^

בריאות

A
A
A

תיקון תנוחה ותרגילים פיזיים

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

במשך תקופה ארוכה למדי של ההיסטוריה שלה בת מאות שנים, החברה תמיד מודאגת על יחסי הגומלין בין העקרונות הרוחניים והגופניים ביצירת האדם כיחידה הביולוגית והחברתית החשובה ביותר.

בהתייחסו לנוכחותם של סתירות מסוימות בין הרוחני לגופני באישיותו של כל אדם, רוב המומחים מאמינים בצדק כי סתירות אלה הן בעלות אופי דיאלקטי טבעי. עם ניסוח ראוי, מבוסס מדעי של מערכת חינוך גופנית, סתירות אלה לא רק לסבך את היווצרות האדם, אלא להפך, לעורר את תהליך התפתחות הרמונית, ולכן התיקון היציב הוא נושא חשוב מאוד פונה טראומת ortpedom

מכיוון שתרגילים פיזיים כאמצעים ספציפיים שונים מאמצעים פדגוגיים אחרים המשמשים בפדגוגיה כללית, יש להכיר בחשיבות רבה יותר של שיקול דעת מפורט של חלק מחוקיהם באחדות עם התנאים, גורמים חיצוניים ופנימיים הקובעים דפוסים אלה.

בתהליך של חינוך גופני, משימות מוטוריות מסוימות מועלות בפני הדיירים, אשר חייבים בהכרח להיפתר, שכן רק בדרך זו ניתן להשיג את המטרות הרלוונטיות של המעמדות. המשימה המוטורית היא דרישה חברתית וביולוגית המותנית לבצע תנועות מסוימות עם מאפיינים ביומכניים הניתנים, וממריץ את האדם להפעיל פעילות מנטלית ומנועית, אשר בסופו של דבר משיגה את המטרות המקבילות בתהליך של חינוך גופני.

בין המשימה המוטורית לבין היכולות המוטוריות של העוסקים, נוצרות סתירות דיאלקטיות מסוימות. הכוח המניע של החינוך הגופני כתהליך פדגוגי מתעורר בפתרון סתירות כאלה.

הבעיה המוטורית נפתרת בדרך כלל באמצעות פעולות מוטוריות מיוחדות של העוסקים. פעולה מוטורית היא ביטוי של הפעילות המוטורית של אדם המודע ותכליתי בפתרון משימה מוטורית ספציפית.

האמצעי העיקרי לפתרון הסתירות הדיאלקטיות בין היכולות המוטוריות של העוסקים לבין המטלות המוטוריות העומדות בפניהם הן תרגילים פיזיים. יש להם השפעה חינוכית גדולה על החניכים ולאפשר להם להרחיב את היכולות המוטוריות שלהם. תרגיל גופני יכול להיות מתואר כמכלול של פעולות מוטוריות שמטרתן לפתור משימות מסוימות של חינוך גופני מסוים המבוצעות תחת רגולציה קפדנית של המאפיינים הביומכניים של תנועות, תנאים חיצוניים ומצב הגוף האנושי.

בפועל של חינוך גופני, הרבה תרגילים פיזיים משמשים. כדי לסווג את התרגילים הפיזיים היא לייצג אותם בצורה הגיונית כמין צבירה מסודרת עם חלוקה לקבוצות ותתי קבוצות לפי מאפיינים מסוימים. הסיווג מבוסס על תכונה המשותפת לכל קבוצת תרגילים. הבה נבחן את הסיווגים הבסיסיים, הכלליים ביותר.

Guzhalovsky (1987) מציע לסווג תרגילים פיזיים על ידי:

 • סימן להשפעתם האנטומית. הוא משמש כאשר הוא הופך להיות צורך לבחור תרגילים עבור חלקים שונים של הגוף או קבוצות שרירים;
 • על ידי תכונות כלליות של המבנה. על בסיס זה, התרגילים מחולקים מחזורית, מחזורית ומעורבת;
 • על בסיס ההתמקדות העיקרית שלהם בפיתוח של תכונות מנועיות.

Matveev (1977, 1999) הציע סיווג שונה במקצת:

 • תרגילים הדורשים ביטוי מורכב של תכונות פיזיות בתנאים של משטרים משתנים של פעילות מוטורית, שינויים מתמשכים במצבים ובדרכי פעולה;
 • תרגילים הדורשים ביטויים משמעותיים של תיאום ויכולות אחרות בתכנית תנועות שנקבעה אך ורק;
 • תרגילים הדורשים בעיקר סיבולת בתנועות מחזוריות;
 • תרגילי כוח-מהירות, המאופיינים בעוצמה מקסימלית או במאמץ.

Platonov (1997) ממליץ לחלק את הפעילות הגופנית לארבע קבוצות:

 • הכנה כללית - מכוונים להתפתחות התפקודית המקיפה של גוף האדם;
 • תמיכה - ליצור את הבסיס לשיפור נוסף בפעילות ספורטיבית מסוימת;
 • מכינה במיוחד - כולל אלמנטים של פעילות תחרותית, כמו גם פעולות מוטוריות, קרוב אליהם בצורה, מבנה, וגם על ידי אופי של התכונות לידי ביטוי ופעילויות של מערכות תפקודיות של האורגניזם;
 • תחרותי - כרוך ביישום של קבוצה של פעילויות מוטוריות כי הם נושא ההתמחות הספורט, בהתאם לכללים הקיימים של התחרות.

הרחבת ההבנה של מערכת התרגילים הפיזיים מקלה על סיווגם בהתבסס על פעילות השרירים המעורבים בעבודה. מקומי - פחות מ -30% מסת שריר מעורב, אזורית - 30-50% ו העולמי - יותר מ 50%. בהתאם למצב הפעולה של השרירים, איזומטרי, איזוטוני, תרגילים אוקסוטוניים נבדלים.

בהתאם לביטויים של כוח, כוח ומהירות כוח (כוח) תרגילים נבחרים החוצה. תרגילי כוח נחשבים למתח מקסימלי או כמעט מרבי של קבוצות השרירים העיקריות, המתבטא במצב איזומטרי או אוקסוטוני במהירות נמוכה (עם התנגדות חיצונית גדולה, משקל). המהירות המרבית של השריר מתפתחת עם התנגדות חיצונית (עומס) של 30-50% מהכוח המרבי (סטטי). משך הזמן המקסימלי של התרגילים עם הספק גבוה של התכווצויות שרירים הוא בטווח שבין 3-5 ל 1-2 דקות - ביחסים הפוכים לכוח של התכווצויות שרירים (עומס).

בהתבסס על ניתוח היציבות והמחזוריות של מאפיינים קינמטיים, פעולות מוטוריות נבדלות באמצעות תרגילים מחזוריים ואקסיקליים.

בתרגילים מחזוריים, בהתאם לשימוש במסלולי אספקת אנרגיה שונים, נבחרות מספר קבוצות. גישה זו מוכרת אוניברסלית, היא מבוססת על מומחים ממדינות שונות. הבדלים - רק במספר הקבוצות שהוקצו. לדוגמא, פרפל (1975) בהתאם לקיבולת ותפעול של אנאירובי שימוש העיקרי או מקורות אנרגיה אירוביים לצורך התחזוקה שלה הוקצה לארבעה אזורים: משך מגבלה של פעילות גופנית כדי 20 שניות (שטח של כוח מרבי), מ 20 שניות 3-5 דקות (submaximal האזור כוח), מ 3-5 דקות עד 30-40 דקות (אזור מתח גבוה), יותר מ 40 דקות (אזור כוח מתון).

קוטס (1980) חילק את כל התרגילים לשלוש קבוצות אנאירוביות וחמש קבוצות אירוביות, בהתאם לנתיבי ייצור האנרגיה. תרגיל אנאירובי כלל תרגיל של אנרגיה אנאירובית מקסימלית (כוח אנאירובי); על כוח אנאירובי מקסימלי (כוח אנאירובי מעורב); כוח אנאירובי אנרגי (אנאירובית-אירובית). כדי התעמלות אירובית של כוח אירובי מקסימלי; על כוח אירובי מקסימלי; כוח אירובי תת-מימי; כוח אירובי ממוצע; כוח אירובי קטן.

תרגילי Acyclic מאופיינים בשינוי מתמיד בפעילות המוטורית, שינוי במגוון רחב של המאפיינים הביומכניים של פעולות מוטוריות.

בספרות המיוחדת, שלוש קבוצות של תרגילים אקסיליקליים מתוארים ברוב המקרים: מצבית, תקנית וכלי הקשה.

Laputin (1999) מציע להבחין בין ארבעה סוגים של תרגילים פיזיים: בריאות; הכשרה; תחרותי; אינדיקציה.

תרגילי הבריאות מחולקים לחיזוק, טיפול, פיתוח, שליטה ובריאות.

תרגילי ההדרכה כוללים הכשרה למופת, הכנה והכשרה.

בתרגילים התחרותיים מובחנים שלושה סוגים עיקריים: תרגילים שהשפעתם על העבודה מושגת בעיקר באמצעות יישום מבנה ביוקינמטי מסוים של תנועות (התעמלות קצבית, החלקה על הדמות, שחייה מסונכרנת וכו '); תרגילים, השפעת העבודה אשר מושגת בעיקר באמצעות יישום של מבנה ביודינמי מסוים של תנועות (הרמת משקולות, חתירה, אתלטיקה, וכו '); תרגילים שבהם חשוב רק כשלעצמם אפקט העבודה הסופי שלהם, ולא הדרך להשיג את זה (כל סוגי הספורט של אומנויות לחימה - גידור, אגרוף, היאבקות, וכל משחקי ספורט).

העבודה הניסיונית של מחברים רבים מצדיקה את היישום הרחב של תרגילים פיזיים עבור הפרות שונות של ה- ODA.

התרבות הפיסית התרפויטית (LFK) נמצאת בשימוש נרחב בכל שלבי הטיפול במחלות ובעיוותים של מערכת השרירים והשלד האנושי; בעזרתו תיקון התנוחה מבוצע.

כאשר פרות של היציבה אל היעדים הכלליים של LFK כוללות יצירת תנאים ביומכנית נוחה עבור הגדלת הניידות של עמוד השדרה, מיקום יחסי נכון של הגוף biozvenev ביים תיקון ליקויים קיימים יציב, ההיווצרות והאיחוד של מיומנות יציבה נכונה.

משימות LFK פרטיות תלויות באופיו של הפרה של יציבה, כמו תרגילים מיוחדים שנועדו להקטין את זווית הנטייה של האגן, כגון kruglovognutoy בחזרה תווית נמושה כאשר יש צורך להגדיל את זווית הנטייה של טופס האגן, המותני לורדוסה.

מאחר שהרגל של תנוחה נכונה נוצר על בסיס התחושה השרירית-ארטיקולרית, המאפשרת לחוש את המיקום של חלקי הגוף, מומלץ לבצע את התרגילים מול המראה. אימון יעיל של חולים עם שליטה על עמדות של חלקים של הגוף, עם תיקון מילולי של פגם קיים ביציבה. זה מאפשר לך ליצור את הבסיס התפקודי הדרושים לתיקון התנוחה.

Hot (1995) למניעה וטיפול בהפרות של ה- ODA ממליץ על גישה כוללת, כולל מניעה פסיבית, הארכה עצמית, תיקון עצמי של עמוד השדרה ותרגילים מיוחדים להיווצרות מחוך שרירים.

כאשר מטפלים בפאתולוגיות שונות של עמוד השדרה האנושי, Laputin (1999) ממליץ לבצע תרגילים טיפוליים בחליפה היפרגרביטטיבית.

זה ידוע כי הגורמים למחלות רבות מאפיינים כאלה הם שינויי morphofunctional של עמוד השדרה בשל בעיות מסיבות שונות לשנות את biozvenev הסדר המרחבי, לפיה היא אינה יכולה לעמוד בעומסים מכאניים מופרזים באזורים הכי המעוותים נחלשו ומעוות. תיקון תנוחה לעיתים קרובות (עם התוויות נגד נדירות) מתרחשת באמצעות תרגילים פיזיים טיפוליים מכוונים במיוחד. עם זאת, החיסרון העיקרי של תרגילים כאלה הוא תופעות ביומכנית אוריינטציה היעד מדויק, חוסר פיזי כוח (מכני) תופעות מאוד כיווניים (אפילו אם נצליח האוריינטציה שלהם biomechanically הנכון) ואת העוצמה הכוללת הנמוכה של כל מחזור טיפול פרטני. כדי איכשהו להגביר את הטיפול לסוג זה של פעילות גופנית, מומחים מרבים להשתמש שסיבך את המצב לא רק מביא הקלה לחולים, אבל לפעמים להחמיר הסבל שלהם, שכן כל מרימה משקולות נוספות בהכרח משפיע על הדיסקים של האזור המותני. ברוב המקרים, זה מוביל עומס שלהם מתקרב לגבול של כוח מכני.

לכן, כמעט תמיד בעת שימוש תרגילים נושאת משקל בתרגילים פיזיים, כך תיקון היציבה נכונה, אתה צריך לנסות למקסם את הפחתת האפשר של העומס על האזור המותני. היישום של חליפת hypergravitational כמעט לחלוטין מסיר את הבעיה ומאפשר את השימוש במשקולות ללא כל השפעות נוספות על עמוד השדרה המותני.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.