Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תסמונת של הפחתת האדם: מה לעשות, איך לרפא את הגלולות

המומחה הרפואי של המאמר

פסיכיאטר, פסיכותרפיסטית
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

המצב המתפתח כתסמונת עצמאית על רקע מתח חריף או מתמשך, מתעורר פתאום ומכניס את האדם לפחות לבלבול. מה לעשות עם derealization? מטבע הדברים, אנחנו לא מדברים על מדינה שנמשכה כמה דקות, אלא על התקפות רגילות או על הפרעה מתמשכת, כלומר על פתולוגיה.

הרבה תלוי בחומרת ההפרעה ובמצב הנפש. ישנם מקרים בהם התסמונת עברה בבטחה בפני עצמה, עם זאת, במיוחד זה לא שווה לסמוך על זה. עם זאת, ישנן המלצות רבות של פסיכולוגים ואנשים שחוו מדינה כזו, כיצד להיפטר של הפחתה בעצמם.

אם החולה מרגיש את הכוח, אתה יכול לנסות להחזיר את הקשר למציאות. אין צורך לעכב ולשקול את התהליך במשך זמן רב, יש צורך לבצע תיקון של אורח החיים של אחד.

קודם כל, משקאות אלכוהוליים וקפאין - קפה, תה חזק, קוקה קולה, פפסי קולה, אנרגיה - אינם נכללים בתזונה.

אם הופעת הסימפטומים של דיאלליזציה מקודמת על ידי קורס של טיפול בסמים שיכולים לגרום לתופעות לוואי כאלה, או שאתה ממשיך לקחת את התרופות בשלב זה, עליך להתייעץ עם הרופא שלך. אולי להחליף את התרופה יחסוך לך ממצב כואב.

אם אתה עצמי תרופות (תרופות רבות שיכולים לגרום ואי-ממשות, נמכרות ללא מרשם), יש גם צורך לנתח את המצב וללכת לטיפול החלופי (תרופות עממיות, הומאופתיה).

אתה יכול להגדיל את משך השינה על ידי אופטימיזציה של מצב היום. עם זאת, כדאי לשקול כי peresyp הוא גם מזיק, כמו גם nedosyp. לכן, אתה צריך להחליט מה הזמן שאתה צריך לישון כדי להרגיש טוב.

בנוסף, מומלץ לא להתמקד ברגשות שלך, לקחת אותם, להפסיק לפחד לחשוב על מחלות לא קיימים שלך. אתה צריך לפתח יחס למצבך כתסמין של תופעות לוואי של תרופות, overwork, חרדה מוגברת. חשוב מאוד להחליף את המחשבות האובססיביות השליליות הנוראות על מחלת נפש עם מחלות חיוביות, להכיר בכך שהתסמינים קיימים והם חייבים לחיות איתם. לא לסגת לתוך עצמם, על החוויות שלהם, ולנסות לחיות את החיים במלואם, כדי לנסות ולהחיות את חושיהם להבחין בצבעים, צלילים, ריחות, להאזין שיחו, כדי לתפוס הטון שלו, כדי לבצע את חובותינו כלפי אנשים קרובים. לעתים קרובות לעשות מה שאתה אוהב, לא לדחות שום דבר מאוחר יותר, ואולי תוכל להימלט מן המעגל הקסמים של בריחה מהמציאות.

מומלץ גם לתקשר עם אנשים שחווים או להתגבר על ההפרעה, למשל, בפורומים, להקשיב לעצתם, לחלוק את רגשותיהם, רק לדבר.

אם אתה לא יכול באופן עצמאי, אתה צריך לפנות מקצוע. הם יעזרו לך עם עצות, ללמד שיטות לחימה המחלה. הטיפול בהפרעות ללא טבליות מתבצע באמצעות מגוון של טכניקות פסיכותרפיות. היא מכוונת להפריע לפעולה של גורמים מלחיצים, שהיו נוכחים בזמן הופעת הסימפטומים של ההפרעה, או התעוררו מוקדם יותר (הופעות ילדות שליליות) ויכלו להפוך את הסיבה.

לקטגוריות שונות של המטופלים, שיטות הפסיכותרפיה נבחרות בנפרד.

לדוגמה, טיפול התנהגותי-קוגניטיבי, אשר מבוססת על ההנחה כי רגשות, תחושות והתנהגות של הפרט נקבעת לא על ידי הנסיבות בפועל, ואיך הוא רואה אותם, מאפשרים לך לחסום מחשבות פולשניות של ניתוק מהמציאות. החל טכניקות כדי להבטיח המאתרות להמיר אסטרטגית חיים הרסנית חשיבה רציונלית גמישה, אלא גם לעזור לחולים לבצע משימות להסיח את דעתם מן דפרסונליזציה ו דראליזציה.

טכניקות חושיות על ידי השפעה על החושים האנושיים (למשל, שמיעה, ראייה, טקטיליות) עוזרים למטופלים להשיב לעצמם תפיסה עצמית ו / או תפיסה של העולם החיצון, להרגיש את המציאות.

פסיכואנליזה (טיפול פסיכודינמי) עוזרת לפתור את הבעיות קשורות ההיבטים הדינמיים של המוח של המטופל: המוטיבציה, כוננים, השראה לפעולה, ו - ליישב סתירות פנימיות, לשפר סף התנגדות ללחץ.

היפנוזה הפעלות ו autogenic אימונים משמשים גם. עם מקרים קל של derealization, טיפול כזה מספיק. תכשירים ויטמינים וממריצים אור יכול להיות prescribed.

אם הטיפול ללא שימוש בתרופות אינו מוצלח, נעשה שימוש בסמים של קבוצות שונות. טיפול תרופתי מתבצע רק תחת פיקוחו של רופא אשר, אם יש צורך, עושה תיקון משטר הטיפול או מינון של התרופה.

אין טיפול תרופתי יחיד לתסמונת דפרסונליזציה / דרליזציה. באופן כללי את האפקטיביות של הטיפול התרופתי לא הוכח סופית, אך חלק מהחולים לעזור מעכבי ספיגה חוזרת של סרוטונין, תרופות טריציקליות, אנטגוניסטים לקולטן אופיואידים, כדורי הרגעה ותרופות nootropic ו psychostimulant. ההשפעה של תרופות אלו יכולה להיות יעילה, שכן היא מבטלת את הסימפטומים של חרדה, דיכאון הפרעות אחרות אשר עורר את התפתחות הסימפטומים של derealization.

התרופה הפופולרית ביותר, כי הוא מרשם לחולים עם תסמונת של דפרסונליזציה / דראליזציה היא פרכוסים  Lamictal  (lamotrigine עם החומר הפעיל). תרופה זו נקבעת לאפילפסיה וליחידים הכפופים להתקפים עוויתיים של אטיולוגיה אחרת, אולם בטיפול בתסמונת זו יש השפעה חיובית מהירה. הוא האמין כי Lamyctal יש השפעות שליליות פחות בולט על זיכרון, תשומת לב פונקציות קוגניטיביות אחרות, כמו נוגדות פרכוסים אחרות. עם זאת, כמו תרופות אחרות לטיפול באפילפסיה, זה חוסם את הדחפים העצביים לעורר את שחרורו של גלוטמט - חומצות אמינו אליפטיות, אשר מוביל עודף של התקפים. מערכת הגלוטמט משחק תפקיד משמעותי בפתוגנזה של לא רק אפילפסיה, לבדוק את השפעתו על התפתחות סכיזופרניה ודיכאון, וכן - NMDA-קולטן hypofunction, שהוא אחד הגורמים להפרעות בהעברת דופאמין. אולי בגלל זה התרופה הראתה את עצמה כל כך טוב בטיפול במקרים של דפרסונליזציה ו derealization.

עוד תרופה אנטי-אפילפטית,  Carbamazepine, משמשת לעיתים גם בטיפול בתסמונת. יש לו אפקט נוגדת פרכוסים בולטת יותר, בנוסף, ניתן להשתמש בה hyperkinesis. כמו במקרה של הניסוח הקודם בנוסף להקלה על כאבים, זה משפר את ההשפעות של תרופות נוגדות דיכאון ומעורר את הפונקציה של הנוירוטרנסמיטר האחראי לשיפור מצב רוח, ואת האמנציפציה של פעילות פורה - דופמין, סרוטונין, נוראפינפרין.

בדרך כלל prescribed בשילוב עם תרופות נוגדות דיכאון מהקבוצה reotptake serotonin, להגדיל את הריכוז שלה בסינפסה. מאז מחסור הסרוטונין הוא הניח הפתוגנזה של derealization, ובתמונה הקלינית, תסמיני דיכאון נמצאים כמעט תמיד.

התרופות משמשות, בדרך כלל במינונים נמוכים, את המינון ואת ערכת הקבלה עבור כל חולה נבחר על ידי הרופא.

עם זאת, טיפול כזה לא תמיד יעיל, ולכן תרופות אחרות משמשים גם.

Eglonyl  מ derealization הוא prescribed במקרים שבהם הגורם שלה הוא רמה מוגברת של חרדה. המרכיב הפעיל של הסוכן הוא sulpiride. זה מרגש קולטנים דופאמין, מגביר סינתזה שלה ומונע התכלות ביולוגית. התרופה ניתנת גם במינון מינימלי יעיל.

ב הרגעה benzodiazepine, phenazepam, עשוי להיות prescribed  . פעולתו גם מדכאת את תחושת החרדה, מרגיעה את השרירים, מקטינה את הסיכוי לעוויתות, וגם - מספקת שינה מהירה ומנוחת לילה מלאה. זה מחזק את הפעולה של אחרים מרגיעה ונוגדות פרכוסים, כמו גם - אלכוהול אתילי. בקבלת הפנים שלה יש להימנע מעבודות אשר יכול לייצג סכנה בריכוז תשומת הלב מופחתת.

Fluanaxol  הוא אנטי פסיכוטיות אשר מרכיב פעיל שייך thioxanthene נגזרות (flupentixol). זה מפחית חרדה, משפר את מצב הרוח, מקדם תהליכים הסתגלות. כמו, כמו כל ההכנות של קבוצה זו, רשימה ארוכה של התוויות נגד ותופעות לוואי, עם זאת, במקרים מסוימים, הפחתה היא יעילה. זה לא תואם אלכוהול, barbiturates, opiates, neuroleptics אחרים וסמים אחרים.

גליצין  - של כל התרופות האלה הוא הכי בטוח. הוא משמש מסיבות שונות, מה שמוביל לירידה ביכולתו של המוח לעבוד. תנאים שונים - נוירוזות, דיסטוניה צמחית, שימוש בחומרים רעילים (אלכוהול, סמים), פתולוגיות נפשיות. חומצת האמינו הפשוטה ביותר, שהיא גליצין, מבצעת בגוף את הפונקציות של נוירוטרנסמיטר המסדיר תהליכים מטבוליים, כמו גם את הפעילות של קולטני גלוטמט. משחרר מתח עצבי, משפר זיכרון וריכוז, משפר את מצב הרוח, מנרמל שינה ושינה

גליצין יכול לשמש כתרופה מונו בטיפול מורכב, חיזוק ההשפעות של עיכוב של המערכת המרכזית והפחתת רעילות של נוגדות פרכוסים, אנטי פסיכוטיות ותרופות נוגדות דיכאון. התוויות נגד, למעט רגישות יתר, כדי גליצין לא. תגובות אלרגיות אפשריות.

טיפול תרופתי חייב להיות משולב עם טיפול פסיכותרפי. טקטיקות טיפוליות נאותות יסייעו להתמודד במהירות עם ההידרדרות, אשר סכנה של לא רצוי להיות underestimated.

כיצד לטפל בדהליזציה בבית?

בהינתן הופעתה של תופעת הדה-לגיזאציה מתרחש לחץ חמור או כרוני, עלייה ברמת החרדה, וחבריה הם מצב מדוכא ודיכאון, ניתן להשתמש באמצעים חלופיים. ישנם צמחים רבים שיש להם תכונות כדי להרגיע את מערכת העצבים, לעורר תהליכים מטבוליים במוח, ולהפעיל פונקציות קוגניטיביות. הם עשויים בהחלט להוות חלופה ראויה לתרופות תרופתי, עם זאת, ראוי לציין כי השימוש של טיפול אלטרנטיבי לא תמיד בשילוב עם תרופות, ולכן מומלץ להתייעץ עם רופא מראש. זה גם טוב לקבל עצה מן הרבליסט מקצועי.

כדי להאיץ את תהליך להירדם ולשפר את איכות השינה יכול לעזור כריות עם עשבי תיבול יבשים ריחניים - פרחים ועלים של הדס עץ, ערער, מליסה, אזוביון.

אפקט הרגעה מרגיע וקל מסופק על ידי אמבטיות חמות עם מרק מחטניים, עירוי של עלי צפצפה, כמה כפות של דבש, שמנים אתריים. האחרון להוסיף עשר טיפות. עבור אמבטיות כאלה הם שמנים מתאימים של לבנדר, לימון מזור, מרווה, לימון וערער. משך הצריכה הוא רבע שעה, טמפרטורת המים באמבטיה היא 37-38 ℃.

אותם שמנים אתריים ניתן לרסס בתוך הבית, ניחוח שלהם מנרמל את מצב מערכת העצבים.

טיפול אלטרנטיבי בהפרעות דמויי נוירוזה מתבצע בהתאם לתהליכים השוררים בתמונה הקלינית.

מטופלים נרגנים וקלים להתרגשות מכינים תמציות ועירויים מצמחי מרפא עם אפקט היפנוטי מרגיע וקל. זהו ולריאן, momwort, kiprej, אורגנו, אדמונית, לינדן, מליסה, פסיפלורה.

בנוסף, מומלץ קומפלקסי ויטמין טבעיים, אשר נבטים דגנים של חיטה, שיבולת שועל, שעורה, פירות אשחר הים, אפר הרים, כלב רוז, irgi.

בכל מקרה, זה טוב לשתות קורס של עשבי תיבול מן עשבי תיבול שיש להם השפעה חיזוק כללית - פסיכיאום, סרפד, שן הארי, ניצני ליבנה, מרווה.

כדי לחזק את מערכת העצבים הווגטטיבית יעזור: עוזרד, קמומיל, סגול תלת צבע.

אפקט טוניק על חולי הדיכאון, עכבות עשוי להיות גפן מגנוליה צמחים המבוסס Eleutherococcus, ג'ינסנג, רודיולה rosea, הסינית, רוזמרין, שטן. צמחים אלה מסייעים להתגבר על ירידה של אנרגיה, לשחזר את מאזן האנרגיה של הגוף. עם זאת, אם החולה סובל מנדודי שינה, לחץ דם מוגבר, פתולוגיות לב וכלי דם חמורות, עשבי תיבול אלה לא מומלץ.

טיפול צמחים לא לוקח הרבה זמן. לדוגמה, בבוקר במקום תה אתה יכול להכין את המשקה הבא, אשר ייתן vivacity ולהוסיף כוח ואנרגיה. בערב, ממלאים תרמוס בליטר בכפית אחת של דשא יבש של שבר דק: יארו, מנטה של חתול, טימין, וורט של סנט ג'ון. מוסיפים לתערובת צמחים כמו גרגרים רבים של גפן מגנוליה סינית. יוצקים לילה עם מים רותחים תלולים. בבוקר, זן ושתייה חמים בחצי כוס פעמיים - הן מתעוררות והן בארוחת הצהריים. בלילה, עדיף לא לשתות משקה מרענן.

בערב, זה טוב לחלוט איוון תה (kiprei). יש לו תכונות הרגעה, גם מבטל מתח עצבי, כאב ראש ומכבה ההתרגשות. צמח זה הוא גם נויטרופי טבעי, יש אפקט נוגדת פרכוסים ו antitumor.

אפשר לחלוט תערובות פיטו המספקות לא רק סם הרגעה, אלא גם השפעה משחזרת. לדוגמא, בקומקום למלא קמצוץ של ערבה-עשב, עלים יבשים, אוכמניות, דומדמניות, תותים, פטל וחמוציות, נענע טריקולור סגול, לשפוך מים רותחים, להשאיר למשך 45 דקות.

או שלושה צובט-עשב ערבה, שתי - פרחי קמומיל ו עוקצני, כשות, מיורן, סרפד, מנטה, של אבקת שורש calamus, אחד - זרעי שומר ו כחלון. מבשלים באותה צורה כמו במתכון הקודם.

אתה יכול לשתות שלוש פעמים ביום על כוס בבוקר ואחר הצהריים - שעה לפני הארוחה בערב - שעה לפני שהולכים לישון עירוי הבא של fitosmesi: לקחת 10g של קמומיל וקלנדולה, 30g פירות ערער, 25g של שורש ולריאן, לערבב. כף אחת של ירקות חומרי גלם הם שפכו עם 500 מ"ל של מים רותחים, התעקש במשך שעתיים ו decant.

בטיפול העשב יצוין כי שורש העולש, עוזרר פסיפלורה, למעט ההשפעה המרגיעה, השפעה חיובית על לב וכלי דם, הם שפעת hypotensive קלה. ערער וענה לא רק להרגיע, אלא גם להחזיר גמישות על הקירות של כלי הדם, להפעיל את זרימת הדם בעורקים המוחיים והפריפריים. קמומיל מלפפון לחתוך את הסימפטומים של דיסטוניה צמחית.

טיפול צמחים יכול להיות משולב באופן מושלם עם שיטות פסיכותרפיות שונות autotrenning, שנועד להסיח את המטופל מתחושות סובייקטיביות, כדי למקד את תשומת הלב שלו על פעולות פרודוקטיביות יותר.

הומיאופתיה

החלפת תרופות תרופתי psychotropic יכול להיות הומיאופתי, לא כל כך הרבה תופעות לוואי מרשימות. תגובות אלרגיות לא סביר, אבל לא נכלל. באופן טבעי, עבור טיפול מוצלח אתה צריך ללכת לקבלה מקצועי. הדליזציה מטופלת בתרופות שונות מאוד שהרופא יבחר, בהתבסס על הגורמים להפרעה, התחושות הנוכחיות של המטופל, העדפותיו, תכונות החוקה ותכונותיו.

בהומיאופתיה, עם תסמינים כגון בלבול של מחשבות, תודעה, פחדים, אשליות, ותפיסות, ולריאנה officinalis משמש. היא מונה אפילפסיה, הפרעות חרדה, חולשת עצבים ועל רגישות מוגברת, אם המטופל מרגיש כאילו בחלום, נראה עצמו לאדם אחר, להתקפי פניקה, כאבי ראש, טיקים עצבניים. זהו הכלי העיקרי המשמש לטיפול בתסמונת דפרסונליזציה / דרליזציה.

חומצה חנקתית (Argentum nitricum), אמריקאי Saberella (Sabadilla) משמש לטיפול בחולים עם depersonalization somatopsychic. מוקצה לאנשים שחושבים כי חלקים של הגוף שלהם מעוותים או חסרים, מצומק. עם סירוב לאכול, מלנכוליה, מלנכוליה, דיכאון.

לבן Veratrum (אלבום Veratrum) פרפקציוניסטים הכנה חוקתית, קוהוש Voronec (Cimicifuga) הניתן לחולים, החוששים שמגיעים מטורף, אובדניות, באמצעים אחרים ניתן להקצות.

ההכנות ההומיאופתיות מורכבות יכול להיות שנקבע, ולריאן, עקב, אנגיסטול, Nervo- העקב, compositum המוח.

התלהבות התרגשות, מרגיע, להקל על להירדם ולריאן בעקב טיפות הרכב שלה מכילים שמונה מרכיבים, כולל:

ולריאן (Valeriana officinalis) - משמשת הפרעות חרדה, חולשת עצבים ועל רגישות מוגברת, אם המטופל מרגיש כאילו בחלום, נראה עצמו לאדם אחר, התקפי חרדה, כאבי ראש, טיקים עצבניים;

חומצה פיקריק (Acidum picrinicum) - זה מפסיק את ההשפעות של עבודה נפשית ועצבנית יתר על המידה;

סנט ג 'ון wort (Hypericum perforatum) - antidepressant העיקרי הומיאופתית;

Humylus lupulus (Humulus lupulus) - משמש עם מוח כהה עם פונקציות מנטליות משמרות;

עוזרר (Crataegus) - משפר את זרימת הדם בכלי דם מוחי, מרגיע;

מליסה officinalis (מליסה officinalis) - נוירוזה ו neurasthenia, כמו immunostimulant;

שיבולת שועל (Avena sativa) - אפקט נויטרופי;

קמומיל reticulum (Chamomilla reutita) - אפקט הרגעה;

Ammonium bromate (אמוניום ברומטום) - אמצעי עבור נויראסטניקה קפדנית, קפדנית, אידיאליסטית, נוגדי דיכאון;

אשלגן ברומיד (קליום ברומטום) - פחד מהפרעה נפשית, הפרשתזיה, חרדה, חיזוי יתר, עוויתות;

נתרן ברומיד (נטריום ברומטום) - ירידה בכוח.

מנוהל על ילדים בגילאי שנתיים, חמש טיפות, מדולל 100 מ"ל של מים כדי להגיע לגיל שש המטפטף מים על עשר טיפות הקבלה, עם שתים עשרה שנים - מנה הבוגרת של 15 טיפות, בלילה זה יכול להיות עלה ל 20 טיפות. ריבוי הקבלה - שלוש פעמים ביום, חצי שעה אחרי זה אפשר לאכול. אם תרצה, אתה יכול לקחת את המנה הדרושה 60 דקות לאחר האכילה.

תרופות Engystol, זמינות ב טבליות כמוסות, ידועים יותר בכינויו כאמצעי לטיפול בזיהומים ויראליים עשויים לחול גם במקרים של התנהגות ותפיסת פרה. הוא מורכב משני מרכיבים: תרופת vincetoxicum בשלושה דילולים הומאופתיים (Vincetoxicum hirundinaria), המשמשים לטיפול בפתולוגיות לב ואת הגירוי של חסינות, ושתיים דילול הגופרית (הגופרית), המשמשת הפרעות נוירו ודיכאון, אובדן הכח.

טבלט הטופס משמש sublingually. קבלה חד פעמית לחולים מעל גיל שתים עשרה היא כדור שלם.

עבור ילדים צעירים יותר, פתרון מוכן מלוח אחד קרקע בארבע כפות מים.

כדי לקבל תינוקות לתת כפית אחת של פתרון, 1-5 שנים - 2, 6-11 שנים - שלוש.

התוכנית למעצר תנאים חריפים היא כדלקמן: נטילת מנה אחת עם הפסקה של חמש עשרה דקות, אך לא יותר משמונה פעמים ברציפות, ולאחר מכן כל שמונה שעות חצי שעה לפני הארוחות או שעה לאחר מכן.

יש גם טופס הזרקה של התרופה. הזריקות במצב חריף נעשות מדי יום (לא יותר מחמש פעמים), ולאחר מכן לעבור למשטר מ פעם אחת כל יומיים או שלושה פעם בשבוע.

טבליות העצב יכול לעזור למטופל עם תסמונת דפרסונליזציה / דרליזציה. המתחם כולל:

Nosode הגירוד (Psorinum-Nosode), שעועית איגנטיוס הקדוש (איגנטיה), את מהות שקיות דיו של דיונון (Sepia officinalis) - תרופות נוגדות דיכאון הומיאופתי גם משמשים לטיפול בסכיזופרניה, אפילפסיה והפרעות נפשיות אחרות;

חומצה זרחנית (Acidum phosphoricum) - משמשת לסימפטומים של תשישות נפשית, זעזועים רגשיים, אובדן זיכרון, ניסיונות התאבדות;

אשלגן ברומיד (קליום ברומטום) - פחד מהפרעה נפשית, הפרשתזיה, חרדה, חיזוי יתר, עוויתות;

מלח ולריאן ואבץ (Zincum isovalerianicum) - נדודי שינה, עוויתות, ביטויים אחרים של תפקוד לקוי של מערכת העצבים.

עם שלוש שנים משמשות להקלת הדיאגרמה לוח sublingual שלמה של מדינות חריפות של: קבלת מרווח מנה אחת של רבע שעה, אבל לא יותר משמונה פעמים, ואז - כל שמונה שעות למשך חצי שעה לפני ארוחה או אחרי השעה.

עבור ילדים עד שלוש שנים, הלוח מחולק לחצי עבור הליך אחד.

רכב ההומיאופתית של רכיבים 26 - Tserebrum kompozitum מפעילה השפעה רגולטורית על תהליכים מטבוליים במערכת העצבים המרכזית מותווה הדלדול של מערכת עצבים, דיכאון, כלי הדם ואת דיסטוניה נוירו, מדינות נוירוטיות שונות. הזרקות ניתנות בתדירות של 1 עד 3 אמפולות בשבוע, יכול לשמש כפתרון שתייה. לשם כך, בקבוקון אחד מסיסה במים כוס ¼ ולשתות בחלקים שווים במרווחי זמן קבועים לאורך כל היום.

אלטרנטיבי לפסיכותרפיה

בבית, או ליתר דיוק באופן עצמאי, אתה יכול לעשות כל סוג של אימון. העיקר הוא לקבל מוסחת מן התחושות שלך, לצאת "פגז" ו reorient. אנשים שעברו דראליזציה ממליצים: העיקר הוא לקבל את המדינה שלך ואת הרעיון שאתה יכול לחיות ולבצע את הפעולות הדרושות בעולם שטוח. אל תנסו לקבל תלוי על איך להיפטר המצב שלך בהקדם האפשרי, אחרת הבעיות יגדל כמו כדור שלג.

אלה המעדיפים ספורט קיצוני, אתה יכול לעשות, למשל, סוס או טיפוס סלע. עם זאת, כל ספורט - שחייה, ריצה, הליכה נורדית מתאים. בספורט דינמי, הגוף האנושי מייצר תרופות נוגדות דיכאון אנדוגניות.

יוגה של כל כיוון יכול לעזור, למרות האטה יוגה נפוצה מאוד בשטח שלנו. בשיעורי היוגה, אפילו הדינמית ביותר מסוגה, הנפש של האדם מגיעה לשקט רגוע. בכל צורות היוגה, הנשימה היא בעלת חשיבות רבה, וכאשר אתה מתרכז עושה תרגילים, יציבה נכונה, השראה, אתה מתחיל לעשות מדיטציה לא רצוני.

אחד הטיפוסים היותר מדיטטיביים של היוגה - קונדליני מתאים אפילו לאנשים החלשים והבלתי מאומנים. תרגילים בשיטה זו הם פשוטים למדי, חובה הם מנטרות (טקסטים קדושים), אשר מתחילים וסיום שיעורים. מדיטציה עם הדרליזציה היא שימושית מאוד, אפילו ניהיליסטים קשוחים, שמתחילים לעסוק ברצינות, נופלים לשבי "שתיקת הנפש".

יוגה נידרה או שינה יוגה - הנוהג של הרפיה מוחלטת של כל חלק זעיר של הגוף הנשלט על ידי המוח עם נפש הציל. אתה יכול לעשות את החלשים ואפילו את החולים חולים. למידה נכונה לחלוטין להירגע זה לא ממש קל. נוהג זה לוקח לחלוטין את המוח והוא יכול לעזור במהירות להתנתק ממצב של dalalization.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.