^

מידע

Eran Hadad הוא אחד ממנתחי הפלסטיק הישראלים הנערצים ביותר. הניסיון של עבודתו הוא שלושים שנה. כרגע הוא בעל תואר דוקטור, והוא רופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית של המרכז הרפואי.

Eran Hadad - בוגר בית הספר סאקלר באוניברסיטת תל אביב. עבר התמחות במרכז הרפואי הישראלי אסף א-רופא.

הרופא הוא מנתח מוכשר מוכר, שבגינו כבר יש יותר מאלפי התערבויות של אסתטיקה, פלסטיק ושיחזור הטבע. בין הפעולות הנפוצות ביותר שלו הם הסרת צלקות ו scars, ניתוח אף, blepharoplasty, הרמת אזור צוואר הרחם ואת הפנים, שחזור יופי העור לאחר כוויות ופציעות טראומטי. בנוסף, המנתח מבצע ניתוח שד (כולל גברים), תיקון דמות כללית.

התמחות נוספת Eran Hadad יכולה להיקרא הסרת תצורות הגידול ופגמים אחרים על הפנים וחלקים אחרים של הגוף באמצעות טכנולוגיה חדשנית של משרד הבריאות. שיטה זו כוללת לא רק את הסרה ספציפית של ניאופלזמה בעיה, אלא גם בדיקה מיקרוסקופית בו זמנית של גבולותיה. הניתוח נדרש בחולים עם סרטן עור מאובחנים.

Eran Hadad פרסם יותר מ 35 מאמרים משלו בכתבי עת רפואיים. השתתפותו הפעילה בסימפוזיונים בינלאומיים, הרצאות סדירות על הנושאים המעניינים ביותר בתחום הניתוחים הפלסטיים. הרופא הוא מדריך קליני המלמד תלמידי בית הספר לרפואה. סאקלר (אוניברסיטת תל אביב).

הפעילות Eran Hadad חוזקה שוב ושוב על ידי פרסים ופרסים המוכיחים את תרומתה המשמעותית לשיפור הניתוח הפלסטי.

השכלה וניסיון בעבודה

  • בית הספר לרפואה של הפקולטה לרפואה. סאקלר, אוניברסיטת תל אביב, ישראל
  • התמחות במרכז הרפואי "הגליל המערבי", נהריה, ישראל
  • משרת בצה"ל כרופא צבאי
  • התמחות בתחום ניתוחים פלסטיים במחלקה לכירורגיה פלסטית במרכז הרפואי "אסף א-רופא", באר יעקב, ישראל
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors
You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.