Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

פיברוקולונוסקופיה

המומחה הרפואי של המאמר

גסטרואנטרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

פיברוקולונוסקופיה היא שיטת אבחון מודרנית שעקפה קולונוסקופיה מסורתית במאפייניה. שיטה זו משמשת כיום במוסדות רפואיים גדולים מיוחדים רבים. מהי מהות המחקר?

המהות של פיברוקולונוסקופיה

המחקר נערך במטרה לבדוק את פי הטבעת. זה נעשה באמצעות מכשיר מיוחד - פיברוקולונוסקופ. סט הדגים כולל מלקחיים ביופסיה עם תכונות שונות (לדוגמה, מלקחיים תנין או שן עכברוש.בזכות עבודתם, אתה יכול לקחת פיסת רקמת רקטציה ולאבחן אותו עבור מחלות או גידולים ממאירים.

המכשיר מכיל גם מברשות ניקוי, סט של שסתומים עבור צילינדרים אשר fibroolonoscope מורכב, ו eyepieces לצפייה במצב של פי הטבעת ואת המעי הגס. המכשיר עצמו דומה שילוב גמיש של סיבים עם נטייה לבצע אור. בשל תכונה זו, הרופא על הצג יכול לראות את מצב פי הטבעת ואת המעי הגס.

המהות של פיברוקולונוסקופיה

באמצעות פיברוקלונוסקופ, ניתן לבצע פעולות גם ללא שימוש בחיתוך גדול - אנדוסקופיה. במהלך ניתוח כזה, גידולים או פוליפים ניתן להסיר את פי הטבעת או המעי הגס מבלי להזדקק לניתוח.

אילו משימות עושה פיברוקולונוסקופיה?

שיטה זו של אבחנה ברמה גבוהה מתבצעת בחולים עם קוליטיס, מחלת Hirschsprung, מחלת קרוהן, גידולים המעי הגס, זיהוי של גופים זרים בו, חשודים פוליפים או סרטן.

פיברוקולונוסקופיה שונה משיטות אבחון אחרות בכך שניתן לצבוט חתיכת רקמה לבדיקה. מחקר זה נקרא היסטולוגית - תחת מיקרוסקופ, הם בוחנים את הרקמות שהיו מוכתמות קודם לכן בצבע מיוחד כדי לחשוף ליקויים בהם, בפרט - גידולים. זו הסיבה פיברוקולונוסקופיה היא כל כך פופולרי באבחון של סרטן.

מטרה מרכזית נוספת של פיברוקלונוסקופיה היא חיסול גידולים שפירים במעי הגס, בפרט פוליפים. יתר על כן, היתרון של שיטה זו היא כי פוליפים מוסרים ישירות במהלך הבדיקה. רקמתם יכולה להיבחן מיידית על נוכחותם של גידולים ממאירים על מנת למנוע מהם. העובדה היא כי מספר גדל של פוליפים מצביע על עלייה בסיכון לסרטן.

כיצד להתכונן פיברוקולונוסקופיה?

לפני בחינת המעיים, הרופאים חייבים לוודא כי הוא נקי לחלוטין של צואה פסולת מזון. לכן, לפני האבחון אתה צריך לעשות חוקן ניקוי, החולה עשוי להיות prescribed משלשלים. הכנות מיוחדות יכול להיות שנקבע, למשל, כגון פורטרנס - בעזרתם המעיים יטוהר מהר יותר עם איכות גבוהה יותר.

trusted-source[1], [2], [3]

המלצות לחולים עם עצירות וטחורים

חולים כאלה צריכים להיות זהירים במיוחד עם פי הטבעת שלהם לפני בחינת זה. הכנה ל פיברוקולונוסקופיה ניתן להתחיל 3 ימים לפני האבחון. הנה איך זה נעשה. 3 ימים לפני עוברים פיברוקלונוסקופיה, אתה צריך ללכת על דיאטה מיוחדת. כלומר, לא לכלול ירקות טריים ופירות מהתפריט, כמו גם קטניות, לא אוכלים לחם שחור, להוציא את כל סוגי הכרוב, כולל כרוב בורשט או מרק, כלומר, טיפול בחום.

כל הימים האלה אתה לא צריך להפסיק לקחת את משלשלים שהרופא שלך רשם. אולי, במצב שלך, אתה צריך להגדיל את המינונים של אלה משלשל - גסטרואנטרולוג שלך צריך לספר לך על זה.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8], [9]

האם שיטת פיברוקולונוסקופיה מסוכנת?

על פי ביקורות של רופאים וחולים, שיטה זו היא ללא כאבים לחלוטין ולא מסוכן על החיים ועל הבריאות של המטופל. זה מורכב למדי, אבל מאפשר לרופאים לקבוע במדויק את מצב המעי הגס, שאורכו הוא עד 2 מטרים. שיטות אבחון קונבנציונליות פשוט לא יכלו להתמודד עם תחומים כאלה ויכולים להוביל לטעויות אבחון. לכן, fibroolonoscopy מגיע להצלה - סוג של בדיקה אבחון של מערכת העיכול.

בשל העובדה כי המכשיר פועל על מנורת קסנון או הלוגן, מקור האור הזה נחשב קר ולא יכול לשרוף את רירית המעי הגס או רירית המעי הגס. זה - תכונות בטוח נוסף של השיטה.

trusted-source[10], [11]

אילו שיטות בדיקה נוספות נחוצות עבור פיברוקלונוסקופיה?

לפני שתחיל שיטה זו, לפעמים אתה צריך בדיקת רנטגן, זה נעשה עבור המעי הגס. שיטה זו נקראת איריגוסקופיה. אם יש צורך גם בפיברוקולונוסקופיה, היא מבוצעת יומיים לאחר האיריגוסקופיה.

כיצד פועלת פיברוקלונוסקופיה?

עבור שיטה זו של אבחון, הרדמה אינה נחוצה, כי השיטה היא כמעט כאבים. פיברוקולונוסקופיה מבוצעת באופן הבא. ראשית, הרופא בוחן את פי הטבעת על ידי מישוש. ואז צינור fibroolonoscope מוכנס לתוך האדם דרך פי הטבעת. הוא נע באיטיות לאורך פי הטבעת (ומכאן גמיש flagella). ואז האוויר מסופק על פיברוקלוסקופ. זה נעשה על מנת ליישר את קפלי פי הטבעת ולראות טוב יותר את כל מה שקורה בו.

בשלב זה, האדם עלול להרגיש קצת אי נוחות בצורה של נפיחות וצורך של ציווי. אם לאדם יש סדקים בפי הטבעת, הבדיקה יכולה להיות מכאיבה, ובמקרה זה נעשה שימוש בהרדמה מקומית.

הרופאים עושים את הבדיקה הנדרשת, במידת הצורך - צובעת רקמות או הסרת פוליפים. ואז את הצינור הוא הוסר לאט.

trusted-source[12]

באיזו תדירות ניתן לבצע פיברוקולונוסקופיה?

בהתאם לחולה האם יש נטייה לסרטן, פיברוקלונוסקופיה מבוצעת אחת לשלוש שנים, 5 שנים או 10 שנים. הסטטיסטיקה מראה כי הסיכון לסרטן ב 80% מהמקרים מתפתח עקב פוליפים ב פי הטבעת המעי הגס. לכן, בנוכחות פוליפים, עדיף לאבחן את דרכי אלמנט באמצעות פיברוקולונוסקופיה 1 זמן 3 שנים. זה נובע מהעובדה כי הגידול הממאיר מתפתח מפוליפ רק בזמן מסוים זה.

לפעמים פיברוקלונוסקופיה מתבצע אחת לשנה. זה קורה במקרים שבהם במהלך המפגש הראשון fibrocolonoscopy הפעלה לא מזוהים, אבל נוכחותם נחשד. אם פוליפים הם לא יותר מ 10 מ"מ, הם לא יכולים להיות מזוהים על ידי fibroolonoscopy ב 6-15% מהמקרים. לכן, יש צורך לבחון מחדש לאחר שנה. אם לאחר שנה פוליפים לא מזוהים, הליך פיברוקולונוסקופיה יכולה להתבצע כסטנדרט - אחת לשלוש שנים.

trusted-source[13]

איך להתנהג אחרי הבדיקה?

ההליך הוא פשוט, אז מיד אחרי זה אתה יכול לשתות ולאכול. אם הגז צבר במעיים והחולה מרגיש כי הבטן מלאה, אתה צריך לקחת 8 טבליות של פחם מופעל - שחור או לבן. זה יכול להיות מדולל עם 100 מ"ל של מים מבושלים טהורים.

3-4 שעות לאחר פיברוקולונוסקופיה, רצוי לשכב על הבטן, עולה לצרכים של האסלה.

trusted-source[14]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.