Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

רצועות ברך משותפות

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

מותנית, כל המייצבים מחולקים לשתי קבוצות, כפי שהיה מקובל בעבר, אבל שלושה: פסיבי, פסיבי יחסית פעיל. האלמנטים הפסיביים של מערכת הייצוב צריכים לכלול עצם, קפסולה סינוביאלי של המפרק, אל פסיבי יחסית - המניסקוס, רצועה, הקפסולה הסיבית של המפרק, אל הפעילה - השרירי עם הגידים שלהם.

עבור אלמנטים פסיביים יחסית מעורבים הייצוב של הברך כוללים אלה שאינם משמרת יחסית השוקה פעילה עצם הירך, אבל יש קשר ישיר עם הרצועות וגידים (כגון menisci), או הם עצמם מבני הרצועות שיש להם קשר ישיר או עקיף עם שרירים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

אנטומיה תפקודית של מנגנון הברך הקפסולרי-ליגמנטלי

במפרק עד 90 °. תפקידו של המייצב המשני ZKS מקבל סיבוב חיצוני של השוקה ב 90 מעלות כרית, אבל זה משחק תפקיד קטן יותר עם הרחבה מלאה של השוקה. ד Veltry (1994) מציין גם כי ZKS הוא מייצב משני עבור varus שוק עגל.

BCS הוא המייצב העיקרי של סטיית הוולגוס של העגל. זה גם המגביל העיקרי של סיבוב חיצוני של השוקה. תפקיד BCS כמייצב משני הוא להגביל את העקירה הקדמית של השוקה. לכן, עם PKC שלם, הצומת של BCS לא ייתן שינוי בתרגום הקדמי של השוקה. עם זאת, לאחר פגיעה PKC ואת הצומת של BCS, יש עלייה משמעותית בעקירה הפתולוגית של tibia anteriorly. בנוסף BCS, את החלק המדיאלי של הקפסולה משותפת גם מגביל קצת את עקירה השוק הקדמי.

ISS הוא המייצב העיקרי של וריאציה עגל ורוס סיבוב הפנימי שלה. החלק הפוסט-צדדי של הקפסולה המשותפת הוא מייצב משני.

חיבור הרצועות של מפרק הברך

ישנם שני סוגים של קבצים מצורפים: ישיר ועקיף. הסוג הישיר מאופיין בכך שרוב סיבי הקולגן חודרים ישירות לעצם הקליפתית בנקודת החיבור. סוג עקיף נקבע על ידי העובדה כי כמות משמעותית של סיבי קולגן בכניסה ממשיך לתוך periosteal ומבנים פאסיאליים. סוג זה מאפיין אורך משמעותי של התקשרות העצם. סוג ישיר למשל - מצורף ירך של רצועה בטחונות המדיאלי בברך, שבו מעבר רצועת אוגן עצם מוצק נוקשה קליפת המוח באמצעות מבנה chetyrehstennye, כלומר, רצועות בברך, סחוס הלא-מינרליזציה סיבי, סחוס סיבי mineralized, עצם קורטיקלית. דוגמה לסוג אחר של התקשרות בתוך מבנה ליגמנט אחד היא התקשרות הטיבית של PKC. מצד אחד, קיים עיקול עקיף משותף גדול, שבו רוב סיבי collagenous מרחיב את הפריאוסט, והשני - יש כמה מעברי fibrohryaschevye בקלט הישיר של סיבי קולגן עצם.

trusted-source[7], [8], [9], [10]

איזומטרי

Isometrics - שמירה על אורך קבוע של הרצועה של מפרק הברך עם articulations. במפרק הצירים, עם טווח של 135 ° תנועות, הרעיון של isometrics הוא מאוד חשוב עבור הבנה נכונה של ביומכניקה שלה נורמה ופתולוגיה. במישור הסגיטלי ניתן לאפיין תנועות בתנועת הברך כאיחוד של ארבעה מרכיבים: שני רצועות צלב וגשר עצמות בין ההבדלים ביניהם. ההסדר המורכב ביותר הוא ברצועות הביטחונות, אשר נובע מחוסר איזומטרי מוחלט במהלך articulations בזוויות שונות של כיפוף ברכס.

רצועה קרובה של מפרק הברך

רצועות בצורת קרוס של מפרק הברך מסופקים מן העורק החציוני. העצבון הכולל הוא מן העצבים של plexus popliteal.

רצועה צולבת קדמית במפרק הברך - כבל חיבור (ארוך 32 מ"מ בממוצע, 9 מ"מ רחב), אשר מונחה על ידי המשטח הפנימי האחורי של condyle החיצוני של הירך למחלקת הפוסה האחורית intercondylar על השוקה. 27E PKC הרגיל יש זווית נטייה של 90 מעלות של כפיפה, סיבי מרכיב סיבוב במקומות מצורפים הטיביה הירך - 110 מעלות, הזווית של סיבי קולגן טוויסט intrabeam נע 23-25 מעלות. עם סיומת מלאה של סיבים, PKCs לרוץ מקביל כמעט המטוס sagittal. ישנו סיבוב קל של רצועה ביחס לציר האורך, פריקה tibialnoogo צורת אליפסה, ארוך לכיוון anteroposterior מאשר המדיאלי-צדדיים.

הליגמנט הצלב האחורי של מפרק הברך קצר יותר, עמיד יותר (ממוצע 30 מ"מ אורך) ומתחיל מן קונדייל הירך המדיאלי, צורת ההפרדה היא semicircular. זה יותר בכיוון anteroposterior בחלק הפרוקסימלי שלה יש את המראה של קשת מעוקלת בחלק הדיסטלי על עצם הירך. התקשרות הירך גבוהה נותנת את הליגמנט כמובן אנכי כמעט. התקשרות דיסטלית של ZKS ממוקמת ישירות על פני השטח האחורי של הקצה הפרוקסימלי של השוקה.

צרור, anteromedial צרור מופק PKC, אשר נמתח במהלך כיפוף צרור postolateral רחב בעל מתח סיבים במהלך הארכה. VZKS להקצות צרור anterolateral רחב, מתיחה כאשר מכופף את השוקה, צרור buromedial צר שעובר מתח על ההרחבה וצורות שונות של כבל meniscofemoral, מתוח בכפיפה.

עם זאת, זה דווקא חלוקה מותנית צרורות הרצועות הצולבות בברך נגד המתח שלהם במהלך רחבות כפיפות, שכן ברור כי, בשל הקשר הפונקציונלי הקרוב שלהם יש בהחלט סיבים איזומטרי. במיוחד ראוי לציון הוא פרי יצירתם של כמה מחברים על האנטומיה חתך של הרצועה הצולבת, אשר הראתה כי שטח החתך של PCL הוא 1.5 פעמים יותר מ- X (תוצאות מובהקות סטטיסטי התקבלו בתחום המצורף ירך באמצע של רצועות הברך). אזור החתך אינו משתנה בעת המעבר. אזור החתך של ZKS הוא גדל מן השוקה עד הירך, ואת VIC להיפך - מן הירך אל טיביאלי. הרצועה הגופנית של מפרק הברך היא 20% v / v של הרצועה הקרובה הצלבית האחורית של מפרק הברך. ZKS מחולק לחלקים anterolateral, postromedial, meniscofemoral. אנו מתרשמים מהמסקנות של מחברים אלה, שכן הם עולים בקנה אחד עם הבנתנו את הבעיה, כלומר:

  1. ניתוח שחזור אינו משחזר קומפלקס של שלושה רכיבים של ZKS.
  2. קרן ה- anterolateral של ZKS ארוכה כפליים לאחר הניתוח וממלא תפקיד חשוב בקינמטיקה של מפרק הברך.
  3. את החלק meniscofemoral הוא תמיד נוכחים, יש מימדים חתך דומה עם צרור שלאחר merodial. מיקומו, גודלו וחוזקו ממלאים תפקיד משמעותי בשליטה על ערבוב השוק והירכיים.

ניתוח נוסף של האנטומיה התפקודית של מפרק הברך על מנת לייצר יותר ראוי להקצות באזור אנטומי, מאז קיים קשר פונקציונלי הדוק בין פסיבי (כמוסה, עצם) על הפסיביות (מניסקוס, רצועה) ואת היציבות של הרכיבים הפעילים (שרירים).

trusted-source[11], [12], [13]

תרכובת קונסולרית ורידית

מבחינה מעשית, נוח לחלק את המבנה האנטומי של מחלקה זו לשלוש שכבות: עומק, בינוני ושטחי.

השכבה השלישית העמוקה ביותר כוללת את הקפסולה המדיאלית המשותפת, הדקה בחלק הקדמי. אורכו אינו גדול, הוא נמצא תחת המניסקוס הפנימי, המספק את הקשר החזק יותר לשוקה מאשר לירך. החלק האמצעי של השכבה העמוקה מיוצג על ידי עלה עמוק של הרצועה הביטחונית המדיאלית של מפרק הברך. מקטע זה מחולק לחלקים של מניסקו-פמורל ומניסקוטיבי. בקטע הפוסטומדיאלי, השכבה האמצעית (II) מתמזגת עם עומק (III). אזור זה נקרא חבורה אלכסונית אחורית.

במקרה זה, ניתן לראות בבירור שילוב הדוק של אלמנטים פסיביים עם גורמים פסיביים יחסית, המצביע על הקונבנציונליות של חלוקה כזו, למרות שהיא מכילה משמעות ביומכנית.

חלקים meniscofemoral של הרצועה של מפרק הברך עוד יותר לאחור להיות רזה ויש להם את המתח לפחות כאשר מכופף משותף. אזור זה מתחזק על ידי גיד. סמימברנוסוס. סיבי גיד חלק ארוגים לתוך רצועת popliteal אלכסונית, אשר מרחיבה באופן רוחבי של הפרוקסימלי עצם bolbshebertsovoy כרטיס distalyyugo משטח המדיאלי אל condyle הירך לרוחב לכיוון קדימה החטיבה האחורית של קופסית המפרק. טנדון מ. Semimembranosus גם נותן סיבים הקדמי לתוך הרצועה אלכסוני האחורי אל תוך המניסקוס המדיאלי. חלק שלישי מ. Semimembranosus מחובר ישירות אל פני השטח האחורי של חוליות העצם. באזורים אלה הקפסולה מעובה במידה ניכרת. שני הראשים האחרים. הצמיד למחצה את החצי המדיאלי של עצם החזה, ועובר עמוקות (יחסית ל- BCS) לשכבה המקושרת עם m popliteus. החלק החזק ביותר של שכבת III הוא גיליון BCS עמוק, אשר יש סיבים בכיוון מקביל, דומה סיבי PKC עם הרחבה מלאה. בשעה כיפוף מרבי של קובץ מצורף ברצועות הברך לשולי הכביש, מה שהופך חבורה של ללכת כמעט אנכית (כלומר, בניצב למישור השוקה). התקשרות נמרצת של אצווה עמוקה של BCS שוכנת באופן דיסטלי ואחורי מעט ביחס לשכבה השטחית של הרצועה של מפרק הברך. פני השטח של BCS משתרע longitudinally בשכבת הביניים. כאשר מקופל, זה נשאר בניצב על פני השטח של הרמה טיבית, אבל משמרות כמו עצם הירך נע.

לכן, יש קישור ברור ותלות הדדית של הפעילות של חבילות שונות של BCS. לכן, במצב הפלקסיה, סיבי החזית של הרצועה של זן הברך משותף, בעוד הרגליים האחוריות להירגע. זה הוביל אותנו למסקנה כי עם טיפול שמרני של BCS קרעים, בהתאם לוקליזציה של הנזק כדי הרצועה של מפרק הברך, כדי להפחית את diastase מקסימלית בין סיבים שבורים, יש צורך לבחור את זווית כיפוף אופטימלי במפרק הברך. כאשר טיפול כירורגי, suturing הרצועות של הברך משותף בתקופה החריפה צריך להיעשות, אם אפשר, תוך התחשבות אלה תכונות ביומכניות של BCS.

החלקים האחוריים של שכבות II ו- III של הקפסולה המשותפת מחוברים ברצועה אלכסונית אחורית. המוצא הפמוראלי של רצועה זו של מפרק הברך מונח על פני השטח הירכיים של עצם הירך שמאחורי תחילת משטח ה- BCS. סיבי הרצועה של מפרק הברך מכוונים הלוך ושוב ומחוברים לאזור הזווית הפוסט-טראומטית של הקצה המפרקי של השוקה. החלק המניסקוס-טיביאלי של רצועה זו של מפרק הברך חשוב מאוד לצרף את גב המניסקוס. אותו אזור הוא מצורף חשוב של מ '. סמימברנוסוס.

עד כה, אין הסכמה אם הרצועה העקיפה היא רצועה נפרדת, או שהיא החלק האחורי של שכבת פני השטח של ה- BCS. אם PKC ניזוק, אזור זה של מפרק הברך הוא מייצב משני.

המתווך הלידיאלי הביטחוני המדיאלי מבצעת את ההגבלה של סטייה מוגזמת של הוואגוס וסיבוב חיצוני של השוקה. המייצב הפעיל העיקרי באזור זה הוא גידולי שרירי כרית האווז הגדולה (pes anserinus), המכסים את BCS עם הרחבה מלאה של השוק. BCS (חלק עמוק), יחד עם SCC, גם מטיל הגבלה על ערבוב שאנק הקדמי. חזרה של BCS. רצועה אלכסונית האחורי מחזק את המפרק המדיאלי האחורי.

השכבה הכי שטחית ביותר מורכבת מהמשך הפאסיה העמוקה של הירך ומתח הגידים. סארטוריוס. סיבי שכבות I ו- II הופכים לחלק בלתי נפרד בחלק הקדמי של חלק משטח BCS. הגב, היכן שכבות II ו- III אינן ניתנות להפרדה, הגידים m. Gracilis ו m. את scmitendinosus שוכבים על גבי המפרק, בין שכבות I ו- II. בחלק האחורי האחורי של הקומפלקס דליל ומורכב משכבה אחת, למעט עובי בדידים מוסתרים.

הקומפלקס - ליגמנט לרגלי

החלק לרוחב של המפרק מורכב גם משלוש שכבות של מבנים ליגמנטליים. הקפסולה המשותפת מחולקת לחלקים הקדמיים, האמצעיים, אחוריים, כמו גם לחלקים המניסקופמורליים והמניסקוטיביים. בחלקו הצדדי של המפרק יש גיד בין-גופי של פופליטיוס, המוביל לקשר היקפי של המניסקוס לרוחב, והוא מחובר לקטע לרוחב של הקפסולה המשותפת, מול מ '. Popliteus מכיל. ג 'ייקול נחות. ישנם כמה thickenings של השכבה העמוקה ביותר (III). ISS - גדילים צפופים של סיבי קולגן האורך, שוכב בחופשיות בין שתי שכבות. רצועה זו של הברך ממוקמת בין הפיבולה לבין קונדייל חיצוני של עצם הירך. ההפקה הפמוראלית של ה- ISS נשענת על הצירים המחברים את הכניסה של הגיד. Popliteus (סוף דיסטלי) ואת תחילת הראש לרוחב. Gastrocnemius (סוף הפרוקסימלי). קצת אחורית במידה רבה ביותר יש lg. ארקואטום, אשר מתחיל מן הראש fibular, נכנס הקפסולה האחורי ליד lg. -. טנדון מ. Popliteus פונקציות כמו חבורה. מ 'popliteus מייצרת סיבוב פנימי של השוקה עם עלייה בכפיפה של השוקה. כלומר, זה יותר rotator של הרגל התחתונה מאשר מכופף או extensor. ה- ISS הוא התחנה של סטיית הווארוס הפתולוגית, למרות שהיא מרגיעה כאשר היא מכופפת.

הבוחן השטחי (I) בצד הלטראלי הוא המשך של fascia עמוק של הירך המקיפה את tractus iliotibialis anterolateral ואת הגיד מ '. שרירי הזרוע שלאחר השריר. שכבה בינונית (II) היא רצועת הגיד של הפטלה, שמתחילה מהמערכת האורטוביאלית ואת הקפסולה של המפרק, עוברת מדיאלית ומתחברת לפטלה. Tractus iliotibialis מסייע ל - ISS בייצוב משותף לרוחב. קיימת מערכת יחסים אנטומית ופונקציונלית קרובה בין העורק האוריבי ובין מחיצת השריר, כאשר מתקרבים לאתר ההתקשרות בגבעה של גרדי. מולר \ V. (1982) המיועד זה כמו רצועה tibiofemal anterolateral, משחק את התפקיד של מייצב משני המגביל את העקירה הקדמית של השוקה.

ישנם גם ארבעה מבנים ליגמנטליים: רצועות לרוחב לרוחב ומדיסקופיים של מפרק הברך, רצועות פטלופמוראליות לרוחב ומדיאלי של מפרק הברך. עם זאת, לדעתנו, חלוקה זו מותנית, שכן האלמנטים הללו הם חלק ממבנים אנטומיים ותפקודיים אחרים.

מספר מחברים מבחינים בין חלק מן הגיד. Popliteus כמבנה ליגמנטלי. Popliteo-fibulare, מאז זה הרצועה של הברך יחד עם lg. Arcuaium, ISS, m. . תומך ZKS בשליטה על עקירה שאנק האחורי. מבנים שונים לבטא, למשל, את משטח השומן, את המפרק tibiofibular הפרוקסימלי, לא נחשבים כאן, שכן הם אינם קשורים ישירות לייצוב של המפרק, למרות תפקידם כמו יסודות מייצבים מסוימים פסיבי אינו נכלל.

היבטים ביומכניים של התפתחות אי-יציבות בברך כרונית פוסט-טראומטית

שיטות קשר ללא מגע של תנועות משותפות בבדיקות ביומכניות בוצעו על ידי J. Perry D. Moynes, D. Antonelli (1984).

מכשירים אלקטרומגנטיים לאותה מטרה שימשו את ג 'סידלס ואחרים. (1988). מוצע מודל מתמטי לעיבוד מידע על תנועה במפרק הברך.

התנועה במפרקים יכולה להיות מיוצגת כמגוון של שילובים של תרגומים וסיבובים, אשר נשלט על ידי מספר מנגנונים. ישנם ארבעת מרכיבים המשפיעים על יציבות המפרק כדי להקל משטחים לבטא שמירה על קשר אחד עם השני: מבני הרקמות הרכים הפסיביים כגון צולבות ורצועות בטחונות, המניסקוס, אשר פועלים במישרין על ידי המתח של הרקמה הרלוונטית, הגבלת תנועת tibio - מפרק הירך או בעקיפין, יצירת עומס דחיסה על המפרק; כוח שריר פעיל (רכיבי ייצוב פעילים דינמיים), כגון femoris ארבעה דחף, קבוצת שרירי אחורי ירך, את מנגנון הפעולה של אשר מזוהה עם ההגבלה של התנועה משרעת המשותפת טרנספורמציה תנועה למשנו; השפעה חיצונית על המפרק, למשל רגעים של אינרציה המתעוררים במהלך תנועה; הגיאומטריה של משטחים לבטא (passives יציבות מוחלטת) הגבלת תנועה במפרק עקב חפיפה של articulating עצמות משטחים במפרק. ישנן שלוש דרגות translational של חופש התנועה בין הטיביה עצם הירך, כמתואר anteroposterior, לרוחב, המדיאלי-דיסטלי proksimalygo; ושלוש דרגות סיבוביות של חופש תנועה, דהיינו: גמישות-אקסטנציה, ואליוס-ורוס וסיבוב חיצוני-פנימי. בנוסף לכך יש מה שנקרא סיבוב אוטומטי, אשר נקבע על ידי המשטחים לבטא צורה של הברך. לכן, כאשר השוק הוא unbent, הסיבוב החיצוני שלה מתרחש, משרעת שלה נמוכה ובממוצע הוא 1 °.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18], [19], [20], [21]

ייצוב תפקיד הרצועות של מפרק הברך

מספר מחקרים ניסיוניים אפשרו מחקר מפורט יותר על תפקוד הרצועות. השיטה של מחיצה סלקטיבית שימשה. זה איפשר לנו לגבש את הרעיון של מייצבים ראשוני ומשני רגיל עם נזק הרצועות של מפרק הברך. הצעה דומה פורסמה על ידינו ב -1987. עיקרו של המושג הוא כדלקמן. מבנה הליגמנט, המספק את ההתנגדות הגדולה ביותר לנקע anteroposterior (תרגום) וסיבוב, המתרחשת תחת השפעת כוח חיצוני, נחשב המייצב העיקרי. אלמנטים המספקים תרומה קטנה יותר להתנגדות בעומס חיצוני - מגבילים משניים (מייצבים). הצומת המבודד של המייצבים הראשוניים מובילה לעלייה משמעותית בתרגום ובסיבוב, אשר מבנה זה מגביל. בצומת של מייצבים משני אין עלייה עקירה פתולוגית עם יושרה של המייצב העיקרי. במקרה של נזק חלקי לחלק המשני והקרע של המייצב הראשי, מתרחשת עלייה משמעותית יותר בעקירה הלא תקינה של הטיביה ביחס לירך. הרצועה של מפרק הברך יכולה לשמש כמייצב העיקרי של תרגומים וסיבובים מסוימים ובו זמנית להגביל את תנועות אחרות במפרק. לדוגמה, BCS הוא המייצב העיקרי של הפרעות valgus של השוקה, אלא גם משמש מגביל משני עבור עקירה tibial הקדמי ביחס לירך.

הליגמנט הצלב הקדמי של מפרק הברך הוא המגביל העיקרי של העקירה tibial הקדמי בכל זווית כיפוף במפרק הברך, לוקח על 80-85% של counteraction לתנועה זו. הערך המרבי של מגבלה זו מצוינים בכפוף של 30 ° במפרק. מחיצות PCS מבודד מוביל לתרגום גדול יותר ב 30 ° מאשר ב 90 °. PKC גם מספק הגבלה ראשונית של העקירה המדיאלי של השוקה עם סיומת מלאה ו 30 ° כפייה במפרק. התפקיד המשני של PKC כמייצב הוא להגביל את הסיבוב של השוקה, במיוחד כאשר המורחבת במלואה, להיות ההרתעה הגדולה עבור סיבוב פנימי, ולא חיצוני. עם זאת, מחברים מסוימים מצביעים על כך שחוסר יציבות סיבובית לא משמעותי מתעורר במקרה של נזק מבודד ל- SCP.

לדעתנו, זה נובע מכך שגם PKC וגם ZKS הם אלמנטים של הציר המרכזי של המפרק. גודל זרוע הכוח למנוף השפעת ה- PKS על סיבוב השוקה הוא קטן ביותר, נעדר כמעט ב- ZKS. לכן, ההשפעה על המגבלה של תנועות סיבוב מן הליגמנט הצלב הוא מינימלי. צומת מבודד של מבנים PKC ו posterolateral (ג גידולים Popliteus, ISS, lpg popliteo-fibulare) מוביל לעלייה הטיה קדמי אחורי ואחורי, שונות סיבוב פנימי.

רכיבים דינמיים פעילים של ייצוב

במחקרים המוקדשים לנושא זה, תשומת לב רבה יותר משפיעה על פעולת השרירים על יסודות ליצריים פסיביים של ייצוב על ידי מתיחות או הרפיה בזוויות מסוימות של כיפוף במפרק. לכן, לשריר הארבע-ראשי של עצם הירך יש את ההשפעה הגדולה ביותר על הרצועות הצולבות של מפרק הברך בעת כיפוף השוקה מ -10 עד 70 מעלות. הפעלת femoris quadriceps מוביל לעלייה במתח של PKC. להיפך, המתח של SCS פוחתת במקרה זה. השרירים של הקבוצה הפמוראלית האחורית (המסטרינג) מפחיתים במידה מסוימת את המתח של ה- PKC בעת כיפוף יותר מ -70 מעלות.

כדי להבטיח עקביות בהצגת החומר, נסקור בקצרה כמה נתונים, אשר נדונו בפירוט בסעיפים הקודמים.

בפירוט רב יותר, הפונקציה המייצבת של מבנים הליגמנט הקפסולרי והשרירים הפריארטיקולריים תיחשב מאוחר יותר.

אילו מנגנונים מבטיחים את היציבות של מערכת מורכבת כזו בסטטית ודינמית?

במבט ראשון, כוחות המאזנים זה את זה במישור חזיתית (valgus-varus) ו sagittal (מלפנים ומאחור ערבוב) לעבוד כאן. במציאות, תוכנית ייצוב הברך של הברך עמוקה הרבה יותר ומבוססת על הרעיון של פיתול, כלומר, המודל הספירלי טמון בבסיס מנגנון הייצוב שלו. "האק, סיבוב פנימי של השוקה מלווה סטייה valgus שלה. המשטח החיצוני של המפרק נע יותר מהמשטח הפנימי. החל תנועה, condies בדרגות הראשונות של כיפוף להחליק לכיוון ציר הסיבוב. במצב הפלקסיה עם סטייה של הוורגוס וסיבוב חיצוני של השוקה, ה- CS הוא הרבה פחות יציב מאשר במצב הפלקסיה עם סטיית וריאציה וסיבוב פנימי.

כדי להבין זאת, הבה נבחן את צורת המשטחים המפרקים ואת תנאי הטעינה המכנית בשלושה מישורים.

צורת משטחי המפרק של diskongruentny עצם הירך לבין השוקה, כלומר, את הבליטה של ראשון יותר הקעירות השנייה. הפוך אותם menisci חופף. כתוצאה מכך, שני המפרקים למעשה להתקיים - המניסקוס-הירך ואת השוקה-mspisko. כאשר כיפוף והרחבה על meniscuses משטח עליון COP מחלקת הירך-המניסקוס במגע עם החלק האחורי ומשטחים בתחתית condyles של עצם הירך. התצורה שלהם הוא כזה כי השטח האחורי יוצר קשת של 120 מעלות עם רדיוס של 5 ס"מ, ואת התחתון - 40 ° עם רדיוס של 9 ס"מ, דהיינו ישנם שני מרכזי הסיבוב בכיפוף והשני מוחלף. למעשה condyles התעוות ספירלה ואת רדיוס העקמומיות מגדיל כל הזמן בכיוון posteroanterior כאמור מתאים המרכזים של סיבוב רק את נקודות הקצה של העקומה שלאורכו במרכז מהלכי סיבוב בכיפוף ורחב. רצועה צידית של הברך שמקורן העמדות מקבילות המרכזיות של סיבוב. כמו הארכת רצועות הברך נמתחים.

סעיף הברך-ירך המניסקוס מתרחש כיפוף רחב ויצר את המשטחים התחתונים של המניסקוס ואת משטחי המפרק של המניסקוס-שוקת שוקת המחלקה שלו מתרחש בתנועה סיבובית על ציר האורך. אלה האחרונים אפשרי רק עם המיקום כפוף של המפרק.

כאשר תנועת כיפוף והרחבה של המניסקוס מתרחשת גם בכיוון anteroposterior לאורך משטחי המפרק של הטיביה: כאשר המניסקוס מכופף עם עצם הירך מועבר בחזרה, וגם סיומת - בחזרה, דהיינו המניסקוס-שוקה משותפת נע. התנועה של menisci בכיוון anteroposterior נובע הלחץ על אותם condyles של עצם הירך הוא פסיבי. עם זאת, למשוך את הגיד של שריר semimembranous ו popliteal גורם כמה העקירה שלהם בחזרה.

לפיכך, אנו יכולים להסיק כי משטחי המפרק של diskongruentny מפרק הברך, הם מתחזקים האלמנטים-רצועה כמוסה עבורו בכל הכוח הפועל עומס בבימויו בשלושה מישורים ניצבים הדדית.

הליבה המרכזית (ציר מרכזי) של מפרק הברך, הבטחת יציבותו, הם הרצועות הצלביות של מפרק הברך, המשלימים זה את זה.

הרצועה הקרובה הקדמית מקורה על פני השטח הפנימיים של הקונכייל החיצוני של עצם הירך ומסתיימת בחלק הקדמי של הגובה הבין-אנקונדילארי. שלוש חבילות מובחנות בו: האחורית, הקדמית והפנימית. כאשר כיפוף 30 °, סיבים הקדמי נמתחים יותר סיבים אחוריים, הם נמתחים באותה מידה ב 90 °, וב 120 ° את הגב ואת הסיבים החיצוניים נמתחים יותר סיבים הקדמי. עם סיומת מלאה עם סיבוב חיצוני או פנימי של השוקה, כל הסיבים נמתחים גם. ב 30 ° עם סיבוב פנימי של השוקה, סיבים עורקיים מתוחים, ואת postolateral אלה רגועים. ציר הסיבוב של הרצועה הצולבת הקדמית של מפרק הברך נמצא בחלק האחורי.

הרצועה הצולבת אחורית שמקורה על פני השטח החיצוניים של הקונדייל הפנימי של עצם הירך ומסתיימת בחלק האחורי של גובה tibial intercondylar. הוא מבחין בין ארבע קורות: הקדמי, הקדמי, המניסקוס-הפמוראלי (Wrisbcrg) ו קדימה קדימה, או צרור של המפרי. במישור הקדמי, הוא מכוונן בזווית של 52-59 מעלות; ב sagittal - 44-59 ° - השתנות זו נובעת מכך שהוא מבצע תפקיד כפול: כאשר מתיחה, מתיחות הקדמי נמתחים, וכאשר הסיומת, סיבי האחורי נמתחים. בנוסף, הסיבים האחוריים משתתפים בסיבוב הסיבוב הפסיבי הפסיבי במישור האופקי.

עם הסטייה של הוורגוס והסיבוב החיצוני של השוקה, רצועה הצלב הקדמית מגבילה את התזוזה העתידית של החלק המדיאלי של הרמה הטיבית, ואת האחורית האחורית - התזוזה האחורית של החלק הצדדי של השוקה. כאשר סטיית valgus וסיבוב הפנימי של הרצועה הצולבת אחורי שוקה מגבילים את העקירה האחורית של רמת השוקה המדיאלי, וחזית - בחזית נקע המדיאלי.

כאשר השרירים מכופף ואת השרירים פקסטור extensor הם הדגיש, המתח של הרצועה הצלב הקדמי של הברך משתנה. לפיכך, על פי פ Renstrom וזרועות SW (1986) במהלך כיפוף פסיבי 0 עד 75 מעלות מתח רצועה אינו משתנה כאשר מתח iskhio איזומטרי שריר kruralnyh פוחת תזוזה קדמית של הטיביה (ההשפעה המרבית היא בין 30 ו 60 מעלות) איזומטרי, רצועת מתח שריר ירך דינמית מלווה מתח בדרך כלל 0 ל -30 מעלות של כפיפה, מכופף המתח בו זמנית שוקת פושטים אינם מגדילים את המתח שלו בזווית כיפוף פחות מ 45 מעלות.

בפריפריה, מפרק הברך מוקף בקפסולה עם עובייה ורצועותיה, המייצבים פאסיביים, מנוגדים לזעזועים מוגזמים בכיוון אנטרופוסטורי, סטייה מוגזמת וסיבוב, בתנוחות שונות.

הרצועה בטחונות שוקה המדיאלי או לרוחב מורכב משתי קורות: אחד - משטח המסולק בין גבשושית condyle של עצם הירך ואת המשטח הפנימי של עצם השוק, והשני - עמוקות, רחבות יותר, הארכת forwardly ו rearwardly של fascia השטחית. סיבי העומק האחורי והאלכסוני של רצועה זו של הברך נמתחים כאשר כפופות מ -90 מעלות עד להאריך. הרצועה הביטחונית הטיביאלית שומרת על השוקה מפני סטייה מוגזמת של הוואגלוס וסיבוב חיצוני.

מאחורי סיבי הליגמנט בטחונות השוקה ריכוז ציין, אשר נקרא fibro- גרעין suhozhilpym posterointernal (noyau פיברו-tendineux-postero-רופא מתמחה) או נקודת פינה posteromedial (זווית d'נקודת-inteme postero).

הצדדים החיצוניים לרוחב או לטחון בטחוני מסווג כמו נרתיקי. זה מתחיל מן החנית של קונדייל חיצוני של עצם הירך והוא מחובר הראש פיברוולרי. הפונקציה של רצועה זו של מפרק הברך היא לשמור על השוק מ סטיית ורוס מוגזמת וסיבוב פנימי.

מאחורי הרצועה הפיברו-פיברלית, שמתחילה מהפנים ומצורף לראש הסיבי.

בין שתי חבילות אלה מסודרים ליבת פיברו-גיד posteroexternal (noyau פיברו-tendmeux-postero-externe) או נקודת פינת posteromedial (זווית d'נקודת postero-externe), שהוקמה על ידי ההיקשרות של שרירים וגידים popliteal ביותר thickenings כמוסת סיבים החיצונית (קשת popliteal קשת חיצונית או רצועות של מפרק הברך).

הרצועה האחורית ממלאת תפקיד חשוב בהגבלת הארכה פסיבית. הוא מורכב משלושה חלקים: באמצע ושני לרוחב. החלק האמצעי קשור עם מתיחה של הרצועה הפופליטיאלית העקיפה של מפרק הברך וסיבי הטרמינל של השריר הסמימבריאני. ביצוע מעבר לשריר popliteal, קשת של הרצועה popliteal של מפרק הברך עם שתי הקורות שלו משלים את מבנים חציון האחורי. קשת זו מחזקת את הקפסולה רק ב -13% מהמקרים (על פי Leebacher), ואת הרצועה fibellus-peroneal - ב -20%. יש קשר הפוך בין משמעותם של מיתרים לא קבועים אלה.

רצועה כְּנָפִי, פיקה או מקדמה, שהוקמה על ידי ריבוי של מבני ligamentous כמוסים - Custom-suprapatellaris femoro, אלכסוניים ו מצטלבים vastus הסיבים החיצוניים ופנימיים, לאטה fascia סיבים האלכסונית ואת אָלָל שריר חייטים. ההשתנות של כיווני סיבי הקשר אינטימי עם השרירים המקיפים, אשר עשוי תוך הצמצום בכוח המשיכה שלהם להסביר את היכולת של מבנים אלה כדי לבצע את הפונקציה של מייצבים אקטיביים ופסיביים, ורצועות בטחונות צלב דומות.

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26], [27], [28]

יסודות אנטומיים של יציבות סיבוב הברך

ליבת periarticular פיברו-גיד (les noyaux פיברו-tendineux פרי-articulaires) בין העיבוי האזורי של קופסית המפרק מוצגת רצועות, בין שהם ארבעה גיד ליבה סיבית, או במילות אחרות, הקצה חלקים שונים של קפסולה ואלמנטי musculotendinous פעילים. ארבעה גידים סיביים I / fa מתחלקים לשני קדמיים ושניים אחוריים.

ליבה סיבית גיד Persdnevnutrennee מסולקת מול הרצועה בטחונות שוקה של מפרק הברך וכוללת סיבים של femoro-המניסקוס suprapatellaris קרן עמוקה בחבילה הפנימית-suprapatellaris; גיד שריר הסארטוריוס, השריר הדק, החלק העקיף של גיד השריר הסמימבריאני, הסיבים העכורים והאנכיים של חלק הגיד של שריר הירך הרחב.

גרעין הגיד הפיבריני הפנימי נמצא מאחורי צרור פני השטח של הרצועה הביטחונית הטיביאלית של מפרק הברך. במרחב הזה הם רצועה הזכירו קרן עמוק מכובד, קרן אלכסונית מאגף condyle, לצירופה של הראש הפנימי של שריר הסובך ואת קדימה ואת גיד השריר החצי קרומי קורת בתמורה.

ליבה סיבית גיד Perednenaruzhnoe נפטרת לפני רצועה שׁוֹקִיתִי בטחונות קופסית המפרק מורכבת, suprapatellaris femoro-המניסקוס ואת הרצועה החיצונית-suprapatellaris, אלכסוניים ושרירי סיבים האנכיים fascia המתוח לאטה.

גרעין הגידים הסיבי הקדמי-אחורי נמצא מאחורי הרצועה הבטחונית המשנית של מפרק הברך. הוא מורכב גיד גיד הברך, גיד peroneal משטח Fabella-רוב הסיבים המשתרעת condyle החיצוני עם סיבים של (קשת) popliteal קשת (רצועה), החדרת מראשי החיצוני של שריר הסובך ואת שרירי femoris גיד.

trusted-source[29], [30], [31], [32], [33], [34]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.