Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תא ממברנה

המומחה הרפואי של המאמר

רופא מיילדות, גנטיקאי, אמבריולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

איברים שאינם ממברנה של התא כוללים centrioles, microtubules, חוטים, ריבוזומים polysomes.

Centrioles (centrioli), בדרך כלל שני (diplosome), הם גופים קטנים מוקף אתר צפוף של הציטופלזמה. מאת כל centriole בצורת microtubules היוצאת, נקרא centrospheres. דיפלוזום (שני centrioles) ו centrosphere טופס מרכז התא, אשר ממוקם ליד גרעין התא, או ליד פני השטח של קומפלקס Golgi. המרכבות בדיפלומט נמצאות זו בזו. כל centriole הוא גליל שהקיר שלה מורכב microtubules על 0.5 מיקרומטר אורך ועל 0.25 מיקרומטר בקוטר.

Centrioles הם חצי אוטונומיים עצמית חידוש מבנים להכפיל כאשר מחלקים את התא. בהתחלה, centrioles לסטות לצדדים, ליד כל אחד מהם נוצר centriole הבת. לכן, לפני החלוקה בתא יש שני centrioles מחוברים זוג - שני דיפלומות.

Microtubules (microtubuli) הם של צילינדרים שונים באורך חלול עם קוטר של 20-30 ננומטר. Microtubules רבים הם חלק centrosphere, שם יש להם כיוון רדיאלי. Microtubules אחרים ממוקמים תחת cytolemma, בחלק apical של התא. כאן, יחד עם צרורות microfilaments, הם יוצרים רשת תלת מימדי תאיים. הקירות של microtubules יש עובי של 6-8 ננומטר. Microtubules טופס cytoskeleton של התא ולהשתתף הובלה של חומרים בתוכו.

ה- cytoskeleton של התא הוא רשת תלת-מימדית שבה נימי החלבון השונים מחוברים זה לזה באמצעות גשרים רוחביים. בהיווצרות של cytoskeleton, בנוסף microtubules, אקטין, מיוזין וחוטים בינוניים גם לקחת חלק, אשר לבצע לא רק את התמיכה, אלא גם את הפונקציה המוטורית של התא.

ריבוזומים (ribosomae) נמצאים בכל התאים, הם משתתפים בהיווצרות מולקולות חלבון - בסינתזת חלבונים. גודלו של הריבוזום הוא 20x30 ננומטר. אלה הם ribonucleoproteins מורכבים המורכבת של חלבונים ומולקולות RNA ביחס 1: 1. להבדיל ריבוזומים יחיד - מונו ריבוזומים והתכנסו לקבוצות - polyribosomes, או polysomes. ריבוזומים ממוקמים באופן חופשי על פני הממברנה, וכתוצאה מכך היווצרות של רטימולום אנדופלאסמי גרגירי (גרגירי).

תכלילים (גרגירים סלולריים) נוצרים כתוצאה מפעילות חיונית של תאים. המראה שלהם תלוי באופי של תהליכים מטבוליים בתא. יש תכלילים trophic: שומן, proteinaceous, אשר יכול לצבור ב hyaloplasm כמו חומרי מילואים הדרושים לפעילות חיונית של התא. תכלילים אותו כוללים סוכרים כי הם בתאים בצורה של גליקוגן. תכלילים מסתוריים המכילים חומרים פעילים ביולוגית מצטברים בתאים בבלוטות. תכלילים ניתן פיגמנט, לכוד בגוף (בתאים) מבחוץ (צבעי, חלקיקי אבק) או נוצרו האורגניזם כתוצאה החיים שלה (המוגלובין, מלנין ואל lipofuscin.).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.