פיזיותרפיה

קומפלקס של תרגילים, תרגילי התעמלות לברונכיטיס כרונית וחוסמת

תרגילים עבור ברונכיטיס הם שיטה עזר של טיפול, הם נועדו להאיץ את הטיפול, לחייב את החיות, לשחזר את הגוף לאחר המחלה. האם נשימה באוויר באמת תורמת לזה, ואיך?

הבנקים על הגב לטיפול ברונכיטיס מבוגרים וילדים

אנשים מהדור המבוגר יותר בערכות התרופות שלהם היו בנקים, כאשר השיעול, דלקת ריאות הונחו על הגב שלהם. הם דומים מאוד בצורת הבנקים, אבל יש תחתית מעוגלת. יכולתם היא 30-70 מ"ל.

איך לעשות עיסוי עם ברונכיטיס: ניקוז, רוטט, יכול, נקודה

זה אפשרי בשל העקרונות הבסיסיים של עיסוי טיפולי: שיפור זרימת הדם, מחזור של נוזל הלימפה, מטבוליזם ורקמות trophic.

תרגילי פיזיותרפיה למחלות של מערכת העיכול אצל ילדים

תרגילים פיזיים משפיעים על העיכול דרך מערכת העצבים המרכזית באמצעות רפלקסים של המנוע-הקרביים. תרגילים פיזיים מיוחדים משפרים את זרימת הדם באיברים של חלל הבטן, עוזרים להפחית את הקיפאון ולשחזר את תפקוד המנוע הרגיל.

פיזיותרפיה למחלות מעיים בילדים

פיזיותרפיה למחלות מעי בילדים נקבעת בהתאם לסוג ההפרעות. בתסמונת המעי הרגיז עם עצירות, עם עצירות תפקודית, פותחו ההמלצות הבאות.

Electropuncture

Electropuncture - ההשפעה על נקודות פעילות ביולוגית על ידי זרמים מסוימים בתדירות נמוכה, אשר ביטאו מעכב, משכך כאבים, hypposensitizing, השפעות antianginal.

טיפול בחוסר שינה

בשנים האחרונות נידונה יותר ויותר האפשרות להשתמש בחסך (מניעת שינה) לטיפול במצבי דיכאון. רוב החוקרים ממליצים להשתמש בשיטה זו הן בשלבים הראשונים של התקף דיכאון אנדוגני, ובמקרים של דיכאון עמיד לטיפול.

התעמלות היגיינית וטיפולית

תרגילי התעמלות היגיינית בבוקר והתעמלות טיפולית. התעמלות היגיינה בבוקר נמשכת 5-15 דקות היא בעלת ערך בריאותי גדול וכוללת תרגילי התעמלות פשוטים ותרגילי נשימה, כמו גם תרגילי הרפיה.

אַקוּפּוּנקטוּרָה

אקופונקטורה היא אחת השיטות של רפלקס פיזיותרפיה. השיטה מתבססת על יחסי הגומלין בין פילו ואונטוגנטי של אזורי עור מסוימים באמצעות מערכות העצבים והמוסריות עם איברים פנימיים.

הרפיה רוטטת

הרפיה Vibromassage היא השפעה משולבת על גוף האדם של רטט בתדירות נמוכה של משרעת משתנה ואת ההשפעה מכבש תקופתיים מכניים.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.