Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שיעול סודה למבוגרים וילדים עם שיעול יבש ורטוב

המומחה הרפואי של המאמר

רופא פנימי, פולמונולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.10.2021

אבקה לבנה גבינה דקה קיימת בכל בית ושמה סודה או נתרן ביקרבונט. אין זה סביר שיש מוצר אחר בחיי היומיום שלנו שמגוון יישומים רחב זהה. אנו משתמשים בו באפייה, אנו מנקים כלים, אנו מתייחסים אלינו. ברפואה, סודה ממוקמת כחומר חיטוי, ולכן הם שוטפים איתה את הפה לבעיות בשיניים ובחניכיים, בגרון - לדלקת הלוע, דלקת שקדים. אך האם משתמשים בסודה לשתיה לשיעול והאם זה עוזר בתסמין זה?

אינדיקציות סודה בזמן שיעול

שיעול הנגרם על ידי נגעים זיהומיות של הקרום הרירי של דרכי הנשימה הוא רק אינדיקציה לשימוש בתרופה, מכיוון יש לו את היכולת להילחם בחיידקים ווירוסים. טיפול בסודה מתבצע לנביחות יבשות ושיכש מוחל הנגרם על ידי דלקת קנה המוח וברונכיטיס, ויכול לשמש גם לכאבים וכאב גרון, צרידות.

  • סודה לסימפונות

התכונות האנטיספטיות של סודה לשתיה מאפשרות לו להפחית את מוקד הזיהום בדרכי הנשימה, לדלל את התוכן הדלקתי, ולהקל על היציאה. תחת פעולתו, שיעול לא פרודוקטיבי, התקפיו הכואבים הופכים פחות עזים, תחושות כואבות בשרירי החזה והסרעפת פוחתות, הוא הופך להיות קל יותר לנשימה, והליחה מתחילה לסגת. על מנת שהאפקט של השימוש בסודה יגיע, עליכם לדעת כיצד ובאיזו צורה להשתמש בו. [1]

טופס שחרור

תעשיית התרופות מייצרת טבליות שיעול של תרמופסיס , המכילות סודה וללא רכיבים כימיים. זהו חומר יעיל נגד משכך, אשר בסיסו הוא תרמופסיס צמחי. הוא ידוע בתכונותיו הרפואיות המסייעות להצטננות שונות. הפרמקודינמיקה שלו מורכבת מהגברת הטונוס של שרירי דרכי הנשימה, פעילות האפיתל הרירי והפרשה מוגברת. יחד עם זאת, סודה לשתייה מפחיתה את צמיגות הליחה, התורמת לפריקה המהירה ביותר שלהם.

פרמקוקינטיקה

הפרמקוקינטיקה של התרופה היא כזו שהיא נספגת במערכת העיכול, ממנה היא נכנסת לזרם הדם. יחד עם דם הוא מופיע בקנה הנשימה ובסמפונות, ומגרה את הריריות שלהם. תרמופסיס מייצר שיעול יבש ורטוב כאחד.

ניתן ליישם טיפול בטבליות על ילדים מעל גיל 12 (חצי טבליה שלוש פעמים ביום) ומבוגרים (שלמים). לנשים בהריון ומניקות, התרופה אינה מותנית בגלל נוכחות של אלקלואידים שיכולים לרגש את מרכז ההקאות. התוויות נגד אחרות כוללות מחלת כיב פפטי, המופטיזציה, מחלת כבד ואלרגיה לתרופה.

מינון וניהול

ברפואה האלטרנטיבית יש כמה שיותר אנשים כמו שיש מתכונים. להלן הנפוצים ביותר:

  • המתכון לשיעול ה"סבתא "הפשוט והנפוץ ביותר הוא חלב מבושל וחם עם סודה. להכנת משקה כזה יש מאפיינים משלו: אין צורך להביא את החלב לרתיחה ולהסירו מהאש בזמן, לשפוך לכוס 250 גרם, להוסיף חצי כפית סודה, לחכות עד שהמשקה נעשה חם ו שתו אותו בלגימות קטנות. הפעולה של תרופה כזו מאופיינת באפקט עוטף, מרכך, מכייח;
  • תוספת הדבש משפרת את האפקט הטיפולי. מוצר הדבורה עצמו הוא התרופה הראשונה להצטננות ושיעול. זה הוא חייב להרכב שלו, עשיר בויטמינים רבים, מיקרו אלמנטים. המאפיינים המיקרוביאליים שלו אינם מאושרים מדעית על ידי איש שאינו מטיל ספק. דבש טבעי אינו נתון לשום טכנולוגיות עיבוד, אלא נוצר ביבול הדבורים מצוף הפרחים שהם אוספים. לכן, דבש וסודה הם "שותפים" ראויים למאבק נגד הצטננות. הוספת דבש לתמיסה של חלב וסודה תשפר את טעמו ותעצים את אפקט הריפוי;
  • אפשרות נוספת לשימוש בסודה לשתיה היא עם חלב וחמאה. לחמאה עקביות שמנונית. אם מוסיפים אותו למשקה (כפית שלמה לכוס), אנו מקבלים הרכב עוטף היטב, נגד גירויים;
  • שיעול נגרם לעיתים קרובות מכאב גרון. במקרה זה, סודה ומלח, המומסים במים חמים, יבואו להצלה. לשטיפה תצטרכו חצי כפית מכל אחת לכוס נוזל. ההליך צריך להתבצע לפחות 4 פעמים ביום. אתה יכול גם לשתות תמיסה מרוכזת חלש של מים וסודה לשתיה. פעולתו דומה למינרל אלקליין מחומם. סודה מוסיפה גם לתה. האזהרה היחידה היא לא לשתות אותו חם מדי, אלא לקרר אותו למצב חם, ואתה יכול להמתיק אותו בדבש;
  • חלב, חלמון וסודה לשיעול - מילקשייק מסוג זה נמצא במחסנים של אנשים רבים. חלמון ביצה גולמי מוקצף ורבע כף קטנה של סודה מוזגים לכוס חלב חם תוך ערבוב. זה לא יהיה מיותר להוסיף מעט שמן ודבש.

בקשה לילדים

אם אנחנו לא מדברים על ילדים צעירים מאוד, הטיפול בסודה הוא מקובל למדי, אך בתנאי - להתבונן בפרופורציות בהכנת פתרונות. לילדים מספיקה רבע כפית או על קצה סכין סודה לכוס חלב חם, ותוספת של דבש "מסווה" את נוכחותו של הראשון ומשפרת את האפקט הטיפולי של התערובת.

דרכים אחרות להשתמש בסודה לשתיה לשיעול

אם מסיבה כלשהי אי אפשר למרוח סודה באופן פנימי על מנת להיפטר משיעול, ישנם מתכונים רפואיים אחרים המשתמשים בו. לדוגמא, שאיפה עם סודה. זה יכול להיות הליך פשוט על סיר אדים או באמצעות נבולייזר. עבור ליטר מים המחומם ל- 50 מעלות צלזיוס, כפית אבקה מספיקה, משך הזמן הוא 3 דקות לילדים ו- 7-10 דקות למבוגרים.

ובכן מקל על כאבי גרון, גורם לעוויתות בשרירי הנשימה, לחומרת הדלקת של הגרון, לשטיפה בתמיסת סודה.

ניתן להשתמש בכל השיטות הללו לטיפול בשיעול, תוך הקפדה על מרווח הזמן. [2]

השתמש סודה בזמן שיעול במהלך ההריון

חוסר הרצויות של טיפול תרופתי בשיעול במהלך ההריון גורם לנשים לחפש אלטרנטיבה. לשם כך, ניתן להשתמש בסודה, במיוחד מכיוון שהיא מסייעת לצרבת - גורם במקביל לעיתים קרובות לתקופה זו. כמות קטנה ממנו, מומסת בנוזל חם, לא תפגע, אך לא כדאי להיסחף איתו.

התוויות נגד

סודה אינה משמשת באופן פנימי לקשיי עיכול, שיעול רטוב עם ליחה שופעת, אלרגיות.

תופעות לוואי סודה בזמן שיעול

סודה לשתיה עלולה להרגיז את הבטן. אך מכיוון שרכיבים אחרים מעורבים בטיפול בשיעול בתערובות סודה, הם יכולים גם להיות האשמים בתופעות הלוואי. לדוגמא, אי סבילות ללקטוז בעת שתיית תמיסת סודה לחלב תתבטא עם גזים, שלשולים, כאבי בטן ודבש עלולים לגרום לביטויים אלרגיים.

אינטראקציות עם תרופות אחרות

סודה מסוגלת לקיים אינטראקציה עם תרופות אחרות, ולכן יש לדלל את צריכתה בזמן איתן למשך 2-3 שעות.

תנאי אחסון

סודה לשתיה אינה מתכלה אם מאחסנים אותה כראוי: במקום יבש, הרחק מאור שמש ישיר. על האריזה כתוב: "חיי המדף אינם מוגבלים."

אנלוגים

מים מינרליים נוצצים "בורג'ומי" מסוגלים להחליף סודה בטיפול בשיעול. לצמחי מרפא השפעה דומה: שוליים, ליקריץ, אקליפטוס, טיליה, פטל, קמומיל, סמבוק, מרשמלו, ירו.

ביקורות

דיווחים כי תערובות סודה הן הנפוצות ביותר לטיפול בשיעול ביתי. גם לרופאים אין שום דבר נגד להשתמש בהם בטיפול המורכב שלו, אם האבחנה מאפשרת. חסידים גדולים של מתכוני סודה הם אנשים מבוגרים שנהנו מטיפול זה במשך עשרות שנים. צעירים לא ממש מתעסקים בהם ומעדיפים צורות תרופות מוכנות.


תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "שיעול סודה למבוגרים וילדים עם שיעול יבש ורטוב" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.