^

בריאות

סירופ ארספאל לשיעול ילדים

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 10.08.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

זוהי תרופה המשמשת לטיפול שיעול של מקורות שונים. החומר הפעיל העיקרי הוא fenspiride hydrochloride. גם בהרכב הם חומרים עזר שונים שאין להם אפקט טיפולי, אבל יכול להגיב עם החומר הפעיל, רק לשנות במקצת את המאפיינים שלה. זה סירופ כתום. משקע לבן עשוי ליצור, כך לרעוד לפני השימוש. הרכב של התרופה כולל ניחוחות, צבעים טבעיים. זה נוח לילדים להשתמש כי הם אוהבים את הטעם ואת הארומה, והם בשמחה לקחת את התרופה. 

אינדיקציות סירופ ארספאל

התרופה נקבעת לחולים הסובלים ממחלות שונות בדרכי הנשימה העליונות והתחתונות. ובכן הוכיח את עצמו עם rhinopharyngitis, דלקת הגרון, tracheobronchitis, ברונכיטיס. זה יכול לשמש עבור ברונכיטיס של מקורות שונים, כולל, ועל רקע כשל נשימתי כרונית. זה יכול להיות תוספת מצוינת לטיפול אסתמה הסימפונות, כפי שהוא מסייע לחסל את הסימפטומים של חנק, שיעול, נזלת.

מבטל השפעות נשימה, כולל שיעול, נזלת, צרידות, נפיחות בגרון. זה יכול להיות adjuvant לטיפול בחצבת, שעלת, שפעת, ומחלות דרכי הנשימה אחרות. לעתים קרובות מונה ככלי עזר על רקע טיפול אנטיביוטי. בעקיפין יכול להפחית את הסימפטומים של otitis, סינוסיטיס ו סינוסיטיס ממוצא שונים.

לקבלת מידע נוסף על סירופ המשמש שיעול לילדים, ראה  מאמר זה.

trusted-source[1], [2], [3]

פרמקודינמיקה

התרופה יש השפעה אנטי דלקתית, מבטלת את התכווצות של הסמפונות, הריאות.

ההשפעה העיקרית יכולה להיות מושגת בשל העובדה כי החומר הפעיל - fenspiride - פועל כחומר פעיל ביולוגית, אשר ממלא תפקיד חשוב בהתפתחות של תהליך דלקתי ועווית של הריאות. זה גם עוזר להפחית את הייצור של ציטוקינים. היתרון של התרופה הוא גם כי זה מקטין את הפעילות של גורם נמק הגידול. הוא מסוגל לחסום את הפעילות של קולטנים היסטמין, וכתוצאה מכך את התגובה האלרגית הוא מופחת, נפיחות דלקת מוסרים.

בשל העובדה כי התרופה יש את היכולת לחסום בטא adrenoreceptors, הפעילות והפרשת בלוטות הסימפונות גדל. Fenspiril מפחית את ההשפעה של גורמים רבים, בעוד hypersecention של גורמים אנטי דלקתיים מתרחשת, את עוצמת תהליך דלקתי יורדת, חסימת הסימפונות נפגעת.

trusted-source[4]

פרמקוקינטיקה

התרופה יש את היכולת להיקלט ישירות מן דרכי העיכול. במקרה זה, לאחר 6 שעות את הריכוז המרבי של התרופה בדם מזוהה. משך התרופה הוא בין 1 ל 8 שעות. מחצית החיים כ -12 שעות. לכן, התרופה היא פעולה ממושכת מספיק, וכתוצאה מכך ניתן לתת לחולים כ 2-3 פעמים ביום. החלק העיקרי של התרופה מופרש בשתן - עד 90%, ואת הנותרים 10% - דרך המעיים. בהתאם לכך, התרופה יוצרת עומס על הכליות, ולכן יש לתת טיפול זה לילדים הסובלים ממחלת כליות, עם אי ספיקת כליות.

מינון וניהול

ילדים מתחת לגיל 18, התרופה ניתנת כמו סירופ. עם זאת, הוא זמין גם במינונים אחרים. להקצות אותו בשיעור של 4 מ"ג / ק"ג משקל גוף. אתה יכול לתת לילדים עד שנה, עם משקל גוף של עד 10 ק"ג מראה 2-4 כפיות של סירופ. זהו המינון היומי. אתה יכול להוסיף את הבקבוק, ולתת יחד עם האוכל. שותה. קח את התרופה לפני הארוחות.

משך הטיפול תלוי בגורמים רבים, ולכן הוא נקבע על ידי הרופא בנפרד על בסיס הבדיקה, כמו גם את התוצאות של הניתוחים. יש לזכור כי התרופה צריכה להיות מזועזעת לפני השימוש, כי אם זה עומד זמן רב, החומרים הפעילים עשויים לזרז.

trusted-source[7]

התוויות נגד

התרופה היא התווית במקרה של רגישות יתר אי סובלנות של מרכיבים מרפא המרכיבים את ההכנה. זה גם לא מומלץ לקחת חולים שאינם סובלים פרוקטוז. התווית נגד היא התסמונת של ספיגה של גלוקוז / גלוקוז, מחסור של סוכרוז או איזומלטוז. חולים עם סוכרת הם התווית של סירופ.

trusted-source[5]

תופעות לוואי סירופ ארספאל

התרופה עלולה להיות תופעות לוואי. הם לא מתרחשים לעתים קרובות. תופעות הלוואי העיקריות נראות ממערכת הלב וכלי הדם, מערכת העיכול, העצבים, כמו גם העור. טכיקרדיה (מתונה) ניתן לצפות. חומרת הסימפטומים, ככלל, יורדת עם ירידה במינון של התרופה, וגם נעלמת לחלוטין אם התרופה נסוגה.

בצד של מערכת העיכול, לרוב יש כאב בבטן, בחילה, קלקול קבה. מתוך מערכת העצבים, מלכתחילה, יש נמנום. על העור, אריתמה, אורטיקריה, פריחה, נפיחות באים לידי ביטוי. נצפה לעתים קרובות אנגיואדמה.

trusted-source[6]

מנת יתר

במקרה של מנת יתר, נמנום, בחילה, הקאות הוא ציין. במקרים מסוימים, סינוס טכיקרדיה מפתחת. במקרה של מנת יתר, התקשר לאמבולנס בהקדם האפשרי. כמו חירום, שטיפה קיבה, ניטור ECG, כמו גם טיפול תחזוקה שמטרתן ניטור ושמירה על איברים ומערכות חיוניים משמשים.

trusted-source[8], [9]

אינטראקציות עם תרופות אחרות

נתונים על האופן שבו התרופה מקיימת אינטראקציה עם רכיבים רפואיים אחרים לא זוהו. הוא משוחרר בבית המרקחת, ללא מרשם.

trusted-source[10], [11], [12]

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "סירופ ארספאל לשיעול ילדים" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.