מחלות של האוזן, הגרון והאף (otolaryngology)

פריזה של מיתרי הקול אצל ילדים

פריסה של מיתרי הקול אצל יילודים יכולה להיגרם כתוצאה מההשפעה השלילית של גורמים מזיקים מגוף האם, וכתוצאה מכך נצפים פגמים בהתפתחות מערכת העצבים, פתולוגיות וסקולריות ומטבוליות המובילות לירידה הפונקציונליות של מיתרי הקול. 

 

פריזה של מיתרי הקול: סיבות, תסמינים, אבחון

על פי מחקרים, 60% מהפרזיס של מיתרי הקול קשורים ל neoplasms של הגרון, הוושט או בלוטת התריס וניתוחים של אותה לוקליזציה. ובמקום הראשון פעולות בבלוטת התריס.

טיפול בפרזיס של מיתרי הקול

טיפול כירורגי בפרזיס דו -צדדי של מיתרי הקול מספק בדיקה יסודית של המטופל, קביעת היקף ההתערבות ואפשרויות טיפול יעילות, מכיוון שלרופא אין כמעט מקום לטעות.

כאב גרון

תעוקת הלוע יכולה להשפיע על חולים בכל גיל, אם כי היא שכיחה יותר בקרב מבוגרים, בדרך כלל משפיעה על אנשים בגילאי 18 עד 40, אם כי היא עלולה להופיע אצל ילדים מתחת לגיל שלוש.

תקעים קייוזיים על השקדים בגרון

סימפטום כזה כמו תקעים קייסיים על השקדים בגרון, רופאי אף-אוזן גרון רואים לעתים קרובות למדי - הן בתהליכים דלקתיים בלוע והן במקרים בהם אין סימנים של דלקת ברורה של שקדי הפלטינה.

נחירות בשינה אצל נשים, גברים וילדים

נחירות בחלום היא לעתים קרובות אזהרה שעליך לשים לב למצב הבריאותי של אדם נוחר, מכיוון שתכונה כזו יכולה להיות מבשר להתפתחות תסמונת מסכנת חיים.

סיבות לנחירות

מדוע חשוב לדעת את הגורמים האמיתיים לנחירות? כי זה מאפשר להיפטר ממנו, כי כמעט כל אדם שלישי מעל 30 נוחר באופן קבוע, ו-45-50% נוחרים מעת לעת.

נחירות עם אדנואידים אצל ילדים ומבוגרים

אדנואידים (צמחיית אדנואידים) הם שקדים מוגדלים כמו שקדים בלוע או באף הלוע, המהווים חלק ממערכת החיסון המולדת - טבעת הלוע הלימפופיתל. 

כרית נחירה: אורטופדית או חכמה?

בין התרופות לנחירות המוצעות לאנשים הסובלים מבעיה זו, כרית נחירה אורטופדית ראויה לתשומת לב מיוחדת.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.