Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

עצירות ספסטית

המומחה הרפואי של המאמר

גסטרואנטרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

תפקוד מעיים עלול להיפגע מסיבות שונות. ככלל, התרוקנותה הרגילה קשורה לשתי מדינות - זהו עצב או עצירות ספסטית. במאמר זה נדבר על האפשרות השנייה - התרחשות של עוויתות מעיים, עקב איזו עצירות מתפתחת.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

גורם לעצירות ספסטית

עצירות הנגרמת על ידי עווית של המעיים, הנובעת מגידול הטון המעי.

 • התכווצויות שרירים מופיעות בחלקי מעיים נפרדים, וכתוצאה מכך הצמידות צובעות ומאבדות את ההזדמנות לקידום נוסף.
 • העווית היא מלווה לעתים קרובות גזים, כאבי ספסטית ותחושה של כבדות וצפיפות יתר בבטן, אשר מזוהה עם היווצרות הגז גדל.

עווית יכולה להתרחש גם כתוצאה מהפתולוגיה האנדוקרינית, או בהשפעת הלחץ הנפשי והנפשי:

 • היפותירואידיזם;
 • סוכרת;
 • תפקוד לקוי של השחלות (לדוגמה, במהלך גיל המעבר);
 • במחלות של בלוטת יותרת המוח;
 • עם תסמונת המעי הרגיז;
 • עם קוליטיס נוירוגנית;
 • לאחר הרעלה.

לרוב, ההפרעה הרגולטורית של מערכת העצבים האוטונומית הופכת לגורם העיקרי בהתפתחות המחלה.

trusted-source[5]

תסמינים של עצירות ספסטית

עבור עווית המעי הוא אופייני כאשר עיכוב של ציווי לא מתרחשת כל הזמן, אבל מעת לעת. בין עצירות, השרפרף עשוי להיראות נורמלי או אפילו נוזלי. לעיתים קרובות ניתן לצפות במצבים שניתן להשוות עם שלשול קל - זה תוצאה של תגובת הגוף לקיפאון ממושך של הצואה ועווית השריר. ברוב המקרים, זה קורה כאשר התכווצות קשורה להפרעות עצבים.

מבחינה קלינית, התכווצות מעיים מתבטאת בתסמונת המעי הרגיז, אשר יכולה לבוא לידי ביטוי בסימפטומים הבאים:

 • רכות בטן, לעתים קרובות cramping;
 • עיכוב תקופתי של ציווי;
 • פלט יחד עם צואה של ריר חלקיקים;
 • רגישות מוגברת ועצבנות;
 • תחושה מתמדת של עייפות.

לפעמים העיכוב בצואה עשוי להיות חסר משמעות, עם זאת, הפרשת צואה תוך אלמנטים קטנים, לא שלם. לאחר מעיים כאלה יש תחושה של ריקון מעיים לא שלם, כבדות בבטן, השערה לא מוצדקת.

trusted-source[6]

עצירות ספסטית במהלך ההריון

כ-70-80% מהנשים מתלוננות על בעיות בהפרעות במהלך ההריון, וכ -30% בתקופה שלאחר הלידה. בשלב זה, עצירות atonic הקשורים חוסר פעילות של פריסטליס פנימי יכול להיות מוטרד לעתים קרובות יותר. עם זאת, התכווצויות מעיים אצל נשים הרות אינן נדירות.

לגבי איך להבחין עצירות ספסטית מ אטוני, אנו יכולים לומר את הדברים הבאים:

 • אטונומי המעיים הוא היעדר פריסטליסיס, אשר יכול להיות בגלל הרפיה של השרירים החלקים של המעיים, חוסר סיבים בתזונה ומסיבות אחרות. במקרה של ייאוש, המעי הוא "שקט", אין רצון לקבל תנועה המעי;
 • המצב הספסטיסטי של המעי מלווה בדרך כלל בכאב גובר והולך באופן זמני, רוטט בבטן, גדילת גזים וצואה לא סדירה (עצירות יכולה להיות מוחלפת בשלשולים).

מה גורם לעיכוב בצואה?

 • ככל שתקופת ההיריון ארוכה יותר, כך גדל הלחץ על הרחם הגדל על המעיים ועל איברים אחרים. כתוצאה מכך, זרימת הדם במערכת כלי הדם של האגן הוא מופרע מאט, אשר יכול להשפיע על peristalsis.
 • כמות גדולה של פרוגסטרון בדם מרגיעה את השרירים החלקים לא רק של הרחם, אלא גם של המעיים. עם זאת, סיבה זו, אלא, לא התכווצות, ואת המעי הגס.
 • במהלך ההריון, רוב הנשים להיות בלתי יציב מבחינה רגשית. הם מרגיזים בקלות, פחדים חסרי סיבה, חוויות מופיעות. הסיבה לכך היא שינויים הורמונאליים בגוף. עם זאת, תופעת לוואי של מצב זה יכול להיות עצירות neurogenic, אשר נעלמת מעצמה לאחר התייצבות של מצב נפשי של אישה.
 • תגובות אלרגיות של הגוף או הרעלת מזון נחשבים גורמים פחות שכיחים לעווית.

זה לא רצוי לקחת משלשל ללא מרשם במהלך תקופת נשיאת הילד, אתה צריך להתייעץ עם מומחה.

trusted-source[7], [8], [9], [10]

עצירות ספסטית אצל ילד

עוויתות מעיים אצל ילדים צעירים עשויות להופיע כתוצאה משינויים בתזונה, למשל בעת מעבר להאכלה מלאכותית, או בעת הכנסת מזון חדש. הגורם עשוי להיות גם מערכת העצבים unproduced, אשר גורם לעצירות neurogenic אותו.

בילדים גדולים יותר, מצב spasmodic עלול להתרחש בשל צריכת כמות גדולה של ממתקים, צריכת מספקת של נוזלים, וארוחה יבשה. לפעמים עווית היא תוצאה של לחץ - מעבר לאזור חדש, מעבר לבית ספר אחר, וכו '.

מצבי ספסטי בילדות יכולים להתרחש בכל ילד שלישי. הטיפול נקבע על ידי הרופא בהתאם לסיבת המחלה, עם זאת, הטיפול עם תרופות antispasmodic משמש לעתים נדירות. לרוב יש קורס קצר למדי של טיפול עם פתיתי רקטלים עם תכונות משלשל ומרגיע.

trusted-source[11], [12], [13]

אבחון עצירות ספסטית

האבחנה יכולה להתבסס רק על ידי מומחה - קולופרוקטולוג, גסטרואנטרולוג, מומחה למחלות זיהומיות או מטפל, בהתבסס על תוצאות הבדיקה.

הסקר עשוי לכלול:

 • סיגמואידוסקופיה - הליך לבדיקת פי הטבעת וחלקו התחתון של המעי הגס בעזרת מכשיר מיוחד - הסיגמואידוסקופ;
 • איריגוסקופיה - טכניקת רנטגן, הכוללת את ההקדמה לתוך המעי של סוכן ניגוד;
 • פיברוקולונוסקופיה - בדיקה אנדוסקופית של חלל המעי.

מחקרים אלה חשובים מאוד על מנת להעריך את מצב הרקמות הריריות של חלל המעי, את מידת הפריסטאלסיס, הגמישות של המעי, ואת הפונקציונליות של המעי בכללותו.

לפעמים מסות צואה מנותחות עבור מיקרופלורת, בשל היעדר חיידקים בתסיסה לקטית, תסיסה תסמונת עלול להתרחש, אשר משפיע ישירות על התפתחות של בעיות עם תפקוד המעי.

באופן אובייקטיבי, כאשר מרגיש, הרופא יכול לקבוע כאבים בחלקים שונים של המעי. בנוסף, את הרתמה לחצה של המעי הגס sigmoid הוא הרגיש היטב, בעוד cecum מוערך כמו רגוע.

trusted-source[14], [15], [16]

טיפול עצירות ספסטי

כדי לשחזר את peristalsis נורמלי של מערכת העיכול היא המשימה מספר אחת לטיפול במצב מעיים ספסטי. הטיפול צריך להיות מורכב וכולל מספר שלבים טיפוליים:

 • דיאטה מזון (נדבר על זה בנפרד);
 • טיפול תרופתי;
 • נטילת תרופות הומיאופתיות;
 • תרופות עממיות.

אם יש בעיה כזו כמו הפרה של ציווי, אז אתה צריך להיפטר ממנו, כמו כל הפתולוגיה אחרים, החל בעצה של רופא. אבחנה נכונה בזמן עושה טיפול יעיל יותר ומהיר יותר.

אם מסיבה כלשהי הערעור לרופא מתעכב, אז בהתחלה אתה יכול לנסות להתמודד בעצמך, אבל בעתיד ביקור הרופא צריך להיות חובה. אנו ננסה לענות על כמה שאלות מטופלים אשר מתעוררים לרוב בטיפול בהתכווצויות מעיים.

האם חוקן עזרה עם עצירות ספסטית?

 • ואכן, חוקן טיהור משמש לעתים קרובות עבור הקושי ציווי. אבל אתה צריך לדעת כי כאשר עוויתות לא להשתמש בהכנסת פתרון מגניב, כמו זה יכול לשפר את התכווצות ספסטית של השרירים. הטמפרטורה של חוקן טיהור עצירות ספסטית צריך להיות מתון: הנוזל מחומם לטמפרטורת הגוף (כ 36-39 מעלות צלזיוס) מוזרק לתוך המעי ללא לחץ, בעדינות. אתה יכול לעשות פתרון מרגיע, למשל, עם תמצית של לימון או מנטה (200 מ"ל). עם זאת, חוקני שמן נחשבים יעילים יותר, אשר שמן מחומם לטמפרטורה של 30-32 מעלות צלזיוס משמש, עם נפח של 200 מ"ל, או תערובת של שמן-שמן עם נפח של כ 500 מ"ל. לעתים קרובות להשתמש קיק, חמניות, שמן זית.

האם משלשלים יכולים להילקח עם עצירות ספסטית?

 • משלשלים עבור התכווצויות מעיים צריך להיבחר מאוד, בזהירות רבה, לעצור רק על אותם כלים המורכבים מרכיבים צמחיים. אם אפשר, עדיף לעשות בלי משלשלים בכלל. למה העובדה היא כי הרוב המכריע של תרופות כאלה לעורר את תנועתיות מעיים, אשר יכול להחמיר את העווית הקיימת להחמיר את מצבו של המטופל. הקושי טמון בכך שאי-אפשר להגביר את תנועתיות המעי הדל, שכבר אין לו מושג מדוע עווית זו התרחשה. לכן, בעת נטילת משלשל במצב זה, החולה מסכן את הכאב הגובר ומחריף את הבעיה, אפילו חסימת מעיים ספסטית.

אם נטילת משלשל עם עוויתות היא בלתי נמנעת, אז אתה יכול לנקוט צריכת סמים מורכבת. לדוגמה, דופלאק ידוע על עצירות ספסטית הוא prescribed בו זמנית עם תרופות antispasmodic. רק במקרה זה, ניתן להקל על מצבו של המטופל ולפתור את הבעיה עם צרכיו.

מה הם antispasmodics היעיל ביותר עבור עצירות ספסטית?

 • תרופות antispasmodic עבור המעיים מחולקים למספר קבוצות יש כמה מגבלות לשימוש. לכן, כדי להשתמש בהם ללא התייעצות עם רופא לא שווה את זה.

Papaporine נחשב העיקרי והנפוץ ביותר antispasmodic המעי - זה ניתן לרכוש גלולות, פתרון להזרקה suppositories רקטלית. בחיי היומיום, נרות עם papaverine משמשים לעתים קרובות יותר - הם בהחלט להרפות את השרירים של המעיים, ביטול עווית ושיקום פונקציה פינוי. טבליות Papaporine לקחת 1 PC. לא יותר מ 4 ליום.

בהיעדר Papapine, אתה יכול לקחת antispasmodics כגון לא ספא (Drotaverine) או Dibazol, אשר, יתר על כן, הוא vasodilator הפריפריה.

Dibazol עבור עצירות ספסטית ניתן להשתמש זריקות או טבליות. זריקות של התרופה ניתנות תוך שריר, 1-2 מ"ל של פתרון 1%, עד 2-3 פעמים ביום, לפי הצורך. טבליות לקחת כמות לא יותר מ 50 מ"ג בכל פעם ולא יותר מ 150 מ"ג ליום.

Papazol, מוצר משולב המבוסס על Papaverine ו Dibazol, נחשב סמים פופולרי.

האם ניתן לטפל בעצירות ספסטית בבית?

 • כמובן, בכל מקרה, התייעצות מוקדמת עם רופא היא רצויה. המטופל לבדו לא יוכל לקבוע את הגורם לעווית. במצבים פשוטים, ניתן להתמודד עם טיפול בבית, אבל משטר התרופות צריך להיות מוכשר ועקבי: הראשון, antispasmodics, ורק אז (אם יש צורך) - משלשל. אם יש דלקת, טיפול אנטי דלקתי, שחזור של microflora במעי, ואת התחזקות הכללית של הגוף יידרש. אפקט טוב ניתנת על ידי אמבטיות חמות, עיסוי של הבטן, צריכת הרגעה אור. ההכנות אנזים מומלץ גם, למשל, Mezim, Enzistal. במקרים מסוימים, טיפולים אלטרנטיביים עשויים להיות רלוונטיים.

trusted-source[17]

תרופות אלטרנטיביות לעצירות ספסטית

ישנם מספר גדול של מתכונים חלופיים כי ניתן להכין בהצלחה בבית. זה מספיק כדי לקבל בבית צמחים מסוימים שנקטפו, או לרכוש אותם בצורה יבשה בבית המרקחת.

 • ממלאים 200 מ"ל של מים חמים מבושלים 1 כפית. עלי מנטה, מכסים במכסה ועומדים על רבע שעה. אנו משתמשים עירוי לאחר הארוחות לפחות פעמיים ביום.
 • ממלאים 300 מ"ל של מים רותחים 3 כפות. כפות של פשתן בר (פשתן), יכול להיות תרמוס. השאירו לחלוט במשך חצי שעה. קח עירוי מסונן 60 מ"ל 3-4 פעמים ביום.
 • הכן תערובת של 20 גרם של horsetail, yarrow אותו, 10 גרם של לענה, לשפוך 400-500 מ"ל של מים רותחים, מתעקשים 2 שעות (רצוי תרמוס). מסנן עירוי מוכן לשתות 100 מ"ל 3-4 פעמים ביום עם מזון.
 • ובכן מקל על עירוי עווית של שמיר או שומר. קח 1 כף. כפית של זרעים ושופכים 200 מ"ל של מים רותחים, מתעקש רבע שעה. קח 100 מ"ל במהלך עוויתות.
 • מערבבים 15 גרם של עלה יבש של נבל, כמות זהה של מרווה, 5 גרם של עלה נענע, 10 גרם של ביצה מיובש ו 15 גרם של hypericum. מבשלים כפית אחת של התערובת המתקבלת בכוס מים רותחים ומשאירים חצי שעה. אנו שותים שלוש פעמים ביום עבור 1/3 כוס.

בנוסף, עשבי תיבול הבאים ניתן להשתמש:

 • אשחר לנבוח, זרעי שומר, משחה zhoster, שושן שושן;
 • עלי סנה, לנבוח אשחר, משלש zhoster, אניס, שורש שוש;
 • צמח עשבי תיבול, עלה לצפות, עשב טנסי, שורש ולריאן, שורש קאלמוס;
 • אניס, שומר, כמון, עלה מנטה.

trusted-source[18], [19]

דיאט לעצירות ספסטית

כאשר עוויתות של המעי צריך להיות נשלל מן הדיאטה של מזון גס, מעצבן את הקירות של המעיים. מסיבה זו, מומחים מייעצים לאכול מזונות עשירים בסיבים, אבל בלי לקלף, ועדיף במצב מרופט.

תפקיד מרכזי בהפרעות צרכניות הקשורות עוויתות הוא שיחק על ידי הצריכה של שומנים, שמנת חמוצה, חמאה טבעית - מוצרים אלה יכולים לרכך את הביטוי של התכווצויות שרירים.

בנוסף, ירקות ומנות פירות יש להשתמש בצורה מבושלת, אתה יכול להוסיף סוכר או דבש להם.

מוצרים מומלצים עבור עוויתות המעי הרגיז עם עצירות:

 • מרק עם ירקות, מרק, מרק פירות;
 • מוצרי חלב ומוצרי חלב (למעט גבינה קשה או מעובדת);
 • בשר מבושל ודגים;
 • לחמים כהים, דגנים, פסטה שלמה, עוגיות גלטניות יבשות או קרקרים, מוצרי דבורים, ריבה תוצרת בית, מרשמלו, ריבה, סוכר;
 • ירקות וחמאה, שמנת;
 • ירקות בצורה מנוגבת ומרוהטת, ירוקים;
 • פירות (למעט דובדבנים, הדר, אוכמניות);
 • תה, עירוי דטרוז, מיצים טריים, קומפוטים.

מוצרים לאי הכללה:

 • שומן, שומן בשר;
 • לחם לבן, לחמניות;
 • מאפים נפוחים;
 • מוצרים מעושנים, נקניקים;
 • שימור;
 • קטניות;
 • מנות מבוססות כרוב לבן;
 • רטבים עם תבלינים ושומנים;
 • מדגנים - אורז וסולת;
 • צנון, חזרת, בצל ושום;
 • מנות פטריות;
 • עוגות, מאפים;
 • צ'יפס, אגוזים;
 • ג 'ל, קקאו, משקאות מוגזים;
 • מוצרים עם שוקולד;
 • מתובל חריף;
 • משקאות חריפים;
 • בשר חזיר, שומן בקר, שומן.

אתה לא יכול לאכול ארוחה יבשה, לזלול. במהלך כאבי ספסטי, עדיף להימנע מאכילה.

trusted-source[20], [21]

תפריט עצירות ספסטית

 • ארוחת בוקר עם עוויתות מעיים עשוי להכיל דייסות על מים או חלב, מן מוצרי חלב מותסס, גבינת קוטג '. אתה יכול להוסיף פרוסת לחם יבש כהה עם חמאה, דבש או ריבה. שיבולת שועל מעולה עם תוספים, למשל, עם פרוסות תפוח או בננה.
 • כמו ארוחת בוקר שנייה, או חטיף, אתה יכול לשתות תה עם ביסקוויטים יבשים, או לעשות תערובת פירות או פירות יער עם תותים, משמשים, ללא קליפה, דלעת. פירות יער מומלץ למלא יוגורט או שמנת חמוצה.
 • רצוי לארוחת ערב עם המנה הראשונה חובה, אשר יכול להיות מרק או בורש, ללא תבלינים חמים ותבלינים. על השני, חתיכת בשר מבושל או דגים יעשה, אתה יכול לבשל אותם בדוד כפול, עם או בלי צלחת בצד. תוספת מעולה יהיה לגרוס ירקות תבשילים, או תבשיל ירקות.
 • עוגיות, שימורי יער, יוגורט, גבינת קוטג 'עם פירות או מחית פירות מתאימים כמו חטיף אחר הצהריים.
 • לארוחת ערב מותר לבשל קציצות קיטור, ירקות לקשט עם לחם כהה, חביתה ירקות, דייסה על המים.
 • לפני השינה, כדאי לשתות 100-150 מ"ל של קפיר טרי, יוגורט טבעי או חלב חמוץ.

trusted-source[22], [23], [24], [25]

מידע נוסף על הטיפול

מניעת עצירות ספסטית

אמצעי מניעה כוללים רשימה קטנה של טיפים מועילים:

 • אם יש לך נטייה קיפאון המעי, לחצות את מנות התפריט היומי מאכלים שיכולים לגרום להפרה של מעיים תנועות. זהו בשר שומן שומן, עוגות, ביצים, עוגות קמח לבן, שוקולד ומוצרי קקאו;
 • אל תשכחו לאכול מדי יום מעט פירות, ירקות, דגנים - מוצרים עם סיבים וסיבים בלתי ניתנים לעיכול, שמהם נוצרים המוני צואה;
 • עם נטייה לעוויתות, נסו לא לאכול מאכלים קרים, כולל גלידה ומשקאות קרים;
 • האויב שלך מספר 1 הוא אכילת יתר, אז לקום מהשולחן לפני שאתה מקבל מלא. מדי פעם לתרגל צום ימים או רעב מים יומי;
 • חומרים משלשלים וטיפול אנטיביוטי יש להשתמש מעט ככל האפשר ורק כפי שנקבע על ידי רופא;
 • לא לשכוח לשמור על מצב שתייה - לשתות מים נקיים, מיצים טריים, משקאות פירות;
 • כאשר דוחקים לעשות ציווי, אין צורך לדכא או לחכות להם - לשחרר את המעיים בזמן;
 • להוביל אורח חיים פעיל - עצירות לא אוהב פעילות גופנית, אשר יש השפעה חיובית על הטון המעי;
 • לאכול רק אוכל טרי. יש להשליך מוצרים פגומים או חשודים.

trusted-source[26], [27]

פרוגנוזה של עצירות ספסטית

הפרוגנוזה להפרעות צרכיה הנגרמות על ידי עוויתות מעיים היא חיובית מאוד. אבל במקרים נדירים, המחלה יכולה לגרום למספר סיבוכים - היווצרות של אבנים צואה, התפתחות חסימת מעיים, צפק צואה. סיבוכים כאלה הם הנפוצים ביותר עבור קשישים וחולים משותקים למיטה.

עם טיפול בזמן, הפרוגנוזה נשארת טובה.

עצירות ספסטית היא מצב מאוד לא נעים. עם זאת, טיפול בזמן, כולל דיאטה, מנוחה במיטה במהלך התקופה החריפה, השימוש אמבטיות חמות כריות חימום יעזור להיפרד מהמחלה במשך 5-7 ימים.

trusted-source[28], [29], [30]


פרסומים חדשים

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.