Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

המניסקוס של מפרק הברך

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

הבעת משטחים מפרקים של השוקה אינם תואמים את אלה הנמצאים על עצם הירך. כדי לשמור על חלוקת לחץ אחידה ליחידת שטח בטווח המתאים, ויש כאלה ישויות אנטומיות כמו menisci. המניסקוס של מפרק הברך הוא חוט רקמות חיבור חצי עיגול התופס את החלל בין השוקה לבין עצם הירך. שטח המגע משטחים במפרק הוא קטן, menisci להגדיל באופן משמעותי את זה. הם מסוגלים לעוות במהלך תנועות, המאפשר טיביה לשנות את הצורה של משטח משותף בהתאם מלאה על פני השטח של עצם הירך.

בדיקה מעמיקה של צורת המניסקוס הובילה anatomists למסקנה כי השטח מהשופע שלהם לא רק כמחסום, מונע תזוזה של עצם השוק, אלא גם תורם חלוקת העומס האנכי על זה אבל בעקיפין, כי תנועות קיצוניות (קפיצות, ריצה, וכן הלאה. נ) מפחית באופן משמעותי את השפעת הלחץ.

המניסקוס במפרק הברך מחובר היטב לשוקה. כאשר מקופלים, הם נעקרו אחורה. הניידות של המניסקוס מאפשרת להם לנוע בכיוון anteroposterior בנפרד אחד מהשני במהלך סיבוב פנימי וחיצוני של השוקה. למניסקוס המדיאלי של מפרק הברך יש קשר הדוק יותר לקפסולה מאשר לרוחב. בהקשר זה, מחברים רבים מציינים שכיחות גבוהה יותר של קרעים של המניסקוס הפנימי. הנוקשה ביותר הוא מחובר למקום נסיגה של רצועה אלכסוני האחורי. המניסקוס בברך הוא בעיקר כלי דם. רק החלק היקפי שלהם הוא כלי הדם. אזור כלי הדם של המניסקוס הזנות על ידי לסירוגין דחיסה ו decompression של הסחוס של המניסקוס במהלך תנועות מחזוריות. זה משאיר את החלק המרכזי של המניסקוס אווסקולרי ללא חופשי, אבל זה אזור זה נטייה לשינויים ניווניים.

מחצית מעומס הדחיסה על מפרק הברך. B מועבר דרך המניסקוס בהארכה ו -85% בהתאמה ב -90 ° כרית במפרק. לאחר הסרתו, שטח המגע בין עצם הירך לבין השוקה מצטמצם ב -50%. אפילו meniscectomy חלקית מוביל לעלייה משמעותית בלחץ ליחידת יחידה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

סוגי המניסקוס של מפרק הברך

המניסקוס Discoid של הברך - הוא הצורה הנפוצה ביותר של המניסקוס לרוחב במחלקת המשותפת. התדירות שלה נעה בין 2 ל -15%. במצב זה, המניסקוס לרוחב מכסה כמעט השוקה החיצונית כולו. ישנם שלושה סוגים של המניסקוס. שני הראשונים - מלא במשרה חלקית - המבנה הרגיל של אפשרויות. מצורף היקפי במקרים אלה בתקן. הסוג השלישי נקרא "סוג של רצועת Wrisberg», שבו המניסקוס רצועה קצר Wrisberg שמתחבר condyle הירך המדיאלי, ובכך גורם לו לנוע אחורה רחבה מלאה במפרק. שני הסוגים הראשונים של וריאנטים של המניסקוס של הנורמה, למרות שגורמים לשינויים ניווניים ו מדמיע, במיוחד בקבוצת הגיל המבוגרת. הסוג השלישי - לעתים קרובות מורגש בשנים הראשונות של חיים, זה מתבטא קליני בתור "מצלם" את המפרק. ישנם כמה שינויי רדיוגרפי מאפיין שלווה המניסקוס discoid של הברך: השטחה של condyle לרוחב של עצם הירך, הרחבת המחלקת החיצונית של המרחב המשותף, קעירות בצורת כוס של הטיביה לרוחב, מיקום גבוה של ראש השוקית, השטחת רוממות intercondylar הדבשת החיצונית.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.