^

בריאות

A
A
A

הובלת חומרים וקרומים בתא

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

חומרים מתגלגלים בתא, נארזים בקרום ("תנועת תכולת התא במכלים"). מיון החומרים ותנועתם קשורים לנוכחותם בממברנות של קומפלקס Golgi של חלבונים קולטן מיוחדים. התחבורה דרך הקרומים, כולל באמצעות קרום הפלזמה (cytolemma), הוא אחד הפונקציות החשובות ביותר של תאים חיים. ישנם שני סוגים של תחבורה: פסיבית ופעיל. תחבורה פסיבית אינה דורשת עלויות אנרגיה, תחבורה פעיל הוא תנודתי.

הובלה פסיבית של מולקולות נטענות מתבצעת על ידי שיפוע ריכוז באמצעות דיפוזיה. הובלת חומרים טעונים תלויה בהבדל הפוטנציאלי על פני השטח של cytolemma. ככלל, משטח הממברנה הפנימי cytoplasmic נושאת מטען שלילי, אשר מאפשר חדירה של יונים טעונים חיובי לתוך התא.

המעבר של יונים או מולקולות מהאזור שבו חומרים אלו נמצאים בריכוז גבוה יותר לאזור עם ריכוז נמוך יותר נקרא דיפוזיה. חלבוני תחבורה ספציפיים, שנבנו בתוך הממברנה, נושאים בה מולקולות קטנות. כל חלבון תובלה נושא הובלה של מחלקה אחת של מולקולות או רק מתחם אחד. חלבונים טרנסממברני הם גם נושאות, או טופס "ערוצים". דיפוזיה יכולה להיות נייטרלית כאשר חומרים לא נטענים עוברים בין מולקולות שומנים או דרך חלבונים ציטולמה היוצרים ערוצים. "אור" דיפוזיה מתרחשת עם השתתפות של חלבונים ספציפיים הספק כי לקשור את החומר לשאת אותו דרך הממברנה. "אור" דיפוזיה ממשיך מהר יותר מאשר דיפוזיה ניטרלית.

תחבורה אקטיבית מתבצעת על ידי חלבונים המוביל. במקרה זה, האנרגיה מושפעת בשל הידרוליזה של ה- ATP, כמו גם פוטנציאלים שונים (מטענים) על משטחים שונים של הממברנה. תחבורה אקטיבית מתרחשת נגד שיפוע הריכוז. פוטנציאל הממברנה נשמר על cytolemma באמצעות משאבת אשלגן נתרן. משאבה זו, אשר משאבות K + יונים לתוך התא נגד gradients ריכוז, ו Na + יונים לתוך שטח תאיים, הוא אנזים ATPase. בשל ATPase Na + יונים מועברים דרך הממברנה ומשוחררים לתוך הסביבה תאיים, ואת K + יונים מועברים בתוך התא. ATPase גם מבצע הובלה אקטיבית של חומצות אמינו וסוכרים.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.