Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תפקידו של סיבים תזונתיים בתהליך העיכול

המומחה הרפואי של המאמר

גסטרואנטרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

מחוספס "מזון" - זה רק סיבים תזונתיים הירקות. ישנם סיבים אלה הן של פחמימות והן לא פחמימות טבע. הקבוצה הראשונה כוללת תאית (או סיב) ו hemicellulose, ואת הקבוצה השנייה כוללת pectin ו lignin.

מהם סיבי המזון שנבנו?

כל סיבי התזונה הם פולימרים טבעיים, כלומר, הם מורכבים בשרשרת של חומרים זהים ותרכובות. כך, למשל, קישור בשרשרת תאית ידוע לכל גלוקוז. בשרשרת hemicellulose, יחידות הם xylose וגלקטוז, כמו גם סוכרים. פקטין, למשל, נוצר מחומצה גלקטורונית, ומפניילפרופן (פולימר טבעי המתקבל מקליפת עץ) הוא מרכיב של ליגנין.

מגוון של סיבים תזונתיים יכול להיות הכלול חומרים פעילים ביולוגית של הגוף - ויטמינים, בתרכובות מינרלים וכמה מרכיבים אחרים של הגוף.

כיצד משפיע הסיבים התזונתיים על הגוף?

כאשר סיבים תזונתיים להזין את הגוף, הם מעובדים מעט הרסו מעט על ידי microflora במעי. על פי תוצאות המחקר, רק 38% מכלל תאית, 35% של ליגנין ו 56% של hemicellulose מתעכלים נקלטו על ידי הגוף. כמה טוב המוצר מתעכל תלוי לא רק על התכונות הכימיות של המוצר, אלא גם על מידת שחיקה שלה. אם אתם אוכלים סובין סובין, אז הם הרבה יותר גרוע סובין של עדין שחיקה. גם ללא שחיקה, סיבי מזון לא יכול להביא יותר מדי אנרגיה לתוך הגוף. אז, מ 100 גרם של מוצר כזה, הגוף יכול לקבל לא יותר מ 400 קלוריות.

אם אתה אוכל באופן קבוע מזונות עשירים בסיבים תזונתיים, אז עקב כך מגדיל מאוד את כמות הצואה וממריץ את העבודה של המעיים. עם מחסור של סיבים תזונתיים אותו מזונות יכול לגרום עצירות מעיים עצירות. ההוכחה לכך היא כי בקרב התושבים הכפריים והצמחונים אשר צורכים הרבה מזון ממוצא צמחי, הצואה גדולה מתושבי העיירה ואנשים שלעתים קרובות צורכים בשר.

צריכת סיבים תזונתיים בעולם

במדינות המפותחות, הצריכה של מזונות צמחיים ירדה כמעט ב -90%. הפיתוח של תעשיית המזון ואת החידוש של חידושים טכנולוגיים עשו את העבודה שלהם - עכשיו יש כמות עצומה של מוצרים מזוקקים. לכן, עם שיפור של טכנולוגיית שחיקה, כמות הסיבים בקמח ירד בחדות. אפילו במאה שעברה, גבר מאוכל ליום לפחות 15-20 גרם של סיבים תזונתיים, אבל עכשיו מספר כי ירד באופן משמעותי אצל אנשים גרמניה לצרוך לא יותר מ 5 גרם בבריטניה אינם יותר מאשר 4-8 גרם, עם ארה"ב על 8-11 גרם, ברוסיה, 6-8 גרם של סיבים תזונתיים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

מה אתה צריך לאכול ומה לא?

עכשיו הוא האמין כי על מנת המעי לתפקד כראוי, אדם צריך לצרוך לפחות 25 גרם של סיבים תזונתיים. אבל אנחנו באופן טבעי מעדיפים לבחור כבר מעודן, עם מגוון רחב של תוספי טעם ותבלינים, מזונות מעודנים מאשר מוצרים טבעיים שימושיים - ירקות, פירות, לחם שיפון לחם גס. זו הסיבה לבעיה נפוצה כמו עצירות, כי תזונה לא רציונאלית היא בבירור לא טובה.

מאפיינים אחרים של סיבים תזונתיים

בנוסף, סיבים תזונתיים למנוע את המראה של עצירות יש השפעה מועילה על המעי, יש להם תכונות שימושיות רבות יותר. סיבים תזונתיים מסוגלים לשפר את חילוף החומרים בגוף, בשל ההשפעה על מערכות שונות של הגוף. הם לטהר את המעיים ולהסיר רעלים, שכן יש להם יכולות ספיחה. סיבים תזונתיים יכולים להפחית באופן משמעותי את הסבירות של גידולים ממאירים בדרכי העיכול.

אם אתה באופן קבוע לצרוך מוצרים צמחיים של שחיקה גסה, אתה יכול להפחית את הריכוז של גלוקוז, כולסטרול ו טריגליצרידים בדם, וגם להפחית את המשקל. מסיבה זו, מזונות צמחיים הם הכרחיים בתזונה של אנשים הסובלים מסוכרת, השמנת יתר, מחלת לב איסכמית, טרשת עורקים ונטייה למחלות אלו.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.