^

בריאות

Error message

  • Warning: implode(): Invalid arguments passed in _menu_translate() (line 798 of /var/www/ilive/data/www/ilive.com.ua/includes/menu.inc).
  • Warning: implode(): Invalid arguments passed in _menu_translate() (line 799 of /var/www/ilive/data/www/ilive.com.ua/includes/menu.inc).

טיפול במחלות

טיפולים עדכניים ומתפתחים לחולי COVID-19

התפשטות המגפה של זיהום COVID-19 השפיעה רבות על פעילות מערכת הבריאות העולמית. מומחים רבים נאלצו להשעות כמה מחקר מתמשך לטובת פיתוח ובדיקת תרופות חדשות לטיפול בחולי קורונה.

טיפול בסטפילוקוקוס ללא אנטיביוטיקה

אנחנו חייבים מיד לקבוע כי זה לא על כל אנטיביוטיקה ידוע, אבל על תרופות. אי אפשר לטפל בזיהום חיידקי ללא תרופות אנטי מיקרוביאליות.

מה לעשות במקרה של דלקת שלפוחית חריפה?

אחת השיטות היעילות לטיפול בדלקת שלפוחית השתן היא טיפול אטיוטירופי. זהו טיפול אנטי מיקרוביאלי ואנטיבקטריאלי עם תרופות מיוחדות המבטלות את הגורם לדלקת - חיידקים. בשילוב עם שיטות אחרות, etiotropium מקדם התאוששות מהירה.

מה לעשות וכיצד לטפל בשחלות multiflicular?

התסמונת מטופלת על ידי גינקולוג-אנדוקרינולוג ומספר מומחים קשורים. המשימה של הרופא היא לחסל את חוסר האיזון ההורמונלי ולמנוע הפרעה שלה בעתיד, כמו גם כדי לשחזר את יכולות הרבייה של המטופל.

טיפול של hypermobility

כדי להשיג תוצאה חיובית ובריאה, מומלץ לבצע טיפול מורכב. לרוב הוא מיוצג על ידי תרופות שונות, כמו גם הליכים פיזיותרפיה.

קוצים בריאות: מה לעשות, איך לטפל?

טיפול חמצן משמש כדי להקל על קוצר נשימה וסימנים אחרים של כשל נשימתי. ב Shvarts נהלים מרובים של plasmapheresis ואת hemosorption מוצגים.

טיפול בנוירופתיה איסכמית

נוירופתיה איסכמית היא סוג מיוחד של פתולוגיה של מערכת העצבים, כאשר הכל מחליט על הזמן. הפרת זרימת הדם פוגעת במהירות בתאי העצב, אשר כמעט לא משוחזרים.

טיפול יעיל של erysipelas

שושנה, שושנה או - דלקת anthroponotic הנגרמת על ידי א קבוצה סטרפטוקוקוס המוליטית מחלה זו יכולה להירפא קשה מספיק, לעיתים קרובות הופכת כרונית - במיוחד במקרים בהם החולה אינו הולך לרופא מיד לאחר הסימפטומים הראשונים.

טיפול בקפסוליטיס באמצעות תרופות וחלופות

שיטת הטיפול בדלקת של השקית הסינוביאלית ושל הקפסולה המשותפת תלויה בשלב המחלה. זה לוקח בחשבון את העובדה כי הפתולוגיה נוטה לפתרון עצמי. הטיפול מתבצע במסגרת אשפוז.

תסמונת של הפחתת האדם: מה לעשות, איך לרפא את הגלולות

המצב המתפתח כתסמונת עצמאית על רקע מתח חריף או מתמשך, מתעורר פתאום ומכניס את האדם לפחות לבלבול. מה לעשות עם derealization?

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.