^

בריאות

טיפול בקוקילוגני: שיקום פיזי

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מורכבות הטיפול השמרני בקוצ'וגני כוללת, בראש ובראשונה, כמות גדולה של נהלים פיזיותרפיים: darsonvalization על ידי הכנסת אלקטרודה לתוך פי הטבעת; אולטרסאונד עם תערובת משככי כאבים או hydrocortisone, יישומים פרפין, בוץ טיפולי, ozocerite.

התפקיד המוביל בשיקום חולים עם cocciage שייך את האמצעים של טיפול גופני, אשר חייב לפתור את הבעיות הבאות:

 1. לשפר תהליכים trophic של איברי האגן.
 2. לחזק את המנגנון של שרירי השלד של רצפת האגן, חגורת האגן, שרירי הבטן ובחזרה.
 3. כדי לקדם את שיקום היחסים האנטומיים והטופוגרפיים של איברי האגן.
 4. לסייע בהסרת דומיננטי פתולוגי בקליפת המוח.
 5. לספק אפקט חיזוק כללי על הגוף של המטופל. כאשר כולל טיפול מימוש בטיפול מורכב של המחלה, יחד עם העקרונות הכלליים של אימון גופני, ההנחיות הבאות יש לקחת בחשבון:
  • להבדיל את הטכניקה של היישום של תרופות התרגיל בהתאם לחומרה (קל, בינוני, כבד), גיל וסובלנות לעומס הפיזי של המטופל.
  • כדי להשתמש במיקומים ראשוניים שונים בעת ביצוע תרגילים פיזיים: א) עם דרגה קלה - שקר, עמידה, ורק מהמחצית השנייה של הטיפול - ישיבה; ב) עם תואר ממוצע - זהה, למעט ה- IP. - יושב; ג) ב כבד - על ארבע, antiorthostatic (פרקדן על מישור משופע עם תום רגל העלה, אשר יכול לשנות את זווית 30 °, בהתאם והסבילות עומס כבידה שלילית) שוכב על צידו.
  • השתמש תרגילים איזוטוניים מיוחדים מדדים איזומטרי (סטטי) בתרגילים כדי למקסם את המנגנון של שרירי השלד של רצפת האגן, אגן האגן, שרירי הגב ואת הלחץ בטן.

קבוצה משוערת של תרגילים פיזיים

 1. M. - עומד, הרגליים ביחד, הידיים מורדות. לאט לאט להרים את הידיים, לקחת את הרגל בחזרה, להתכופף - לשאוף, לחזור ל i.p. - אקסילציה. חזור עם כל רגל 2-3 פעמים.
 2. M. - אותו דבר. מרים את רגלו הכפופה, מושך את ברכו שלוש פעמים כשידיו על חזהו, מטה את ראשו - נושף, חוזר אל ה. - שאיפה. נסו לא לכופף את הרגל התומכת. חזור על כל רגל 4-6 פעמים.
 3. M. עומד, רגליים פשוקות, ידיים על המותניים. תנועות מעגליות של האגן. חזור על 8-12 פעמים בכל כיוון.
 4. M. - עומד, הרגליים ביחד, הידיים מורדות. האביב משתופף עם העלאה סימולטנית של הידיים דרך הצדדים כלפי מעלה. חזור על 12-16 פעמים.
 5. M. עומד, רגליו פשוקות, זרועותיו פרושות. סובב את הידיים עם הידיים למעלה, הראש לאחור, לכופף - לנשום, לספור עד שלוש, ואז לחזור ל i.p. חזור 8 12 פעמים.
 6. M. - ישיבה, רגליים כפופות, ברכיים ידיים נמשכות אל החזה, הראש מוריד, הגב עגול. מתגלגל על גבו, לגעת בראש הרצפה, לחזור ל i.p. חזור על 8-12 פעמים.
 7. M. - שוכב על גבו, רגליו כפופות וגרושות, ידיו על תא המטען. הרם את האגן, הברכיים להתפשט בנפרד, מסננים את השרירים של הישבן, לשמור על עמדה זו במשך 3-5 שניות. חזור עם מרווחי קטן 8-12 פעמים.
 8. M. - אותו דבר, אבל הרגליים גרושות. להטות רגל אחת עד קצה בתוך, השני - עד גבול כלפי חוץ. ואז - להיפך. חזור על 4-6 פעמים.
 9. M. - אותו דבר. במשך 5-7 שניות עם מאמץ לחבר את הברכיים, לחזור 8-12 פעמים עם מרווחי 7-10 שניות למנוחה.
 10. M. - שוכב על גבו, רגליו כפופות מעט מורמות. בצע את התרגיל "אופניים" במשך 10-15 שניות. חזור על 4-6 פעמים עם מרווחי 10-15 שניות למנוחה.
 11. M. - שוכב על גבו, ידיו על תא המטען. שב ללא עזרה של הידיים ולבצע שלושה קפיצים קדימה קדימה, מנסה לגעת במצח עם הברכיים. חזור על 12 עד 16 פעמים.
 12. M. - שוכב על גבו, רגליו כפופות מעט מורמות. סובב את שתי הרגליים שמאלה, מנסה לגעת ברצפה בברך שמאל. אותו הדבר בכיוון ההפוך. חזור על 12-16 פעמים.
 13. M. - שוכב על גבו, לאורך תא המטען. להרים, עיוור, רגליים כפופות ולנסות גרביים לגעת הרצפה מאחורי הראש. חזור על 8-12 פעמים.
 14. M. - יושב ומניח את ידיו מאחור, האגן מורם מעט. לבצע נדנדה חלופית עם הרגליים קדימה ומעל. חזור על 8-12 פעמים עם כל רגל.
 15. M. - על ברכיו, ידיו על החגורה. להתכופף על הגב, ואז לחזור ל i.p. חזור על 6-8 פעמים.
 16. M. - אותו דבר. לשבת על הרצפה - משמאל, לחזור ל i.p. חזור על 8-12 פעמים בכל כיוון.
 17. M. - שוכב על בטנו, צחצוח על עורפו. הרם את הראש והכתפיים, שמור על מיקום זה במשך 3-5 שניות, חזור אל i.p. חזור על 8-12 פעמים.
 18. M. - שוכב על בטנו, מברשת על הרצפה ליד כתפיו. לכופף את הרגל, לקחת את הברך לצד ולהביט בו. חזור ~ 8-12 פעמים עם כל רגל.
 19. M. עומד על ארבע. לאחר הקשת לאחור, להדק את הבטן ולשמור על עמדה זו במשך 3-5 שניות. חזור על 6-8 פעמים עם מרווחי 5-b השני עבור מנוחה.
 20. M. - עומד, הרגליים ביחד, הידיים מורדות. לאחר צעד אחד עם רגל שמאל שמאל, לקחת את הידיים לצדדים, להתכופף - לשאוף, לחזור אל ה- IP, ידיים לתפוס את החזה - לנשוף. אותו דבר עם הרגל השנייה. חזור על 3 עד 4 פעמים.

רוב התרגילים הפיזיים המיוחדים צריכים להתבצע בחילוף של התכווצויות והרפיה של שרירי המוח, אשר מבוצעת בהתאמה בשלב ההשראה והתפוגה. כדי להפחית לחלוטין את כל השרירים של הנקבים, המטופל צריך "לצייר" את פי הטבעת, לסחוט את הנרתיק ולנסות לסגור את הפתח החיצוני של השופכה.

 • מתח שריר איזומטרי צריך להתבצע בכל פעם עם העוצמה הגדולה ביותר האפשרית. בהתאם לתקופת הקורס של התרגיל, מספר זני השרירים האלה משתנה בין 1 ל -4, משך החשיפה של המתח הוא 3-7 שניות.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

תרגילים אופייניים המבוצעים במצב איזומטרי

 1. M. - שוכב על גבו, רגליו כפופות בברכיים ומתגרשות, ידיים על הברכיים. לחבר את הברכיים, להתגבר על ההתנגדות של הידיים. חזור על 8-12 פעמים, עושה מרווחי 10-15 שניות למנוחה.
 2. M. - שוכב על גבו, מחזיק כדורעף או כדור גומי עם ברכיו כפופות. תוך 5-7 שניות, לסחוט את הכדור עם הברכיים שלו, מניעת הידיים מ bulging את הבטן. חזור על 6-8 פעמים, עושה מרווחי 10-15 שניות למנוחה.
 3. M. - שוכב על גבו, רגליו זקופות, הכדור דחוק בין הרגליים. לחץ על הכדור עם הרגליים במשך 5-7 שניות. חזור על 6-8 פעמים, עושה מרווחי 10-15 שניות למנוחה.
 4. M. - שוכב על הגב, רגליים כפופות בברכיים. דילול הברכיים, להרים את האגן ואת המתח את השרירים של הישבן במשך 3-5 שניות. חזור על 6-8 פעמים, עושה מרווחי 10-15 שניות למנוחה.

בעת ביצוע מדדים איזומטרי, יש לקחת בחשבון את המוזרויות הבאות של ההתנהגות שלהם: א) להשתמש בעיקר p. מטופל - שוכב על גבו (על צדו) ו "antiorthostasis"; ב) הנשימה צריכה להיות אחידה, עם קצת הרחבה של exhalation (נשימה אסור!); ג) "להפיג" זנים שרירים חלופיים עם תרגילים איזוטוניים; ד) לאחר כל חזרה של המתח האיזומטרי, לבצע תרגילי נשימה ותרגילים בהתרגשות שרירים מרצון.

 • תכלול שיעורים בניהול פעילות גופני, מהירה הליכה, קפיצה, קפיצות, תנועות קופצניות, נדנדות הטורסו ורגליים, מתאמצות אלמנטים, ובתחילת טיפול ואת הגוף קדימה.
 • כל התרגילים צריכים להתבצע בקצב רגוע, בקצב. הכיתות מתקיימות 2-3 פעמים ביום, רצוי עם ליווי מוסיקלי.
 • כדי לתקן את האפקט, מומלץ להשתמש תרגילים פיזיים בשילוב עם electrostimulation של השרירים של אגן האגן, את הקבוצה האחורית של hamstrings ו דיקור סיני.
 • חובה לכלול במכלול של אמצעים טיפוליים אלמנטים של עיסוי טיפולי, נקודה עיסוי רפלקס קטע.

הרפיה שרירים פוסט-טראומטית (IRP)

1. PIR של שריר בצורת אגס.

 • M. חולה - שוכב על בטנו. הרגל בצד שריר רגוע כפוף לעבר הברך הברך וסובב פנימה. אותה יד עם הרגל של המטופל הוא קבוע על העקב של המטופל, השני palpates את שרירי בצורת אגס. בשאיפה, המטופל מוביל את השוק, מפעיל לחץ על ידו של הרופא. המיקום קבוע למשך 7-10 שניות. בנשיפה - הרופא מבצע מתיחה פסיבית של השריר, מושך את השוק לכיוון ההפוך. הקבלה חוזרת על עצמה 3-4 פעמים;
 • i.p. המטופל - שוכב על בטנו, הברכיים ממוקמות בגובה קצה הספה. הרגליים כפופות במפרקי הברך. ידיו של הדוקטור מחליקות את רגליו של המטופל. בשאיפה המטופל כורע על ברכיו, הרופא מעניק התנגדות למטרה זו. המיקום קבוע למשך 7-10 שניות. בנשיפה - המטופל נרגע, הרופא מבצע מתיחה פסיבית של השרירים, מחזק את הדילול של השוקיים.

2. PIR של השרירים של רצפת האגן (שריר הרמת פי הטבעת, שריר coccygeal, מדחס חיצוני של פי הטבעת)

M. מטופל - שוכב על בטנו, זרועותיו נמתחות לאורך תא המטען. ידיו של הרופא לרוחב לתקן את המשטחים המדיאלי של הישבן של המטופל. בהשראה, החולה מתיח ומקטין את הישבן, וידיו של הרופא מפעילות התנגדות מתונה לתנועה זו (7-10 שניות). בנשיפה - הרופא מבצע מתיחה פסיבית של השרירים, מפזר את הישבן לצדדים. הקבלה חוזרת על עצמה 3-4 פעמים.

3. PIR של שרירי gluteus גדול באמצע.

M. את המטופל - שוכב על גבו, את הרגל בצד השרירים הרגועים, מכופף את הברכיים ואת מפרקי הירך. עם אותו שם כמו רגל של המטופל, היד של הרופא מתקן את השטח של מפרק הקרסול מלמעלה, השני - מפרק הברך. בהשראה, המטופל מנסה ליישר את רגלו במאמץ קל, וידו של הרופא הופכת את ההתנגדות הנמדדת לתנועה זו (7-10). על הנשיפה - הרופא מבצע מתיחה פסיבית של השריר, הגדלת הלחץ על הברך ואת מפרקי הקרסול:

 • בכיוון של הכתף eponymous, גיוס של ליג מתרחשת. Sacrotuberale;
 • בכיוון הכתף הנגדית מתרחש הגיוס. מקודש.

הקבלה חוזרת על עצמה 3-4 פעמים.

4. PIR של השרירים adductor של הירך.

 • M. המטופל - שוכב על הגב, הרגליים גרושות. הידיים של הרופא לרוחב לתקן את הירכיים בשליש התחתון של אותם (מבפנים). בשאיפה, המטופל מפחית את רגליו, וידיו של הרופא מראות עמידות בפני תנועה זו (7-10 שניות). בנשיפה - הרופא מבצע מתיחה פסיבית של השרירים, מפזר את רגליו של המטופל לצדדים. הקבלה חוזרת על עצמה 3-4 פעמים.
 • החולה שוכב על גבו, רגלו מכופפת על מפרקי הברכיים והירכיים ומופנה ככל האפשר לצד. יד אחת של הרופא מתקן את מפרק הברך מלמעלה, השני - כנף האיליום. בהשראה, החולה מנסה להביא את הברך, לא ליישר את הרגל, אבל הרופא יש התנגדות מדודה לתנועה זו (7-10 s). בנשיפה - הרופא מבצע מתיחה פסיבית של השרירים, מושך את הברך לספה. הקבלה חוזרת על עצמה 3-4 פעמים.
 • החולה שוכב על גבו (על קצה הספה), רגליו כפופות במפרקי הברך ובירך. ידיו של הדוקטור מחליקות את ברכיו של המטופל. על שאיפה, המטופל ברך למטה, ואת הידיים של הרופא להראות התנגדות מדודה לתנועה זו (7-10 s). בנשיפה - הרופא מותח את השרירים באופן פסיבי, ומגביר את דילול ירכיו של המטופל.

5. PIR של הקבוצה האחורי של שרירי הירך.

M. חולה - שוכב על גבו. יד אחת של הרופא מתקן את כף הרגל באזור האצבעות, השנייה - מפרק הקרסול. במהלך שאיפה, המטופל מבצע כריתת כף הרגל של כף הרגל, וידיו של הרופא מראות התנגדות נמדדת לתנועה זו (7-10 שניות). בנשיפה - ידיו של הרופא מרכיבות את הכיסוי האחורי של כף הרגל, מרימות את הרגל הישרה למעלה. הקבלה צריכה להישמע 3-4 פעמים.

בתנאים נייחים, המצור המצורף של Vishnevsky, Novokainov אלכוהול המצור ב Aminev יש השפעה טובה. אלכוהול- novocaine המצורפות epidurally-sacral משמשים כאבים מתמשך ביותר. אפקט טוב מסופק על ידי שילוב של חסימות ניאוקאין presocal עם עיסוי של השמאלנים ואת שריר coccygeal.

טיפול כירורגי של cocciogeny, ככלל, אינו מביא הקלה לחולים. Cocciectomy מסומן רק במקרה של שבר או נקע של coccyx.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.