^

בריאות

שיטות לאבחון פסוריאזיס: מעבדה ואינסטרומנטלית

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כך קרה שכל הגוף האנושי מכוסה בחומר רב-תכליתי ייחודי - העור, במקביל לאיברים אחרים המפעילים את תפקוד הנשימה, התרמו-גרגרציה, תזונה והגנה על הגוף. מחלות של איבר מוזר זה יכול להוביל להפרות שונות של עבודתם של איברים ומערכות אחרים. אבל הסטטיסטיקה היא בלתי נמנעת, מחלות עור מהווים 15% מכלל המסה של מחלות שבהן אנשים פונים לרופא המשפחה. יחד עם זאת, כ -2% -4% מהם (על פי מקורות שונים) הם פסוריאזיס. ולמרות העובדה כי אבחון של פסוריאזיס עבור רופא מנוסה הוא לא קשה במיוחד, יש ניואנסים מסוימים שיש לקחת בחשבון בעת הקצאת וניהול מחקרים אבחון.

קצת על המחלה עצמה

פסוריאזיס היא אחת הפתולוגיות הנחקרות ביותר בבני אדם. יתר על כן, סכסוכים עדיין ללכת סביב האטיולוגיה של המחלה, סביב הגורמים לגרום לזה, שלא לדבר על שיטות יעילות לטיפול במחלה. אז פסוריאזיס עד עצם היום הזה נחשב מחלה חשוכת מרפא של טבע שנוי במחלוקת.

על פי המחקרים האחרונים של פסוריאזיס, ישנן שתי השערות עיקריות לפיתוח של פסוריאזיס. אחת הטענות הללו פסוריאזיס היא מחלה העור העיקרי, אשר מאופיין שיבוש של תהליך התבגרות נורמלי תאי העור להתחלק צמיחה מופרזת רבייה (התפשטות) של תאים עקב הפרה של פונקציה אפידרמיס. התגובה החיסונית נחשבת משנית.

היפותזה נוספת מתעקשת על הטבע המשני של הפתולוגיה, כלומר. התפשטות תאים יש תגובה דלקתית הנגרמת על ידי תקלה בתפקוד של המערכת החיסונית, אשר "יליד" תאים מתחילים לתפוס כגופים זרים.

מחקרים שנערכו על בעלי חיים אינם מאפשרים למדענים להתעכב על אחת הגרסאות, שכן הם אינם מאפשרים לשחזר את התמונה המלאה של הפתולוגיה בבני אדם. עם זאת, הם מאפשרים לזהות גורמי סיכון מסוימים, אשר יכולים לעורר את הופעתה של סימפטומים ספציפיים psoriatic, על בסיס אשר אבחון של פסוריאזיס מתבצע.

גורמים אלה כוללים:

 • המטופל סבל ממצבים מלחיצים קשים,
 • נגעים בעור טראומטי,
 • אקוטי וכרוני מחלות מדבקות,
 • שינויים בתנאי האקלים של המגורים,
 • זיהום ב- HIV,
 • נטילת תרופות תחת מצב של חוסר סובלנות של המרכיבים שלהם, אשר גורם לתגובות עור אלרגיות,
 • שימוש של כמה סוגים של קוסמטיקה על שיער ועור, כימיקלים ביתיים, וכו '

חלק מהתפתחות ההתפתחות של הפתולוגיה (בנוכחות גורמים מסויימים, שהוזכרו לעיל) יכולים לשחק הפרעות הורמונליות, נטייה תורשתית או תכונות עור (עור רגיש ויבש רגיש למחלה יותר מסוגים אחרים).

אבל לפעמים את ההופעה ואת החמרה של פסוריאזיס מתרחשת וללא שום סיבה נראית לעין, אשר מעמיד את המדענים במבוי סתום. עם זאת, המחלה, יש די נפוצה, ולכן יש צורך בחקירה נוספת שלה ואת החיפוש אחר שיטות אבחון פסוריאזיס יעיל, המאפשר לא רק כדי לתת שם את הבעיה של "שם", אלא גם כדי לקבוע את סיבת השורש של התפתחות תהליך פתולוגי, להוביל מאבק פעיל נגד המחלה בשני הכיוונים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

שיטות בסיסיות לאבחון של פסוריאזיס

לומר כי אבחון של פסוריאזיס היום קשה, זה יהיה לא נכון. סימפטומטולוגיה של המחלה כל כך ברור כי רופא מנוסה יכול לזהות את המחלה ללא כל קושי.

הסימפטום הספציפי העיקרי של פסוריאזיס הוא פריחה בעור. בתחילת המחלה, זה נראה כמו חותם ורוד קטן על העור בקוטר של כ 1-2 מ"מ. קצת מאוחר יותר הם רוכשים צורה של גושים עם גבול ורוד בהיר (אזור הצמיחה), אשר מכוסים קשקשים רופפים רופפים לבנבן. בליטות להגדיל בהדרגה בקוטר (לגדול). בדרך כלל בגודל שלהם נע בין 2-3 ל 7-8 ס"מ.

המראה של גידולים ספציפיים (פלאק) נובע מהפרעות בתהליך היווצרות התא, כאשר התאים המתים עדיין מתרבים על תאים חדשים המתעוררים בטרם עת.

לוחות יכולים להתרחב ולהתאחד בקבוצות, ליצור אזורי נזק גדולים, או במשך זמן רב להישאר באותה רמה בצורה של דגימות בודדות.

לרוב, בנוסף לבדיקת תלונות ובדיקת עורו של המטופל בשיטת שיטות חקירה אחרות, אין צורך בכך.

בדיקות מעבדה של שתן, דם וצואה במקרה זה משמשים לטיפול יעיל בפאתולוגיה, תוך התחשבות במאפיינים האישיים של גוף המטופל. אבל במקרים חמורים של פתולוגיה או בנוכחות סימפטומים שנויים במחלוקת, ניתוחים שונים יסייעו לא רק לקבוע את מידת ההתפתחות של הפתולוגיה ולהבדיל פסוריאזיס ממחלות דומות אחרות, אלא גם כדי לזהות מחלות כרוכות בחולה.

עם תמונה קלינית מטושטשת של המחלה, אחת השיטות היעילות ביותר לאבחון של פסוריאזיס היא ביופסיה של העור, כאשר מחקר מיקרוסקופי לוקח חתיכה קטנה (על 6 מ"מ) של העור. מטרת המחקר הנוכחי היא לא לכלול פתולוגיות עור אחרות עם תסמינים דומים, כמו גם אישור היסטולוגית של אבחנה של "פסוריאזיס". ביופסיה מבוצעת בדרך כלל רק פעם אחת, אבל אם הגילויים של המחלה משתנים מעת לעת, ייתכן שתצטרך ניתוח עור שני על ידי פתולוג.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11]

אבחון קליני של פסוריאזיס

פסוריאזיס, אם כי לא סימפטומטולוגיה רחבה מאוד, אבל הביטויים שלה ניתן לראות לא תמיד. הפתולוגיה הערמומית הזו מאופיינת על ידי קורס גלים, שבו גורמים מעוררים שונים (מדגיש, שינויים עונתיים וכו ') יכולים לעורר החמרה של המחלה, וטיפול יעיל יכול לגרום להפוגה מתמשכת במשך תקופה ארוכה.

המחלה מאובחנת בעיקר על ידי ביטוי חיצוני שלה בצורה של פריחות בעור ספציפיים. אבל ביטויים אלה יכולים להיות שונים בשלבים שונים של התפתחות התהליך הפתולוגי.

אז בשלב מתקדם, יש את המראה של יחיד או מספר papules עם גבול ורוד בהיר, אשר נוטים לצמיחה היתוך. עם הזמן, הם הופכים ללוחות פסוריאזיס מעט שמתרוממות מעט מעל העור הבריא, שמתחיל לקלף ולגרד בכאב.

בשלב הרגרסיה, פתולוגיות של papules (פלאק) להיות מחמיאים, להחוויר, קנה המידה ואת גירוד ירידה ניכרת. לפעמים הפלאק נעלמים בכלל, אך לרוב לא מורגש בקושי עקב שינויים בפיגמנטציה של העור באתר הנגע (כתמים כהים או קלים).

השלב נייח, או תקופה של הפוגה מאופיין בהעדר פריחות חדשות וכל שינוי במראה של הישן.

בנוסף, פסוריאזיס יכול להיות לוקליזציה שונים וכמה הבדלים בסימפטומים, שבה הקשר בין סוגים וסוגים של מחלות נבדלים:

 • פסוריאזיס רגיל או וולגרי, שנחשב לצורה הנפוצה ביותר של המחלה. הוא מופיע בצורת כתמי קשקשים לבנים כסופים. היא מתמקדת בעיקר באזור הברך או במפרקים, אך היא יכולה להופיע גם בחלקים אחרים של הגוף (על הידיים, על כפות הרגליים, על הראש לאורך קו צמיחת השיער וכו ').
 • לפסוריאזיס אקסודיב יש את אותו לוקליזציה, אבל פני השטח של הכתמים מכוסים בקרום צהבהב, שמתחתיו ניתן לשחרר דם או נוזל צהוב בהיר (exudate). זה קורה, ככלל, על רקע התפתחות סוכרת, השמנת יתר ופתולוגיות אחרות של המערכת האנדוקרינית.
 • פסוריאזיס גוטט מופיע לעיתים קרובות על הגוף (במיוחד בירך ובעכוז) וברגליים, בעוד הפריחות הן בצורת טיפות אדומות או לילך. הוא מתפתח על רקע זיהום סטרפטוקוקלי.
 • נקודת פסוריאזיס מאובחנת אם הפריחות שתוארו לעיל יש את גודל וצורה של pinhead.
 • מטבע כמו פסוריאזיס הוא פריחות מעוגלות גדול, אשר בקוטר להגיע 3-5 מ"מ.
 • פסוריאזיס פוסטולארית מאופיינת על ידי היווצרות של pustules בצורה של איים של דלקת עם תוכן ארצי. איים כאלה יכולים להיות ממוקמים על הרגליים או על כפות הידיים, כך על כל הגוף. יכול להיות מלווה עם עלייה בטמפרטורת הגוף, חולשה, הפרעת הצואה, צמרמורות, וכו '
 • הפוך, או קפל פסוריאזיס מאופיין בעובדה כי פריחות psoriatic ממוקמים בעיקר בקפלים גדולים של הגוף.
 • Seborrheic פסוריאזיס מאופיין על ידי מיקום של פריחות בקרקפת. במקביל, קרום צהבהב נצפים באתר של פריחות. המחלה מתפתחת לרוב על רקע סבוראה שכבר קיימת.
 • פלמוריאס פאלמר- plantar. שמו מדבר בעד עצמו, המתאר את לוקליזציה של התפרצויות פסוריאטיות.
 • פסוריאזיס של הציפורניים היא צורה מיוחדת של המחלה, שבה צלחת הציפורן ועור שמתחתיה מושפעים. במקרה זה, כמו עם זיהום פטרייתי, עיבוי והרס של הציפורן הוא ציין.
 • אריתרודרמה פסוריאטית מלווה בהופעתם של מספר רב של לוחות אדמדמים מכוסים בקשקשים כסופים או צהובים. פלאקים נוטים לשלב עם היווצרות של נגעים מגרד גדול, אשר מלווה לעתים קרובות על ידי עלייה בטמפרטורה ועלייה בלוטות לימפה.
 • דלקת מפרקים פסוריאטית (פסוריאזיס אטרופאטית) עם לוקליזציה באזור המפרקים (phalanx של האצבעות, פרקי הידיים, אזור השדרה, וכו '). בהתחלה זה בא לידי ביטוי רק על ידי פריחות בעור מעל המפרקים, אבל אם יש נטייה ואין טיפול יעיל, המחלה יכולה להתפשט המפרקים עצמם, הגבלת הניידות שלהם.
 • צורה טיפוסית של פסוריאזיס מאובחנת אם לוקליזציה של פלאקים אינו אופייני זה סוג של פסוריאזיס או אם תסמינים נוספים יוצאי דופן עבור המחלה נמצאים.

אבחון קליני של פסוריאזיס הוא ללמוד את התלונות של המטופל, כמו גם ניתוח של הסימפטומים הזמינים, אשר יכול להצביע על סוג מסוים, כמו גם סוג של פסוריאזיס. אבל על בסיס רק בדיקה חיצונית לשים את האבחנה הנכונה קשה, אם כי כמעט כל הסימפטומים, כמו שאומרים, ברורים.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17]

ניתוחי פסוריאזיס

כפי שכבר צוין, בדיקות דם, שתן וצואה עם פסוריאזיס אינן ממלאות תפקיד מכריע בניסוח האבחנה הסופית. ובכל זאת כמה מידע שימושי מן המסקנה של הרופא המעבדה יכול לצייר.

האינפורמטיבי ביותר במונחים של אבחון של פסוריאזיס הוא בדיקת דם, במיוחד אם הרופא חווה קשיים מסוימים באבחון. ב פסוריאזיס, בדרך כלל 3 סוגים של בדיקות דם נקבעים:

 • כללי, או ניתוח קליני,
 • ניתוח ביוכימי,
 • בדיקת דם לנוגדנים עצמיים.

ניתוח הדם יעיל במיוחד בהתקדמות פסוריאזיס או שלב חמור, כי עם צורות מתונות של פתולוגיה אין כמעט שינוי בהרכב הדם. המחקר של הרכב הדם ותהליכים ביוכימיים וכתוצאה מכך יסייע לא רק לזהות סוגים מסוימים של פסוריאזיס, אלא גם את המחלות הנלוות:

 • בדיקת דם כללית מסייעת לקבוע את התפקיד של גורמים דלקתיים, ראומטיים ואוטימוניים בהתפתחות פתולוגיה, נוכחות של הפרעות אנדוקריניות וביוכימיות בגוף. על בסיס ניתוח זה, ניתן לאבחן כי פסוריאזיס, אשר מתפתחת על רקע של פתולוגיות כגון ליקוציטוזיס, אנמיה, סוכרת, וכו '.
 • המחקר של גורם rheumatoid (נוכחות של חלבון בדם) מאפשר לך להבחין בין המחלה psoriatic מ דלקת מפרקים שגרונית. במקרה הראשון, התוצאה תהיה שלילית.
 • אינדיקטורים של ESR חשובים לאבחון של סוג זה של הפתולוגיה כמו erythroderma psoriatic צורה pustular של פסוריאזיס. עם הפתולוגיות לעיל, ישנם שינויים בשיעור של שקיעת כדורית הדם.
 • רמה מעט גבוהה של אוריאה יכולה להצביע על התפתחות של צורה חמורה של פסוריאזיס, מה שגורם לסטיות בעבודת האיברים הפנימיים. אם התוכן של חומצת השתן הוא הרבה יותר גבוה מהרגיל, זה מציין את התפתחות שגדון, ולא את הביטויים של דלקת מפרקים psoriatic.
 • בדיקת דם ביוכימית מסייעת לקבוע כיצד הכבד והכליות עובדות, כדי לקבוע את הפעילות של גורמים דלקתיים וראומטיים, לראות הפרות של חילוף החומרים של מלחי מים, כדי לחשוף את חוסר האיזון של המיקרו-אלמנטים.
 • ניתוח הדם על נוגדנים עצמיים מאפשר לחשוף בזמן את המצב הלא מספק של המערכת החיסונית (בפרט, נוכחות של זיהום HIV וגורמי סיכון אחרים), ואת הפגיעה של הרקע ההורמונלי. הניתוח מתבצע על מנת להעריך את מצבו הכללי של המטופל, וכן לא לכלול מחלות אלרגיות ואונקולוגיות, לזהות זיהומים שונים בגוף.

ניתוח קליני של שתן בפסוריאזיס נשאר בדרך כלל ללא שינוי. אבל עם התקדמות ממושכת של המחלה, זה יכול להראות שינוי במאזן מלח מים עקב התייבשות של הגוף.

ניתוח הצואה נעשה אך ורק כדי לזהות helminths כי להפחית את הטיפול של כל הפתולוגיה כדי "לא".

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22], [23], [24], [25], [26], [27], [28]

אבחון אינסטרומנטלי של פסוריאזיס

אם בדיקות אלה אינם הבהירו את הבעיה, למשל, במקרה של מחלה קשה או סימפטומים לא ספציפיים של פסוריאזיס עשוי לדרוש שיטות אבחון נוספות, כגון חיתוך עור ביופסיה על מבחן microflora באמצעות תחמוצת אשלגן על ניתוח פרולקטין, בדיקות סקר לאיתור עגבת.

ברוב המקרים זה מוגבל ביופסיה של העור, אשר הביא זוהה: מספר גבוה של לויקוציטים neutrophilic nazyaemyh כדוריות ךטה", הגדלת עובי שכבת keratinocyte ב בגרות היסטולוגית שלהם, רמה מוגברת של לימפוציטים מסוג T (ההגנה) וכן מקרופאגים, כמו גם מאפיין תופעות אחרות של פסוריאזיס.

ביופסיה של העור מבוצעת בשילוב עם מחקרים היסטולוגיים. במקרה זה, הנגע psoriatic כפוף המחקר. האינדיקטורים הבאים מציינים את התוצאה החיובית:

 • העדר שכבת גרעין של האפידרמיס, הגנה על העור מפני התייבשות,
 • עיבוי של שכבת הנבט של האפידרמיס עקב התארכות בצקת של תהליכים האפידרמיס, בעוד מעל papillae עורי שכבה זו היא הרבה יותר רזה מהרגיל,
 • מספר גדול של כלי דם (נימיות) במקום הפציעה,
 • הצטברות של ליקוציטים נויטרופילים (גרנולוציטים) בשכבת הקרנית (מונרו מיקרו-אבססיות)
 • בעיקר חדירת הלימפהיסטיסטיות סביב כלי הדם.

השיטה העיקרית של אבחון פסוריאזיס היא לקחת שריטות מן האזור המושפע עם שקופית וניתוח הסימנים שנצפו (תופעות) של פסוריאזיס, המכונה השלישייה psoriatic.

סימני המשולש הפסוריאטי מופיעים בסדר מסוים. הראשון לדעת על עצמך היא תופעת כתם סטירן. שם כזה שקיבל בקשר עם הדמיון של גילוייו עם סטארין מגורד. אם אתה מסיר את השכבה העליונה של הפפולה, תחת זה יש קילוף ניכר (קשקשים דומים במראה לסטארין).

תופעת הסרט הסופי היא האינדיקטור האחרון לפאתולוגיה הקיימת. זה ניתן לראות במקום סולמות הוסר, שמתחתיו הוא נמצא חלקה כמו משטח מלוטש של צבע ורוד.

אם גירוד מתבצעת הלאה, דימומים מיקרוסקופיים מופיעים בצורה של טיפות קטנות של דם על פני השטח המושפע מתחת לסרט. תופעה זו נקראת תופעת הדימום (או סימפטום של טל).

פסוריאזיס מאופיין גם בסימפטום ספציפי נוסף, המכונה תופעת קבנר, אשר נצפתה במהלך השלב החריף של המחלה. זה מורכב ביצירת מוקדי התפרצויות חדשות במקומות חשופים לגירוי, או כאשר יש נזק לעור. המראה שלה במקרים מסוימים מסייע להבהיר את האבחנה.

מידע על הבעיה יכול לספק התחשבות של האזור המושפע של העור בקרני UV עם אורך גל של 308 ננומטר, שנוצר על ידי לייזר excimer. עם פסוריאזיס, פריחות קשקשים מתחילים לזרוח.

אם פריחות פסוריאטיות ממוקמות באזור המשותף ומלוות בכאב בהן, יש כל התנאים המוקדמים לאבחון דלקת מפרקים פסורית. כדי לציין את האבחנה, בנוסף לניתוח הדם, יעזור רנטגן של המפרקים שנפגעו.

אחת השיטות החדשות הלא מסורתיות של אבחון אינסטרומנטלי של פסוריאזיס היא hemoscanning, שהוא מחקר ויזואלי של דם טרי באמצעות מיקרוסקופ אלקטרונים מיוחד עם מידה גדולה של הגדלה. אבל כדי להשתמש בו כשיטה העיקרית של החקירה הוא לא צפוי, שכן ההסתברות לאבחון שגוי הוא גדול.

Biomicroscopy באבחון של פסוריאזיס

באבחון של פסוריאזיס, אקזמה ודלקת עור אחרת, אחת השיטות היעילות ביותר של החקירה היא ביומיקרוסקופיה יצירת קשר, הידוע מאז ימי ברית המועצות.

השימוש למטרות המיקרוסקופ המכוונות הקרובות לאובייקט הנבדק מאפשר לבחון את התהליכים הפיזיולוגיים, הפתולוגיים וההובלים המתרחשים באברי אדם חיים, ביצוע מדידות ותיקון מדדים שונים, ואפילו ביצוע פוטומיקרוגרף של העור.

הבסיס לבדיקה אינסטרומנטלית של העור היה קולפוסקופי, שהיה בשימוש נרחב בבדיקות גינקולוגיות. השימוש stereomicroscope לחקר העור החיצוני נתן דחיפה להופעת שיטות שונות של ביומיקרוסקופיה יצירת קשר, המשמשים בדרמטולוגיה כדי לאבחן מחלות עור, כולל פסוריאזיס.

היקר ביותר מבחינה זו היא ביומיקרוסופיה אור הארה, שהוא אחד הווריאציות של ספקטרומטריית הקרינה לייזר. במקרה זה, המחקר של "התנהגות" של רקמות תחת מיקרוסקופ משולב עם ניתוח הארה שלהם, אשר מאפשר לזהות פתולוגיה בשלב מוקדם של התפתחות.

אבחון יכול להתבצע הן עם השימוש של צביעה נוספת של העור עם fluorochromes, ובלי זה. כדי ללמוד את המבנה של השכבה חרמן, צביעה היא בדרך כלל לא נדרש, זה מספיק עבור העור יש הקרינה שלו. אבל כדי להמשיך לחקור את כף פרט הפלאק פסוריאזיס לזהות או למנוע את התופעות psevdoabstsessov מונרו parakeratosis גלום פסוריאזיס, העור חייב להיות גוון כתום acridine (ריכוז אופטימלי של 1: 5000).

הטכניקה של biomicroscopy זוהר מגע מבוסס על העובדה כי שיפור של הנשימה הסלולרית גורם לשינוי הקרינה הטבעית של העור לעבר ספקטרום צהוב ירוק. עם זאת, זוהר כחול הוא ניזוק במידה ניכרת. באבחון של פסוריאזיס, זה בא לידי ביטוי בזיהוי של התאים של שכבת הקרנית, אשר נבדלים בגרעין של צבע האזמרגד בהיר ציטופלסמה ירוק חיוור, אשר מציין את התופעה של parakeratosis. לפי הביטוי של parakeratosis, אשר מציין את מידת ההפרעה של התבגרות תאים, ניתן לשפוט את הפעילות של תהליך psoriatic עצמה.

כמה ליקוציטטים בשכבת הקרנית עשויים להיות בעלי צבע יוצא דופן. הם מאופיינים בזוהר ירוק של הגרעין ובצבע האדום של הציטופלסמה. בדרך כלל תאים כאלה להתכנס לקבוצות, ויצירת pseudoabessesses של מונרו, אשר שוב מאפשר אחד לשפוט את התפתחות פסוריאזיס.

לתקשר biomicroscopy מוצאת היישום רק באבחון הפתולוגיה עצמה, אלא גם כדי לעקוב אחר תהליך הדינמיקה בפעילויות טיפוליות למטרות טיפוליות התיקון (למשל, כדי לקבוע את ההכנות ביטול זמן המשמש פסוריאזיס).

trusted-source[29], [30]

אקופונקטורה נקודות באבחון של פסוריאזיס

על פי התאוריה של גורם דיקור של כל מחלה טמונה הפר של האיזון האנרגטי בין המרידיאנים העיקריים, אשר בגוף האדם, יש 12 חתיכות: המרידיאנים של הריאות, מעי גס, מעי דק, קיבה, כבד, כיס מרה, טחול, לב, קרום לב, שלפוחית שתן, כליות מרידיאן של שלושה חללי גוף. בנוסף כמה מידע ניתן להשיג מ 8 מרידיאנים נוספים. בתוך המרידיאנים האלה יש נקודות אקופונקטורה מסוימות, המשמשות לאבחון וטיפול במחלות שונות, כולל פסוריאזיס.

אם אדם חולה, חוסר איזון של אנרגיה הוא ציין מרידיאנים שונים. אז פסוריאזיס נחשבת מחלה עם אנרגיה מופחתת באזור מרידיאן הריאות.

צמצום פוטנציאל האנרגיה של אחד המרידיאנים כרוך בגידולו באחרים. כדי למצוא מרידיאן עם פגם גדול או עודף אנרגיה, על פי שיטות שונות של רפואה אלטרנטיבית, יכול להיות בדרכים שונות, אשר מספר יותר ממאה. שיטות אלה כוללות דיקור דיאגנוסטיקה לפי שפה, אוזניים, איריס העין, הצ 'אקרות, עמוד השדרה, הדופק, וכו'

עם התפתחותה של האלקטרוניקה הרדיו בשנות החמישים, זה הפך להיות הרבה יותר קל לגלות את מרידיאן "חולה", כי האנרגיה כעת ניתן למדוד בעזרת מכשירים מיוחדים. הדגמה בהקשר זה היו אבחון electropuncture על פי וול ושיטה של Riodoraku.

שתי שיטות האבחון מחשיבות את גוף האדם כאלמנט של רשת חשמל עם פוטנציאל האנרגיה שלו (biopotential בעל כוח הנוכחי של סדר 3-6 microamperes), אשר יכול להשתנות מרידיאנים שונים בהתאם הפתולוגיה הקיימת.

על פי שיטת Riodoraku, תמונה מלאה של בריאות החולה יכולה להתבצע רק על ידי מדידת עוצמת הזרם בנקודות היציאה על העור של מרידיאנים שונים. נתונים אלה מוזנים בכרטיס מיוחד Riodoraku, לפיו הרופא יכול לאבחן לפני סימנים ראשונים של המחלה מופיעים.

שיטת Voll היא גם אחת השיטות הבטיחות והיעילות ביותר של אבחון מונע, אשר אינו דורש מאמצים מיוחדים וציוד מסורבל. מכשירים למדידת עור biopotential מבוססים על העובדה כי ההתנגדות הפנימית של כוח electromotive של נקודות דיקור חוזק שונים כאשר נתון מתח חשמלי של 1.3-1.5 וולט בזרם של 15 microamps כדי 20 גורם תחנת מחט מכשיר בעמדה מסוימת. זהו אינדיקטור זה שקובע את מצב הפוטנציאל האנרגטי בנקודה פעילה ביולוגית.

כדי למדוד את הפוטנציאל, זה מספיק עבור החולה להחזיק אלקטרודה אחת בידו, בעוד רופא אחר חל על נקודת דיקור. בדרך כלל, biopotential הוא 50-60 יחידות על קנה המידה של מנגנון Voll.

כיום ישנם מכשירים רבים לפיתוח אבחון של פסוריאזיס ומחלות אחרות אשר לא רק לזהות את המחלה, אלא גם כדי לקבוע שלבי התפתחותו ידי מדידת אינדיקטורים בודדים של המשרעת והפאזה של אזור biopotential המקביל נקודות מרידיאן דיקור.

trusted-source[31], [32], [33], [34], [35], [36], [37]

אבחון דיפרנציאלי

למרות העובדה כי האבחנה של פסוריאזיס היא לעתים קרובות לא קשה וזה די קל לאבחן על ידי תכונות חיצוניות ספציפיות, קיימת סבירות מסוימת של טעות, במיוחד אם הסימפטומים באים לידי ביטוי באופן מרומז או ישנם סימפטומים המעידים על מעורבות איברים פנימית. כאן, הדיאגנוסטיקה הדיפרנציאלית באה לידי ביטוי, בהתבסס על המידע המתקבל במהלך בחינת המטופל, חקר האנאמנזה, המעבדה והמחקר האינסטרומנטלי.

מטרת האבחנה הדיפרנציאלית של פסוריאזיס היא לבודד את הפתולוגיה הזו בין אחרים עם תסמינים דומים או להפריך את האבחנה הראשונית שנמסרה קודם לכן.

חשוב להבין כי פסוריאזיס היא מחלה רבגוניים. צורותיו וצורותיו השונות יכולות להתבטא בדרכים שונות. מצב דברים זה רק מרחיב את הספקטרום של הפתולוגיות שבהן נדרשת הבחנה.

לדוגמה, פסוריאזיס seborrhoeic בהתחלה במובנים רבים דומה סבוראה, נגרמת על ידי הפרעות בעבודה של בלוטות החלב. לכן יש ecdysis ו גירוד, כמו פסוריאזיס.

מ סבוראה, פסוריאזיס שונה כי הפריחה psoriatic הוא מקומי לא על כל הראש, אבל לאורך הקצה של צמיחת השיער, מעבר לגבולותיה. יחד עם זאת, נשירת שיער לא נצפתה, ואת העור על האזורים הפגועים נשאר יבש.

עם דרמטיטיס Seborrheic עם לוקליזציה על הקרקפת, הפריחות לא להתפשט מעבר לגבולות צמיחת השיער. על הגוף, מוקדים כאלה ממוקמים במקומות עשירים בבלוטות החלב. הפרעות יש גבולות ברורים ללא קצוות ורודים, המאפיין של פסוריאזיס. הם דקים יותר, עם קשקשים צהובים חיוורים, כואבים, אבל לא מדממים כאשר מגרדים.

הפרעות בפסוריאזיס סבורי יכול להתפשט אל עור הפנים והצוואר, הדומה לפסוריאזיס נוירודרמטיטיס. אבל שוב, עם פסוריאזיס, אין אובדן שיער שינוי בולט בגוון העפעפיים, פריחה קטנה קשקשים אין תופעות ספציפיות פסוריאזיס בעת גירוד.

טופס pustular של פסוריאזיס עם בדיקה שטחית יכול בקלות להיות מבולבל עם אותה עגבת. ההבדל בין הפתולוגיות הללו הוא שעקבת הפוסטולרית, קילוף של הפפולות בולט רק בקצוות, ולא לאורך כל המערכת. בנוסף, יש עלייה ניכרת בלוטות לימפה.

זה לא קשה להבחין בין פסוריאזיס או אקזמה אלרגית או מיקרוביאלית. למרות העובדה כי בשתי הפתולוגות יש גירוד חמור בנגעים, המאפיינים של הפריחות עדיין שונים. פסוריאזיס מתבטא בצורה של קשקשים רובד, בעוד פריחה עם אקזמה נראה כמו בועה. גם אם ההתפרצות והכדורים המיובשים דומים לסולמות פסוריאטיות, כאשר הם מוסרים, נוצר משטח לח ללא דימום ספוט.

דמיון גדול לפסוריאזיס הוא עוד מחלה שלא נחקרה מספיק, הנקראת פרספוריאזיס. מחלות שונות בטבע, אם כי יש להן ביטוי דומה, במיוחד במקרה של צורות בצורת פתולוגיה של פתולוגיות.

הפרעות עם parapsoriasis יש דמיון עם פסוריאזיס פריחה. יש אותם קשקשים כסופים על פני השטח של papules, אבל כאשר הם שריטות, אין תופעות של השלישייה psoriatic. ואת papules עצמם יש גודל שונה.

בניגוד לפסוריאזיס, פרפסוריאזיס לעיתים רחוקות בוחר את המיקום של לוקליזציה של הקרקפת, כמו גם את אזור המרפקים ואת המפרקים הברך.

פסוריאזיס הוא אחד הזנים של חזזית, אשר גורמת שם השני שלה, "קשקשי חזזית". הצורך להבחין בין פסוריאזיס ממין חזזוני אחר נובע מן העובדה כי סוגים רבים של חזזית הם זיהומיות מהווים סכנה לאחרים.

הדמיון הגדול ביותר עם פסוריאזיס הוא אדום ורוד חזזית, אבל אם הראשון אינו מסוכן לאחרים, אז האחרון יכול להיות מועבר על ידי מגע ישיר עם אדם חולה.

כאשר אבחון פסוריאזיס, הרופאים עשויים להיתקל דמיון רב את הביטויים החיצוניים של אדום וקשקשי חזזית. בשני המקרים, התפרצויות pruritic קשקשים להתרחש עם עור חלק מבריק כאשר הם מגורד. אבל אם בפסוריאזיס העור ואת אזור הצמיחה יש צבע ורוד או אדמדם, ולאחר מכן עבור חזזית אדום, מכתים של האזור הפגוע אופייני גוון אדום ארגמן עשיר אפילו סגול. מידע נוסף על אבחנה דיפרנציאלית של פסוריאזיס נותן בדיקת דם. עם ליצן אדום, מספר ופעילות של לימפוציטים T מופחתים.

ורוד לשלול בניגוד פסוריאזיס יש התפתחות מהירה ופעיל עם המראה של פריחות חדשות, כיסוי שטח גדל. התחלת המחלה מלווה לרוב בעלייה בטמפרטורה וגידול בבלוטות הלימפה.

תופעות של פסוריאזיס על הציפורניים הן במובנים רבים הדומים לזיהום פטרייתי (Rumbomycosis, Candidiasis וכו '). יש שינוי המראה ואת עובי של צלחת הציפורניים, את ההרס של הציפורן. בדיוק לשים את האבחנה של מחקר מיקרוביולוגי. עם זאת, ישנם מספר סימנים בהם ניתן לקבוע מה הרופא מתמודד עם: פסוריאזיס או פטריה הציפורן.

עבור פסוריאזיס, המראה סביב הציפורן מושפע הוא ורוד או אדמדם שפה, אשר לא נצפתה עם הפטרייה של הציפורניים. אבל עם נגע פטרייתי של הציפורן מתחת לצלחת הציפורן, פריקה ססגוני עם ריח לא נעים נאסף, אשר אינם אופייניים של פסוריאזיס.

בנוסף, זיהום פטרייתי הוא נוטה להתפשט לאצבעות אחרות בהונות, ופסוריאזיס משפיע בדרך כלל על ציפורניים בודדות.

זה רק ברוב המקרים יש מצורף של זיהום פטרייתי לפסוריאזיס, במיוחד עם חסינות מופחתת, אשר יציג מחקר מיקרוביולוגי. אז, האבחנה המדויקת שנמסרה במהלך האבחנה הדיפרנציאלית תסייע למצוא שיטות יעילות לטיפול בפצעים בציפורניים, על ידי מאבק בפטריית הציפורניים והשגת רמיסיה מתמשכת בפסוריאזיס.

צילומי רנטגן ובדיקה כללית של דם שימושיים באבחנה דיפרנציאלית של פסוריאזיס אטרופאטית. כדי להבחין בין דלקת מפרקים פסוריתית מ ראומטי עבור רופא מנוסה זה לא קשה. בשלב הראשון מצביע על פריחה אופיינית נזק משותף נרחב. לטובת השני לדבר lesions של המפרקים interphalangeal הפרוקסימלי, בעוד דלקת מפרקים psoriatic משפיע על המפרקים (או דיסטלי) מסוף.

אבל לא תמיד את הסימפטומים להתבטא בבירור, אשר מסבך את האבחנה של פסוריאזיס. הגורם הגאוגרפי בפסוריאזיס ניתן לניתוח על ידי ניתוח הדם, וצילומי רנטגן יכולים לעזור להעריך את היקף ומיקומם של נגעים.

כפי שאנו רואים, קשה מאוד להמעיט בערך התפקיד של אבחון דיפרנציאלי במקרה זה. אחרי הכל, האבחנה הנכונה קובעת את יעילות הטיפול ואת החיים הנוספים של חולה הסובל ממחלה חשוכת מרפא או ניתנת לטיפול.

trusted-source[38], [39], [40], [41], [42], [43], [44], [45]

אבחון של פסוריאזיס אצל ילדים

כידוע, פסוריאזיס משפיע במידה שווה על נשים וגברים כאחד, ללא מגבלות גיל מסוימות. זה משפיע על מבוגרים וילדים, כולל תינוקות. תסמינים של פסוריאזיס אצל ילדים דומים לגילויי המחלה אצל חולים מבוגרים. אבל לגבי זנים וצורות, אנו יכולים לומר בביטחון: הצורה הפוסטולרית של פסוריאזיס, כמו גם דלקת מפרקים psoriatic ו erythroderma אצל ילדים הוא ציין רק במקרים בודדים.

הצורות הנפוצות ביותר של פתולוגיה אצל ילדים בגילאים שונים הן פסוריאזיס בצורת פלאק ודמעה. על פי המחקר, ל -8% מהתינוקות יש התפרצויות קוצניות ספציפיות בצורת שלטים. הסיבה ברוב המקרים הופכת לתורשה (אם האם או האב חולים, ההסתברות של המחלה היא 25%, אם שני ההורים - עד 70%) בשילוב עם גורמים סביבתיים ורגשיים.

בתינוקות, חזזית squamous, אשר נקרא גם פסוריאזיס חיתול, הוא מבולבל בקלות עם גירוי העור הרגיל כאשר מדובר במגע עם סביבה שלילית או דלקת עור זהה. פריחות פסוריאטיות יש לוקליזציה אותו הישבן והירכיים של התינוק. לרוב בתינוקות, אתה יכול לראות בצורת בצורת בצורת פסוריאזיס, אשר לאחר מכן מתפשט לחלקים אחרים של הגוף.

בילדות ובגיל ההתבגרות, מקרים של צורת פלאוריאזיס הם תכופים, שמתחילים עם הופעת קרום קשקשי עם גבול ורוד על הברכיים והמרפקים של מטופל קטן. פסוריאזיס יכול גם להשפיע על הקרקפת של הילד, כמו גם מסמרים ורגליים.

אבחון של פסוריאזיס אצל ילדים מתבצעת באופן מיידי מיד במהלך הבדיקה של הילד. הרופאים אומרים שזה לא קשה לעשות זאת, כי צורות חמורות של פתולוגיה עם תסמינים שנויים במחלוקת הם נדיר עבור ילדים. בדרך כלל מתבהרת התמונה בבדיקה חיצונית עם חקר תלונות מדברי הורים וחולה קטן.

כדי לאבחן נכון, הכל חשוב: נטייה תורשתית, אשר מתגלה כאשר ההורים נחקרו, את הזמן של הופעת הפריחה והתנהגותו, את עונת הפריחות, נוכחות של גירוד באזור הנגע, וכו '

לפעמים הרופאים לפנות לעזרת dermatoscope, המאפשר הגדלה חזקה לבחון על המסך בודדים שברי פריחה קשקשית.

חשוב מאוד להבחין בין פסוריאזיס לתינוק מפאתולוגיות אחרות עם תסמינים דומים. פתולוגיות כאלה, האופייניות לילדות, כוללות:

 • ichthyosis של העור עם שינויים בשכבת חרמן,
 • xerosis בצורת עור יבש קשקשי ו מגרדת,
 • קרטוזיס של העור עם הפרעות של keratization שלה,
 • זנים של חזזית (אדום, ורוד, גזזת),
 • סוגים שונים של דרמטיטיס
 • זיהום פטרייתי על הציפורניים,
 • אלרגיות או אקזמה מיקרוביאלית,
 • זאבת erythematosus בצורה של דלקת אוטואימונית של העור,
 • נגעים בעור פטרייתי,
 • אקרודרמטיטיס אנטרופאטי על רקע מחסור באבץ בילדים צעירים,
 • אימפטיגו בקשר עם הקדמה של זיהום סטפילוקוקלי, אשר, לאחר היווצרות של הגבעולים, דומה פסוריאזיס,
 • ואפילו את גירוי העור הרגיל אצל תינוקות.

לשם כך, גירוד מבוצע, ובמקרים מסוימים, ביופסיה של פיסת עור מושפעת על ידי המחלה. המחקר של החלק הנלקח של העור מתחת למיקרוסקופ ומחקרים היסטולוגיים מאפשר לא לכלול תהליכי גידול בתוך העור ופאתולוגיות אחרות מסוכנות לתינוק. כאשר גירוד תנאי חובה לאבחון של "פסוריאזיס" היא נוכחות של השלישייה psoriatic, אשר נכתב לעיל.

הצורך באבחון של פסוריאזיס בילדים ובטיפול בזמן זה נגרם על ידי העובדה כי המחלה נוטה לעבור מצורות מתונות אל אלה כבדים יותר (למשל, דלקת מפרקים psoriatic) עם נגעים של איברים פנימיים. בנוסף, פסוריאזיס מגביר את הסיכון לפתח מחלות מטבוליות בעלות אופי אוטואימוני, אשר יכול להוביל לעלייה מתמשכת של לחץ הדם, התפתחות סוכרת וכו '. שלא לדבר על אי הנוחות הרגשית הקשורה למחלה, מה שמוביל להערכה עצמית נמוכה, בידוד מהחברה ודיכאון נפוץ.

trusted-source[46], [47]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.