Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

טיפול של hypermobility

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד, אונקופד, טראומה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021

כדי להשיג תוצאה חיובית ובריאה, מומלץ לבצע טיפול מורכב. לרוב הוא מיוצג על ידי תרופות שונות, כמו גם הליכים פיזיותרפיה. עיסוי חובה, פעילות גופנית, התעמלות אקטיבית פסיבית נדרשת. תוצאות חיוביות נצפו עם השימוש של kinesiotherapy, תיקונים רפואיים מיוחדים fixatives. במקרים מסוימים, טיפול הורמונלי משמש. אתה יכול לנסות תרופות אלטרנטיביות, טיפול צמחים קומפלקסים הומיאופתיים. טיפול כירורגי הוא נדיר, בעיקר בנוכחות של פתולוגיות במקביל.

בנוסף, טיפול סימפטומטי ניתן להשתמש, אשר נועדו לבטל את הסימפטומים של הפתולוגיה, ואת התסמינים הנלווים. לדוגמה, עם תסמונת כאב חמורה, משככי כאבים עשויים להיות נחוצים, למשל, קטונים, analgin, dexalgin. כאשר דלקת משמשת, תרופות אנטי דלקתיות של פעולה מערכתית ומקומית.

תרגילים על היפרמוביליות של המפרקים

בטיפול hypermobility, שיטה מורכבת של אימון גופני משמש. יחד עם זאת, מומלץ להתחיל את הלימודים רק לאחר התייעצות עם פיזיותרפיסט או פיזיותרפיסט. מומלץ לעבור הכשרה מקיפה בהנחיית מדריך בתרגילי פיזיותרפיה. הוא יפתח קבוצה אישית של תרגילים, כמו גם להמליץ על תרגילים לעשות בבית. תרגילים שהם חלק מקבוצה מקיפה על תרפיה מינית הם היעילים ביותר, משום שיש להם את האפשרות של השפעה עמוקה על הגוף של המטופל, ועל המפרק המושפע, בפרט. מיושמים בכל שלבי הטיפול במפרקים.

אינדיקציות למינויו של טיפול מימוש נקבעות על פי המטלות והתוכנית לטיפול מקיף בשלב המתאים. התוויות נגד נדירות. אם הם מתעוררים, הם בעלי אופי לטווח קצר והם יחסית. בין התוויות נגד העיקרי כוללים דלקת חריפה, כאב חמור, מצב כללי חמור.

השיטה היא אינדיבידואלית, והיא בנויה על פי שיטת הטיפול והתנועה שנקבעו ואופי הנזק המשותף. לרוב, תרגילים מיוחדים משמשים - הרפיה, פעיל, עם שימוש של פריטים עזר עבור המפרקים מושפע. קווי בסיס קלים משמשים גם הם. חלקם מבוצעים עם הקלה ופריקה טכניקות. במקביל, רוב התרגילים המיוחדים משולבים עם תרגילים פיזיים כלליים, שנבחרו על פי גיל החולה והמשטר. הטכניקה של ביצוע תרגילים מיוחדים פירושה ביצוע על כל הצירים האפשריים במפרק זה. שחזור של מצב נורמלי של תנועה הוא הקלו על ידי הרפיה הקודם, הסרת המתח שריר המגן, אשר מובטחת על ידי המיקום הנכון של האיבר המושפע. בשלבים מרוחקים של טיפול,  hypermobility  עשוי לדרוש את השימוש של תרגילים מיוחדים על המכשור התקנים.

trusted-source[1], [2], [3]

תרופות

יש לקחת תרופות, תוך שמירה על אמצעי הזהירות הבסיסיים. ראשית, חשוב להתייעץ עם רופא לפני תחילת הכניסה, להתייעץ איתו. שנית, עליך להקפיד על משטר של הכנסה, מינון, תדירות הקבלה, שמונתה על ידי הרופא. הפרה של משטר הטיפול יכולה להוביל לכך שהמצב רק יחמיר, ויהיו תופעות לוואי רבות וסיבוכים. לרוב כתופעת לוואי, פתולוגיות שונות של הלב וכלי הדם מתפתחות.

לרוב, טיפול סימפטומטי מתבצע, ולכן רוב התרופות מכוונות רק להקטנת הסימפטומים ושיפור הגוף. מונה על בסיס תוצאות הבדיקה והתלונות של החולה.

בנוכחות תסמונת הכאב, מומלץ לרשום רוצח כאבים, למשל, קטנול הוא נלקח עם תסמונת כאב חזקה. הקצאת חצי טבליה (50 מ"ג) 1-2 פעמים ביום, בהתאם לחומרת תסמונת הכאב.

אם מתח שריר מופרז עשוי לדרוש relaxants שריר. מומלץ טוב midocalm, אשר prescribed עבור 150 מ"ג שלוש פעמים ביום. משך ההודאה נקבע על ידי הרופא, כי הוא אינדיבידואלי ותלוי בפרמטרים רבים. עם ירידה בתסמונת הכאב, אתה צריך להפחית בהדרגה את המינון ולהגדיל את כמות התרגיל.

בנוכחות של תהליך דלקתי, תרופות אנטי דלקתיות משמשים. לדוגמה, לרשום nimesulide על שקית 3-4 פעמים ביום, בהתאם למצב הכללי ואת הרווחה של המטופל. התוכן של השקית נמסים בכוס מים חמים ושתויים בבת אחת. תרופה זו לא רק מסיר דלקת, אלא גם מאיץ את שחזור של רקמות שנפגעו, משחרר כאב, נפיחות.

עם hyperstobility ספסטי, מלווה בכאב ועווית, לקחת no-shpu. מומלץ לטבלט שלוש פעמים ביום. בהעדר כאב, אתה יכול לקחת פעמיים ביום.

גם למנות digoxin. היא משמשת לרוב כחלק מטיפול מורכב. זהו glycoside לב, אשר מאט את תדירות העבודה של החדרים, מרגיע את השרירים, מנרמל את המוליכות של הדחפים העצביים ואת שרירי. מסייע במניעת פרפור פרוזדורים וטכיקרדיה חדרית, מונע הפרעות קצב בחולים עם מחלה לבבית. מגרה את עצב הוואגוס, מפחית את הפעילות של מערכת העצבים הסימפתטית על ידי עיכוב הפעילות של baroreceptors.

המינון המקסימלי עבור ניהול תוך ורידי הוא 500 מ"ג digoxin ב 50 מ"ל של תמיסה 5% גלוקוז במשך חצי שעה. במידת הצורך, ניתן לחזור על המינון. בחולים עם משקל גוף נמוך, גיל מתקדם, או במצב קשה, יש צורך להפחית את המינון. מינון תחזוקה peroral נע בין 62.5 ל 500 מ"ג ביום. עם זאת, הסיכון של השפעות רעילות בשיטה זו של הקבלה הוא גדל באופן משמעותי. מומחים רבים לא ממליצים לעבור את המינון היומי של 250 מ"ג.

ויטמינים

עם ניידות מוגברת של המפרקים, יש צורך כי הגוף מקבל את כל סט הכרחי של ויטמינים. אתה יכול לקנות ויטמינים מורכבים, הכוללים את כל הויטמינים הדרושים לגוף במינון יומי. במקרה זה, מומלץ לקנות ויטמינים, המיועדים לאנשים עם מערכת העצבים השלד. הויטמינים נבחרים בהתאם לגיל, מאפיינים בודדים של האורגניזם. ניתן להחיל ויטמינים בודדים. לכן, מומלץ לקחת את הויטמינים הבאים (המינון היומי המצוין):

 • ויטמין PP - 60 מ"ג
 • ויטמין H - 150 מ"ג
 • ויטמין C - 500 מ"ג
 • ויטמין A - 2 גרם
 • ויטמין D - 45 מ"ג
 • ויטמין E - 45 מ"ג
 • ויטמין K - 360 מ"ג.

טיפול פיזיוטרפי

ברוב המקרים, פיזיותרפיה היא חלק מטיפול מורכב בטיפול של hypermobility. השימוש הנפוץ ביותר בהלם חשמלי, אולטרסאונד. הפעולה של הזרם החשמלי מבוססת על ההשפעה על הקולטנים של העור, השרירים והרצועות, ירידה ברגישותם, במוליכותם. אולטראסאונד הוא מסוגל לחדור עמוק לתוך הרקמות, מתן אפקט תרפויטי בהם. אם יש צורך, להחיל קרינה אינפרא אדום, דיקור, דיקור, רפלקסולוגיה.

עיסוי עם hypermobility של המפרקים

ראשית, stroking מבוצע על מהלך זרימת הלימפה, ולאחר מכן טכניקות סחיטה משמשים. לאחר מכן, רצוי להמשיך שיטות טחינה. בהתחלה, השטח של המפרק מושפע הוא עקף. ואז להתחיל אטי שחיקה של המפרקים. ראשית, לעסות את פני השטח לרוחב, ולאחר מכן את extensor פנימי, ואז שוב לרוחב, ולאחר מכן לעבור לצד הכפיפה של המפרק. שיטות ספציפיות של עיסוי נבחרו על ידי הרופא בנפרד, בהתאם לתמונה הקלינית, את חומרת הפתולוגיה.

התעמלות על היפרמוביליות של המפרקים

במקרה של היפר-תנועה, מומלץ להשתמש באלמנטים של תרבות פיזית תרפויטית. המינון של התעמלות רפואית במהלך אימון גופני בינוני. בנוסף לשיעורים עם המדריכה, תרגילים מיוחדים כלולים במצב היום, המומלצים להגשמה עצמית במהלך היום.

כמו תרגילים מיוחדים משמשים הרפיה, תרגילים פעילים. התרגילים מבוצעים באמצעות - עבור המפרקים המושפעים. תרגילים כאלה מבוצעים מעמדת התחלה מיוחדת, המסייעת להקל על העומס מהמפרק. זה גם מסיר את המתח מגן מן השרירים. תרגילים מיוחדים מוכחים היטב האטה יוגה. זוהי מערכת בריאות התורמת לא רק לשיקום המפרקים. זה משפיע על הגוף בצורה מורכבת, עוזר להביא אותו למצב של יעילות אופטימלית, אנרגיה. יוגה עוזרת לשמור על מצב זה. אם כבר מדברים, שפת הרפואה, יוגה יש השפעה מונעת על הגוף, וגם מסייע לשחזר את מצב תפקודית של הגוף. יוגה בעיקר יש השפעה חיובית על מערכות כגון Cardiovascular, musculoskeletal, נשימה, עצבים, מערכת העיכול, איברים של הפרשה.

הפעולה העיקרית של היוגה מתממשת באמצעות השפעת אסאנות, פראניאמה, רגיעה, ריכוז של תשומת לב. עקרון הפעולה של אסאנות הוא להשפיע על האיברים החיוניים ועל קבוצות השרירים, תורם למתח שלהם ולהירגע. אסאנות תורמות לנורמליזציה של זרימת הדם.

בלוק הנשימה מאפשר לחזק ולפתח את השרירים הנשימה, להכין את הגוף לעומס היפוקסי, לשפר את זרימת הדם, להרוות את הדם עם חמצן.

תרגילי הרפיה מסייעים להרגיע את השרירים, את כל הגוף, לעזור להקל על המתח, להאיץ את תהליכי ההתאוששות.

ריכוז תשומת הלב מאפשר לך להתמקד בתהליכים פנימיים וחיצוניים, עוזר להרגיע את הפעילות הרציונלית, הרמוניזציה של תהליכים פנימיים.

טיפול כירורגי

באופן מסורתי הוא מטפל באמצעים של הכשרה גופנית רפואית או דרך תרופתית. שיטות כירורגי משמשים רק במקרה חירום, במקרה של היעילות של הטיפול המסורתי. האינדיקציה העיקרית לפעולה היא נזק לרקמות רכות (מתיחה, טראומה מכנית). כמו כן, הניתוח מבוצע עם סינוביטיס תכופים, שהיא דלקת של הממברנה הסינוביאלית של הקפסולה המשותפת. כמו כן, הניתוח מבוצע עם הטיה, מחלות ראומטיות חריפות, osteoarthritis.

טיפול אלטרנטיבי

 • מתכון מספר 1.

כדי לחזק ולנקות את הגוף, לנרמל תהליכים מטבוליים, מומלץ לקחת תערובת יומיומית vitaminized. לבישול קח כוס חמוציות ואוכמניות, מוסיפים כפית קינמון. מערבבים היטב, ללוש במזלג עד להופעת מסה דמויית רסקות. לאחר מכן מוסיפים את המיץ של לימון אחד, 2 כפות של דבש, מערבבים היטב, להשתמש כף שלוש פעמים ביום. ניתן להוסיף לתה.

 • מתכון מספר 2.

קח 200 גרם של צימוקים, משמשים מיובשים, שזיפים מיובשים, chokeberry. מערבבים, מעבירים דרך מטחנת בשר. בנפרד לעבור דרך מטחנת בשר 1 לימון עם קליפה ושורש אחד של זנגביל. תערובת המתקבל מעורבב היטב, להוסיף 5-6 כפות של דבש, 1 כף של קרקע קינמון, 1 כף של אגוז מוסקט. מערבבים היטב, לאפשר להחדיר במשך 1-2 ימים. לאכול כף שלוש פעמים ביום. מקדם את הנורמליזציה של תהליכים מטבוליים, הרוויה של הגוף עם ויטמינים, מינרלים. מנטרל את הפעולה של רעלים, מסיר את המוצרים של ריקבון.

 • מתכון מספר 3.

קח את שורשי חזרת, לשפשף אותם על פומפיה. כ 500 גרם של שורשים טריים נדרשים. לאחר מכן, כ -100 גרם של פירות יער אשחר הים כמו עלים טריים רבים של נבל הם עברו דרך מטחנת בשר. כל המרכיבים מעורבים, מוסיפים 2 כפות של סירופ עוזרד, חצי כוס שמנת חמוצה. השתמש 2 כפות לפני כל ארוחה. מגרה תהליכים מטבוליים, מגבירה חסינות, מנקה דם, איברים פנימיים.

 • מתכון מספר 4.

כדי להקל על הכאב ואי הנוחות, אתה יכול להכין מרתח של פירות ועשבי תיבול. עבור בישול, אתה צריך לקחת את פירות אשחר הים, עשב של ג 'ון סנט wort, פטל או אוכמניות, לימון מזור ביחס של 2: 2: 3: 1. מערבבים, לקחת מן התערובת שהתקבלה 2-3 כפות, למלא 2-3 כוסות מים רותחים, מתעקשים ליום. לשתות כוס שלישית שלוש פעמים ביום.

trusted-source[4], [5], [6]

טיפול צמחים

שורש הזהב משמש כדי להקל על הכאב של אי נוחות, נורמליזציה של תהליכים מטבוליים. משפיע באופן חיובי על חילופי מבנים חלבון, שיפור המבנה של העור, שריר ורקמת חיבור.

קני שורש גדולים שנקטפו באוגוסט משמשים. הם נאספים בסוף הפריחה. אתה יכול לאסוף בתחילת הפרי. שורשים צריך להיות שטוף יבש, ניקה של קליפת, לחתוך לפרוסות. לאחר מכן יבש בטמפרטורה שאינה עולה על 60 מעלות. מומלץ להשתמש פרוסות יבשות, שיש בתוך גוון זהוב או ורוד חום. יש צורך לאחסן לא יותר משלוש שנים.

החל בצורה של תמיסה נוזלית. מעשים כמו משקם טוניק, אשר מגביר את הטון של השרירים, מיתרים, ואת מערכת העצבים. זה משמש גם כאשר יש הפרה של מטבוליזם של חלבון, אנמיה. מגביר את היעילות של השרירים, המפרקים, משפר את הביצועים הגופניים והנפשיים, ההתנגדות של הגוף לגורמים שליליים (אפקטוגני), משפר זיכרון, תשומת לב. גירוי טוב לתנאים אסתניים, הפרה של הלב.

הדשא הוא מזיק, זה לא גורם התמכרות ותופעות לוואי. עלים עדינים יורה צעיר יכול לשמש כתוסף למאכל, המשמש כבסיס סלטים, להכנת חליטות משקאות שונים.

ההרכב הבא משמש כתמצית הבסיסית: שורשים יבשים ואלכוהול מעורבים ביחס של 1:10. החל 10-20 טיפות שלוש פעמים ביום לפני הארוחות.

Leuzea חריע משמש בצורה של קני שורש ושורשים. במקרה זה, החומר הוא שנקטפו מיד לאחר הזרעים להבשיל. הם נשטפים במהירות, מיובשים בטניס על ידי אוויר, מאוחסנים עד שלוש שנים במיכל עץ.

תמיסת משמש כממריץ טוניק עייפות נפשית ופיזית, אובדן כוח, אסתניה. הוא משמש כממריץ, אשר מגביר את היעילות, מנרמל את המבנה ואת הפונקציה של המפרקים, השרירים, מערכת העצבים. הוא משמש כאשר הפונקציה של איברים פנימיים שונים מופרת, הפונקציות של מערכת השריר והשלד מופרות, תהליכים מטבוליים בגוף מופרעים. מסיר רגישות מוגברת, רגישות, ניידות, משפר את הרווחה, גוונים מעלה והרמונית הגוף. מגביר את הביצועים של השרירים עייף, משחרר hypertonia, מגביר את הטון בעת ירידה, מייצב לחץ דם.

שימוש ממושך הוא התווית. משמש להכנת משקאות רבים. עירוי מוכן בעיקר עם אלכוהול, התבוננות הפרופורציות של 1:10, שבו 1 חלק הדשא, 10 חלקים - אלכוהול. החל 20-30 טיפות 3-4 פעמים ביום לפני הארוחות.

מסמרים תרופות (או קלנדולה) משמשים בצורות שונות. זה יכול להיות decoctions, חליטות, משחות, מסות ירוקות, תערובות. הוא גדל בכל מקום, הוא נקצר כל הקיץ. תכונות הריפוי הם inflorescences, הציג בצורה של סלים. לחתוך את הגבעול עצמו, מיובש בצל בטמפרטורה של עד 45 מעלות. שמור לא יותר משנה.

משחות, תמיסות, מרקים יש אנטי דלקתיים, חיידקים, התחדשות, spasmoanalgic, חיזוק ההשפעה. יש לו השפעה מרגיעה על מערכת העצבים. הוא משמש לטיפול באיברים פנימיים, מחלות של מערכת השלד והשרירים, תוך הפרה של תהליכים מטבוליים. מפחית את לחץ הדם, מנרמל את הגמישות והמבנה של העור, השרירים, הרצועות והמפרקים.

כתרופה חיצונית, היא משמשת לפצעים, חתכים, שריטות, כוויות, דלקת ופגיעה במצב תפקודי. מיושם עם דלקת פרקים, poliomyetitis, אוסטאופורוזיס, אקזמה. משמש גם לטיפול במחלות גינקולוגיות. מונע את התפתחותו של תהליך זיהומיות, מסיר מחלות דלקתיות מופרזת. החיצוני יכול להיות מיושם תחת לדחוס, כמו lotions. לשימוש חיצוני עירויים להשתמש עם שמן זית, משחות על בסיס גליצרין, פטרולאטום.

להכנת עירוי, בדרך כלל להשתמש 2 כפיות לכל 2 כוסות אלכוהול. כדי להכין את המרק, 3 כפות של כף משמשים 500 מ"ל של מים רותחים.

הומיאופתיה

תרופות הומיאופתיות יש להשתמש בזהירות רבה, שכן הם יכולים להיות תופעות לוואי רציניות. לדוגמה, הם יכולים להפעיל לחץ על הלב, לשבש את זרימת הדם. רבים מהם הם הגורם להפרעות מטבוליות. לכן, חשוב לעקוב אחר אמצעי זהירות: להתייעץ עם הרופא שלך לפני שתתחיל לקחת.

 • מתכון מספר 1.

עם hypermobility ו דלקת מלווה של רקמות רכות, מיץ אלוורה היה בשימוש נרחב. זה ייקח 2-3 בשר עסיסי משאיר. אלה, מיץ סחוט, והשתמשו בתוך או מקומית, בהתאם לחומרת הפתולוגיה. בפנים לקחת את הטופס הטהור, 1 כף, או מדולל בכוס מים חמים.

 • מתכון מספר 2.

כאמצעי לשימוש חיצוני, המומיה עם שמן קוקוס הוכיחה להיות מאוד שימושי. כדי להכין את התרופה, קח כוס מים, להמיס חצי כפית מומיה. לאחר מכן להוסיף על 50 מ"ל של שמן קוקוס, לערבב היטב. החל מתחת לדחוס.

 • מתכון מספר 3.

להסיר במהירות את הכאב לנרמל את הניידות של המפרק יעזור לדחוס מן ספלים רגילים עם דבש ושמנת חמוצה. כדי להחיל, אתה צריך לבחור עלה עלה גדול, בזהירות לשטוף אותו. יש צורך לבחון בקפידה את נוכחותם של קרציות, שכן קרדית לעתים קרובות להסתיר על החלק האחורי של bondock. העלים צריכים להיות עסיסיים ורעננים. חשוב גם כי העלים הם שלמים ולא פגום.

מיד לפני ההליך, אתה צריך לשים את העלים במים רותחים, להחזיק במשך כמה דקות. ואז להוציא את זה, להירטב עם מגבת, להפיץ אותו. על גבי העלים שכבו שכבה דקה של דבש, שמנת חמוצה, לשים על המפרק מושפע. לעטוף את הדחיסה על גבי כמה שכבות של בד חם. יש צורך לכפות את הצד שבו נמצאת התערובת. לעמוד בלחץ במשך 20 דקות, לאחר מכן הוא הוסר, יבש את העור.

 • מתכון מספר 4.

עלוקות רפואיות משמשות לטיפול בניידות מוגברת, עצבנות, כאב במפרקים. הרוק שלהם מכיל חומרים פעילים ביולוגית התורמים להסרת התהליך הדלקתי. עבור כל מפרק צריך להיות ממוקם מ 3 עד 10 עלוקות, בהתאם לשטח של משטח משותף. הם ימצוץ דם. כתוצאה מכך, פתולוגיה יתחילו להיעלם, להתמוסס.

כדי להסיר עלוקות אין צורך, כי לאחר עלוקות נשאבו דם, הם ייעלמו באופן עצמאי. לפני ההליך, אתה צריך לשטוף את פני השטח של העור עם סבון ומים. סבון צריך להיות חופשי של צבעים, טעמים ותוספים אחרים, שכן ריח חריף יהיה להפחיד עלוקות. יש להם רגישות גבוהה מאוד לכל חומרים כימיים, כולל מרכיבים סבון. מומלץ להשתמש בסבון כביסה. אין להשתמש באלכוהול. לאחר העלוקה נעלם, להחיל שכבה דקה של ג 'ל נפט על פני העור, מכסים עם מטלית דקה או תחבושת תחבושת.

 • מתכון מספר 5.

כדי להסיר כאב וחוסר נוחות, הרפיה, נורמליזציה של תהליכים מטבוליים, השתמש מרתח של עוזרד עם עשב לימון ועלי כותרת של ורדים. בתור התחלה לקחת פירות יער של עוזרד, קצת ללוש אותם. יוצקים מים קרים, מביאים לרתיחה, רותחים במשך כ 5-7 דקות, ולאחר מכן להוסיף עלי כותרת של ורדים, ומיד להסיר את המחבת מן האש. יוצקים לתרמוס, מתעקשים עוד 40 דקות. ואז מוסיפים 100 מ"ל של תמצית magnolia מוכן (או עירוי). יכול לשמש לטיפול אוראלי, כתרופה אנטי דלקתית וויטמין. משמש גם עבור compresses, lotions ו שוטף (לאחר סינון מראש).


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.