Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Videotoracoscopy בטיפול כירורגי של empeema pleural

המומחה הרפואי של המאמר

פולמונולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.10.2021

הדמייה של הצדר ברוב המקרים היא סיבוך של מחלות דלקתיות דלקתיות והרסניות, פציעות והתערבויות כירורגיות על איברי החזה והוא החלק המורכב ביותר בניתוחי חזה. נכון לעכשיו, על פי חוקרים מקומיים וזרים, ירידה בתדירות של מחלת ריאות חריפה הורסת-חריפה (GDZL), empyema pleural מסובך, לא נצפתה. כידוע, ב 19.1% -73.0% מהמקרים הגורם empeema nonspecific של הצדר הוא אקוטי חריף-הרסני מחלה הרסנית. יחד עם זאת שיעור התמותה הוא 7.2% - 28.3%.

Postesis פוסט טראומטי של empyema pleural נצפתה ב 6% -20% של תצפיות. התמותה בדמימה הפוסט-טראומטית של הצדר מגיעה לפעמים ל -30%, והתוצאות תלויים במידה רבה באופי הנזק ובעיתוי הטיפול בקורבנות עם טראומה בחזה.

בקשר עם הרחבת האינדיקציות ואת היקף ההתערבויות intrathoracic, צמיחה אינטנסיבית של עמידות אנטיביוטיקה של מיקרואורגניזמים שומרת על תדירות גבוהה של empeema pleuraler postoperative ו fistulas bronchopleural.

הטיפול בחולים עם empeema pleural הוא עדיין בעיה מורכבת, כפי שמעידים שיעורי תמותה גבוהים יחסית, תהליך כרוניזציה, נכות של חולים, רובם אנשים בגיל העבודה. בנוסף, שינוי בהרכב המינים של מיקרופלורה וסובלנותה לתרופות אנטיבקטריאליות רבות, עלייה בשיעור הזיהומים האנאירוביים ובית החולים, ועלייה באוכלוסייה האלרגית יוצרים קשיים נוספים בטיפול בחולים עם empyema של הצדר. שיטות טיפוליות אופרטיביות מלוות לעיתים קרובות על ידי סיבוכים, טראומטיים ולא תמיד ריאלי בגלל המצב החמור של החולים. המבטיחה את השימוש בניתוח "קטן" בטיפול המורכב בחולים עם empeema pleural, כולל videothoracoscopy, אשר, בהתאם לחומרת הפתולוגיה הריאתית, מוביל לריפוי של 20% -90% של תצפיות.

בקרב החולים שטופלו בשימוש בשחיקה אנדוסקופית של הצדר, 8.4% הופעלו, ואילו בקרב המטופלים עם ניקובים ונקזוז ללא בדיקה - 47.6%.

The thoracoscopy הראשון בעולם עם מסיבית בצד שמאל צדודית פלאוריסי עם התפתחות של פיסטולה כרוני 11 בן ילדה היה מנתח אירית ד"ר קרוז (1866), באמצעות אנדוסקופ המשקפת שפותחה על ידו.

היתרון של שימוש בחזה עבור empyema ריאתי התבטא לראשונה ב XVI כל הקונגרס הרוסי של המנתחים G.A. הרזן (1925). בתחילה, החזה היה בשימוש נרחב בטיפול בשחפת ריאותית. עם זאת, הופעתה של תרופות חדשות יעיל נגד שחפת הקשו על התפתחות נוספת של החזה במשך שנים רבות. יישום נרחב יותר של שיטה זו באבחון וטיפול במחלות דלקתיות של הריאות ושל הצדר התקבל רק בשני העשורים האחרונים.

V.G. Geldt (1973), באמצעות החזה בילדים עם pyopneumotorax, ציין את חשיבותה המכריעה באבחון של נגעים תוך-עיניים ובחירת שיטת טיפול. G.I. לוקומסקי (1976), עם empeema נפוץ הכולל, עם empeema מוגבל עם הרס רקמת הריאה, השתמשו החזה על פי השיטה של פרידל. בחלל pleural הציג צינור ברונכוסקופיים מקוצר מן סט פרידל מס '11 או מס' 12, בעזרתו של aspirator תחת שליטה של הראייה הסיר מוגלה פיברין פתיתים מהחלל pleural. סיום חזה עם ההקדמה לתוך חלל pleural של ניקוז סיליקון. בהתבסס על הניסיון שנצבר, המחבר עושה את המסקנה על התועלת של שימוש בחזה ביתית לטיפול empeema pleural.

ד 'Keizer (1989) דיווח על טיפול מוצלח של empeema pleural אקוטי עם חזה תפעולי, אשר השתמשו mediastinoscope כמו אנדוסקופ.

בשני העשורים האחרונים שהעולם ראה התקדמות טכנולוגית ניכרה בתחום הבריאות, אשר מומש ביצירת endovideooborudovaniya ואת הופעתה של מכשירים אנדוסקופיים חדשים, היא הרחיבה את היקף ניתוח thoracoscopic - עד הכריתה של ריאה, ושט, הסרת גידולי mediastinal, לטיפול pneumothorax הספונטני, hemothorax. היום מיכלים ניתוח הפלדה "תקן הזהב" לאבחון וטיפול במחלות רבות של החזה, כולל עם מחלות דלקתיות כרוניות.

P. Ridley (1991) השתמש בחזה ב 12 חולים עם empeema pleural. לדעתו, הסרת המסה הנרוטית תחת שליטה של אנדוסקופ ו שטיפה יסודית של חלל empyema מאפשר להשיג תוצאות חיוביות בטיפול של חולים אלה.

אשרL Porkhanov et al. (1999) סיכם את החוויה של טיפול 609 חולים עם empyema pleural באמצעות טכניקות videotorakoscopic. השתמשנו videotoracoscopic decortication של הריאות pleurectomy עבור empeema pleural כרונית: 37 (78.7%) חולים נרפא בדרך זו. ההמרה ל- thoracotomy נדרשה ב -11 (1.8%) מהחולים.

PC Cassina, מ 'האוזר ואח'. (1999) העריכו את התוקף והיעילות של ניתוח videothoracoscopic בטיפול של empeema פיברינוזה- pypural העצבים pleuralent ב 45 חולים לאחר ניקוז יעיל. משך הטיפול הממוצע היה 37 ימים (8 עד 82 ימים), עם טיפול יעיל של 82%. ב 8 מקרים, decortication היה נדרש על ידי thoracotomy תקן. בתצפית דינמית עם חקר תפקוד הנשימה החיצונית ב -86% מהחולים לאחר ניתוחי חזה-חזה, נצפו מדדים נורמליים, בחסימה והגבלה של 14% - בינונית. הישנות של empeema לא צוין על ידי המחברים. החוקרים מסיקים כי התברואה videotoracoscopic של חלל empyema הוא יעיל בטיפול empyema, פיברינלית, כאשר ניקוז פיברינוליטי טיפול נכשל. בשלב מאוחר יותר של הארגון, empeema pleural נחשב שיטת הבחירה של thoracotomy ו decortication.

V.N. Egiev בשנת 2001 תיאר את המקרה של מוצלח videotoracoscopic סייעה הרדיקלי של כרונית ampeema כרונית nononsecific.

כדי להגדיל את היעילות של ניתוח endovidoracoscopic, כמה מנתחים בחזה החלו להשתמש אולטרסאונד, קרינת לייזר, פלזמה ארגון. A.N. Kabanov, L.A. Sitko et al. (1985) החילה thoracoscope דרך קְלִיפָה סגורה קולי מַגרֵד אור-מוליך גל מיוחד ואחריו פתרון חיטוי חלל sonication empiemnoy כדי לשפר את דחיית מצעים פתולוגי ו אנטיספטיים מאפייני bactericidal. I.I. חתולים (2000) פיתח והציג שיטת אידוי בלייזר thoracoscopy עם הרס הריאות חדרו לשכבת נמקי ממגל ואת קרן לייזר פחמן פיסטולות broncho-צדר מתבשל. V.N. Bodnya (2001) בניסוי לטיפול 214 חולים פיתחו empyema שלב 3 כירורגית טכניקה מיכלים plevrempiemektomii, קְלִיפָה ריאות באמצעות אזמל וטיפול קולי של מבער ארגון רקמת הריאה. מספר הסיבוכים לאחר הניתוח ירד 2.5 פעמים, זמן האשפוז ירד ב -50%, היעילות של המתודולוגיה שפותחה היתה 91%.

V.P. Saveliev (2003) ניתח את הטיפול של 542 חולים עם empyema pleural. Thoracoscopy בוצע ב 152 חולים עם ניקוז של חלל empyema על ידי שניים או יותר drainages עבור שוטפת זרימה רציפה. ב 88.7% מהם היו החזה היה השיטה הסופית של הטיפול.

ישנן דעות שונות על העיתוי של בורות, כמה מחברים להצדיק את הצורך במדיניות אבחון וטיפול מוגבר, ולבצע סימני חירום עבור מיכלים היום של הודאה לגבי התוויות בכלל. המחברים ממליצים לבצע חזה עם מטרה אבחון וטיפול מיד לאחר אבחנה של empyema של הצדר. כאשר הארכת אינדיקציות על empyema videothoracoscopy פלאורלי ניתן להפחית את הצורך פתיחת בית החזה ועסקאות מסורתיים 47.6% ל 8.43%, להפחית תמותה לאחר הניתוח מ 27.3% ל 4.76% תוך הפחתת משך האשפוז על ידי 33%.

מנתחים אחרים מאמינים כי החזה צריך לשמש על תנאי נדחים לאחר מגוון של אמצעים אבחון עם כישלון של טיפול שמרני על ידי לנקב ניקוז. יש עדיין דעה נפוצה כי אין צורך למהר עם החזה לתנאים המפורטים להוסיף תיקון אמין של הפרעות הומאוסטטיות ו vollemic. ככל הנראה, האחרון הוא נכון רק על תהליך פתולוגי נעלם בתוך הצוואר.

אינדיקטורים והתוויות נגד השימוש ב- Videothoracoscopy

בהתבסס על שנים רבות של ניסיון באמצעות videotorakoscopy לטיפול של empeema pleural אקוטי וכרוני, את האינדיקציות הבאות פותחו עבור השימוש בו:

 • חוסר יעילות של שיטות טיפול מסורתיות, כולל ניקוז סגור של חלל pleural;
 • EMPEema pleural מקוטעת (empyema של הצבת עם מספר רב של צרות);
 • Empyema של הצדר עם סימנים של הרס של רקמת הריאה, כולל הודעות bronchopleural.

התוויות נגד השימוש videotorakoscopy הם:

 • נוכחות של מחלות סומטיות כלליות בשלב של פירוק;
 • אי סבילות לאוורור מכני באוורור חד-ריאתי;
 • מחלות נפש;
 • הפרת מערכת ההמוסטאזיס;
 • מעורבות ריאות דו-צדדית, מלווה בכשל נשימתי חמור.

כיצד נעשה videotouracoscopy?

ניתוח Videotoracoscopic מבוצע לעתים קרובות תחת הרדמה כללית עם אינטובציה נפרדת של ברונצ'י עם צינור לומן כפול. זו אוורור יחיד ריאתי יש צורך לחלוטין collimate הריאה וליצור מקום פנוי, המאפשר בדיקה יסודית ומלאה של חלל החזה. אבל בהתאם למשימות כי המנתח קובע לעצמו, videotoracoscopy יכול להתבצע תחת הרדמה מקומית או אזורית.

עמדת המטופל על שולחן הניתוחים. המיקום הנפוץ ביותר של המטופל בצד בריא על הגליל, ממוקם באמצע החזה, אשר ממקסם את הפיתוח של intercostal רווחים. סגנון זה, למרות שהוא נותן למנתח את החופש לפעול, יש חסרונות. דחיסה של ריאה בריאה משפיעה לרעה על האוורור כאשר מנותקים ממעשה הנשימה של הריאה של המטופל, כמו גם יש סכנה של דליפה של נוזל ארסמי לתוך הסימפונות שלו עץ. הנחת עדין יותר של המטופל היא עמדה חצי לרוחב על גליל גבוה בצורת טריז. במקרה זה, הריאה הבריאה עוברת פחות דחיסה. המטופל צריך להיות קבוע באופן מהימן, שכן בהתאם למצב כירורגי, ייתכן שיהיה צורך לשנות את המיקום של המטופל בכיוון זה או אחר.

טכניקה אופרטיבית. היכרות עם המקום הראשון בחירת torakoporta נבחר בנפרד בהתאם לצורה, לגודל חלל לוקליזציה empiemnoy. אופטימיזציה של ממשל של לוקליזציה הנמל הראשונה מקלה ללמוד בעיון צילומים ב 2 תחזיות, סריקות טומוגרפיה ואולטרסאונד מחושבות של החזה לפני הניתוח. מספר בתי החזה תלוי במשימות שהוקצו לפעולה. בדרך כלל 2-3 torakoportov מספיק. במקרה של הידבקויות צדר בחלל הראשון הוא הציג torakoport הדרך פתוחה, החודר לתוך חלל פלאורלי של האצבע. שיטת בלאנט יוצרת חלל פלאורלי מלאכותי, מספיק מציג יציאות נוספות וביצוע הניתוחים הנדרשים. במהלך בחביות בשימוש בטכניקות שונות: exudate המוגלתי פינוי, דיסקציה הידבקויות צדר עבור איחוי מטרת empiemnoy הסרת שְׁפּוֹכֶת מוגלתית חלל תפיסה, אזורי כריתת פניאומוניטיס הרסני, פתרונות חיטוי שטיפת חלל empyema, קְלִיפָה pleurectomy חלקית או מלאת ריאות. כל המחברים thoracoscopy חלל ניקוז empiemnoy מוחלטת. ישנם מנתחים בטיפול empyema פלאורלי עם פיסטולה סימפונות להשתמש שאיפה פסיבית. רוב מעדיפים שאיפה פעילה של התוכן מהחלל pleural. בשנת empyema החריפה ללא הרס של רקמת ריאת פיסטולה סימפונות מציג שאיפה פעילה, אשר מאפשרת לך לחסל את החלל ולטפל empyema ב 87,8-93,8%. שאיפת פעילות יוצרת את התנאים עבור שלטונו ראס פעיל kollabirovannogo קלים, עוזרים להפחית שיכרון הוא מדד של מניעת הפצת bronchogenic לזיהום מוגלתי. מידת ואקום הנדרשים התגלגלות של הריאות תלוי במידה רבה על משך קיומו pneumoempyema, גודל ההודעה bronchopleural ומידת ריאות kollabirovaniya. מחברים רבים מציעים להשלים בניהול הפעיל של זרימת שאיפה, שבריר, שטיפת חלל זרימת empyema שבר, אפילו עם מערכות בקרת תהליכים אוטומטיות זו.

השימוש בחביות בטיפול empyema פלאורלי עם מסרים bronchopleural (BPS). הסיבה העיקרית לחוסר היעילות של שיטות ניקוז היא פיסטולות bronchopleural נוכחות, כי לא רק לעכב ריאות ולהרחיב תהליך מוגלתי תמיכה, אך גם להגביל את האפשרות של שטיפת חלל פלאורלי. חיסרון זה מסולק על ידי שילוב videothoracoscopy עם לחסימה זמנית של הסמפונות (PSA). למרות שיטות רבות של הודעות bronchopleural חיסול עם בורות, כגון הודעות bronchopleural הפה electrocautery, היישום של דבקים רפואיים, שדכנים, מתבשל bronchopleural ההודעות הבעיה קרינת לייזר באנרגיה גבוהה כדי לטפל בהם נשאר רלוונטי היום. היעילות הנמוכה שלהם בעיקר בשל העובדה כי כל המניפולציות האלה מתבצעות בתנאים של תהליכים נמקי מוגלתיים שתורמים כישלון "מרותכת" התפרצות רקמה של רקמת ריאה מודלקת דחייה של החותם הדבק.

בספרות, דיווחים על שילוב של חזה וידאו עם חסימה זמנית של הסימפונות הם נדירים. אז I.I. Kotov (2000), עם empyema של הצדר עם הודעות bronchopleural של קליבר בינוני וגדול עם ריאה תואם, ממליץ שילוב של חזה וידאו עם חסימה זמנית של ברונכוס. השימוש בחסימה זמנית של הסימפונות, לדברי סגן נשיא. Bykov (1990), מותר להפחית את הקטלניות בחולים עם pyopneumotorax על ידי 3.5 פעמים.

היישום המוקדם של videotoracoscopy ואחריו חסימה של ברונכי תמיכה פיסטולה אפשרה להשיג התאוששות 98.59% מהחולים, ב נשית pleural ללא התאוששות פיסטולה הושגה ב -100%.

מנגנון ההשפעה החיובית של חסימת הסימפונות הזמני במהלך תהליך ההרס ההרסני בריאה עם pyopneumotorax מורכב מהבאים הבאים:

 • ואקום מתמיד נוצר בחלל pleural כתוצאה הדיסוציאציה שלה עם אטימה עם עץ הסימפונות.
 • חלל pleural שיורית מסולק בשל הרחבת והגדילה של נפח החלק הבריא של הריאה, עקירה של mediastinum, הפחתת רווחים intercostal ועליית הסרעפת.
 • מקדם את ריקון והשמדה של מוקדי הרס ברקמת הריאות בתנאים של חוסר זמן זמני של החלקים המושפעים של הריאה, עם שאיפה פעילה מתמדת של התוכן מחלל הצוואר.
 • מנע הפצה ברונכוגנית של זיהום סוחף, המחלק חלקים בריאה של הריאות.
 • תנאים נוחים נוצרים עבור סגירת הודעות bronchopleural כתוצאה של היווצרות של הידבקות בין הצוואר הקרביים ואת הקרום, היווצרות של fibrotorax מוגבל.

הכדאיות של שימוש הסמפונות לחסימה זמנית לאחר הסתגלות מיכלים חלל פלאורלי בשילוב עם השאיפה הפעילה באמצעות מנקז המותקן בתוך חלל פלאורלי מוכר על ידי כל המחברים, כמו טיפולים אלה הם משלימים במתחם ממזער והחסרונות שלהם. במצב זה, השימוש videotorakoscopy בשילוב עם חסימה זמנית של הסימפונות מוצדק pathogenetically, מהיר ומבטיח.

מתוכנת videothoracoscopy

במהלך הספיגה במהלך empeema pleural חריפה לאחר videotorakoscopy וניקוז של חלל pleural, כמחצית מהמקרים יש תקופות של רגרסיה קלינית. הגורמים שלהם הם היווצרות של סלקסטרים נקרוטיים-נקרטיים, פיקדונות סתמיים לא מאופיינים (פיצול חלל הדמייה), חוסר היכולת של הריאה הנוקשה לבצע את חלל הצוואר. כתוצאה מכך, ב 45-50% מהמקרים בטיפול לא יכול להיות מוגבל יחיד thoracoscopy, מניפולציות נוספות, sanations מרובים נדרשים.

V.N. Perepelitsyn (1996) החיל את החזה הטיפולית ב- 182 מטופלים עם empeema pleural חריפה וכרונית לא ספציפית, 123 חולים עם empeema פרה ו- metapneumonic pleural. חלק מהחולים בוצעו על ידי החזה שיקום החזה. בממוצע, החזה חזר שוב ושוב ארבע פעמים (ב 8 חולים). חולים אשר נכנסו 1-30 ימים הראשונים מתחילת המחלה הצליחו לצמצם את אורך האשפוז הממוצע בין 36 ל 22 ימים.

VK Gostishchev ו- V.P. Sazhin השתמש תברואה torascopic דינמי מאז 1996 בטיפול empeema pleural. מניפולטורים אנדוסקופית שבשו הידבקויות צדר ריאתי, מצעים לִיפָנִי הוסרו מן הצדר הקרבי הקודקודית בצע necrectomy חלקים מותכים של רקמת ריאה. לאחר השיקום בפיקוח צינורות ניקוז מותקן thoracoscope עם היווצרות מערכת זרימה-פליטה, סחוט חלל מורסה לנקב את הריאות. סנקציות החזה שלאחר מכן בוצעו במרווחים של 2-3 ימים. במקרה זה, ההרכב הרופף של הריאה עם הצדר היה משותף, ו necrectomies שלב בוצעו. בתקופה שבין התברואה נשטף חלל הצוואר עם חיטוי דרך מערכת הניקוז, וחלל חלל הריאה היה מחוטא. נוכחותה של תמונה תקינה של החזה, הנורמליזציה של הטמפרטורה שימשה אינדיקציה לסיום הסנטציות הטורסקופיות ולמעבר רק לתנוקת הניקוז של חלל הצוואר. חוסר היעילות sanations thoracoscopic דינמי בדרך כלל נקשר עם נוכחות של קשה להסיר הצטברות חלל פלאורלי לִיפָנִי והמוקד של השפלה נרחב של רקמת הריאה, אשר שימש אינדיקציה עבור חלל פלאורלי פתוח הסתגלות. לשם כך, בוצע החזה תחת שליטה חזותית, necractomy ושטיפה של חלל pleural עם חיטוי בוצעו. לאחר התברואה, החלל הצמחי היה מלא ברוטב עם טמפונים עם משחות מסיסות במים. הניתוח הופסק על ידי היווצרות של חזה הודרך עם השימוש של רוכסן-מהדק עבור sanation מתוכננת הבאים של חלל pleural. טיהור דינאמי דינמי שימש בטיפול של 36 מטופלים עם empeema pleural. מספר הנפשות בחולה אחד נע בין 3 ל -5. המעבר לתברואה פתוחה של חלל הצוואר בוצע ב -3 חולים, שהם 8.3%. שני חולים מתו (5.6%).

תכונה של הטיפול empeema pleural הוא הצורך להפיץ ולשמור במצב המורחב של הריאה. כל פלישה מחדש יכולה להוביל לקריסה של הריאה. לכן, בטיפול empyema חשוב לבצע לא הגדול ביותר, אבל את הכמות האופטימלית של התשה של המוקד שופע.

Amarantov D.G. (2009) מומלצים בחולים עם מִצַד- אקוטי empyema צדר metapnevmonicheskoy לבצע אופרטיבי thoracoscopy חירום כדי לקבוע שינויים במאפייני intrapleural ואת מידת התהליך מוגלתי כרוני הפיכות רכיב על הודאה. בהתבסס על המאפיינים של שינויים intrapleural חשף בבית thoracoscopy ומשך המחלה הראשון נוצר תוכנית טיפול thoracoscopic וטקטיקה אנטיבקטריאלי, טיפול גמילה ופיזיותרפיה. לאחר כל באת thoracoscopy צריכה להתבצע רק במקרה של סימנים "רגרסיה קלינית" ב שינויי מאפיין תלוי זמן thoracoscopy הראשון intrapleural. כדי ליצור מגמה יציבה להחלמה או לזהות סימנים של היווצרות thoracoscopy 1-4 מספיק empyema כרוני בלתי הפיך. טכניקות טקטיקות מבצעיות תהיינה תלויות במאפייני חלל empiemnoy thoracoscopic. בהתאם למאפייני שינויי intrapleural thoracoscopy ציון מועדים אופטימליים אם ישנם סימנים של רגרסיה קליני בחולים עם שלב seropurulent תמונת thoracoscopic העיקרי הם 3, 9, יום 18-ה, עם צעד לִיפָנִי מִתמַגֵל תמונה - 6, 12, 20 nd יום, עם במת שגשוג התמונה - 6, 12, יום 18-ה. האלגוריתמים המוצעים מבצעות מתוכנת thoracoscopy ציון הדרך בשילוב עם שיטות הפעולה של השפעה על חלל empiemnuyu תלוי בסוג של דלקת thoracoscopy העיקרי מאפשרת גישה סטנדרטית לטיפול בחולים עם מִצַד- אקוטי empyema צדר metapnevmonicheskoy. לדברי המחבר, את שימוש thoracoscopy ציון דרך לתכנות מגביר את התוצאות לטווח קצרות הטובות של טיפול בחולים עם מִצַד- אקוטי empyema צדר metapnevmonicheskoy ב 1.29 פעמים; מקטין את זמן שיקום העבודה ב -23%; מקטין את המוגבלות ב -85%; מגדילה תוצאות טובות לטווח ארוך ב -1.22 פעמים; מפחית את קטלניות על ידי 2 פעמים.

בשנים האחרונות, נעשה שימוש נרחב יותר vidoioassistirovannaya ניתוח חזה, אשר הפך חלופה thoracotomy במחלות רבות, כולל הטיפול של empeema pleural. Izmailov E.P. Et al. (2011) מאמינים כי בטיפול empyema pleural אקוטי ביותר מוצדק הוא לוקרדי בסיוע וידאו לניתוח החזה מיני שבוצע בתקופה של 1-1.5 חודשים לאחר הופעת התפתחות empyema pleural. השימוש בטקטיקה זו אפשר 185 חולים (91.1%) כדי להשיג התאוששות קלינית לחסל את חלל empeema pleural.

Yasnogorodsky OO באמצעות הזנת הווידאו מיני-גישה קובע את האינדיקציות להתערבות, התמקדות בתוצאות הסתגלות empiemnoy חלל, אפיון רדיולוגי של מצב רקמת הריאה, קיבולת הריאות כדי reekspansii בהתחשב ברקע פיזי, שיתוף morbidities, גיל החולה, וכו ' היתרון העיקרי של גישה כזו, הלחצים המחברים, הוא האפשרות של ביקורת כפולה של האזור פעל, תאורה נאותה, השימוש בשני מכשירים קונבנציונליים אנדוסקופית. מבין 82 החולים עם empyema צדר, רק 10 עלה הצורך להרחיב את הגישה מיני פתיחת בית החזה סטנדרטי, ורוב המטופלים הצליחו לטהר חלל empiemnuyu כראוי.

לסיכום, ניתן להסיק את המסקנות הבאות:

 1. Videotoracoscopy עם empyema של הצדר עדיין לא קיבל הכרה ויישום מעשי רחב, במיוחד בטיפול empeema pleural כרונית. כל הזמן החיפוש אחר המקום של videotorakoscopy באלגוריתם של טיפול מורכב של empeema pleural מתבצעת, אינדיקציות ליישום שלה הם להיות הסתדר.
 2. Videotoracoscopy עם empyema של הצדר מאפשר ברוב המקרים לרפא empyema חריפה של הצדר, למנוע את המעבר הכרוני.
 3. יישום של sanations מתוכנת מיכלים חלל פלאורלי הוא כיוון המבט בטיפול empyema, אך מספר, התזמון האופטימלי ואת המיקוד של כל שלב תברואה thoracoscopic להישאר בסופו של דבר היום פתרו את השאלה ואת דורשות מחקר נוסף.
 4. יישום מורכב של בורות sochetaniis הסמפונות חסימה נושאות פיסטולה הסימפונות בחולי empyema פלאורלי עם מסרים bronchopleural מאפשר ביותר לחולים להירפא מן המחלה, למנוע את הצורך בניתוח טראומטי, וכמו כן להתכונן טיפול כירורגי המסורתי בתוך זמן קצר.
 5. מניחים באלגוריתם של טיפול כירורגי של thoracotomies מיני וידאו בסיוע empyema צדר לא מוגדר בבירור, ואת היתרונות שיש לו זמין, מרמזים לגבי סיכויי השימוש בו לטיפול empyema פלאורלי.

מועמד למדעי הרפואה, מנתח החזה של המחלקה לכירורגיה חזה Matveev ולרי Yurievich. Videotoracoscopy בטיפול כירורגי של empyema pleural / רפואה מעשית. 8 (64) דצמבר 2012 / כרך 1


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.