^

בריאות

שאיפה של pulmicort דרך nebulizer: איך לעשות את זה נכון?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אחת השיטות הנפוצות והיעילות ביותר של שאיפה היא השימוש של נבולייזר. מכשיר זה ממיר את התרופה לתוך תרסיס, אשר במהלך שאיפה הוא במגע עם כמעט את כל השטח של רירית מושפע. בשל כך, המרכיבים הפעילים פועלים ישירות על דרכי הנשימה, עוקף את המעבר דרך הבטן.

Pulmicort עבור שאיפה עם נבולייזר משמש אסטמה הסימפונות, COPD, מחלות של דרכי הנשימה העליונות, תגובות אלרגיות בילדים ומבוגרים כאחד. הנבוליזר מספק אספקה מתמשכת של תרופות, ובכך מבטלת את הצורך לנשום עמוק.

נהלים המתבצעים בהתאם לכללים אלה:

 • הפתרון של התרופה מעורבב עם מלוחים או תרופות אחרות בפרופורציות שנקבעו על ידי הרופא.
 • שאיפה יכולה להתחיל בתוך 1-2 שעות לאחר אכילה ופעילות גופנית.
 • במהלך ההליך לא יכול לדבר.
 • על המטופל צריך להיות בגדים זה לא לעכב תנועה ולא קשה לנשום.
 • עבור מחלות של nasopharynx, האף, או סינוסים paranasal, SCS הוא בשאיפה דרך מסכה.
 • לאחר שאיפה, לשטוף את הפה עם מים חמים לשטוף את הפנים שלך היטב.
 • אתה יכול לאכול ולדבר ב 15-20 דקות לאחר ההליך.
 • עישון הוא התווית במהלך טיפול שאיפה.

שאיפת השאיפה יכולה להתבצע עד 3 פעמים ביום. לפני הטיפול, יש לזכור כי שיטה זו היא התווית עבור חולים עם נטייה לדימום באף, מחלות של מערכת הלב וכלי הדם, דלקת שקדים חריפה ופתולוגיות מערכת הנשימה.

איך לגדל pulmicort עבור שאיפה?

Pulmicort מיועד לניהול שאיפה באמצעות נבולייזר. GCS בצורתו הטהורה יכול לשמש רק עבור חולים מעל גיל 12, ובלבד מנה אחת של לא יותר מ 2 מ"ל.

עבור ילדים מתחת לגיל 12, Pulmicort הוא מדולל עם מלוחים. הפרופורציות נקבעות על ידי הרופא המטפל, המעריך את מצבו של החולה וגילו. לרוב, תינוקות הם דילול שנקבע ביחס של 1: 1 או 1 חלק של התרופה כדי 2 חלקים של נתרן כלורי.

עם טיפול מורכב, תרופות נוספות עשוי להיות prescribed עבור דילול של GCS. הפתרון המדולל חייב להיות בשימוש בתוך 30-40 דקות לאחר ההכנה.

trusted-source[1], [2]

Pulmicort עם מלוחים עבור שאיפה

כדי להכין את הפתרון עבור שאיפה באמצעות פוליקורט Nebulizer מדוללת עם מלוחים. הפרופורציות של התרופות נקבעות על ידי הרופא המטפל, עבור כל חולה בנפרד. ככלל, ההשעיה מדולל הוא prescribed לטיפול בחולים מתחת לגיל 12 שנים.

היחס המומלץ של pulmicort ומלח:

 • עבור 0.25 מ"ג, לקחת 1 מ"ל של נתרן כלורי.
 • ב 0.5 מ"ג - 2 מ"ל.
 • עבור 0.75 מ"ל - 1 מ"ל של נתרן כלורי.

הפתרון המוגמר אמור לשמש למטרה המיועדת שלו בתוך 30 דקות, אז אתה לא צריך להכין את ההשעיה מילואים. שאיפה לבלות 2-4 פעמים ביום. משך הטיפול הוא לפחות 5-7 ימים.

trusted-source[3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

Pulmicort עם Berodual עבור שאיפה

לעתים קרובות, לטיפול מורכב של מחלות ברונכופולמונריות, מטופלים נקראים שאיפה עם pulmicort ו broodual. Berodualilator הוא Bronododilator, ו Pulmicort הוא glucocorticosteroid. שתי התרופות למעשה להקל bronchospasms, לחסל התקפי אסטמה, ויש להם השפעות אנטי דלקתיות.

השימוש בו-זמנית בשתי התרופות יכול לספק אפקט טיפולי מיידי ולהפחית את חומרת הסימפטום המכאיב.

האינדיקציות העיקריות לשאיפה משולבת:

 • ברונכיטיס חסימתית.
 • דלקת ריאות.
 • גרגר.
 • טרכאיטיס
 • מחלת ריאות חסימתית כרונית ותגובות ברונכספאסטיות אחרות.

האפקט הטיפולי מגיע מיד ונמשך 2-3 שעות. שתי התרופות הן תרופות רבות עוצמה, והן זמינות רק למטרות רפואיות.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15], [16]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.