^

בריאות

צמחי מרפא משתנים לדלקת שלפוחית השתן

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.06.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אצירת שתן בגוף, התרוקנות לא מלאה של שלפוחית השתן היא לא רק הסיכון לבצקות וגודש, אלא גם הקרקע להיווצרות מושבות חיידקים, אשר בשום אופן לא תורמת להחלמה.

כיצד לייעל את הפרשת השתן בדלקת שלפוחית השתן? ראשית, אתה צריך להתחיל לקחת ניסוחים המבוססים על צמחי מרפא משתנים. כך עשו גם אבותינו והעבירו לנו מתכונים רבים. פעולתם של צמחים בעלי תכונות משתנות מבוססת על הגברת קצב היווצרות והפרשת השתן וכן עיכוב ספיגת נוזלים ומלחים באבוביות של הכליות.

מנקודת מבט פיזיולוגית, שתן נוצר ב-2 שלבים, עם הרבה פעמים יותר שתן ראשוני מאשר שניוני. מתן שתן הוא פעולת הפרשת שתן משני מהגוף לאחר שרוב הנוזלים וחומרי ההזנה מהראשוני באבוביות של הכליות נספגו בחזרה לדם. סינון רציני כזה נחוץ כדי לשמור על איזון מים-מלח, לשמור על התכונות הריאולוגיות של הדם, לסנן חומרים שימושיים ומזיקים, כמו גם להסיר את הנוזלים האחרונים והעודפים מהגוף.

הפרשת עודפי נוזלים דרך הכליות וניקוי שלפוחית השתן הם תהליכים הקשורים זה בזה, בהינתן כיוון זרימת השתן ומיקום איברי מערכת השתן. צמחי מרפא משתנים עוזרים לנקות לא רק את שלפוחית השתן, אלא גם את אותם איברים של מערכת השתן הממוקמים מעל ומתחתיה. לפיכך, הסיכוי להתפשטות הזיהום הופך פחות. ככל שניקוי כזה מתרחש אינטנסיבי יותר ותכוף יותר, כך פחות הסיכוי שחיידקים יעברו אל הכליות או ישהו בשופכה, ויגרמו לתהליך דלקתי שם.

לצמחי מרפא ידועים כמו קשקושים (היילנדר) וזנב סוס (דוחף) יש תכונות משתנות. הצמחים הללו משמשים לרוב כמשתנים לדלקת שלפוחית השתן, הכליות והשופכה. צמחים אלו מכילים חומרים המגרים את רירית דרכי השתן ועל ידי כך ממריצים את תפקוד ההתכווצות שלהם (סיליקון) וממריצים הפרשת שתן (אקוויזטין, המצוי בזנב סוס).

זנב סוס הוא צמח שעלול להיות בעל השפעה רעילה על הכליות, ולכן בעת שימוש בעשב לדלקת שלפוחית השתן, יש להקפיד על המינונים המומלצים. כדי להכין את העירוי לכוס מים רותחים, אתה צריך לקחת לא יותר מ 50 גרם של דשא. להחדיר את ההרכב במשך 20 דקות, לסנן ולקחת 3 כפות שלוש פעמים ביום. [1]

כמות הנוזל הזו, כמובן, אינה מספיקה למתן שתן יעיל. אבל זה גם בלתי אפשרי להגזים עם זנב סוס. לכן, שאר הנוזל חייב להיכנס לגוף עם מזון, בצורה של מים, משקאות, כמו גם מרתחים וחליטות של צמחי מרפא אחרים.

כמשקה לדלקת שלפוחית השתן חריפה וכרונית, אתה יכול להשתמש במרתח חלש יותר, ולכן פחות רעיל, של זנב סוס. כדי להכין אותו, קח 2 כפות לליטר מים. חומרי גלם יבשים (אפשר לקנות בבית מרקחת), מביאים לרתיחה ומצננים בטמפרטורת החדר. ניתן לשתות מרק מסונן במהלך היום במקום תה. אתה יכול לשתות עד 3 כוסות ממשקה זה ביום.

בדלקת שלפוחית השתן חריפה, ניתן לדלל את המרתח בפרופורציות שוות עם עירוי קמומיל (3-4 כפות תפרחת לכוס מים, להשאיר באמבט מים למשך רבע שעה). זה יעזור להקל על התהליך הכואב של מתן שתן.

תכשירים המבוססים על זנב סוס אינם משמשים במהלך הריון, הנקה, מחלת כליות חמורה.

צמיגים הוא צמח לא רעיל. עירוי זה יכול לשמש במינונים גדולים. [2]הרכב תרופתי מוכן בשיעור של 1-2 כפות. עשבי תיבול בכוס מים. מחדירים אותו באמבט מים למשך 10-15 דקות, ולאחר מכן מסירים אותו מהאש ומשאירים אותו למשך 1-2 שעות נוספות. הרכב מתאמץ מומלץ לקחת אבל 1 כף. לפני ארוחת בוקר, צהריים וערב.

במהלך היום, אתה יכול לשתות חליטה מדוללת במים רתוחים טהורים או מרתח חלש של קמומיל, וארוחות בחוץ. אבל עם דלקת שלפוחית השתן חריפה ודלקת של הכליות, אין להתעלל בה.

במהלך ההיריון, אוטם שריר הלב או שבץ מוחי, חליטות קציצות ומרתח אינן מומלצות כלל.

צמיגים וזנב סוס נחשבים למשתנים החזקים ביותר, לכן, בצורה חריפה של דלקת שלפוחית השתן, יש להיזהר איתם, ליטול בעיקר כחלק מתכשירי צמחי מרפא המכילים גם צמחי מרפא אנטי דלקתיים בעלי השפעה משככת כאב (למשל, בשילוב עם קמומיל, פלנטיין, סנט ג'ון wort, טנזיה, סרפד). ולריאן, מליסה לימון, תה כליות (סטaminate orthosiphon) יש גם השפעות נוגדות עוויתות.

אבל בדלקת שלפוחית השתן כרונית, ניתן להשתמש בצמחי מרפא אלו באופן פעיל, שכן הם ימנעו גודש ובכך יפחיתו את הסיכון להחמרות. ניתן להשתמש בצמיגים באופן קבוע בתור תה, וניתן לקחת זנב סוס בקורסים כאשר המצב מחמיר ומופיעים התסמינים הלא נעימים הראשונים.

צמחים אחרים יכולים לשמש גם כמשתנים לדלקת שלפוחית השתן חריפה וכרונית: דובי, סטיגמות תירס, זהב, ציפורן, אנג'ליקה. ההשפעה של נטילת צמחים אלו צנועה יותר, אך הם פועלים רכים יותר, מה שמפחית את הכאב.

עשב דובי  (שמות עממיים:  אוזני דוב, דובי, טורמנטור) משמש  לדלקת שלפוחית השתן, פיאלונפריטיס, דלקת בבלוטת הערמונית בשל השפעתה המרפאת על מערכת גניטורינארית. אך יחד עם זאת יש להקפיד על המינונים המצוינים על מנת למנוע חום והקאות האופייניות למנת יתר. [3]

מרתח משתן של bearberry מוכן כדלקמן: 10 גרם של דשא יבש נלקחים לכל כוס מים רותחים, שומרים באמבט מים במשך רבע שעה, ואז מקורר, מביאים ל-200 מ"ל עם מים רותחים קרים ולוקחים חצי שעה. כוס שלוש פעמים ביום.

בנוסף למשתן, לדובי יש גם אפקט קוטל חיידקי והרגעה, המאפשר להשתמש במרתח של הצמח בטיפול בדלקת שלפוחית השתן החריפה. אבל לאוזני דוב יש תכונה לא נעימה - הדשא מגביר את חומציות השתן, ולכן מומלץ לכלול מזונות ומשקאות בעלי אפקט בסיסי לתזונה של המטופל.

משי תירס הוא חומר משתן שמקובל לחלוטין במהלך ההריון, כאשר לחלק מהאמהות המאושרות יש סיכון מוגבר לדלקת בשלפוחית השתן, במיוחד אם היא סבלה בעבר ממחלה זו. [4]

מרתח מוכן מ 3 כפיות. חומרי גלם יבשים וכוס מים. את הסטיגמות יוצקים במים קרים, מביאים לרתיחה ושומרים על אש בינונית במשך 10 דקות, ולאחר מכן מכבים את האש ומשאירים את התכשיר להחדיר למשך שעה. המרק המקורר מסונן ונלקח שלוש פעמים ביום לפני הארוחות, 2 כפות. תוך 1-2 שבועות. לאחר מכן, נעשית הפסקה למשך 4 ימים, והטיפול נמשך עוד 1-2 שבועות.

אמהות לעתיד מדלקת שלפוחית השתן יכולות גם לקחת עירוי של סטיגמות תירס. קח 1 כף לכוס מים רותחים. חומרי גלם צמחיים ומתעקשים במשך שעה. קח עירוי של חצי כוס לפני הארוחות.

אמצעים המבוססים על סטיגמות של תירס אינם מומלצים לחולים עם פקקת, טרומבופלביטיס, דליות, קרישת דם מוגברת, כמו גם לאלה שיש להם תיאבון מופחת ומשקל גוף נמוך.

צמחי מרפא רבים מוערכים בשל פעולתם המורכבת: משתנים, אנטי דלקתיים, אנטי מיקרוביאליים, משככי כאבים, מקדמים פירוק והסרה של אבנים בשלפוחית השתן, אם המחלה נגרמת מפגיעה בדפנות אבני השלפוחית. באמצעות צמחי מרפא כאלה לדלקת שלפוחית השתן ניתן להגיע לתוצאות טובות מבלי לטרוח להכין אוסף רפואי על מנת להעניק טיפול מקיף לתסמיני המחלה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.