^

בריאות

טיפות לעיסוי

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כדי לטפל במחלות עיניים רבות ולחסל עייפות העין, טיפות מצוינות. הבחירה של תרופות תלוי בסיבות של המחלה המחלה. הכביסה של איברי הראייה יכולה להתבצע בהכנות כאלה:

 • חיידק בקטריאלי: Levomycetin, Albucid.
 • דלקת ויראלית: Zovirax, Florenal, Virolex.
 • תגובות אלרגיות: Vizin, Lecrolin, Opatanol.
 • תרופות של ספקטרום רחב של פעילות: Chlorgexidine, Miramistin, Furacilin.

שקול את היעילות ביותר שטיפת עיניים טיפות :

עגל

התרופה עם החומר הפעיל היא טאורין. הוא משמש עבור נגעים דיסטרופיים של הרשתית של העין, ניוון הקרנית, סוכרת, קרינה קטרקט קטלני. זה מגרה את תהליכי ההתאוששות במקרה של טראומה לקרנית, מפחית לחץ תוך עיני בגלאוקומה.

שיטת היישום והמינון נבחרת על ידי הרופא המטפל, בנפרד עבור כל חולה. לתרופה אין התוויות נגד, תגובות שליליות ואינה גורמת לתסמינים של מנת יתר. טיפות מונפקות בקבוקונים של 5 מ"ל של פתרון 4% ו אמפולות של 1 מ"ל.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

ארטלק

הכנה לעיניים אופטלמיות של יישום מקומי. מכיל את החומר הפעיל - היפרומלוז (תאית hydroxypropylated ו methylated חלקית). לחות של הקרנית מתרחשת עקב ספיחה של הנוזל ולהפחית את מתח הפנים שלה, להגדיל את הצפיפות של נוזל הדמעה.

 • אינדיקציות לשימוש: הפחתת הסימפטומים של יובש מוגבר של הקרנית, ביטול גירוד, צריבה, כאב ותחושה של חול בעיניים. תוכנית של התרופה היא רופא עיניים, בנפרד עבור כל מטופל.
 • תופעות לוואי: צריבה, דמעות מוגברות, תחושות כואבות, טשטוש לטווח קצר של ראייה.
 • התוויות נגד: חוסר סובלנות של מרכיבי התרופה, הפרקטיקה. לאחר הטמעת התרופה, יש להימנע מלהסיע את המכונית עד שהחזון ברור.

המונפקים בבקבוקים של droppers עבור 10 מ"ל של פתרון טיפולי בכל אחד.

trusted-source[5], [6]

וינסון

טיפות עם החומר הפעיל - טטריסולין (a-adrenostimulator). התרופה מסייעת לצמצם את כלי הדם, מפחיתה את הנפיחות של הלחמית. מרחיב את התלמיד ומקטין את היווצרות של נוזל תוך עיני. האפקט הטיפולי מתפתח תוך 1-3 דקות ונמשך 4-8 שעות. זה לא נספג לתוך מחזורית מערכתית.

 • אינדיקציות לשימוש: הדמעות מוגברות, האדמומיות של הקרנית ובצקת העפעפיים עקב חשיפה לגורמים כימיים ואלרגיים, דלקת הלחמית של טבע אלרגי.
 • שיטת היישום: ההתקנה של התרופה מתבצעת 1-2 טיפות 2-3 פעמים ביום. משך הטיפול המתמשך לא צריך להיות יותר מ 4 ימים.
 • תופעות לוואי: גירוי של הלחמית, צריבה, אדמומיות וראייה מטושטשת, תגובות אלרגיות, תחושות כואבות.
 • התוויות נגד: רגישות אישית לרכיבים של התרופה, חולים מתחת לגיל שנתיים, גלאוקומה סגירת זווית, ניוון קרנית. עם טיפול מיוחד משמש סוכרת, יתר לחץ דם עורקי, hyperthyroidism. השימוש במהלך ההריון מותר.
 • טיפות מנת יתר אינן נכללות. תופעות לוואי יכולות להתרחש כאשר התרופה נכנסת למערכת העיכול. במקרה זה, התפתחות של טכיקרדיה, עוויתות, בחילות והקאות, הפרעות נשימה, בצקת ריאות סביר. לטיפול, יש צורך לשטוף את הבטן ולבצע טיפול סימפטומטי נוסף.

התרופה זמינה בצורה של טיפות של 15 מ"ל עם פתרון 0.05% של טטריזולין.

טוברקס

התרופה עם המרכיב הפעיל הוא tobramycin. יש לה מגוון רחב של פעילות ופעילות בקטריוסטטית מובהקת.

 • אינדיקציות לשימוש: קרטיטיס, דלקת הלחמית, תהליכים זיהומיים בתקופה שלאחר הניתוח, דלקת פרקים, דלקת קרום.
 • שיטת היישום: החדרה מתבצעת על 1-2 טיפות בשקית. במקרה של תהליך דלקתי חריף, ההליך יכול להתבצע בכל שעה, במקרים הנותרים כל 4 שעות.
 • תופעות לוואי והתוויות נגד: תגובות אלרגיות מקומיות עם בצקת ואדמומיות של העפעפיים. טיפות הם התווית במקרים של חוסר סובלנות רכיבים פעילים.

לפני השימוש בתרופה יש להתייעץ עם רופא עיניים.

פלוקלי

סוכן אנטיבקטריאלי לטיפול במחלות עיניים. מכיל את המרכיב הפעיל - ofloxacin. יש מגוון רחב של פעולות.

 • אינדיקציות לשימוש: נגעים זיהומיים ודלקתיים של העיניים, פגיעה בעין טראומטית, דלקת הלחמית, קרטיטיס, שעורה, נגעים בקרנית אולקוסית, דאקריציסטיטיס.
 • שיטה של יישום: טיפות הם החדירו את שקית הלחמית 2-4 פעמים ביום. משך הטיפול הוא 7-14 ימים.
 • תגובות שליליות: אדמומיות חולפת של הלחמית, שריפה, יובש מוגבר, פוטופוביה, דמעות, תגובות אלרגיות, כאבי ראש וסחרחורת. לא היו מקרים של מנת יתר.
 • התוויות נגד: רגישות יתר למרכיבי התרופה. השימוש במהלך ההריון אפשרי רק למטרות רפואיות.

Floxal זמין בצורה של טיפות עיניים ומשחה אופטלמית.

על מנת שהתרופה תהיה יעילה, הרופא צריך לבחור את הטיפות, לאחר אבחון זהיר של מצבו של המטופל.

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "טיפות לעיסוי" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.