבל רוב התנאים האלה ייעלמו מעצמם בתוך כמה ימים או שבועות.

מחלות זיהומיות של עור של יילודים בין כל התנאים תופסים אחוז קטן. הם מתפתחים כאשר מיקרואורגניזם פוגע בעור של ילד עם התפתחות של תהליך דלקתי. בהתחשב בעור הרזה של התינוק, זיהום יכול לקרות בפשטות. מחלות עור מפוארות בתינוקות לפתח עם זיהום במהלך הלידה או בתקופה שלאחר הלידה המוקדמת. חומרים זיהומיים יכולים להיות streptococci, staphylococci, E. Coli, פטריות. Staphylococcus על העור של התינוק לעיתים קרובות גורם זיהומים נפוצים - vesiculopustolosis, staphyloderma. מסוכן יותר כאשר המיקרואורגניזם מקבל על העור פגום כבר של התינוק, למשל, עם פריחה חיתול. זה מוביל לזיהום של שכבות עמוקות של האפידרמיס ואת התפשטות הזיהום.

תינוקות לעיתים קרובות יש זיהום קנדידה. פטרייה זו ניתן למצוא בכמויות קטנות על הריריות הריריות, מבלי לגרום כל גילוי. כאשר קנדידה מתחילה להתרבות פעיל, זה גורם לדלקת של רירית הממברנה. קנדידיאזיס בעור אצל תינוק שזה עתה נולד מתרחש אצל ילדים מוחלשים עם זיהום איידס או אי-ספיקה, כאשר ההגנות נפגעות כל כך שהמיקרופלורה ואיזון העור מופרעות. זה בא לידי ביטוי על ידי פטינה לבן על ריריות ועור רירי.

פריחה על עור של תינוק יכול להיות תופעה נורמלית שבה אין פתוגנים. זה נוגע לתנאים הפיזיולוגיים של הילד, המתעוררים כאשר העור מסתגל לתנאי הסביבה החיצונית.

Pustules על העור של התינוק הם מודאגים ביותר על ההורים, וזה בלתי סביר. הם ממוקמים לעתים קרובות יותר על הלחיים, על האף ועל המצח. אלה אקנה בילדות, אשר יכול להתבטא במהלך השבועות הראשונים של החיים בדרך כלל ללכת לבד שלהם במשך מספר חודשים. Pustules כאלה בתינוק אין שום קשר אם הילד שלך יהיה בעיות עם אקנה במהלך גיל ההתבגרות. הם מתפתחים בגלל הפרשת בבלוטות העוריות וסתימת הבלוטות, שנראית כמו פוסטולים.

מחלות לא זיהומיות של עור של תינוקות כוללים גם אריתמה רעילה. זוהי תכונה של התגובה של תינוקות כדי גירויים פיזיולוגיים, אשר עובר עם תכונות קטנות. פריחות אלה מופיעות על הפנים או על הגפיים בתחילה מופיעות עור אדום. ואז האלמנטים של הפריחה הופכים לפוסטולה עם מראה "מנוקד". בועות כאלה אופייניות אריתמה רעילה, ועם איכות טובה של אופי, כגון אריתמה אין הפרה של המצב הכללי. שלפוחיות על עור של תינוק עם אודם רעיל להיעלם בתוך שבוע ללא הרבה מאמץ התערבויות.

ישנם תנאים רבים בהם צבע העור משתנה אצל תינוקות. נזלת פיזיולוגית של עור של תינוקות היא אדמומיות ביומיים הראשונים לאחר הלידה. זה נורמלי וזה לא דורש שום פעולה, כי אז העור הופך ורוד וקטיפתי. עור כחול בילוד גם קורה בתנאים רגילים, אם שינויים כאלה ממוקמים על האצבעות או סביב הפה. ציאנוזה קטנה כזו יכולה להתקיים אצל ילדים בריאים כתוצאה מהסתגלות נמוכה של מערכת הלב וכלי הדם. כמובן, אם ציאנוזה פרושה על העור כולו או שיש תסמינים אחרים במקרה זה, אז שינוי כזה בצבע העור דורש התייעצות מיידית של הרופא.

עור חיוור או לבן בילוד יכול גם מדי פעם להופיע, ככלל, כאשר יש שינוי בטמפרטורת הגוף. בזמן הליכה או בטמפרטורה בלתי יציבה בחוץ, הגוף של התינוק עדיין לא יכול לווסת את הטמפרטורה מספיק טוב. לכן, את הטמפרטורה של הגוף שלו יכול בקלות ירידה, אשר באה לידי ביטוי על ידי vasor vasospasm.

עור שיש בילוד עשוי להופיע עם ירידה בטמפרטורת הגוף, או במקרה של תיאום לקוי של מערכת העצבים. הפרות כאלה מתרחשות אצל ילדים לאחר פגיעה היפוקסית במערכת העצבים. במקרה זה, כאשר נועצים נוירולוג, יש צורך לומר על פרקים כאלה של שיזוף של העור, אשר יכול להיות אחד הביטויים של הפתולוגיה.

צהבת פיזיולוגית היא מצב אצל תינוקות כאשר רמת הבילירובין עולה. צהבת פיזיולוגית לא מופיעה עד היום השני או השלישי לאחר הלידה ונעלמת תוך 1-2 שבועות. תרכובת זו יש תכונות במהירות ובקלות לחדור את העור ואת רירי, גרימת צבע עור צהוב. עור צהוב של התינוק יכול להתפשט על הפנים, ידיות, תא המטען לקו הטבור. זה שווה לרמה של bilirubin, אשר אינו מסוכן על חייו של הילד. אם אתה רואה את העור הצהוב על הרגליים, על הידיות, במיוחד את הרגליים וכפות הידיים, זה מצביע על דמות גבוהה של bilirubin ואת הסיכון לבריאות של התינוק.

תינוק שזה עתה נולד נולד עם עור מקומט וציפוי מגן, הנקרא חומר סיכה המקורי. ציפוי זה על העור exfoliates במהלך השבוע הראשון, אשר נראה כאילו עור של תינוק חדש אמור לזחול.

בין התנאים הפתולוגיים המתרחשים לעתים קרובות, דימום בעור של תינוק נולד נחשב נפוץ. זה קורה כאשר הילד הוא דחוס במהלך המעבר דרך תעלת הלידה. בהתחשב בעור של תינוקות שזה רזה מאוד, וכלי שברירי, עלול להיות נזק קל להם עם היווצרות של דימום נקודה קטנה. ככלל, פטריות קטנות כאלה על העור נעלמות במהירות. חותם מתחת לעור של תינוק יכול להיות עם hematomas של גודל ניכר, אשר יכול להיות ממוקם באזור של מקומות רקיע - הראש, הצוואר.

Atopy של העור בתינוקות היא לא כל כך נפוץ, כי במהלך תקופה זו צריכת האלרגנים לתוך הגוף של התינוק הוא מינימלי. לרוב תגובות אלרגיות אצל ילד יכולות להיות על מזון שאמא אוכלת בזמן ההנקה. לכן, הגורם העיקרי יכול להיחשב אלרגנים למזון.

אחת הפתולוגיות הנדירות היא ichthyosis של העור בתינוקות. מחלה זו יש אופי תורשתי קשורה הפתולוגיה של הגן, אשר מסדיר את המבנה הרגיל של האפידרמיס. מחלה זו באה לידי ביטוי מן החודשים הראשונים של החיים. לילד יש עור יבש, מחוספס, שהוא נוטה להיפרקרטוזיס חמור. זה הפשטה מתרחשת בשכבות עם פילינג בולט גירוי של שכבות עמוקות יותר. בהתחשב באופי התורשתי של הפתולוגיה, האבחנה אינה קשה, משום שבמשפחה חייבת להיות אפיזודה של מחלה כזו.

עור קלף בתינוק עשוי להיווצר על רקע יובש קשה ומתקלף. זה נצפה לעתים קרובות בילדים מועברים, אבל זה יכול גם להיות בריאים, אשר הוריהם סובלים אטופיק דרמטיטיס. אם אתה מטפל כראוי בעור כזה, זה לא מביא אי נוחות לילד.

Aplasia של הקרקפת בתינוקות מתייחס אנומליות מולדות. פתולוגיה זו אינה שכיחה כמו אנומליות מולדות אחרות. זה קורה כאשר היווצרות של העור מופרעת במהלך התפתחות הילד בשלבים המוקדמים. יש מחלה כזו כמו היעדר כתם של אפידרמיס ודרמיס על הקרקפת, אשר ניתן להחליף עם צלקות הזמן. ילדים עם מחלה זו דורשים טיפול זהיר. 

trusted-source[11], [12], [13]

טיפול נאות בעור התינוק

בשל מאפייני העור של תינוקות, תינוקות וילדים, מוצרי קוסמטיקה המיועדים להיגיינה והגנה דורשים תשומת לב מיוחדת בעת השימוש בהם. אחד התנאים החשובים ביותר הוא הרחקה של כל החומרים שיכולים להיות אגרסיביים פוטנציאליים לעור של תינוקות שזה עתה נולדו. הקליטה הספציפית של תרופות וסוכנים מקומיים תלויה במאפיינים הפיזיים והכימיים של התרופה, כמו גם בתכונות של מחסום העור. ככל שטח פני השטח של הגוף, כך גבוה הסיכון של רעילות percutaneous. גורמים אחרים הם מערכות המטבוליזם של תרופות לא בשלות, ובתינוקות, בעיקר פגים, חוסר הבשלות של מחסום האפידרמיס. למרבה הצער, מוצרים רבים המיועדים לשימוש על ידי ילדים יש חומרים רעילים פוטנציאליים כי הם מזיקים לעור של תינוקות. אפילו תוויות המכילות ביטויים כגון "נבדק דרמטולוגית" או "pH מאוזן" או "מרכיבים טבעיים או אורגניים" אינן מבטיחות את בטיחות המרכיבים. לכן, הטיפול בעור של תינוק חדש צריך להיות נבחר בקפידה על ידי קוסמטיקה מיוחדת.

עור יבש בתינוק הוא בעיה שכיחה כי ההורים של ילדים בריאים פנים בכל עת של השנה. במקרה זה, זה קורה לעתים קרובות כי עור של תינוק חדש הוא רעוע עקב הסרת השכבה העליונה, אשר נחשף לסביבה במהלך הלידה. זה נורמלי לחלוטין, אבל אתה צריך כראוי לרחוץ את התינוק לטפל בעור לאחר רחצה, שכן יש צורך למנוע היווצרות של סדקים.

עצם התהליך של רחצה של ילד יש כמה נקודות חשובות. עד גיל חודש, אתה צריך לרחוץ את התינוק רק במים מבושלים. טמפרטורת המים צריכה להיות קרובה לטמפרטורת הגוף (37 - 37.5 מעלות צלזיוס). אמבטיה צריך להיות קצר, לא יותר מ 5 דקות, במיוחד אם סבון משמש. זה גם יעזור למנוע maceration העור. פעולת חיכוך ספוג או בד מקדם איבוד חום רב יותר, מי transepidermalnyh מניות הגידול בהפסד ולהפחית את הידרציה של שכבת החרמן, ולכן לא מומלץ להשתמש בספוג. בעת רחצה תינוק, אתה צריך להתמקד באזורים הזקוקים לתשומת לב רבה יותר, כגון הפנים, הצוואר, הקפלים, ואת אזור החיתולים. טיפול בקפלי עור של תינוק חדש צריך להיעשות בצורה יסודית יותר תוך שימוש בתכשירים נוזליים ובהמשך הרטבה.

לסבון מסורתי יש דטרגנטיות טובה, יכולת emulsifying ומייצרת קצף מספיק, אבל זה מעצבן, ו- pH אלקליין שלהם יכול להרוס את שכבת השומנים פני השטח של העור של התינוק. זה יכול להוביל יובש יתר של העור ולכן יש להימנע. סבונים גליצרין בשל תוכן גליצרין מוגזם, שהוא קרם לחות רב עוצמה, יכול לספוג עודפי מים מן העור, אשר יכול לגרום יובש וגירוי.

חומרי ניקוי אידיאליים לתינוק בעת רחצה צריך להיות נוזלי, רך, ללא סבון, ללא ריח, עם חומציות נייטרלית או חומצית מעט. הם לא חייבים לגרות את העור או העיניים של הילד או לשנות את חומצת ההגנה pH של משטח העור.

בעת שימוש בשמפו, אותם היבטים יש לקחת בחשבון: הם צריכים להיות עדין, רק מעט קל, עם pH קרוב לגוף.

יש גם כמה אמצעי זהירות אחרים שיש לנקוט כדי לטפל בעור של הילד. חיתולים צריכים להשתנות בתדירות גבוהה, וחיתולים חד פעמי superabsorbent יש להשתמש כי יש להם יכולת גדולה יותר לשמור על יובש באזור החיתולים. היגיינה של אזור החיתולים עם מים חמים ללא סבון מספיקה טיהור שתן יומי. שימוש יומי של תרופות מקומיות כדי למנוע דרמטיטיס אינו הכרחי עבור ילדים עם עור רגיל. הציפורניים של תינוקות צריך להיות נקי וקצר כדי למנוע פציעות בעור.

כאשר לאחר העור הרך הרך הוא רעוע, ואז עור כזה חייב להיות רטוב. לחות העור של יילוד מומלץ לטיפול יומי של עור יבש, דרמטי קשקשים בילדים עם אטופיק דרמטיטיס. אצל תינוקות בריאים, העור אינו זקוק להידרציה יומיומית. מאשר להרטיב עור של התינוק? היתרון בשימוש בתינוקות הוא emollients או קרמים ללא בשמים, צבעים וחומרים משמרים, שהם היעילים ביותר, בטוח ולעתים קרובות פחות יקר.

האפקטיביות של כל emollient הוא גדל כאשר הוא מיושם מיד לאחר רחצה על עור לח. מרככים ארומטיים יש להשתמש בזהירות רבה בגלל הסיכון של גירוי רגישות. כאשר emollients הם בצורה של משחה, הם occlusive ולתרום אפקט סיכה. עם זאת, הם יכולים לגרום acne, folliculitis, וגם להחמיר את הגירוד (במיוחד בחולים אטופי) כאשר נעשה שימוש באזורים חמים מאוד ולח. קרם לחות בצורת קרם ותחליב קל יותר ליישם על עור של תינוק שזה עתה נולד, מה שמוביל לדבקות טובה יותר בטיפול. הם גם תורמים אפקט מקטין.

שמנים עבור העור של התינוק לא אמור לשמש עבור dermatoses דלקתית או exodative. הם יכולים לשמש קרם לחות לעור של ילדים בריאים, ואז הם חודרים ככל האפשר לתוך הפנים לא ליצור תנאים להיווצרות של "אפקט הסרט". שמן זית לעור של תינוק שזה עתה נולד נחשב האוניברסלי ביותר, והוא גורם לתגובות אלרגיות.

מניעת מחלות עור של תינוק היא אמבטיה יומית טיפול בעור הנכון. הכלל העיקרי של מניעת כל סיבוכים ופריחות על עור התינוק הוא לא להשתמש דטרגנטים או שמנת, משחות על עור בריא. אם העור יבש, להשתמש רק משחה או קרם על עור יבש. ודא כי הילד לובש רק בגדים רכים, כותנה רצוי. לרוב, חיתול גורם לגירוי בשימוש בו. כדי למנוע זאת, אתה צריך לבדוק באופן קבוע חיתולים. החלף חיתולים מיד כאשר הם רטובים או מלוכלכים. שוטפים את שטח החיתול עם ניקוי עדין ללא ריח או מים נקיים. עם עור יבש, אתה צריך להשתמש לחות לילדים מיוחדים.

עורו של תינוק בן יומו ממלא את תפקידו של מנגנון הגנה בלבד, אך גם חילופי מים וחומרים עוברים דרך העור. לכן, ראוי לעור טיפול בתינוק הוא המפתח לבריאותו. כמה פריחות בעור לא מזיקים ותנאים יכולים להיות נוכחים בלידה או להופיע בתוך השבועות הראשונים, אשר אינו דורש הרבה חרדה. שימור שלמות העור, הפחתת הסיכון הפוטנציאלי של אטופיק דרמטיטיס (אקזמה) והורות היא עדיפות המפתח של טיפול בתינוק.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.