Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

צמיד נחירה

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח, otorhinolaryngologist
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

הנחירות, ככל הנראה, מתייחסת לבעיות נצחיות שאינן מאבדות רלוונטיות אפילו נכון לעכשיו. וזה לא מפתיע, מכיוון שהצלילים הקולניים והחדים שאדם משמיע בחלום אינם רק לא נעימים לאהובים, אלא גם מהווים סכנה מסוימת לחולה עצמו. [1]במבט ראשון, להיפטר מנחירות קשה. עם זאת, דבר אינו בלתי אפשרי: כיום ישנם אמצעים רבים, מתרסיסים ותרגילים מיוחדים וכלה בפה ואביזרים אחרים. לדוגמא, צמיד נגד נחירות נחשב מאוד נוח ויעיל. זה לא זול, אבל הוא עדיין צובר יותר ויותר פופולריות בקרב אוהדי הנחירות. מה הסוד והאם הכלי הזה באמת יעיל כמו שאומרים היצרנים עליו?

אינדיקציות צמיד לנחירות

ניתן להשתמש בצמיד הנחירות לנחירות בעלות אופי שונה. יוצא הדופן הוא דום נשימה, או עצירת נשימה בחלום. אם אדם סובל מדום נשימה, אז השימוש בצמיד מותר רק לאחר מינוי רופא.

הצמיד בדרך כלל עוזר להיפטר מנחירות, המעוררות על ידי ירידה בטונוס השרירים של oropharynx - זה קורה, למשל, אצל קשישים. אם קולות לא נעימים בלילה הם תוצאה של אנטומיה (חיך נמוך וקשה, לשון מוארכת), הפרעות בקטע צוואר הרחם הצווארי, מחיצת האף המעוותת, תהליכים דלקתיים, הופעת גידולים, ציסטות, פוליפים או השמנת יתר, אז לא צפוי לצמיד להקל על בעיות כאלה.

טופס שחרור

צמידי נחירות הם בדרך כלל מכשירים אלקטרוניים קטנים המחוברים לפרק כף היד. הם נוחים, אינם גורמים לאי נוחות בזמן השינה, אינם מפריעים למנוחת לילה, מכיוון שהם דומים מאוד לשעונים רגילים. בתהליך השינה הצמיד מעביר לגוף סוג של מסר - דחפים שמעוררים את האדם לשנות את מיקום הגוף. [2]

ישנם מכשירים דומים רבים, וההבדלים ביניהם הם בעיקר בעיצוב ולא בעקרונות החשיפה.

 • צמיד Snore Gone הוא מכשיר ביו-סנסור מודרני המצויד בקלקרו נוח. המכשיר רושם נחירות כבר 4 שניות לאחר תחילתו: תנודות דחף נשלחות לקצות העצבים, מה שממריץ את האדם לשנות את תנוחת השינה שלו. ניתן לשנות מחדש את המכשיר תוך התחשבות ברגישות פרטנית, כך שהוא מתאים כמעט לכולם. זה קל במיוחד לשימוש.
 • צמיד הנחירות של אינלינס בעל עיצוב מסוגנן שמרפא גם נחירות וגם נדודי שינה. הוא מצויד בתצוגת גביש נוזלית עם אינדיקציה לאיכות השינה, וסת כוח הדופק, ומשמש גם כשעוני יד וכשעון מעורר. ארגונומי, נכבה לאחר 7 שעות של שימוש רציף.
 • Snore Stopper Snore Stopper בריטניה היא אחת מאפשרויות הגאדג'ט הנפוצות ביותר. זה מתעד ביעילות את הבעיה בזמן שינה ושולח דחף תוך 4 שניות. המכשיר נבדק במרכזים קליניים ידועים רבים בטייוואן, כמו גם במדינות אחרות. יש לו 7 שלבי עוצמה, כך שקל להגדיר את התצורה לשימוש בקרב אנשים מבוגרים וילדים בגיל העשרה. כדי למנוע השלכות לא נעימות בצורה של פעולה לא תקינה של הצמיד, הוא מספק החלפה חודשית של רפידות מגע, בתנאי שהמכשיר משמש באופן קבוע.
 • צמיד Hivox SS 650 הוא מכשיר רב תכליתי המקדם עיסוי מוזר של שרירי הגרון. זה יוצר דופק הנמשך 5 שניות, מצויד במוניטור ומגרה של קצות העצבים, ומגיב לדיבור או צליל חזק. כל חודש צריך להיות כפוף לצמיד לתחזוקה מונעת עם החלפת אלקטרודות ג'ל.

עליכם להבין שכל צמיד מנחירות הוא מכשיר רפואי שלם. לכן לא ניתן להשתמש בו מבלי להתייעץ תחילה עם רופא. בנוסף, עליך תמיד לקרוא בעיון את ההוראות למכשירים כאלה.

מינון וניהול

הצמיד מנחירות קבוע בפרק כף היד. לאחר הפעלתו, החיישן הביולוגי מתחיל במצב המתנה, ולאחר תיקון צליל הנחירות נשלחים אותות לאלקטרודות המוליכות. האלקטרודות "מגיבות" לעירור באמצעות שליחת דחף חשמלי חלש לעור, ותורמות גם להעלאת שרירי הגרון.

הדחפים שנשלחו הם ממש חלשים בעוצמתם: פעולותיהם קטנות כך שאדם יכול להתעורר, אך מספיק לרצון להסתובב ולנקוט עמדה אחרת. כשחוזרים על הנחירות חוזרים שוב הדחף יופנה לעור.

יצרני צמידים לנחירות מעידים כי שימוש קבוע במוצריהם יוביל להיווצרות מתמשכת של הרגל "לא לנחור" לאחר חודשיים או שלושה. כלומר, בהדרגה ייעלם הצורך בצמיד, והרגולציה תתרחש כבר ברמה התת מודעת.

ניתן להשתמש בצמידי נחירות בילדים מגיל ההתבגרות. השימוש המוקדם על ידי מומחים אינו מומלץ.

השתמש צמיד לנחירות במהלך ההריון

במהלך ההיריון וההנקה, חל איסור מוחלט להשתמש בצמיד לצורך נחירות.

התוויות נגד

צמיד הנחירות, למרות שהוא יעיל, לא תמיד ולא לכולם מותר להשתמש בו. מי צריך לחפש תרופה נוספת לנחירות? להלן רשימה של התוויות נגד בסיסיות:

 • נוכחות של קוצב לב משולב;
 • נוכחות של כל מכשיר אלקטרוני אחר למעקב אחר קריאות שלא ניתן לבצע (לדוגמה, בעת פיקוח על א.ק.ג.);
 • פתולוגיות של מערכת הלב וכלי הדם, בהן הצמיד מנחירות יכול להזיק;
 • תסמונת דום נשימה - דום נשימה;
 • אפילפסיה
 • הריון, תקופת ההנקה;
 • נגעים זיהומיים ודלקתיים במערכת הנשימה.

בנוסף, אין להשתמש בצמיד נחירה אם ישנם גורמים דלקתיים, נפיחות, גידולים, תהליכים אלרגיים באזור התקשרותו.

אנלוגים של צמידים לנחירות

בנוסף לצמידים לנחירות, ישנם אמצעים רבים אחרים שנועדו להיפטר מאדם מבעיה זו. ביניהם תרסיסים מיוחדים, טלאים, כריות, תוספות תוך-אורורליות, קטעי נחיר, מסכות וכו '. ככלל, לכל האביזרים הללו יש רק השפעה סימפטומטית - למשל, לרכך רקמות ריריות, שרירי גוון, לחות, אפילו נשימה החוצה וכו'. אך אל תחסל את גורם השורש לנחירות.

האנלוגים הפופולריים ביותר של צמידים לנחירות הם קרנות כאלה:

 • כרית לנחירות היא כרית אורטופדית מיוחדת המעניקה מיקום אנטומי אופטימלי לאזור צוואר הרחם ולראש בזמן מנוחה. כך ניתן למנוע את נסיגת הלשון, לשפר את מעבר האוויר דרך דרכי הנשימה, להפחית את העומס על עמוד השדרה ולהרפות את שרירי הצוואר.
 • Extra-lore הוא מכשיר תוך-אוראלי הדומה לבטן של תינוק. הכלי באמת מבטל את הנחירות, אך רק אם הוא נבחר ובוימה נכונה. מנגנון הפעולה של המכשיר הוא מניעת נסיגת הלשון, הגברת טונוס השריר של הגרון.
 • תחבושות גבס, קטעי נחיריים - מדובר במכשירים המרחיבים את מעברי האף, משפרים את הנשימה דרך האף ומונעים רטט לידה. מבין המינוסים אנו יכולים לציין את העובדה כי כלים כאלה אינם משפיעים על מיקום שורש הלשון.
 • סרטי ראש - משמשים לקיבוע הלסת התחתונה ולמניעת פתיחת הפה בזמן מנוחת לילה. המכשיר מתאים לאנשים שנחירות שלהם נגרמות על ידי פה פתוח כל הזמן במהלך השינה.
 • מסכות ליצירת לחץ אוויר חיובי (CPAP) מוכרות כיעילות ביותר מבחינת היפטרות מנחירות, אך הן אינן זולות.

אם המטופל סובל מנחירות קשות עם דום נשימה תקופתי, אז מומחים יכולים להציע לו פיתרון רדיקלי ומהיר לבעיה - התקנת שתלים פלטיים מיוחדים. "תוספות" כאלה מחזקות את הרקמה הפלאטית הרכה, מגבירות את הטון של הוילון הפאליני. הם מותקנים על בסיס אשפוז באמצעות הרדמה מקומית. עם נסיגת הלשון, עם דום נשימה חסימתי קשה, שיטה זו אינה נקבעת.

ביקורות

ביקורות על השימוש בצמידים מצניעות נחירות שונות. כתוצאה מכך תוכלו להכין רשימה של היתרונות והחסרונות העיקריים של מכשירים אלה.

היתרונות כוללים את הנקודות הבאות:

 • נוכחות האפקט המוצהר (נחירות באמת נעלמות);
 • היעדר השפעה שלילית על השינה (שינה לא מפריעה, נדודי שינה לא מתפתחים);
 • קלות שימוש (הצמיד אינו מפריע ואינו דורש מיומנויות שימוש ספציפיות);
 • צריכת אנרגיה כלכלית (הצמיד עצמו נכבה לאחר כשמונה שעות, מכיוון שכך נמשך בדרך כלל מנוחת לילה);
 • פעולה בכל שלב של שינה;
 • מראה די נעים (הצמיד מנחירות נראה כמו שעונים רגילים ואפילו אופנתיים, כך שאם הוא מושך תשומת לב, זה רק בפן חיובי);
 • אין תופעות לוואי.

בהתבסס על ביקורות אתה יכול לשפוט את נוכחות החסרונות:

 • כאשר הצמיד לובש כל הזמן דופק או אפקט רטט, רגישות העור באזור הקיבוע יורדת לעתים;
 • עם תופעות קבועות, מערכת העצבים מוגזמת, מה שיכול להתבטא בצורה של נוירוזה, פסיכוזה וכו '.

באופן כללי, משתמשים מגיבים לצמידי נחירות כאלה כמכשירים יעילים. ההשפעה בולטת במיוחד אם הנחירות נגרמות כתוצאה מירידה בטונוס השרירים באזור ההיברך. מצב זה נצפה לרוב על רקע שינויים הקשורים לגיל בגוף. אך ראוי לציין כי הגורמים לבעיה שונים: מהמאפיינים האנטומיים של מבנה השחזור, לנוכחות ניאופלזמה, פוליפים, עיוותים, השמנת יתר וכו '. במקרים אלה, צמיד הנחירות לא סביר להראות את ההשפעה הצפויה. לכן לפני שרוכשים מכשיר כזה עדיף להתייעץ מראש עם מומחה בכדי לקבוע את הגורם המדויק לנחירות. על סמך האבחנה ניתן יהיה להסיק את הכדאיות של קניית צמיד מנחירות.


תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "צמיד נחירה" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.