Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שורש ליקוריץ עם שיעול יבש ולח: איך לקחת?

המומחה הרפואי של המאמר

פולמונולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

ליקוריץ משיעול הוכיח את עצמו בטיפול בסוגי שיעול שונים: פרודוקטיביים, לא פרודוקטיביים. הוא משמש גם לטיפול במחלות כגון ברונכיטיס, דלקת ריאות, דלקת הלוע, דלקת הלוע. ליקוריץ יעיל אפילו לשיעול אסתמטי.

שיעול בעיקר שורש ליקוריץ בשימוש, מכיוון שהוא מכיל כמות גדולה של ייצור נדיפים, חומרים פעילים ביולוגי אחרים, אשר מציגים פעילות גבוהה נגד פלורת חיידקים, אשר תורמת להסרת התהליך הדלקתי, התנזלות של ליחה, שיעול מניעת ההתקדמות. הודות להרכב הייחודי שלה, שוש ניתן להמיר שיעול פרודוקטיבי יבש רטוב, פרודוקטיבי, אשר מקל על ההסרה המהירה של ליחה מהגוף, מזעור דלקת.

trusted-source[1], [2], [3]

רכיבים פעילים

Жидкий экстракт корней солодки

ליקוריץ שורש משיעול למבוגרים

יישומית עם סוגים שונים של שיעול, ללא קשר מה אטיולוגיה שיעול זה. שורש ליקוריץ הוא הקרקע מראש, ואז שפכו עם מים רותחים להכין מרתח, או וודקה / אלכוהול להכנת עירוי. השורש צריך לקחת כ 2 כפות לכל כוס מים (וודקה).

המרק צריך להיות שיכור על שליש כוס שלוש פעמים ביום. לכן, במשך יום אתה צריך לשתות את כל הכוס. אתה יכול להוסיף דבש למרק. עירוי לשתות 1-2 כפות שלוש פעמים ביום. מהלך הטיפול הוא בדרך כלל לא פחות מ 2-3 שבועות, גם אם הסימפטומים של שיעול לא טורחים. אם תפסיק את הטיפול מוקדם, אתה עשוי להיתקל הישנות, ולכן הטיפול צריך להסתיים.

אתה יכול לקנות סירופ בצורה מוכנה בבית המרקחת. קח כף שלוש פעמים ביום. אבל אתה צריך לשקול כי זה סירופ הוא מתוק, מכיל כמות גדולה של גלוקוז. לכן, זה צריך לקחת בזהירות רבה לאנשים הסובלים מסוכרת הפרעות אחרות של חילוף החומרים של פחמימות. כמו כן, במידת האפשר, למנוע את השימוש עירוי לילדים, נשים הרות ומניקות, כי הרכב כולל אלכוהול אתילי. באשר לילדות, ליקוריץ מן השיעול הוא prescribed לילדים מעל גיל שנתיים.

ישנם מתכונים חלופיים רבים, נשקול את המתכונים הנפוצים ביותר.

  • מתכון מספר 1. סירופ עם שורש ליקוריץ כחול תירס

שורש ליקוריץ הורג microflora פתוגני, מנרמל חסינות מקומית, מונע את התקדמות המחלה. משלים את המאפיינים האלה הוא cornflower כחול - כלי טוב מסיר את התהליך הדלקתי, אשר מפחית את הטמפרטורה. זהו אחד הכלים העיקריים המשמשים לטיפול הצטננות. הורג וירוסים, חיידקים, משחזר מיקרופלורה רגילה. שחזור של microflora נורמלי חשוב, כמו שוש הורג microflora פתוגני, ובמקביל, microflora רגיל הוא מופרע גם. ואסילק, בתורו, מנרמל את המיקרופלורה.

כמו כן, cornflower משחרר עוויתות, משחזר נזק לקרום הרירי, מאיץ התאוששות לאחר דלקת. וליקריץ, כידוע, מקדם הסרת תהליכים דלקתיים. עם זאת, לאחר מכן, השפעות שיורית ניתן לצפות, אשר יבוטלו בעזרת cornflower.

כדי להכין סירופ, קחו כוס דבש, ממיסים אותו על אש נמוכה עם מעט מים. היחס בין דבש למים הוא 1: 1. לאחר הדבש מתמוסס, אתה יכול להוסיף שורש ליקוריץ קצוץ (כף) ופרחים cornflower (2 כפות). מבשלים במשך 3 דקות, ולאחר מכן הם להפריש ולעמוד 24 שעות. ניתן להוסיף לתה.

  • מתכון מספר 2. סירופ עם שורש שוש ו ציפורן

כדי להכין סירופ, לקחת כוס סוכר, 2 כוסות מים, לערבב חום על חום נמוך או אמבט מים. ממיסים עם ערבוב מתמיד עד שהסוכר נמסה לחלוטין. לאחר מכן מוסיפים כף של שורש ליקוריץ אל המים הרותחים וכפית של ציפורן יבשה. המדיום מבושל במשך 2-3 דקות, ולאחר מכן הוא מוסר מן האש מותר לעמוד במשך 2-3 שעות. קח כף או הוסף לתה.

שורש ליקוריץ מקדם נורמליזציה של תהליכים מטבוליים, חיסול שיעול והסרה של תהליכים דלקתיים. שדה ציפורן משמש למחלות catarrhal, כי זה מקטין ביעילות את הטמפרטורה, במהירות מבטלת דלקת, משחרר כאב. יחד הם עושים את התהליך של הסרת דלקת בלתי הפיך, הישנות לא נצפו. זאת בשל העובדה כי שוש משמיד את הצומח חיידקים פתוגניים, ואת ציפורן מונע את הכפל של וירוסים. ליקוריץ מסיר דלקת, הורג חיידקים ומשמיד רעלנים חיידקיים אשר מגרים את הקרום הרירי של הגרון לגרום לשיעול. ציפורן מסיר את הרעלנים נהרסו, כי זה סוכן טוב antitoxic כי מבטלת את הסימפטומים של שיכרון המתעוררים על רקע של מחלה ויראלית ובקטריאלית.

  • מתכון מספר 3. שוש שורש שורש

השילוב של שורש ליקוריץ עם הרים של ציפור מקל על חיסול מהיר של שיעול, הסרת התהליך הדלקתי ואת חיסול ההשלכות של דלקת זו. האפקט של שילוב זה של phytopreparations מוסבר על ידי העובדה שוש שוש ביעילות משמיד תאים חיידקיים, אשר מסיר את התהליך הדלקתי ומונע את הפיתוח של תהליך זיהומיות.

עם זאת, השימוש רק ליקריץ אחד כטיפול סוכן יחיד אינו מעשי בשל העובדה כי השמדת חיידקים, למרות שהיא מבטלת את התהליך הדלקתי, לעומת זאת, עלולה לגרום תואר קל של שיכרון. זו מתרחשת ככל חורבן חיידקים לתוך הסביבה מתוך מספר רב של אנדוטוקסינים חיידקים, אשר עשוי לגרום לסימפטומים של שיכרון לגרות את הריריות.

אחרת, זה המקרה כאשר נעשה שימוש יחד עם צפור הרים. אז, יש לו אפקט antitoxic, מנטרל את הרעלן ולוקח את זה. בנוסף, זה גם מפחית דלקת, נפיחות ו שטיפה של הרקמות. כל זה משפר את פעולת ליקריץ.

שורש ליקוריץ מקדם את המעבר של שיעול לא פרודוקטיבי יבש כדי רטוב, פרודוקטיבי. זהו תהליך שבו יוצא כיח, בהתאם, דלקת עובר מהר יותר, ההתאוששות גם מגיע מהר יותר. Sporry, בתורו, הוא יעיל בטיפול שיעול רטוב, ברונכיטיס, tracheobronchitis. הוא תורם ליריקה של כיח, וכתוצאה מכך תהליך דלקתי פוחתת.

כמו כן, נבגים לשחזר את הקרום הרירי, לדלל להפריש כיח. בשל התוכן הגבוה של ויטמין C, שמנים אתריים גליקוזידים, זה מחזק את הגוף, משפר את המערכת החיסונית, מגרה הגנות טבעיות, מגביר את הסיבולת ואת התנגדות הגוף.

  • מתכון מספר 4. שורש ליקוריץ ואלקמפאן

הוא משמש את decoctions של חליטות, סירופים. הבה נבחן את כל הווריאציות.

כדי להכין את הסירופ, לקחת כוס סוכר, 2 כפות של דבש, 2 כוסות מים. מערבבים את כל זה לחמם אותו על חום נמוך עד פירוק. ואז להוסיף סירופ וכתוצאה מכך שורש ליקוריץ כתוש ומספר זהה של שורשים (קני שורש) elecampane גבוהה. מבשלים במשך 3-5 דקות על אש נמוכה עם ערבוב מתמיד, ולאחר מכן מאפשרים להתקרר.

לקבלת מרק מומלץ לערבב את שורשי ליקוריץ ו elecampane בחלקים שווים. ואז הוא מוזג את התערובת עם מים רותחים, לתת את ההזדמנות לחלוט עטוף בתוך מרתח בד חם.

עירוי מוכן בדומה למרק, רק להוסיף וודקה במקום מים רותחים, להתעקש 2-3 ימים. לשתות על כפית שלוש פעמים ביום.

שורש ליקוריץ בשילוב עם תשעה הוא יעיל יותר, כמו הפעילות שלה עולה בחדות. תערובת כזו משמשת בעיקר כשהשיעול מתחיל, כאשר רק ליקריץ לא יכול להתמודד. תערובת של ליקוריץ עם 9 משמש לטיפול כמעט בכל מחלות דלקתיות, כולל ברונכיטיס, דלקת ריאות, הצטננות. מסיר שיעול לח. בנוסף, elecampane בנוסף יש אפקט diaphoretic ו antipyretic, מרגיע, משחזר כוח, משפר את התיאבון. וזה חשוב מאוד בתקופת ההתאוששות. כמו כן, תערובת של elecampane עם ליקוריץ יש אפקט expectorant, המסת ו excreting ליחה מן הגוף.

שורש ליקוריץ משיעול רטוב

מן השיעול הרטוב (רטוב) המשמש שורש ליקוריץ. זה יכול לשמש כחלק סירופים מסחריים טבליות המיוצרים על ידי יצרנים שונים, וכחלק תרופות אלטרנטיביות הומיאופתיות כי ניתן להכין בבית.

קח כמה מתכונים להכנת סירופים מ שורש ליקוריץ בבית.

  • מתכון מספר 1. שורש ליקוריץ ואירום רגיל.

אוויר רגיל לחלוטין משלים את המאפיינים של שורש ליקוריץ, מפעיל את תכונותיו. ליקוריץ מסיר את התהליך הדלקתי מונע התפתחות של זיהום חיידקי. האוויר בשל התוכן הגבוה של phytoncides, אלקלואידים, יש השפעה אנטי ויראלית. זה גם מקטין את התהליך הדלקתי, משפר את המאפיינים של ליקריץ. כתוצאה מכך, הטמפרטורה יורדת, כמות לירידות ריר.

החלת בעיקר קני שורש של Ayr ו שוש שורשים בצורה של חליטות, מרקים. לייצר את התערובת ביחס של 1: 1. ואז לקחת כף התערובת ויוצקים כוס מים חמים. מתעקש לא פחות משעה. עדיף להתעקש תרמוס. אתה יכול גם לבשל את עירוי. אז, להכנת ההזרקה, להשתמש בתערובת באותו יחס. קח 1-2 כפות עבור כוס וודקה או אלכוהול טהור, להתעקש במקום חשוך במשך 2-3 ימים.

התערובת מעבירה במהירות שיעול לא פרודוקטיבי יבש לפורה, לחה. אז זה מקדם את הפרשת כיח וניקוי של מערכת הנשימה. יכול לשמש לילדים והרות.

  • מתכון מספר 2. שורש ליקוריץ עם althaea מרפא.

במרכך, שוש ו מרשמלו לעזור במהירות להיפטר שיעול כלשהו. הם משלימים זה את זה ומחזקים זה את זה, המאפשר לכסות כמעט את כל הקשרים האפשריים של הפתוגנזה, ובכך להפוך את ההתאוששות בלתי נמנעת.

ליקוריץ משמש בצורה של שורשים. באשר althea, עלים ופרחים של althea משמשים לעתים קרובות ביותר. האופציה האופטימלית היא מרתח, אינפוזיה. עבור ההכנה, חומרים אלה מעורבים ביחס של 1: 2, כאשר חלק אחד הוא שורש ליקוריץ, 2 חלקים - aleu מרפא. כדי להכין מרתח או עירוי, לקחת 1-2 כפות עבור כוס מים רותחים או וודקה, בהתאמה. תערובת יעילה בטיפול במחלות בדרכי הנשימה, מבטל דלקת, שיעול, מנרמל את טמפרטורת הגוף. גם משכך כאבים, מקדם את המעבר של שיעול יבש פרודוקטיבי, לח.

  • מתכון מספר 3. שורש ליקוריץ עם אניס אניס.

זוהי תערובת יעילה כי הוא כל כך בטוח כי הוא אושר לשימוש גם על ידי נשים הרות ואמהות מיניקות. זה כמעט הצלה רק במהלך ההריון הנקה, כמו, כידוע, השימוש ביותר צמחי מרפא ותרופות אסורה. עם זאת, אי אפשר לטפל באמהות הרות ומניקות.

אז, שורש ליקוריץ מדלל כיח. זה תורם לעובדה כי שיעול יבש הופך צורה לחה, פרוגנוסטית חיובית יותר. אז שיעול רטוב פרודוקטיבי מלווה בנזילה אינטנסיבית ובהפרשת כיח, וכתוצאה מכך הוא מופרש במהירות, התהליך הדלקתי פוחת.

אניס ספקים ומשפר את המאפיינים של שוש, באופן מסוים מרכך את הפעולה של ליקוריץ על הגוף, כך תופעות הלוואי הם כמעט לחלוטין. אניס רגיל הוכיח את עצמו כאנטי-פטרייתי. יש השפעה diaphoretic ו משתן. זה מאפשר לך להסיר toxin מהגוף, את המוצרים של ריקבון של חלקיקים חיידקים ויראליים, ו leukocytes. כמו כן, גורמים של דלקת, מתווכים, leukocytes מתים נגזרות, אשר תורמת לירידה בעוצמת התהליך הדלקתי.

כדי להכין תמצית, מומלץ לקחת תערובת של שורש ליקוריץ עם שורשים אניס ביחס של 1: 1. לפעמים אתה יכול לעשות תערובת עם פירות של אניס. ואז מן התערובת מוכנה לקחת 1-2 כפות של התערובת, יוצקים כוס מים רותחים. מומלץ לשתות מרתח עם תוספת של דבש. זה יהיה יעיל במיוחד בטמפרטורות גבוהות, לאחר מכן בהקדם האפשרי ללכת לישון, ולקחת כיסוי שמיכות חמות לחלוטין. זה יאפשר להזיע, ולהוריד במהירות את טמפרטורת הגוף, ובמקביל לחסל את התהליך הדלקתי, להפוך ליחה פחות צמיגה, כך שזה יוסר במהירות מהגוף.

היתרון של הקדמה נוספת של אניס היא שזה מנרמל את microflora, בהתאם, מבטלת זיהום ודלקת. מכיל כמות גדולה של ויטמין C, אשר מגרה חסינות ומסייע במאבק נגד זיהומים ויראליים חיידקיים. כמות גדולה של ויטמין C הוא הכיל פירות, ולכן עדיף להשתמש בו כחלק חליטות.

באופן דומה, לעשות תערובת עם שורש שושן ביחס של 1: 1, ולאחר מכן לקחת 2 כפות ויוצקים כוס וודקה. תערובת של שוש עם פירות של אניס עדיף להשתמש בתקופת ההתאוששות, כאשר הגוף זקוק במיוחד ויטמינים ונוגדי חמצון. תערובת של שורשים ליקוריץ עם שורשים אניס מומלץ להשתמש בשלב החריף של דלקת. עירויים ו decoctions להשפיע באופן חיובי על הגוף של נשים הרות, אמהות מיניקות, כפי שהוא מנרמל את הרקע ההורמונלי וממריץ את הייצור של חלב.

איך לקחת שורש ליקוריץ לילדים עם שיעול?

ילדים מומלץ לקחת את שורש ליקוריץ בצורה של סירופ, פתרון, אינפוזיה. יש לו טעם נעים, ילדים נהנים ממנו. מומלץ לתת לילדים לא יותר מ 3-4 כפות שולחן ביום. מומלץ לשתות מיד עם התקף שיעול.

כמו כן, ילדים יכולים לקבל שורש ליקוריץ בצורת סוכריות על מקל. אז, להכנת ממתקים בבית, אתה רק צריך סוכר ומים לעשות מסה קרמל, כמו גם את שורש ליקוריץ עצמו. המסה הקרמל מוכנה בפשטות: כוס מים זקוקה לכוס סוכר. כל זה מומס על אש נמוכה, מבושל בתוך כמה דקות לפני היווצרות של מסה קרמי דביק. לאחר מכן להוסיף את שורש ליקוריץ כתוש בעבר.

אתה יכול לנסות לטחון את שורש ליקריץ במטחנת קפה להיווצרות אבקה. ואז שפכו לתוך תבניות, לתת את ההזדמנות להקפיא. אתה יכול לאכול עם כל התקף של שיעול. הסכום אינו מוגבל, אבל עדיין יש צורך לשלוט על הילד, כך שהוא יכול לאכול במתינות. אין כמעט התוויות נגד, למעט במקרים של חוסר סובלנות אישי, רגישות יתר, תגובה אלרגית רכיבים בודדים.

קבוצה פרמקולוגית

Средства, применяемые при кашле и простудных заболеваниях

השפעה פרמקולוגית

Муколитические препараты

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "שורש ליקוריץ עם שיעול יבש ולח: איך לקחת?" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.