Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שטיפת עיניים: אינדיקציות, הכנה, כללי ביצוע

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח בטן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

שיטה יעילה לחיסול עייפות וגירוי בעין היא שטיפה. שקול פתרונות אופטלמיים פופולריים ואת הכללים לשימוש שלהם.

זוג איברים חושיים בעלי רגישות גבוהה הם העיניים. יש להם מבנה מורכב: הקרנית, החדר הקדמי, קשתית העין, התלמיד, העדשה, הזגוגית, הרשתית, הסקלרה והעצב האופטי. הפונקציות העיקריות של העיניים הן:

 • תפיסת אור וצבע.
 • ראייה היקפית.
 • חזון מרכזי (אובייקטיבי).
 • חזון סטריאוסקופי.

הרגישות ביותר היא הקרנית. זהו קליפה שקופה המכסה את החלק הקדמי של העין. אין כלי דם בו, אבל יש לו כוח refractive נהדר.

איברי הראייה אינם מוגנים מפני נזק מכני, ההשפעות השליליות של וירוסים, חיידקים וזיהומים. השקיית שק הלחמית עם סילון נוזלי מאפשר לך להסיר גופים זרים מהעין, להסיר אדמומיות, גירוי. שיטת הטיפול משמשת במחלות עיניים רבות.

במקרים מסוימים, שטיפה היא הרבה יותר חשובה מאשר טיפול נוסף. זה נוגע להשפעה של חומרים תוקפניים, שכן ככל שהגורם המעצבן פועל יותר, כך התהליך הדלקתי חמור יותר. השקיה מרבה להשתמש או מים רתוחים מטוהרים, הם גם פתרונות שטיפה יעילים: Furatsilinom, כלורהקסידין, מי חמצן, Miramistin, פניצילין. מגוון מעולה של חליטות צמחים decoctions, חיטוי ואפילו עלים תה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

אינדיקציות להליך

Mote, אבק וכל גוף זר שמקבל את העיניים, גורם אי נוחות ותחושות כואבות. מערכת המגן של איברי הראייה לא תמיד מתמודדת עם הניקוי הטבעי של הקרנית בעזרת דמעות. במקרה זה, הליך הכביסה הוא הכרחי. הבה נבחן את הסימנים העיקריים להתנהגותו:

 1. חשיפה לגוף זר - אדמומיות, צריבה, הדמעות מוגברות, תחושות כואבות כאשר העפעף נסגר.
 • אבק, חול, חול.
 • דטרגנטים וקוסמטיקה וכימיקלים מסוכנים אחרים.
 • מוס וחרקים קטנים אחרים.
 1. השפעת גורמים מכניים (חודר, לא חודר).
 • שברי מתכת, שבבי זכוכית.
 • לסחוט את גלגל העין.
 • קרע בקרנית.
 1. כוויות קור ו כוויות קור - ההשפעה על ריר של נוזלים קרים רוח חודר. מגע עין עם אדים חמים, מים רותחים, עצמים בוערים, להבה.
 2. כימיקלים מסוכנים - ממיסים, חומצות שונות אלקליות, סיד, דבק.
 3. קרינה אולטרה-סגולה ואינפרה-אדומה - נזקי הקרנית מתרחשים כאשר אור שמש ישיר וקרניים אחרות פוגעות בו.
 4. מחלות דלקתיות (דלקת הלחמית).
 5. יובש מוגבר עקב עומסים חזותיים ממושכים.
 6. גירוי בעינים.
 7. תחושות כואבות (לרוב מתרחשות לאחר עבודה ממושכת במחשב).
 8. כאב בילדים.


בכל האמור לעיל, באופן מוחלט הוא התווית כדי לשפשף את העיניים עם הידיים שלך, כמו זה יכול לפגוע בעין. כביסה עם מים נקיים בטמפרטורת החדר או עם פתרון סמים יקל על המצב כואב לעזור להחזיר חזון נורמלי.

trusted-source[6], [7], [8]

עין לשטוף עם דלקת הלחמית

המחלה הנפוצה ביותר העומדת בפני מבוגרים וילדים היא דלקת הלחמית. מצב כואב נובע מחדירה של פתוגנים לעיני פתוגנים. לרוב, זיהום מתרחשת כאשר משפשף את אברי הראייה עם ידיים מלוכלכות. דלקת יכולה להתפתח בגלל חשיפה ממושכת לטיוטות או לבלות. סיבה אפשרית נוספת של הלכידה ושריפה מוגברת היא תגובה אלרגית.

בכל מקרה, כאשר מופיעים סימפטומים של דלקת הלחמית, מתעוררת השאלה כיצד ניתן למנוע את המחלה. הטיפול ישירות תלוי הסיבות:

 • עבור נזק חיידקי, טיפות מיוחדות יש להשתמש, למשל, Levomycetin או Albucid.
 • כאשר זיהום וירוס מומלץ משחות, אשר מונחים מאחורי העפעף: Zovirax, פרחים, Bonafton, Virolex.
 • עם גורם אלרגי של אי נוחות, הטיפול מורכב של נטילת antihistamines.

ללא קשר לצורה וסוג המחלה, יש צורך לרחוץ את העיניים לפני תחילת הטיפול. הליך פשוט ויעיל מאפשר לך במהירות לשטוף את הזיהום ולחסל את הכאב.

פתרונות שטיפה יעילים:

 1. מים נקיים וקרים משפיעים לטובה על איברי הראייה. צייר את המים לתוך מיכל volumetric ולהוריד אותו לתוך הפנים למשך כמה שניות למצמץ היטב, כך הנוזל שטף את העיניים. מים יכולים להתיז על הפנים, אבל העיניים צריך להיות פתוח.
 2. חזק שחור או תה ירוק ללא תוספים וטעמים, זה עוד תרופה יעילה עבור דלקת הלחמית. עבור ההליך, להרטיב שני צמר גפן תקליטורים בתה ולהחיל אותם במשך 10-30 שניות. לאחר מכן נגב בעדינות מהחלק החיצוני לפינה הפנימית. אתה יכול לעשות קרמים מן התה ארוז, פשוט מתאים להם עיניים כואבות.
 3. תרופה נוספת היא תמיסת מלח. להכנת שלה, להמיס בכוס מים חמים כף של סודה. יוצקים את הנוזל לתוך פיפטה ו לטפטף לתוך העיניים.
 4. לא פחות יעיל הם decoctions של עשבי תיבול עם תכונות מרפא. קח כף כמון ושפוך כוס מים. מרתיחים על אש נמוכה ומוסיפים ½ כפית עלים צמחיים, עלי כותרת של תירס ועשבי תיבול. הסוכן צריך להיות חדורים לפני הקירור, ולאחר מכן זה צריך להיות מסונן בקפידה כך שאריות לא נשאר. כביסה היא הטובה ביותר לעשות עם צמר גפן, בזהירות לטפל בכל עין.

לטפל בשתי העיניים, אפילו עם סימפטומים חד צדדיים. אתה צריך גם להשתמש בשני צמר גפן שונים דיסקים כך הזיהום לא הולך מעין אחת לאחרת.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13]

הכנה

שטיפת עיניים מתייחסת לנוהלי היגיינה רפואית, ולכן נדרשת הכנה קפדנית.

 • לשטוף את הידיים היטב עם סבון או לטפל בהם עם חומר אנטיספטי. דטרגנט לא צריך להישאר, כי כאשר מגרים לעלות על הממברנה הרירית של הקרנית, תהליך דלקתי הוא החמיר באופן משמעותי.
 • הכן פתרון או מים מבושלים בטמפרטורת החדר. שים לב כי נוזלים חמים מדי או קרים יכול להחמיר מצב כואב. יש לזכור כי אם אתה מכה כל ריאגנטים כימיים בעין, הטיפול בבית הוא לא רק חסר תועלת, אלא גם מסוכן.
 • עבור ההליך, אתה יכול להשתמש במגבת נקייה גדולה, צמר גפן, פיפטה, כוס או קערה קטנה. יש גם ערכות בית מרקחת עבור eyewash המכילים קערה מיוחדת תמיסה מימית סטרילית.

ההליך צריך להתבצע עבור כל עין, גם אם רק אחד פגום. אם אי נוחות נמשכת לאחר השקיה, דמעה רץ, בעיניים מגרד או בעיניים, ואז מיד לחפש עזרה רפואית.

ערכת שטיפת עיניים

עד כה, יש ערכות מוכנות לרחוץ את העיניים. שזיף הוא עזרה ראשונה עבור התבוסה של איברי הראייה עם חומצות, אלקליות או כאשר חלקיקים זרים להיכנס אליהם.

פופולרי שזיפים:

 1. שזיף עיניים לשטוף הוא מיכל dustproof עם שתי צלוחיות נוזלי. זהו פתרון סטרילי 0.9% של נתרן כלורי, אשר מתאים לסביבה הרגילה של העין. המוצר יעיל במקרה של גופים מכניים זרים, אבק, לכלוך, עץ או שבבי מתכת. מתאים לנטרול חומרים כימיים מסוימים, כגון שמני מנוע או ממיסים. מומלץ עבור אזורים עם אבק גבוה ותעשייה.
 2. שזיפים עם pH ניטרלי ושטיפת עיניים הוא מיכל dustproof עם נוזל להסרת עפר ואבק, נטרול ההשפעות של חומצות אלקליות. PH נייטרלי הוא פתרון סטרילי של 4.9% של מלחי פוספט. הוא משמש לנטרול מהיר של אלקליס וחומצות מרוכזים ביותר. הפתרון מסיר כימיקלים בתוך פחות מ -10 שניות מבלי ליצור סכנה לעיניים. הוא נועד עבור אזורים עם סיכון גבוה של תאונות הקשורות לנזק שנגרם על ידי ריאגנטים כימיים.

בשלב הראשון של הטיפול, מומלץ להחיל pH נייטרלי במשך שתי דקות, ולאחר מכן שזיף עין לשטוף במשך 5 דקות. הערכה כוללת מכולה מיוחדת להרכבת קיר, וכן תמונה ומראה, המפשטים את התהליך.

trusted-source[14], [15], [16], [17]

בקבוק לשטיפת עיניים

לשטיפת עיניים נוחה מומלץ להשתמש במיכלים מיוחדים:

 • Ekastu הוא בקבוק 175 מ"ל מיני
 • Sekuroka הוא מיכל כביסה בגודל של 620 מ"ל. יש שסתום מיוחד, המאפשר את השימוש של הבקבוק בכל מקום נוח.
 • Eyeleaner - מכשיר אמבטיות העשויות מפלסטיק רך.

כמו כן, ישנם מכשירים המיועדים גלגלי עיניים הגדרות החולים והתקנים לטיפול במחלות עיניים על ידי אלקטרופורזה.

היתרון של אמבט העין להשקיה הוא שהוא מתאים בקלילות לעור העפעפיים, ומונע דליפת נוזלים במהלך ההליך. קיבולת ניתן לעשות בה שימוש חוזר, שכן הוא עמיד בפני חיטוי.

באמצעות גלגל העין גומי לרחוץ את העיניים

אגס גומי הוא מכשיר אחר שניתן להשתמש בו כדי לרחוץ את העיניים.

 • עבור ההליך, עדיף להשתמש אגס בגודל בינוני. שוטפים את זה ביסודיות, טובלים את קצה פיפטה לתוך פתרון או מים לסחוט את החלק הרך כדי לקבל נוזלים.
 • כמה טיפות של הפתרון לסחוט את העין. כדי לעשות זאת, הטה את הראש לאחור והחזק את הנורה ישירות מעל העין הפתוחה. יש לדאוג כי פיפטה אינו בא במגע עם הקרנית או ריסים.
 • כראוי כתם כי הפתרון מחולק באופן שווה ברחבי הרירית. במידת הצורך, חזור על הנוהל.

שיטה זו מתאימה לטיפול בעייפות, אך אינה מומלצת להסרת חלקיקים זרים או לחיסול מגרים.

עין לשטוף הכללים

עיניים - זהו איבר רגיש מאוד, נתון להשפעה של גורמים סביבתיים תוקפניים גירויים שונים. הטיפול שלה צריך להתבצע בזהירות רבה.

קודם כל, לקבוע אם אתה צריך טיפול רפואי חירום. יש לקחת בחשבון כי חומרים מסוימים עלולים לגרום לכוויות כימיות ולנזק אחר. אם בחילות, הקאות, כאבי ראש חמורים, מצב חום או אובדן הכרה מתרחשים על רקע של ליקוי ראייה, אז אתה צריך מיד להתייעץ עם רופא.

הליך הכביסה חייב להתבצע בהתאם לכללים מיוחדים:

 • השקיה צריכה להתבצע בתנאים של asepsis קפדנית, אז אתה צריך לשטוף את הידיים היטב ולטפל בהם עם סוכן אנטיבקטריאלי.
 • הכינו פתרון תרופתי ומיכל. אתה יכול להשתמש גזה / כותנה דיסקים, נורת גומי, פיפטה, מגבת, קערה או מזרק ללא מחט.
 • הטו את הראש לאחור ודחפו את העפעף התחתון. נגב את העיניים מהקצה הפנימי אל החוץ. אם ההליך מבוצע בכיוון ההפוך, זה יכול להוביל להתפשטות זיהום ברחבי הקרנית. יש צורך לשטוף את שתי העיניים, גם אם רק אחד מושפע.

אורך הנוהל תלוי בסוג החומרים שיש לרחוץ. במקרה של רכיבים מגרים נמוך (סבון, שמפו), שטיפה צריך להתבצע במשך 5 דקות. עם גירויים בינוניים - 20 דקות. אם היתה תבוסה עם אלקליס מאכל, השקיה של הקרנית צריך להימשך לפחות 60 דקות. לאחר ההליך, למצמץ בעדינות לנגב את הנוזל הנותר מפניך, אבל לא לשפשף את העיניים.

טֶכנִיקָה לשטוף את העין

השקיה של שק הלחמית עם סילון נוזלי יש טכניקה מיוחדת לביצוע:

 • לפני ההליך, להטות את הראש לאחור ולפתוח את העיניים. אם יש צורך, להחזיק את העפעפיים התחתונים עם האצבעות.
 • השתמש פתרונות מוכנים טריים או מים מטוהרים בטמפרטורת החדר.
 • בעדינות לשפוך נוזל על הקרנית, אבל לוודא כי הראש אינו חזק.
 • לעצום עיניים ולמצמץ. נגב את הפתרון עם קצה העפעפיים.

תשומת לב מיוחדת צריך להיות משולם הבחירה של נוזל כביסה: טיפות, טבליות או פתרונות, עשבי תיבול. כדי להסיר גופים זרים עדיף להשתמש במים מבושלים. במקרה של גירוי או דלקת, צמחים decoctions או בית מרקחת פתרונות רפואיים הם מצוינים, שכן יש להם רמת pH מאוזנת נייטרלי.

התוויות נגד

שטיפת עיניים צריכה להתבצע בזהירות רבה, שכן קיים סיכון של פגיעה בעין הגלולה, מה שעלול לגרום לסיבוכים רציניים ואפילו לתוצאות בלתי הפיכות.

התווית נגד כביסה היא חוסר סובלנות הפרט של הפתרון התרופה שנבחרה או את הסיכון של תגובות אלרגיות. בזהירות רבה יש להשתמש בחומרים המכילים אלכוהול, שכן הם עלולים לגרום לכוויות לקרנית.

יש להקדיש תשומת לב מיוחדת לשיטת הכביסה. אם אתה מקבל על הקרנית של אובייקט זר, אמבטיות עיניים וטיפול במים מומלץ. בתהליכים דלקתיים, היעילים ביותר הם הטעינה ודחיסה בנוזלי מרפא. אסור לשפשף את העיניים, כמו זה יכול לפגוע עוד את הקרום הרירי. אם הכביסה לא לחסל את המצב הכואב, אז יש צורך להתייעץ מיד עם רופא עיניים.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22], [23]

ההשלכות לאחר ההליך

ניקוי קרנית עם מים ופתרונות כביסה אחרים בבית יכול להוביל למספר תוצאות לא נעימות. לאחר ההליך, ייתכן שתיתקל בתופעות הלוואי הבאות:

 • בצקת ואדמומיות של הלחמית.
 • הגברת הדמעות.
 • תחושות כואבות כאשר ממצמץ.
 • חיתוך ושריפה.
 • עוויתות העפעפיים.
 • בצקת של העפעפיים העליונים והתחתונים.

התגובות לעיל להתפתח בעת שימוש נוזל חם מדי או קר, כאשר מטפלים בעיניים עם ראש חזק של מים.

אפשר גם לפתח תגובות אלרגיות חמורות לפתרון: נזלת, גודש באף, פריחות בעור, התקפי אסטמה ואפילו הלם אנפילקטי. התפתחות התוצאות הנ"ל דורשת טיפול רפואי.

trusted-source[24], [25], [26], [27]

סיבוכים לאחר ההליך

מן האינדיקציות לשטיפת העין, בזמן ובטיפול נכון שניתנו לפני הטיפול, הסיכון לפתח סיבוכים תלוי. טיפול לא מתאים או תת-תקני עלול לגרום לבעיות כאלה:

 • ירידה חדות הראיה.
 • דלקת מרה של העיניים.
 • תורו של המאה.
 • חסימה של תעלת הדמעות.
 • הצטברות מוגלה בגולגולת.
 • אובדן ראייה.
 • נזק קרני קוצבי.
 • תסמונת העין היבשה.

לעתים קרובות השקיה של העיניים מתבצע עם דלקת הלחמית. מחלה זו יכולה גם להוביל סיבוכים בשל הטיפול הלא תקין שלה. קודם כל, התהליך הדלקתי משפיע על חדות ראייה (רוחק ראייה, קוצר ראייה), פגם אפשרי של העקמומיות הקרנית, פזילת רכש, קטרקט, גלאוקומה ומחלות אחרות.

כדי להפחית את הסיכון לסיבוכים, עליך לפנות לעזרה רפואית. הרופא יקבע את הגורם לתנאי חולני וקבוע את הטיפול המתאים.

trusted-source[28], [29], [30], [31]

טיפול לאחר ההליך

כדי שטיפת לשטוף להיות יעיל, חשוב מאוד לא רק כדי לבחור כראוי את האמצעים האפקטיביים להשקיה, אלא גם את הדרך להשתמש בו. אם המים או חליטות מרפא / decoctions משמשים עבור ההליך, הטמפרטורה צריכה להיות מכובד כך הנוזל לא לפגוע בקרום רירי. כאשר משתמשים בהכנות רפואיות בצורה של טיפות, יש להקפיד על ההוראות של התרופה, לקחת בחשבון את כל התוויות נגד, את הסיכון לפתח תגובות בצד.

תשומת לב מיוחדת ראויה לטיפול לאחר ההליך:

 • מיד לאחר שטיפה, בעדינות ספוגית מגבת או מטלית רכה עם הנוזל הנותר מן הפנים.
 • על מנת שהפתרון יתפשט באופן שווה על הרירית, יש צורך למצמץ היטב.
 • אל תשפשף עיניים. לחץ יתר על הממברנה הרירית הדלקתית או הפגועה יאריך את תהליך ההתאוששות ויכול לגרום למספר סיבוכים.
 • לוותר על הליכה, לבלות בבית, כך העיניים שלך להירגע ככל האפשר.
 • שימו לב לכללי ההיגיינה האישית ולהשתמש בפריטים אישיים עד להחלמה מלאה.

לשטוף את העין הוא יעיל אם זה נקבע על ידי רופא. עם כמה מחלות, למשל בטבע חיידקי, טיפול מקומי כזה אינו יעיל ויכול להוביל לסיבוכים. לעתיד לערער על טיפול רפואי וטיפול זהיר של בריאותם, ישמור על היופי והפונקציונליות של איברי הראייה.

trusted-source[32], [33], [34]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.