^

בריאות

צמחי מרפא אנטי דלקתיים ואנטי בקטריאליים לדלקת שלפוחית השתן

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.06.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

התהליך הדלקתי בשלפוחית השתן מעיד על מצב מחלה של הגוף. מצד אחד, זו התגובה הטבעית שלו. אבל מצד שני, אם הגוף עצמו לא יכול להתמודד עם הזיהום, אז ללא עזרה מבחוץ, הדלקת תהפוך לכרונית, ותערער באופן ניכר את ההגנות, שנמצאות בידי כל זיהום אחר, במיוחד ויראלי.

במקרה של זיהום חיידקי או תהליך דלקתי חריף, הרופאים לא ממליצים להסתמך רק על כוחות הגוף. טיפול אנטיבקטריאלי ואנטי דלקתי הם נקודה חשובה בטיפול בדלקת שלפוחית השתן. וטוב מאוד שניתן לפתור את הרגעים הללו בעזרת טיפול בצמחי מרפא בשילוב עם טיפול אנטיביוטי (אם אנחנו מדברים על דלקת שלפוחית השתן החיידקית) או להשתמש בצמחי מרפא כטיפול עיקרי כאשר התפקיד המוביל של הזיהום אינו נצפה באטיולוגיה של המחלה.

באמצעות צמחי מרפא לדלקת שלפוחית השתן ניתן להגיע לשיפור משמעותי במצב החולה ובבדיקות שלו תוך זמן קצר למדי. זה הרבה יותר טוב מאשר לסבול כאב ולחכות שהכל יעבור מעצמו. יתרה מכך, בארסנל הרפואה האלטרנטיבית ישנם צמחי מרפא רבים בעלי השפעה מורכבת על מערכת גניטורינארית. עשבי תיבול שימושיים כאלה כוללים קמומיל, סנט ג'ון wort, goldenrod, lingonberry, yarrow, רוזמרין בר, ערער וכמה צמחי מרפא אחרים.

אנשים רבים יודעים על ההשפעה האנטי דלקתית של קמומיל, אבל איך עוד צמח המרפא יכול לעזור עם דלקת שלפוחית השתן? קמומיל טוב לא רק בזרי פרחים, אלא גם בצורת מרתח או חליטה של תפרחות שיש בהן אנטי-היסטמין (מפחית רגישות לגורם מעצבן), אנטי-מיקרוביאלי (מכיל אנטיביוטיקה טבעית - ביופלבנואידים), משכך כאבים, מרגיע ופעילות נוגדת עוויתות (מסייע בהפחתת כְּאֵב). נטילת תכשירי מים המבוססים על קמומיל, ניתן לקבוע מתן שתן סדיר ומלא, במיוחד אם מכינים מרתח/חליטה עם קמומיל ואחד מצמחי המרפא המשתנים. [1]

את המרתח מכינים על ידי נטילת 1-2 כפות של תפרחת יבשה לכוס מים מחוממים ל-90 מעלות. הרכב זה נשמר באמבט מים למשך כ-15 דקות. לאחר מכן יש לקרר את העירוי, לסנן ולהביא לנפח ההתחלתי.

מומלץ ליטול תרופה זו 2-3 פעמים ביום. מנה בודדת - ½ כוס. ההשפעה תגבר אם מוסיפים 1 כפית למרתח. דבש, שידוע כבעל פעילות "רוצחת" נגד חיידקים.

במקום מרתח, אתה יכול לקחת עירוי של תפרחות (2 כפות לכוס מים רותחים, להתעקש 1.5-2 שעות בחום). המינון היחיד המומלץ הוא ¼ כוס. אתה יכול לשתות לא יותר מכוס חליטה אחת ליום.

אם תהפוך את העירוי לחלשה יותר (קח 1-2 כפית בכוס והתעקש במשך 15 דקות), זה ייקרא תה קמומיל. תה כזה ניתן לשתות במהלך היום במנות קטנות במקום תה ומשקאות אחרים.

תכשירים חמים המבוססים על הצמח הנ"ל יהיו בעלי תועלת ניכרת גם בדלקת שלפוחית השתן כרונית. במקרה זה, כל היפותרמיה של הרגליים או הגוף בכללותו יכולה לשמש אות להחמרה של המחלה. מרתחים חמים וחליטות, הנלקחים מיד לאחר החשיפה לקור, מהווים מניעה טובה של החמרות וכאבים.

אבל לא משנה כמה קמומיל שימושי ובטוח עשוי להיראות, לצמח יש גם התוויות נגד לשימוש. תכשירים המבוססים עליו אינם מומלצים לחולים עם נטייה לשלשולים והפרעות נפשיות. אתה לא צריך לקחת קמומיל במשך זמן רב ועם מחלות של הקיבה בעלות אופי שחיקתי-כיב, שכן השפעתו על חומציות הקיבה היא עדיין נושא שנוי במחלוקת בקרב רופאים. וכמובן, נשים בהריון צריכות להיות זהירות, במיוחד בשלבים המוקדמים, כי ייצור מוגבר של אסטרוגן מגורה על ידי קמומיל יכול להיות אחד הגורמים להפלה.

עשב סנט ג'ון wort יכול לשמש באופן פעיל גם עבור דלקת שלפוחית השתן בשל תכונות הריפוי שלה. סנט ג'ון wort, גם בכמויות גדולות, מכיל פלבנואידים, המספקים לצמח השפעה אנטי-מיקרוביאלית. הצמח מקל ביעילות על דלקות, מראה אפקט משתן מתון, אשר בשילוב עם אפקט אנטיספטי תורם לניקוי יעיל של השלפוחית מפתוגנים וחיידקים מחוברים. לוורט סנט ג'ון ולפרחים יש אפקט דימום וריפוי פצעים, שהוא בעל ערך רב אם דלקת נגרמת מהשפעה המעצבנת של משקעי שתן (חול, אבנים) עם היווצרות של פצעי מיקרו מדממים על הרירית (מופיעים יסודות בדם). בשתן). [2]

Urolithiasis הופך לעתים קרובות לאחד הגורמים לדלקת שלפוחית השתן הכרונית, אשר מחמירה על ידי היווצרות של אבנים הפוגעות בקרום הרירי. משתנים חזקים יכולים רק להחמיר את המצב, אך ניסוחים המבוססים על סנט ג'ון יעזרו להסיר בעדינות תסמינים כואבים, במיוחד אם משתמשים בצמח המרפא בשילוב עם קמומיל, המספק אפקט משכך כאבים.

לעתים קרובות יותר מאחרים, מרתח של עשבי תיבול משמש לטיפול בדלקת שלפוחית השתן. אתה יכול להכין אותו על ידי נטילת כף אחת לכוס מים אחת. חומרי גלם צמחיים מרוסקים. מרתיחים את המרק במשך רבע שעה. לאחר מכן, מסירים מהכיריים ומניחים להתקרר בטמפרטורת החדר. קח הרכב מסונן מראש צריך להיות 50 מ"ל שלוש פעמים ביום.

אתה יכול גם להכין עירוי תרופתי של סנט ג'ון wort. כדי לעשות זאת, קח 1.5 כפות. עשבי תיבול, יוצקים כוס מים רותחים ושומרים חצי שעה באמבט מים. המרק המקורר והמסונן מועלה ל-200 מ"ל עם מים רתוחים. כוס מרתח שותים בשלוש מנות, אותן יש לעשות חצי שעה לפני הארוחות.

יש לומר כי מרתח טהור או עירוי של סנט ג'ון wort אינו משמש לעתים קרובות בטיפול של דלקת שלפוחית השתן. בדרך כלל עשב זה כלול בהרכב של דמי מרפא יחד עם קמומיל, yarrow, knotweed, goldenrod וצמחי מרפא אחרים.

התוויות נגד לשימוש בתכשירים עם סנט ג'ון וורט יכולות להיות: לחץ דם גבוה (יתר לחץ דם עורקי מתמשך), החמרה של בעיות בכלי דם, נטייה לעצירות. דשא אינו מומלץ לנשים בהריון. גם הנקה עלולה להוות בעיה, מכיוון שוורט סנט ג'ון נוטה לתת לחלב טעם מר.

Goldenrod (המכונה מוט זהב) יכול להיקרא תקן הזהב לטיפול בדלקת שלפוחית השתן ברפואה האלטרנטיבית. צמח זה הוא אחד האנטיביוטיקות הצמחיות הטובות ביותר, שבין היתר יש לה השפעה אנטי דלקתית ומשתנת בולטת.

Goldenrod משמש הן בצורה של מרתח או תה, והן בצורה של חליטה קרה.

מרתח נקרא בדרך כלל עירוי שהוכן באמבט מים. בשבילו, קח 1 כף. חומרי גלם ירקות יבשים בכוס מים רותחים. ההרכב נשמר באמבט מים במשך 10 דקות, ולאחר מכן הוא נשאר להתקרר בחום ומסנן.

מרתח כזה שימושי עבור דלקת שלפוחית השתן, עורר על ידי כליות או urolithiasis. יש ליטול את ההרכב במנות קטנות, לא יותר מ-50 מ"ל ליום, מכיוון שהצמח רעיל למדי.

לעירוי קר יש השפעה אנטי-מיקרוביאלית בולטת, קרוב לאנטיביוטיקה של בית מרקחת. כדי להכין אותו, קח כוס מים רותחים קרים ו-2 כפיות. עשבי תיבול. הרמדי עוברת עירוי למשך ארבע שעות, ולאחר מכן מסננים אותה ושותים אותה במהלך היום למשך 3-4 מנות. יש ליטול את העירוי לפני הארוחות.

Goldenrod הוא תכשיר מעולה לניקוי שלפוחית השתן שנמצא בשימוש פעיל בהומאופתיה. אך בשל הרעילות הגבוהה של הצמח, יש צורך לקחת תכשירים המבוססים עליו בזהירות רבה, לאחר התייעצות עם הרופא.

ברור שהזהב אינו מתאים לטיפול בנשים בהריון ובאמהות מניקות. זה התווית ב- glomerulonephritis (מחלה דלקתית של המערכת הגלומרולרית של הכליות). יש להקפיד על זהירות בנטילת חליטות צמחים על ידי אנשים עם סוכרת ולחץ דם גבוה.

עוד אחד מחומרי החיטוי המבוססים למתן שתן הוא ציפורי ציפורן. בטיפול בדלקת שלפוחית השתן משתמשים בעלי הצמח, המסוגלים להקל על דלקות, בעלי השפעה חיידקית (פיטונסידים פעילים במיוחד נגד זיהומים סטפילוקוקלים), וגם לנקות ביעילות את שלפוחית השתן, בשל האפקט החיטוי והמשתן המורכב..

נקודה חשובה בטיפול בלינגונברי היא העובדה שהצמח, שלמעשה אינו נחות מזהב בהשפעתו האנטי-בקטריאלית, אינו רעיל וניתן לקחת אותו בקורסים לאורך זמן (יותר משישה חודשים ללא השלכות, וזה מאוד חשוב במהלך הכרוני של הפתולוגיה). הסבילות הטובה של ניסוחים מבוססי לינגונברי והיעדר תופעות לוואי הופכים את ה"תרופה" הטבעית הזו לכמעט אוניברסלית.

עם דלקת שלפוחית השתן, עירוי של עלה לינגונברי פופולרי (ניתן להשתמש בכל הצמח גם). עבור 2 כוסות מים רותחים, הם בדרך כלל לוקחים 2 כפות. עלי לינגונברי, מתעקשים לפחות חצי שעה. אתה צריך לקחת את העירוי לפני הארוחות במשך חצי כוס. ריבוי קבלה - 3-4 פעמים ביום.

אתה יכול גם להכין מרתח מרפא. 1 כף עלים מוזגים במים חמים (חצי כוס) וההרכב נשמר על אש נמוכה במשך 15 דקות, ולאחר מכן הוא מוסר, מקורר ומסנן. את העירוי המתקבל יש ליטול בבוקר לפני הארוחות.

לא פחות שימושי, אבל יותר טעים יהיה מרתח של עלים ופירות יער של lingonberries. עבור כוס מים אתה צריך לקחת 2 כפות. תערובת ירקות, מביאים את הרכב לרתיחה ומסירים, משאירים להתקרר באופן טבעי.

עם דלקת שלפוחית השתן, אתה יכול לקחת מרתחים, תה, משקאות פירות לינגונברי, אשר הופכים שימושיים אפילו יותר אם מוסיפים להם דבש (עם סובלנות טובה למוצרי גידול דבורים).

לינגונברי אינם מומלצים לחולים עם לחץ דם נמוך ומחלת כליות חמורה. לאלו שיש להם לחץ דם גבוה או היסטוריה של דלקת קיבה עם חומציות גבוהה, יש ליטול תכשירי ציפורן בזהירות רבה לאחר התייעצות עם רופא.

ג'וניפר, הנחשב לחומר חיטוי טבעי מצוין, אינו משמש לעתים קרובות כל כך בטיפול בדלקת שלפוחית השתן, אולם הניסיון מלמד שטיפול כזה מראה תוצאות טובות. עם דלקת שלפוחית השתן, ניתן לצפות לאפקט הריפוי הגדול ביותר מעירוי של גרגרי הצמח, מבושלים באמבט מים. [3]

עבור 200-220 מ"ל מים רתוחים חמים, אתה צריך לקחת 1 כף. פירות יער. קערת תערובת חמה מונחת בקערה נוספת של מים רותחים (אמבט מים). יש צורך להסיר את ההרכב מהכיריים לאחר רבע שעה ולסנן אותו צונן דרך גזה, לסחוט בזהירות את הגרגרים. במהלך הרתיחה, נפח העירוי יורד. תצטרך להוסיף מים רתוחים כדי שכוס העירוי תהיה מלאה.

קח את העירוי 4 פעמים ביום לאחר הארוחות בכמות של 1 כף. ל. לקבלת הפנים. יש לו אפקט משתן ומנקה את דרכי השתן מחיידקים פתוגניים, מקל על דלקות, משפר את תפקוד המעיים (גם זה חשוב, כי כאשר פי הטבעת מלאה ומתנפחת, זה יוצר מכשול למעבר שתן).

ג'וניפר אינו מתאים לנשים בהריון (סיכון להפלה), חולים עם פתולוגיות כרוניות של הכליות ומערכת העיכול בשלב החריף (בהפוגה, טיפול קצר מועד במינונים קטנים מותר באישור רופא). מנת יתר של תכשירים המבוססים על ערער עלולה לגרום לבעיות בלב ובכלי הדם.

Yarrow הוא צמח בעל פעולה אנטי דלקתית ואנטיספטית. זה יעיל הן בטבע החיידקי של הזיהום, והן במחלות הנגרמות על ידי פטריות. [4]

חליטת Yarrow מוכנה מ-1 כוס מים רותחים ו-1.5 כפות. ל. עשבי תיבול. יש להחדיר את ההרכב למשך שעה, ולאחר מכן הוא מסונן ושתייה ב-4 מנות.

עירוי כזה ניתן להכין באמבט מים. 15 דקות מספיקות, ולאחר מכן ההרכב עדיין צריך לעמוד במשך 45 דקות עד שהוא מוכן לשימוש. בהתחשב בכך שבזמן אמבט המים, נפח הנוזל יורד, העירוי המתאמץ מובא לנפח המקורי עם מים רותחים. קח עירוי זה בצורה חמה 2-3 פעמים ביום למשך חצי שעה לפני הארוחות. המינון היחיד המומלץ הוא 100 מ"ל. אם קשה לסבול את הטעם המר והריח הספציפי של התרופה, אתה יכול להגביל את עצמך ל-1/3 כוס למנה.

מרתח של yarrow הוא תרופה מרוכזת חזקה שיש ליטול 3-4 פעמים ביום, 1 כף. ל. הכינו אותו מכוס מים אחת ו-4 כפות. ל. דשא יבש. ההרכב מבושל במשך 10 דקות, ולאחר מכן הוא נשאר להחדיר במשך חצי שעה.

לא ניתן להשתמש בדשא עם צמיגות דם מוגברת ונטייה להיווצרות קרישי דם. יש להקפיד על זהירות עבור חולים עם יתר לחץ דם, כמו גם עבור אנשים עם מחלות חריפות במערכת העיכול (ניסוחים חזקים אינם מוצגים עבור דלקת קיבה וכיבי קיבה). למינונים גבוהים של תכשירים צמחיים יש השפעה רעילה.

Yarrow אינו מתאים לטיפול בדלקת שלפוחית השתן בנשים הרות ואמהות מניקות. במקרה הראשון, הסיכון להפלה עולה, במיוחד בשלבים המוקדמים, במקרה השני, התינוק נוטה יותר לסרב לשד בגלל הטעם הספציפי של החלב.

Ledum עם דלקת שלפוחית השתן יכול להיחשב אנטי מיקרוביאלי מעולה ומשכך כאבים (אפקט נוגד עוויתות). אבל יחד עם זאת, כדאי לשקול את הרעילות של הצמח המשמש במינונים גבוהים או לאורך זמן. [5]

בטיפול בדלקת שלפוחית השתן, עירוי הצמח פופולרי יותר, אשר מוכן מ 2-3 כפות. ל. (10 גרם) עשבי תיבול קצוצים דק ו-1 כוס מים רותחים. יש לשלוח את ההרכב לאמבט מים, שם הוא יצטרך להיות במשך חצי שעה. לאחר מכן, יהיה צורך לקרר את חליטת הצמחים בתנאים טבעיים, להוסיף לה מים מסוננים ומרותחים כך שהנפח הכולל יהיה 200 מ"ל. מומלץ לקחת "תרופה" מוכנה לאחר האכילה. מינון בודד - 2 כפות. ל. ריבוי קבלה - 3 פעמים במהלך היום.

יתר לחץ דם והריון הם התוויות נגד לשימוש ברוזמרין בר. בשל העובדה שהצמח נחשב רעיל, אין ליטול אותו על ידי אמהות מניקות.

כאשר משתמשים בצמחי מרפא לדלקת שלפוחית השתן, אסור לשכוח סרפדים. אמנם לצמח זה אין השפעה אנטי-מיקרוביאלית משמעותית, אך הוא מסייע בחיזוק הגוף ובשמירה על תכונות ההגנה שלו, דבר שחשוב מאוד במניעת סיבוכים (והישנות בדלקת שלפוחית השתן כרונית). תכונות שימושיות של הצמח הן השפעות משתנות וריפוי פצעים (התכונה האחרונה עוזרת להקל על דלקת כאשר מופיעות מיקרו-שחיקות ברירית שלפוחית השתן), היכולת להפחית נפיחות וכאב רקמות.

למרות תכונות השריפה של עלי סרפד צעירים המכוסים בשערות זעירות, הצמח אינו רעיל, ולכן הטיפול בו יכול להיחשב בטוח למדי. אם שופכים מים רותחים על כף דשא יבשה ומתעקשים חצי שעה, אפשר לקבל תה סרפד בטעם נעים, אותו תוכלו לשתות עד 3 כוסות ביום חם לאחר האכילה.

על ידי הוספת קמומיל, פטל, אכינצאה, סנט ג'ון wort לעלי סרפד, ניתן לשנות את תכונות הטעם של המשקה, בעוד שתכונות הריפוי שלו יהיו גבוהות אף יותר.

סרפד עם דלקת שלפוחית השתן יכול לשמש בצורה של מרתחים וחליטות, לבד או בשילוב עם עשבי תיבול אחרים, להוסיף עלים טריים לסלטים, מרקים ומיצים טריים, אבל יש לזכור שלצמח יש התוויות נגד. [6]

התכונות ההמוסטטיות של הסרפד לא יועילו לאנשים עם נטייה לפקקת וצמיגות דם גבוהה. הצמח אינו מומלץ גם ללחץ דם נמוך, כמו גם במהלך ההריון (מגביר את טונוס הרחם).

אפקט אנטי דלקתי ומשתן בולט אופייני גם לזנב סוס. בדומה לסנט ג'ון או סרפד, צמח מרפא זה נוטה לעצור את הדם ולרפא פצעים, דבר שחשוב בדלקת שלפוחית השתן כרונית על רקע אורוליתיאזיס. [7]

מרתח של זנב סוס נחשב פופולרי עבור דלקת שלפוחית השתן. אתה צריך לבשל אותו בקצב של 2 כפות. עשבי תיבול לליטר מים. ההרכב נשמר באש ברתיחה נמוכה במשך 5 דקות, ולאחר מכן מסירים אותו מהכיריים, מניחים לו להתקרר ומסננים.

אתה צריך לקחת קומפוזיציה כזו 3-4 פעמים במהלך היום, 3 כפות. לקבלת הפנים.

עשב זנב סוס הולך טוב עם קמומיל, דובי, סרפד. שילוב של דשא עם עלי ליבנה, ערער מותר. לאוספים כאלה של צמחי מרפא יש השפעה מקיפה על מערכת גניטורינארית ומערכת החיסון, ולכן השפעת השימוש בהם חזקה ומהירה יותר.

מרתחים וחליטות של זנב סוס, קמומיל, ירוול ועוד צמחי מרפא רבים אחרים יכולים לשמש לא רק בפנים, אלא גם להכנת אמבטיות טיפוליות (אמבטיות רגליים חמות שמקלות עוויתות וכאבים, אמבטיות ישיבה בטמפרטורה של כ-37 מעלות), להוסיף ל. האמבטיה לשחייה. אך יחד עם זאת, חשוב להבין כי נהלים תרמיים שימושיים רק בהיעדר תהליכים מוגלתיים באיבר ודימום, לכן, לפני תרגולם, יש צורך להתייעץ עם רופא.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.