Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

פיזיותרפיה למחלות מעיים בילדים

המומחה הרפואי של המאמר

אונקולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

אצל ילדים, בנוסף למחלות אורגניות של מערכת העיכול, מחלות מעיים פונקציונליות (עד 80%) דורשות לעיתים קרובות שיטות טיפול פיזיוטרפיות. מחלות אלה הן polyethiologic, הם דורשים טיפול מכוון את הקשרים העיקריים של הפתוגנזה, בעיקר לנרמל את הפונקציות של מערכות העצבים והאנדוקרינית, שחזור של תפקוד מוטורי ו תפקודי של המעי.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

אינדיקציות פיזיותרפיה למחלות מעיים אצל ילדים

פיזיותרפיה למחלות מעי בילדים נקבעת בהתאם לסוג ההפרעות. בתסמונת המעי הרגיז עם עצירות, עם עצירות תפקודית, פותחו ההמלצות הבאות.

  • עם dyskinesia hypermotor, papaverine אלקטרופורזה, platyphylline, לא- shpy על הבטן. אלקטרודה התרופה מחוברת האנודה, האלקטרודה אדיש ממוקם על אזור קטע (עמוד השדרה החזה או המותני). אצל ילדים גדולים יותר, inductothermy של אזור הבטן ניתן להשתמש. השתמש במנגנון של ICV-4, להקצות מנה נמוכה חום מדי יום. 5-8 הליכים לכל קורס. עם עצירות ממושכת, רצוי ליישם יישומים paraffin או ozocerite אל הבטן, זרמים מאופיינים סינוס (אני הרביעי סוגים של עבודה) במשך 3-5 דקות, כמובן של 8-10 הליכים.
  • כאשר dyskinesia hypomotor צריך להיות פעילות מוטורית מוגברת (משחקים בחוץ, טיולים). חובה התקשות פעיל, מנגב, douche, בחורף זמן הקרנה אולטרה סגול על פי התוכנית הבסיסית. כדי להגדיל את הפונקציה הרגולטורית של מערכת העצבים המרכזית, אלקטרופורזה endonasal של ויטמין B6 מצוין.
  • כדי לשפר את הטון של המעי, לשפר את התפקוד המוטורי, להקצות זרמים מאופיינים סינוס מן המנגנון "Amplipulse". אלקטרודות ממוקמות הקרנה של המעי הגס (לסירוגין על חלקים עולה, רוחבי יורד) ובאזורים קטע (בעמוד השדרה המותני העליון) PP-P, FM: 30-50 הרץ, GM; 75-100% במשך 5-10 דקות, 10-12 נהלים מדי יום. גם לבצע אלקטרופורזה של prosirin.

אצל ילדים עם הפרעות במערכת העצבים האוטונומית, נהלים נקבעים תוך התחשבות בהומיאוסטזיס הווגטטיבי. עם סימפתיקוטוניה, אלקטרופורזה כללית נקבעת על פי Vermel SB, אלקטרופורזה של אזור הצווארון על פי א Shcherbak. עם euphyllin, papaverine, ברום, מגנזיום. 10-12 נהלים מספיק עבור הקורס.

הקצאת נהלי מים, מרגיע את מערכת העצבים - אמבטיה מחטניים. שמנים אתריים ו terpenes הכלול בתמצית לחדור היטב דרך בלוטות החלב ואת זקיקי השיער לתוך שכבות השטח של העור, הפחתת הרגישות שלה. אדים של חומרים ארומטיים נדיפים עולים מעל פני המים, מרגש את קולטני הריח של חלל האף ואת הקרום הרירי של דרכי הנשימה. הנוהל מפחית את ההתרגשות של מערכת העצבים המרכזית, מחזק את התהליכים המעכבים בקליפת המוח. חומרים ארומטיים של מחטים רפלקסיבי להגביר את זרימת הדם של האיברים הפנימיים והשרירים, אשר תורמת להפחתת ההתנגדות הפריפריאלית הכוללת של כלי הדם (פעולה spasmolytic).

ב vagotony, אלקטרופורזה הוא prescribed עם סידן כלורי על אזור הצווארון, אלקטרופורזה עם קפאין, mezatonum. במהלך 10-12 נהלים.

אמבטיות טיפוליות: מלח מחטניים (200 גרם של מלח ים ו -100 גרם של תמצית אורנים לכל 200 ליטר מים), פחמן דו-חמצני (1000 גרם של ביקרבונט של נתרן ל -200 ליטר מים).

עבור הילדים, המרחצאות נקבעו 5-10 דקות, בהתאם לגיל 2-3 שנים ביום או ביום. הקורס מספיק עבור 10-15 אמבטיות, טמפרטורת המים היא 36-37 °.

עם הפרעות תפקודיות של המעי מראה שתייה של מים מינרליים פועל על קולטני העצבים מוטבע בקיר המעי ועוזר להקלה, שיפור התפקוד המוטורי. מים מינרליזציה קטנים ובינוניים מוצג, dyskinesia hypomotor יכול להשתמש במינרלים מינרליזציה מאוד.

ביקרבונט הנתרן במי השתייה סולפט מגנזיום לשפר הבידוד של מיץ הלבלב מרה, לשחזר לקות מוטורית ופעילות מעיים מֵרִיק, סוגים שונים של תיקון המטבוליזם בגוף. מים קרים מגדילים את הפעילות המוטורית של הבטן ומגבירים את תנועתיות המעי, מאטים את הובלת היונים בתאי הקרום הרירי. מים מינרליים במהירות עובר מהבטן לתוך המעיים, יש השפעה משלשל.

יונים הידרוקרבונט לעכב זירחון תלוי-cAMP של אנזימים מקטין את הפרשת חומצה הידרוכלורית. מחסור של פרוטונים מעכב היווצרות של pepsins, gastrin ו secretin, משפר peristalsis. יונים סולפט במעי הם למעשה לא נקלט, אבל להגדיל את התפקוד המוטורי שלה, מתן אפקט משלשל. יוני סידן ומגנזיום להגדיל את הפונקציה התכווצות של תאי שריר חלק של דופן המעי מופחת המנוע הפעילות, naphthyl, humins, ביטומן פנולים נספגים במהירות לתוך הדם בקיבה ובמעי הדק העליון, מגרה פלורת המעי וקידום הפיתוח של אנטיביוטיקה ורכיבים פעילים ביולוגית.

בטיפול במחלות של מערכת העיכול, מלווה תנועתיות המעיים ירידה, ילדים שנקבעו מים מינרליים Ekateringofsky, Essentuki №17, Izhevskoye Karmadon, מליפצק, Semigorsky, Batalinskaya, Lysogorskaya, גליציה ואח.

הדרתי-כלוריד ומי שתיית נתרן-סידן בצורה של תנועתיות משופרת לנרמל חום, להאט את קצב העברת מים מן הקיבה אל התריסריון, שכבה מרגיעה שרירי מעיים מאטה כיסא. במעי, מים מינרליים חמים משחזרת הפרעות בפעולת הפיקוד, המנוע והפינוי ומתקנת סוגים שונים של חילוף חומרים.

נתרן קטיון, להיכנס interstipium ודם, לשחזר את osmolarity, אשר מחלישה את פריסטליס מעיים. סידן יונים להגדיל את הפונקציה התכווצות של אלמנטים שרירים חלקים של דופן המעי. יונים אשלגן לשחזר פונקציה מוטורית מוגברת פונקציית פינוי.

השתמש במים מינרליים Borjomi, Krainka, Narzan, Slavyanovskaya, Smirnovskaya, וכו 'מים אלה משמשים גם עבור תסמונת המעי הרגיז עם נטייה לשלשולים.

עם dyskinesia gynermotor, מים מינרליים הוא prescribed בצורה חמה (40-45 ° C), הוא נלקח על בטן ריקה במשך 35-60 דקות לפני האכילה, לאט, ב לגימות קטנות 3-4 פעמים ביום.

כאשר dyskinesia hypomotor, מים מינרליים מגניב (18-25 מעלות צלזיוס), לשתות על בטן ריקה 40 דקות לפני האכילה, לאט, בליטות קטנות 3-4 פעמים ביום.

נפח יומי של מים מינרליים מחושב מחישוב של 3 מ"ל / ק"ג של משקל גוף לילדים מ 4-5 שנים.

מהלך הטיפול במי שתייה מינרליים על בסיס אשפוז הוא 28-40 יום, באתר הנופש - 21-26 ימים. טיפול חוזר של שתייה מתבצע לאחר 3-4 חודשים.

במתחמי הטיפול של dyskinesias של המעיים יש צורך לכלול התעמלות טיפולית ועיסוי של אזור הבטן לפעולה רפלקס על תפקוד המעי, את הטון של השרירים של דופן הבטן.

עם hypermotor dyskinesia, תרגילי התעמלות עבור מרגיע את השרירים של תא המטען, דופן הבטן והגפיים מוצגים. זה דורש אימון נשימה דיאפרגמטית, עיסוי קל של הבטן. בעיסוי רוטט זהיר ובלישה עדינה של שרירי דופן הבטן, ניתן להקלה באופן רפלקסיבי על התכווצות המעי אצל ילדים.

בגירסה ההיפו-מוטורית של ההפרעות, ההתעמלות הטיפולית, המחזקת את שרירי הבטן והגב, היא בעלת חשיבות רבה. עליה תקופתית בלחץ תוך בטן מעוררת תפקוד המעי. ממליצים גם לשחות בבריכה.

עם encopresis פונקציונלי, ניתן לעורר את sphincter אנאלי על מנגנון SNIM-1. עם זאת, זרמים diadynamic לגרום גירוי חזק תחת האלקטרודות, אשר מגביל את השימוש שלהם בילדים. מסיבה זו, בית החולים הקליני לילדים האזורי של Smolensk משתמש כעת בגירוי חשמלי על מכשירי Amplipul-4, -5, שבהם נעשה שימוש בזרמים מאופיינים סינוסיאידים בעלי השפעה פחות מרגיזה.

טיפול בחולים הסובלים אנקופרזיס, בביצוע ההליך הבא: אלקטרודה רקטלית לפני כניסה לתוך פי הטבעת עד לעומק של 2.5-5 סנטימטר (תלוי בגיל) והושם פד גזה מעוקרת "נוצרה כמו נרתיק מ 8 שכבות של אריג. רטוב את הפנקס עם פתרון פיזיולוגי או מים חמים. האלקטרודה רקטלית מחוברת לקוטב חיובי של המקור הנוכחי. האלקטרודה השנייה (האדישה) כמו צלחת ראשית של 100 סנטימטרים 2 עם אטם טבולה חם מלוח או מים, ממוקמת מעל הנרתיק ומחוברת הקוטב השלילי של מקור הזרם.

חשיפה לסוגים מסוימים של זרם מתבצעת במצב מתוקן (מצב II) ברצף הבא.

  1. במשך 15 שניות של זרם סינוסואדלי המוטבע ברציפות (סוג הפעולה הראשון) מוזן בתדר אפנון של 100 הרץ עם עומק אפנון של 50%. במקרה זה, החולה מרגיש רטט קל בפי הטבעת. הנוכחי הוא גדל בהדרגה לידי ביטוי, אבל תחושות כאבים, הגדלת 1-5 mA.
  2. בתוך 3.5 דקות נמאסות נוכחי סינוסי מווסת באופן רציף (סוג 1 עבודה) עם תדירות אפנון של 50 הרץ עם עומק אפנון של 100%, הזרם גדל בהדרגה עד למטופלים להרגיש חיל התכווצויות קצובים שרירי כאבים של דופן הבטן, חיץ נקבים, סוגר שופכה ואת הסוגר החיצוני פי הטבעת,
  3. במשך 2.5 דקות, זרם זרם משתנה עם זרמים לסירוגין עם תדר של 50 הרץ ו 150 הרץ (TY-Y סוג של המבצע), עם עומק אפנון של 100%. הזרם מובא לחושים של רטט קטן, לסירוגין עם התכווצויות קצובות של השרירים.
  4. תוך 6 דקות, זרם נשלח בצורה של הפסקה. במקרה זה, תנודות מאופנן עם תדר של 50 הרץ, עם עומק אפנון של 100%, לסירוגין עם הפסקות לאחר 1 שנייה (TT- סוג של עבודה). זה סוג של הנוכחי גורם לטווח קצר התכווצויות מובהקות של השרירים עם הרפיה הבאים. הזרם עולה בהדרגה לתחושה של התכווצויות שרירים אינטנסיביות, אך ללא כאבים.

ההליכים מתבצעים מדי יום. מספר הליכים במהלך הטיפול אינו עולה על 10. במקרים שבהם לאחר 5-6 נהלים שיפור הוא ציין, הטיפול צריך להיות עצר מחדש לאחר מנוחה של שבועיים. במקרה של הישנות, מהלך electrostimulation צריך לחזור על עצמו בחודש. שיטה זו משמשת ילדים מ 6-7 שנים.

ילדים בגיל הגן (בגילאי 4 עד 6 שנים) יכולים להשתמש בטכניקה של electrostimulation של השרירים של רצפת האגן. אלקטרודה אחת (75 ס"מ 2 ) קבועה עם בטנה בבטן התחתונה מעל החזה ומחוברת לקוטב השלילי של המקור הנוכחי. שתי אלקטרודות אחרות (50 ס"מ 2 ) מחוברות יחד ממוקמות על המשטח האחורי של השליש העליון של הירך מתחת לקפל הגלוטלי ומחוברות לקוטב החיובי של המקור הנוכחי. הפרמטרים הנוכחיים וזמן החשיפה זהים להליך הקודם,

אצל ילדים עם אנקופרזיס פונקציונלי, מתרחשת השפעה חיובית במהלך הטיפול ב- MIL. טיפול מגנטוליסר מתבצע על פי התוכנית הסטנדרטית על-ידי קורס בן 10 ימים על מנגנוני "מילטה", "ריקטה", "מוסטנג" וכו '. מטרת הטיפול בלייזר:

  • נורמליזציה של תהליכים מטבוליים בתאים של רירית המעי, השפעות על קצות העצבים ועל כלי kovovenosnye של המעי ואת mesentery כדי לשפר microcirculation, נורמליזציה של תנועתיות. להשפיע על אזור הקרנה של המעי הגס.
  • קיר הבטן הקדמי; פרברבראל על שני הצדדים ברמה של חוליות lumbosacr. בתוך 6 חודשים לאחר הטיפול, רוב הילדים צופים בהשפעה חיובית מתמשכת.

בטיפול בעצירות בילדים, רפלקסותרפיה היא גם בשימוש נרחב. הטכניקה יעילה לתיקון הפרעות בתפקוד הצומח והפרעות מוטוריות (היפר-היפר-היפר-מוטוריות), כולל דרכים שונות להשפיע על נקודות דיקור. בין הזנים של רפלקסולוגיה, אקופונקטורה, moxibustion, עיסוי תעלה, טיפול ואקום מגנטי, אקופרסורה, לנקב לייזר נבדלים. נקודות אקופונקטורה נבחרו תוך התחשבות באופי של תפקודים צמחיים והפרעות מוטוריות במעי הגס.

טיפול בסנטוריום וספא של ילדים עם פתולוגיה של דרכי העיכול

טיפול בסנטוריום וספא של ילדים עם פתולוגיה של מערכת העיכול הוא השלב החשוב ביותר של מערכת השיקום. העושר של הגורמים הרפואיים השונים השוררים באזורים שונים של רוסיה פותח הזדמנויות רבות לבנייה מחדש של שלב אחר שלב של בריאות ילדים.

במקום של המכשיר, הילדים של הסנטוריום מחולקים מקומיים וממוקמים באזור הנופש. יש לתת עדיפות לשיפור בריאותם של ילדים בסנטוריה המקומית, אלא אם כן יש שינוי חד באקלים ואין מהלך ארוך.

הבחירה של ילדים עם מחלות כרוניות של מערכת העיכול לטיפול בסנטוריום מתבצע בסדר הבא. B הילדים של סנטוריה ממוקם מחוץ resorts, לקחת את הילדים בגילאי 1 עד 14 שנים כולל, ב sanaturiums של הילדים ועל resorts - מ 3 עד 14 שנים. באזור Smolensk, מחלות של מערכת העיכול בילדים ניתן לטפל בסנטוריה "אמא וילד" (Borovoi הכפר), כמו גם בבית הבראה. NM Przhevalsky (מחוז Demidov).

ברוסיה ובמדינות חבר העמים, יש כמות משמעותית של מוטלים מקומיים ואתרי נופש המספקים טיפול שיקום ושיקום לילדים עם מחלות של מערכת העיכול: Anvakan (ארמניה), Arzni (ארמניה), Arshan (רוסיה), Borjomi (גרוזיה), Darasun (רוסיה), Jermuk (ארמניה), דרוסקינינקאי (ליטא), Essentuki (רוסיה), Zheleznovodsk {רוסיה), קראצ'י (רוסיה), Morshin (אוקראינה), נאלצ'יק (צפון אוסטיה), Pyatigorsk (רוסיה), מפורסם NSC (אוקראינה), Staraya Russa (רוסיה ), Ta E עם (רוסית), טרוסקבטס (אוקראינה), Ust-קצ 'קה (רוסיה), חמלניק (אוקראינה ), שירה (רוסיה). שמקובקה (רוסיה).

בשנים האחרונות, פופולריות גדולה החלה להשתמש נופש זר לשיקום ילדים עם מחלות של מערכת העיכול: Bad דורקהיים (גרמניה), באדן-באדן (גרמניה), באד אישל (אוסטריה) Bad Kissengen (גרמניה), Bad- Frankenhausen (גרמניה) Balve (הונגריה), בורמיו (איטליה) בורסק (רומניה), ויטל (צרפת), וישי (צרפת), גורנה בניה (בולגריה), Duszniki Zdroj (פולין), Kayyafa (יוון), קאלדס דה -Melavelya (ספרד), קרלובי וארי (צ'כיה), Contrexeville (צרפת), Kyachano טרמה (איטליה) ואחרים.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.