Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שמן אשחר לשריפה: כימי, שמש, כוויות עם מים רותחים, בילדים

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח פלסטי
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

פרותי יער צהובים בהירים אובליפיחה יש קבוצה של חומרים יקרים ערך עבור גוף האדם, יוצר את הרושם הזה התרופתי של עשיית שמן מסוגל להפחית לא רק את העור השרוף, אבל קרומים ריריים פנימי איברים שנפגעו כוויות תרמיות וכימיות. טיפול קבוע של משטחי עור שרופים מוביל להתאוששות שלהם בממוצע תוך שבועיים. רופאים לציין את היעילות של שמן אשחר הים גם במקרים של צריבה של הקרנית של גלגל העין

שמן זה מופק עיסת של פירות יער, תכולת השומן של אשר 3-10%. זה מתייחס לקבוצה פרמקולוגית של תרופות המשפיעות על תהליכים מטבוליים ברקמות.

המאפיינים נגד שריפה של שמן זה כבר ידוע במשך זמן רב מאוד. אפילו הרופא הפרסי הגדול אביצ'נה המליץ לטפל בכוויות עם שמן אשחר ים.

תרופה זו נלקחת באופן פנימי עם נזק לקרום הרירי של איברים העיכול העליונה. במקרים של פגיעה קשה באיברים פנימיים - כחלק מטיפול מורכב בתרופות.

שמן אשחר הים עם כוויות עם מים רותחים, וזה מאוד כואב, לעתים קרובות משפיע על השכבות העמוקות של העור, ולפעמים רקמות תת עורית, כי הרקמות מושפעות לא רק על ידי טמפרטורה, אלא על ידי תהליכי אידוי. עם סוג זה של כוויות, את היישום של שמן compresses יש השפעה חיובית ניכרת כבר ביום החמישי לאחר השריפה.

תרפיה מורכבת חיטוי ראשוני של האזורים שנפגעו ושימוש ביישומים סטרילי שמן, קבוע עם תחבושת סטרילית (אבל לא טיח - על פני השטח לנשום). חיטוי וניקוי של משטח הפצע מתבצע עם כל רוטב. משך הטיפול הוא כחמישה ימים.

נזק במידה חמורה דורש טיפול רפואי ושימוש בתרופות שנקבעו על ידי מומחה, ואולי להישאר בבית החולים. עם זאת, במקרה זה, זה לא שווה להזניח שמן אשחר הים.

כאשר נשרפים על עור הפנים, זה פשוט מטופלים עם כרית כותנה או טמפון ספוג בשמן. הוא מוחל על העור השרוף של הפנים בזהירות. אין לשפשף אותו ולשטוף אותו - המוצר עצמו ייקלט על ידי המשטח הפגום ויגרום לריפוי מהיר.

trusted-source[1], [2]

סיווג ATC

C05AX03 Прочие препараты и их комбинации

רכיבים פעילים

Облепиховое масло

אינדיקציות שמן אשחרית הים כוויות

השימוש בשמן מן אשחר הים מוצג עם נגעים לשרוף אור, מלווה רק על ידי hyperemia וכאב. השמן מוחל על אזורים שרופים של העור משמש כמשכך כאבים קל ומגן על העור מודלק מפני זיהום משני. לדוגמה, שמן אשחר הים עם כוויות שמש תסיר אדמומיות, תהיה השפעה emollient ו moisturizing. תחושות כאב ונפיחות ייעלמו בתוך 24 שעות.

עם זאת, יש לזכור כי ברגע הראשון לאחר קבלת כוויה, שמן אינו משמש. בבת אחת יש צורך לצנן את האתר לשרוף על מנת למזער את פני השטח של הנזק בעזרת מים קרים או קרח, באותו זמן, ובכך לספק הרדמה קלה.

כל שמן, כולל אשחר הים, מיושם מיד לאחר הצריבה, מונע קירור של הנגע. שמנים הם לא עזרה ראשונה לכוויות!

אבל קצת מאוחר יותר בתהליך של טיפול, כלי זה יהיה הכרחי לחלוטין. היישום של הטיפול המורכב של שמן אשחר הים מאיץ את קצב התחדשות רקמות, וכתוצאה מכך, תאי עור או ריריות מתעדכנים מהר יותר, בעיקר, אין צלקות, הצטלקות, כתמים ועקבות אחרים על העור.

trusted-source[3], [4], [5], [6]

פרמקודינמיקה

מקור חדשות לפי נושאים: שמן Farmakodinamika מן גרגרי ים אשחר נקבעת על ידי חומרים שימושיים המרכיבים שלה. פרוטמין A, ויטמינים B (1, 2, 3, 6, 9), חומצה אסקורבית ו phylloquinone לספק תזונה, לקדם התחדשות הסלולר התחדשות של תאי העור. הפעולה שלהם היא השלימה על ידי אלמנטים של הטבלה המחזורית - Fe, Mg, Ca, Mn, Ni ועוד. חומצות שומן אורגניות, פולי-מונו-רוויות, חומצות אמינו, הורמונים צמחיים ו phytoncides - קל יותר לרשום רכיבים שאינם נמצאים באשחר הים. כל מגוון זה מספק את השמן עם מגוון רחב של תכונות טיפוליות מניעתיות.

בטיפול בכל סוגי כוויות עליונות שלה ריפוי פצע הפעיל תכונות אנטי דלקתיות, את היכולת לעורר את הייצור הטבעי של קולגן וקרטין בממברנות העור הרירי, לשמור על רמה נורמלית של הנוזל בתוך הכלובים שלהם. שמן אשחר ים, מוחל על העור, מגן עליו ומפעיל פונקציות מגן משלו, מונע חמצון של רקמות.

trusted-source[7], [8], [9], [10]

פרמקוקינטיקה

פרמקוקינטיקה של שמן אשחר הים אינו מתואר, מוצר זה מכיל קומפלקס גדול ומגוון של רכיבים ביו טבעיים.

מידת הקליטה תלויה בדרך הצריכה. מוצרים מטבוליזם כאשר הם בלע הם מופרשים על ידי המעי והכליות.

trusted-source[11], [12], [13]

מינון וניהול

בטיפול המורכב של נגעים נשרפים של העור ואיברים פנימיים, עם תאורות קלות - טיפול חד-פעמי אפשרי.

חיצוני - בצורה של יישומי שמן על האזורים הפגועים.

בעל פה - כפית אחת פעמיים או שלוש פעמים ביום לפני הארוחות.

trusted-source[18], [19], [20]

השתמש שמן אשחרית הים כוויות במהלך ההריון

השימוש במהלך ההריון של התרופה מותר. שמן טבעי ובטוח יכול לעזור עם פציעות כוויות לאישה בהריון ואמא סיעודית.
עם זאת, תכנון הריון ובטרימסטר הראשון עם שמן אשחר הים אתה צריך להיות זהיר יותר, עודף של ויטמין A הוא בכלל לא שימושי בתקופה זו.

שמן אשחר הים יכול לשמש כוויות לילדים מן הימים הראשונים של החיים, עושה עם זה תחבושות סטריליות או פשוט סיכה על פני השטח של העור עם ספוג טבול בשמן.

התוויות נגד

התוויות נגד שימוש: רגישות של האורגניזם כדי אשחר הים; מחלות של הכבד, לבלב וכיס המרה. שלשול.

trusted-source[14]

תופעות לוואי שמן אשחרית הים כוויות

תופעות לוואי: אלרגיות; שריפה במקום ההשפעה; טעם מר-פיו בפה.

trusted-source[15], [16], [17]

תנאי אחסון

שמור שנה וחצי במקום קריר כהה.

ביקורות על השימוש שמן אשחר הים כוויות

גם הצרכנים וגם העובדים הרפואיים מגיבים על השמן של אשחר הים פירות יער כאמצעי התחדשות העור מאוד חיובי. אפילו יש ביקורות עם תמונות והבטחות כי שמן זה יכול להציל השתלת העור, ומהר מאוד, ו כוויות בתמונה של שטח גדול.

נגעים קטנים מטופלים עם שעווה, ספוג שמן אשחר הים.

מחסור בשמן - צבע בהיר, מריח הכל ובגדים, ומצעים, כמעט לא נשטף. אז אתה צריך לטפל בזהירות.

כמה צרכנים מתמודדים עם מוצרים מזויפים, עם זאת, אתה יכול להכין את השמן בעצמך, יש הרבה מתכונים, אבל לטיפול כוויות זה חייב להיות מעוקרים באמבט מים.

קבוצה פרמקולוגית

Ранозаживляющие мази

השפעה פרמקולוגית

Регенерирующие и репаративные препараты

אנלוגים ותכשירים דומים

פנתנול מכוויות
המציל מן הכוויות
לבומקול עם כוויות

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "שמן אשחר לשריפה: כימי, שמש, כוויות עם מים רותחים, בילדים" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.