^

בריאות

אבחון דיפרנציאלי של פסוריאזיס

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 29.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ב דרמטולוגיה קלינית, אבחנה דיפרנציאלית של פסוריאזיס - למרות התכונות הספציפיות הספציפיות של הצורה הקלאסית שלה (פסוריאזיס vulgaris) - הוא חיוני, כי יש מספר מחלות עור עם סימפטומים דומים מאוד.

עקרונות של אבחנה דיפרנציאלית של פסוריאזיס

בצורתם הקלאסית של פסוריאזיס, פריחות הן בדרך כלל דו-צדדיות וסימטריות, ולכן חשוב לערוך בדיקת עור שלמה - גם אם המטופל לא שם לב לנגעים אלה.

מנקודת היסטולוגית של נוף, פסוריאזיס מתאפיינת בשלושה מאפיינים עיקריים: hyperkeratosis (בשל מקומי מוגבלים שינויי בידול keratinocyte), חדירה (עקב ריבוי היתר של קרטינוציטים להקים חודרים דלקתיים) אודם (בשל vasodilatation, נאווסקולריזציה ודלקת). לקבלת פרטים נוספים ראה - פסוריאזיס וולגרית

בין הסימנים הראשונים של פסוריאזיס רגיל - המראה על העור של פריחה נודולרית, אשר יש צבע אדום או ורוד. פריחה כזו נקראת papules - מוגבל באזור צפוף קשרים, שמעליהם הם קשקשים של צבע אפור ולבן. קשקשים אלה - סימן לקרטיזציה מואצת (keratinization) של השכבה העליונה של העור - מתחילים להחליק בקצה החלק העליון של הטלאי העבה (פלאק) ולאחר מכן מכל פני הפריחה.

חשוב לשקול את השלבים של פסוריאזיס, כמו על כל אחד מהם הפריחות משתנים.

מומחים מציינים כי הקושי באבחון המקרה עם פסוריאזיס ההפוך (שבהם אין פילינג), פסוריאזיס מוגלתי (שם ופוסטולות סטרילי להתרחש, וחדירה עשויה לבוא לידי ביטוי מעט) ופסוריאזיס erythrodermic (שבו אין שלט).

במיוחד אבחנה קשה הפרש של פסוריאזיס ומחלות עור באקזמה Papulosquamous אחרות מלוות hyperkeratosis, מאז סיווגם עלול לגרום לבעיות מסוימות nosological, אטיולוגיה בפתוגנזה שלהם הם בדרך כלל לא ידועות.

לכן, עבור אבחון נכון, דרמטוסקופיה היא לעתים קרובות לקוי ביופסיה העור נדרש המספק מידע היסטולוגית כי צריך להיות מתואמים עם ביטויים קליניים וכל נתוני המעבדה.

הבדלים של אקזמה מפסוריאזיס

מה רופאי העור לוקחים בחשבון באבחון הקליני של פתולוגיות עוריות, ומהם ההבדלים בין אקזמה לפסוריאזיס שנותנים את האבחנה הנכונה? הגורמים להתרחשותם ולסימפטומים שלהם. אבל עם האטיולוגיה של אקזמה, כמו פתולוגיות דרמטולוגיות רבות, הדברים הם לא כל כך פשוט: אין סיבה מדויקת הסיבה המדויקת שלה, ובין הגרסאות יש גנטיקה וגורמים סביבתיים.

ישנם תסמינים ספציפיים: לוקליזציה וכמות הפריחות, המבנה שלהם (מורפולוגיה) וצבע, משך ועוצמת התהליך וכו '.

אקזמה מתבטאת בדרך כלל על ידי pruritus אינטנסיבי (גירוד בעור); נפיחות ואדמומיות של העור עם שלפוחיות קטנות או כתמים אדומים בולטים. לוקליזציה של פריחות - אדם, עור בקפלי המרפקים ומפרקי הברך (כלומר, בתוך המרפקים ומתחת לברכיים), הגפיים העליונות והתחתונות. שלא כמו פסוריאזיס, עם גירוד אקזמה מוביל התקפי של פרישה בלתי מבוקרת (שריטה), מסובך על ידי דימום זיהומים חיידקים משניים.

תסמינים אחרים כוללים החשיכה של עור העפעף וקפלים נוספים של העור מתחת לעפעפיים התחתונים (קפלי דני-מורגן) או על כפות הידיים.

זה בכלל לא כמו כתמים אדומים קטנים בפסוריאזיס, אשר בהדרגה להרחיב להתכסות עם חלקיקים של תאים מתים של שכבת הקרנית. וכאשר אתה מסיר קשקשים דומים שעווה, הדם מופיע.

עם זאת, ללא אבחנה דיפרנציאלית לא ניתן להחליט אם לחולה יש אקזמה או פסוריאזיס עם שתי צורות של אקזמה. עם אקזמה exodative exudative (שנקרא מטבע דמוי), אשר מובחן על ידי נקודות עגולות או סגלגל (יבש או רטוב), שיש גבולות ברורים. כתמים יכולים להשפיע על כל חלק של הגוף, אבל הרגליים והישבן הם המקומות האופייניים ביותר. הפתולוגיה היא כרונית עם הישנות ופריצות בחורף, קשישים הם לעתים קרובות יותר חולה.

וכאשר disgidroticheskoy אקזמה, הידוע גם בשם pompholyx, פריחה בצורת בועות על כפות הידיים והרגליים, דיפרנציאלית האבחנה צריכה לכלול פסוריאזיס מוגלתי מקומי, פריחה עם תפליט (באותם אתרים) עם לכידת הדרגתית שטח גדול של העור.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

הבדלים ב neurodermatitis מ פסוריאזיס

פתולוגיית עור כרונית - neurodermatitis, או דרמטיטיס פסיכוגניטי, או חזזית כרונית פשוטה, כמו פסוריאזיס, אינו קשור עם זיהום אקסוגני, ואי אפשר לתפוס אותו.

אגב, בשל היעדר מערכת אחידה בסיווג של מחלות עור הבסיס, הן הרופאים והן המטופלים מתמודדים עם מספר רב של מילים נרדפות המשמש לתיאור אותם סימפטומים ...

לדברי האקדמיה האמריקנית לדרמטולוגיה, פסוריאזיס ונוירודרמטיטיס הן מחלות הקשורות קשר הדוק, אך בניגוד לפסוריאזיס, גורמים אלרגיים יכולים למלא תפקיד נוסף בפתוגנזה של נוירודרמטיטיס.

פסוריאזיס ההבדלים neurodermatitis סימפטומטית מורכב בעובדה אטופיק דרמטיטיס מתחיל עם גרד ועוד נפוץ בנשים מבוגרות. לפיכך גרד (חזק בשעות הלילה) יכול להתרחש בכל מקום על פני הגוף, אך המקומות האופייניים יותר של התרחשות האדימו כתמי מגרדות נחשבים סעיפי עור על ידיו אמות, הגב והצוואר, קרסוליים וירכיים, ככל שיהיה אזור anogenital.

בנוסף גירוד, את הסימפטומים של neurodermatitis לכלול שינויים בעור באזור המושפע לפתח בשל excoriation. הנקודה המחוספסת (המקושקשת) של כל גווני האדום- סגול מופיעה כגירוד של המקום המגרד. במרכז האזור הנגוע, העור מתעבה ונראה כמו שכבה עורית של גוון אפור או חום (בדרמטולוגיה זה נקרא חזזית). ועל הקצוות שלה העור כהה יותר. ככלל, יש מרכז כזה, אבל לעתים קרובות יותר.

ההסתברות של אבחון שגוי היא גבוהה למדי, שכן הסימפטומים של נוירודרמטיטיס עשויים להיות דומים לאלה של פסוריאזיס או שלבקת חוגרת. כמו כן נדרש אבחנה מבדלת של פסוריאזיס אטופיק דרמטיטיס (שמות אחרים רגילים prurigo של Darier, Besnier diatezicheskoe prurigo, מחלת עור אלרגית אטופית.) - עם דלקת עור בולטת יותר, גרד נגעים באזור גדול.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14]

מחלות דומות לפסוריאזיס

ועכשיו אתה צריך רשימה כמה מחלות אחרות כמו פסוריאזיס.

אבחון דיפרנציאלי של פסוריאזיס צריך להתבצע עם כל מחלות דלקתיות (פטרייתיות, ויראליות או חיידקיות), כמו גם מספר מאפיינים זהים של פתולוגיות ניאופלסטיות.

כפי אונקולוגים לסמן, מחלת בואן (טופס קשקש מקומי של סרטן העור) דומה צורות קלות הקונבנציונליות של פסוריאזיס עם נגעים בודדים. Erythroderma פסוריאטית (הסוג הנפוץ לפחות של פסוריאזיס משפיע גברים בתדירות גבוהה יותר) יכול להיות מקובלות על רגישות יתר לתרופה, דרמטיטיס סבוריאה, ו pityriasis versicolor, כמו גם את הצורה של לימפומת תא T או תסמונת Sezary.

זה יוצר בעיות באבחון פסוריאזיס הפוכה, שכן הוא ממוקם בדרך כלל מתחת לבית השחי, במפשעה, מתחת לברכיים בקפל בין הישבן. במקרים אלה, לא ניתן להוציא פריחה קנדידה חיתול עם pustules, אבל כדי לאשר את האבחון, לקחת כתמים על קנדידה אלב. ואבחון נכון במקרים אלה מאפשר לך להימנע מטעויות בטיפול, כי השימוש משחות עם סטרואידים הוא התווית זיהומים פטרייתיים.

בין מחלות אחרות הדומות לפסוריאזיס, רופאי העור ממליצים לא להתעלם מהטבלה האדומה - מחלה דלקתית שכיחה בגיל ממוצע של כ -50 שנים. לוקליזציה אופיינית של נגעים בעור (בצורה של papules שטוח סגול אדום או פלאקים כי הם מגרד מאוד) - שורש כף היד ואת הקרסוליים, הגב התחתון, הצוואר ואיברי המין. על פני הכדורים נראים חריצים לבנים קטנים; כמו במקרה של פסוריאזיס הוא ציין את התופעה של Kebner. דיפרנציאל אבחון כולל פסוריאזיס, חזזית חזזית, תגובות סוכני תרופתי עגבת משנית. אז כדי לאשר את האבחון, אתה צריך לעשות ביופסיה העור בדיקות סרולוגיות עבור עגבת.

כאשר פסוריאזיס משפיע רק על הקרקפת (שהיא נדירה ביותר), לפעמים זה קשה מאוד להבדיל אותה מ דרמטיטיס Seborrheic. שלא כמו פסוריאזיס, עם דלקת עור סבורית, החלקים הנופלים של העור המתוקן יש הבעה ניכרת למראה ולשומן - למגע.

פסוריאזיס מוגלתי כללי הוא צורה חמורה של המחלה באבחנה המבדלת שאמורות להיחשב תגובה אלרגית לתרופות (עם pustules nefollikulyarnyh נוכחות על עור אדום ובצקת של הפנים וגוף בקפלים גדולים).

אבחנה דיפרנציאלית של פסוריאזיס של ציפורניים על ידי בדיקה מיקולוגית של צלחות ציפורניים ו cuticles מתבצע עם מחלות פטרייתיות של ציפורניים - פטרת שיניים ו paronychia.

למי לפנות?

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.