^

בריאות

תכשירים לטיפול ומניעה של אוסטאופורוזיס

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

חומצה Alendronic + Colecalciferol (חומצה alendronic + cholecalciferol)

טבליות

 • פעילות פרמקולוגית

סמים משולבים. חומצה Alendronic, להיות bisphosphonate, הוא מקומי באזורים של resorption עצם פעיל, תחת osteoclasts, מעכב את תהליך resorption ללא השפעה ישירה על היווצרות רקמת עצם חדשה. מאז resorption והיווצרות רקמת העצם קשורים זה בזה, גם היווצרותם יורדת, אך במידה פחותה מאשר רספורציה, מה שמוביל לעלייה במסת העצם. במהלך הטיפול, רקמת העצם נוצרת, במטריצה של חומצה alendronic משולבת, נשאר פעיל פרמקולוגית (במינונים טיפוליים alendronic חומצה לא גורם osteomalacia).

Kolekaltsiferol מגביר ספיגת מעיים של Ca 2 + ו הפרשת פוספט על ידי הכליות מסדירות אותם, כמו גם מסדיר את ריכוז Ca2 + הפלזמה, העצם להרכיב הספיגה שלה.

 • אינדיקציות לשימוש

אוסטאופורוזיס ב postmenopause בנשים, אוסטאופורוזיס אצל גברים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

חומצה אלנדרוניק (חומצה אלנדרונית)

טבליות

 • פעילות פרמקולוגית

מעכב שאינו הורמונלי מסוים של ספיגת עצם [osteoclastic (מקבוצת-ביספוספונטים אמינו - אנלוגים סינתטיים של פירופוספט, hydroxyapatite מחייב, הממוקם העצם), מדכא osteoclasts. מגרה היווצרות העצם משחזר מאזן חיובי בין ספיגת עצם ותיקון עצמות, בהדרגה מגדיל את צפיפות המינרלים בעצם (מסדיר סידן ומטבוליזם זרחן), מקדם את הקמתה של רקמת העצם נורמלית עם היסטולוגיה נורמלית.

אינדיקציות לשימוש

מחלת פאג'ט, אוסטיאופורוזיס בנשים לאחר מנופאוזה (מניעת שברים בעצמות, כולל הירך ועמוד השדרה), אוסטאופורוזיס, אוסטאופורוזיס הגברי הנגרמת על ידי שימוש ממושך בסטרואידים

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10]

חומצה איבנדרוניק (חומצה איבנדרונית)

טבליות מצופות, להתרכז להכנת פתרון חליטות

 • פעילות פרמקולוגית

Bisphosphonate (המכיל חנקן), מעכב של פעילות osteoclast. לא משפיע על תהליך של חידוש מאגר של osteoclasts. האפקט הסלקטיבי של חומצה ibandronic על רקמת העצם נובע הזיקה הגבוהה שלה עבור hydroxyapatite, המהווה את המטריצה המינרלית של העצם.

זה מעכב resorption העצם אינו משפיע ישירות על היווצרות רקמת העצם. אצל נשים בגיל המעבר מפחית את שיעור מוגבר של חידוש רקמת העצם לערך של גיל הפריון. אשר מוביל לעלייה פרוגרסיבית כללית מסת העצם.

ב vivo איבנדרוניקה חומצה מונע הרס עצם הנגרמת על ידי המצור של הפונקציה של גונדות, רטינואידים, גידולים ותמציות של גידולים.

 • אינדיקציות לשימוש

טבליות 2.5 מ"ג: טיפול ומניעה של אוסטאופורוזיס לאחר גיל המעבר אצל נשים.

טבליות של 150 מ"ג: מניעת שברים באוסטיאופורוזיס לאחר גיל המעבר.

טבליות 50 מ"ג: נזק עצם גרורתי על מנת להקטין את הסיכון ללקות בהיפרקלצימיה. שברים פתולוגיים, הפחתת כאב, צמצום הצורך בטיפול בהקרנות במקרה של כאב ואיום של שברים. היפרקלצמיה בגידולים ממאירים.

Calcitonin (Calcitonin)

תרסיס מינון האף

 • פעילות פרמקולוגית

ההורמון המיוצר על ידי תאי C של בלוטת chitovil הוא אנטגוניסט של הורמון הפאתירואיד ומשתתף בו רגולציה של חילוף החומרים של Ca2 + בגוף. מפחית ספיגת עצם, מקדם את המעבר של + ו פוספט Ca2 מהדם אל רקמת העצם, מפחיתה את הפעילות של osteoclasts וכמות Ca 2 + תוכן בסרום, מגביר את הפעילות של אוסטאובלסטים (בטווח הקצר). אצל אנשים עם תהליכי רטייה איטיים בעצמות רק מפחית מעט את ריכוז Ca2 + בדם. על ידי פעולה ישירה על הכליות, מפחית reabsorption צינורית של Ca2 +, Na + וזרחן. מדכא הפרשת קיבה ו תפקוד הלבלב אקסוקרינית. משך הפעולה hypocalcemic של מנה אחת היא 6-8 שעות.

 • אינדיקציות לשימוש

אוסטיאופורוזיס בגיל הבלות, כאבי עצמות הקשורים osteolysis ו / או אוסטאופניה, מחלת פאג'ט, מחלות neurodystrophic נגרמות וממקור שונה וגורם predisposing שונה, לרבות כאבי פרקים אוסטאופורוזיס, ניוון רפלקס, תסמונת humerus, causalgia, הפרעות נוירוטרופיות סמים.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16], [17]

חומצה Zelectronic (חומצה Zoledronic)

פתרון עבור עירויים

 • פעילות פרמקולוגית

מעכב של ספיגת עצם, שייך לשיעור חדש של bisphosphonates יעיל מאוד, אשר יש השפעה סלקטיבית על רקמת העצם. מדכא את הפעילות של osteoclasts, אין השפעות לא רצויות על היווצרות, מינרליזציה תכונות מכניות של רקמת העצם. פעולה סלקטיבית של bisphosphonates על רקמת העצם מבוססת על זיקה גבוהה עבור רקמת העצם mineralized, אבל המנגנון המולקולרי המדויק מתן עיכוב של פעילות osteoclast עדיין לא ברור.

כמו כן, יש מאפיינים נוגדים ישירות המספקים יעילות גרורות העצם.

In vitro נמצא כי חומצה זולדרונית, עיכוב התפשטות גרימת אפופטוזיס, יש השפעה אנטי-סרטנית ישירה על תאי מיאלומה ו iselezy סרטן השד, מפחיתה את הסיכון של גרורות.

עיכוב של resometption עצם osteoclastic, אשר משנה את microenvironment של מוח העצם, מוביל לירידה בצמיחה של תאים סרטניים; antiangiogenic ו משכך כאבים פעילות.

חומצה זולדרונית גם מדכאת את התפשטות תאי האנדותל האנושיים. עם hypercalcemia הנגרמת על ידי הגידול, מפחית את הריכוז של Ca2 + בסרום.

 • אינדיקציות לשימוש

גרורות אוסטאוליטיות, אוסטאוסלרוטיות וערביות מעורבות של גידולים מוצקים; אוסטיאוליטים עם מיאלומה נפוצה (בטיפול משולב).

היפרקלצמיה הנגרמת על ידי גידול ממאיר. אוסטיאופורוזיס לאחר גיל המעבר (כדי להפחית את הסיכון לשברים של עצם הירך, חוליות וחוליות מחוץ לבית, כדי להגדיל את מינרליזציה העצם).

מניעת שברים אוסטאופורוטים חדשים אצל גברים ונשים עם שברים של עצם הירך הפרוקסימלית. מחלת פאג'ט.

סידן פחמתי + Colecalciferol (סידן קרבונט + Colecalciferol)

טבליות לעיסה

 • פעילות פרמקולוגית

תרופה משולבת, אשר השפעתה נובעת ממרכיביה המרכיבים. המפקח על ההמרה של Ca 2 + ו פוספט פוחתת ספיגת עצם ומגבירה צפיפות עצם, על המחסור של Ca 2 + ויטמין D3 בגוף, מגבירה את הספיגה של Ca 2 + במעי ואת הספיגה של פוספט בכליות, מקדם מינרליזציה עצם.

סידן קרבונט - מעורב בהיווצרות רקמות עצם, קרישת דם, בשמירה על פעילות לב יציבה, בתהליך של העברת דחפים עצביים.

השימוש ב- Ca2 + וויטמין D3 מונע את הגידול בייצור של הורמון הפאתירואיד, שהוא גורם לגירוי מוגבר של עצם.

 • אינדיקציות לשימוש

טיפול ומניעה של Ca2 החסר + ויטמין D3: אוסטאופורוזיס - גיל מעבר, סנילי, "סטרואידים", אידיופטית, וכו '(מניעה ו בנוסף טיפול ספציפי), רככת (הקשורים למטבוליזם מינרלי הפר בחולים מעל גיל 45 שנים). היפוקלצמיה (כולל אחרי דיאטה עם דחיית הקבלה של חלב ומוצרי חלב), עם דרישה מוגברת - הריון והנקה, וגם עבור ילדים מעל גיל 12 שנתי צמיחה אינטנסיבית.

trusted-source[18], [19]

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "תכשירים לטיפול ומניעה של אוסטאופורוזיס" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.