Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

רקטומנוסקופיה

המומחה הרפואי של המאמר

גסטרואנטרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

סיגמואידוסקופיה - השיטה העיקרית של בחינה חזותית של הרקטום סיגמואיד דיסטלי - בוחן את המצב של הקרום הרירי של מתיחה של 30 ס"מ בשנים האחרונות להחליף את סיגמואידוסקופיה נוקשה הגיע סיגמואידוסקופיה גמישה על פיברגלס, נותן הזדמנות לבחון שמאל מלא של המעי הגס -. מניחים את לוקליזציה הגידול השכיח ביותר. במקרים מסוימים, תוך שימוש בטכניקות מיוחדות, סיגמואידוסקופיה ניתן לבדוק לא רק במחלקות שמאל, אלא גם את המעי הגס כולו, אבל זה אורך colonoscopes נוח יותר של 140-150 ס"מ (אורך סיגמואידוסקופיה - 90 ס"מ) למטרות אלה.

שיטה זו נקראת גם sigmoscopy, שכן המעי הגס sigmoid מעורב גם בבדיקה. כדי לבצע אבחנה נכונה לאדם עם אסתמה, אתה צריך לבדוק את מצב פי הטבעת. איך הוא נמצא, האם יש פגמים או נגעים בו? האם כל החלקים של פי הטבעת פועלים בדרך כלל? מכשירים טכניים במהלך סיגמואידוסקופיה יעזרו לעשות זאת בצורה נכונה.

מהי סיגמואידוסקופיה או סיגמוסקופיה?

זוהי שיטה סבירה מאוד אינפורמטיבי לאבחון קרום רקטלי, אשר משמש לבדיקת חולים עם עצירות. השם הוא בא מהמילה הלטינית rectus, אשר תורגם פירושו ישר. בעבר, זה היה שם של המעי הגס sigmoid, אשר נתן עוד, עכשיו מיושן שם השיטה - sigmoscopy.

מה המשמעות של שיטת אבחון זו? משמעות הדבר היא כי הרופא יוכל לבחון את הממברנה הרירית ואת המעי הגס סיגמואיד (סמוך לחלק הרקטום של זה) בעזרת מכשיר מיוחד, sigmoidoscope. זה מוכנס לתוך פי הטבעת לתוך פי הטבעת.

מהו רקטורנוסקופ?

מהו רקטורנוסקופ?

צינור זה עשוי מתכת, אשר באורך של 15 עד 35 ס"מ, וקוטר שלה הוא קצת יותר סנטימטר אחד. קצה הצינור הוא יוצא דופן - מכשיר מיוחד עם מקור אור - עינית - מובא אליו, שדרכו ניתן לבחון כל מה שנעשה במעבר אנאלי. משאבה מחוברת גם למכשיר זה, אשר מאלץ את האוויר לתוך פי הטבעת. משאבה זו מתבצעת בצורה של מחסנית כפולה מיוחדת.

האם sigmoidoscopy בטוח?

גם הרופאים וגם המטופלים טוענים כי כן, זוהי שיטה בטוחה. חוץ מזה, לבריאות זה לגמרי כאבים. ומאפשר לך יש מחקר גדול, למצוא את מה באמת קורה על פי הטבעת. שיטה זו משמשת במרפאת החוץ ולא דורשת זמן בבית החולים. כמו כן, שיטת רקטורנוסקופיה תהיה מוסמכת על ידי רופאים במרכז אבחון או מרפאה מתמחה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

כיצד מבוצעת סיגמואידוסקופיה?

המטופל ממוקם על שולחן מיוחד או על הספה, ונוטל על עצמו מרפק. לאחר מכן הרופא משמן את קצה הצינור עם ג'לי נפט, לובש כפפות גומי ומכניס את הצינור של הסיגמואידוסקופ אל פי הטבעת. כדי ליישר את קירות פי הטבעת לצפייה טובה יותר, באמצעות משאבה כפולה, קצת אוויר נשפך לתוך פי הטבעת.

הרופא מזיז בזהירות את הצינור בתוך פי הטבעת ובד בבד בודק את מצבו, בעיקר את הרירית. מצב זה של פי הטבעת מוצג על המסך המחובר לסיגמואידוסקופ.

trusted-source[7], [8], [9], [10]

מה מתגלה במהלך retromanoscopy?

במהלך שיטת בדיקה זו, היא מתגלה מה מצב רירית רקטלית, אם יש סדקים או פצעים בה. האם יש דם פי הטבעת, הפקדות ארגנטיני, כמו גם ריר, פי הטבעת לא מצטמצם, אין גידולים או דלקת בו. וגם אם פוליפים לא יזוהו.

אם שינויים פתולוגיים נמצאים בפי הטבעת בשיטת הרטרו-מנוסקופיה, יהיה קל יותר להתמודד עם עצירות וטחורים. אגב, על טחורים - באמצעות שיטה זו אתה יכול לזהות דלקת ועלייה של גופים cavernous כי הם פי הטבעת ונראים כמו ענבים.

אז זה יהיה אפשרי לזהות טחורים בשלב הראשוני שלה להתמודד עם המחלה הזאת מהר יותר. הרופא יוכל לקבוע בקלות את הגודל של "ענבים" - גופים דלקתיים מודלק, כמו גם לגלות אם יש סימנים של פקקת ותהליכים דלקתיים בפי הטבעת.

השיטה של רטרו-מאנוסקופיה יכולה גם לחשוף את מצבו של הרקמה על ידי לקיחת אותם עם גירוד. ואז ניתן יהיה לבצע אבחנה בנושא גידולים ממאירים בפי הטבעת. הזיהוי שלהם יעזור להתחיל בטיפול בגידולים אלו בשלבים הראשונים, שמצליחים יותר מאשר בצורות מתקדמות של סרטן.

למה זה retromanoscopy כל כך טוב?

באוניברסיטת אוקספורד, retromanoscopy הוא העדיף כמו הליך בטוח מאוד מכמה סיבות.

Retromanoscopy היא הדרך הטובה ביותר לאבחן סרטן המעי הגס - היא הגורם השני השכיח ביותר למוות סרטן בארצות הברית.

הליך זה יכול לשמש גם כדי לעזור לחקור בעיות רקטליים כגון דימום, כאבי בטן, שלשולים, או עצירות.

לפחות שלושה מסקנות ניתן להסיק מההליך הזה.

  • אתם בריאים ואין צורך במחקרים אחרים (למרות שרטרומאנוסקופיה היא הכלי החשוב ביותר בהערכת סרטן המעי הגס, אחוז קטן מאוד של אנשים עם ממצאים נורמליים לאחר רטרו-מנוסקופיה מגלה מאוחר יותר שיש להם סרטן).
  • אבחון מפורט של המחלה הספציפית שלך הוא עשה.
  • המטופל עשוי להזדקק לבדיקה נוספת, ייעוץ, טיפול או אבחון מעקב.

מספר קבוצות רפואיות מובילות ממליצות על בדיקות סדירות של גברים ונשים בגילאי 50 ומעלה עבור סרטן המעי הגס ופוליפים שפירים (לא מזיקים) כל 3-5 שנים על ידי retromanoscopy.

חולים צעירים לא יכולים לעיתים קרובות לבצע הליך זה, אלא אם יש להם קרובי משפחה עם סרטן המעי הגס.

A-retromanoscopy כמו הליך ההקרנה ידוע קולונוסקופיה. ההבדל העיקרי שלהם הוא כי עם קולונוסקופיה, הצינור עולה דרך המעי הגס יותר מאשר עם retromanoscopy.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.