Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

פריקה לא נעימה מהנשים: מה זה אומר, סיבות

המומחה הרפואי של המאמר

גינקולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

פריקה מהנרתיק מתרחשת כתוצאה מעבודתה של מערכת הבלוטות הנמצאת בתוך הנרתיק. טבעם עשוי להשתנות מעת לעת - לדוגמה, בהשפעת השינויים בתזונה או בתנאי האקלים, עם תחילת הפעילות המינית או עם התפתחות מחלות. במקביל, לא רק צבע, עקביות ואחידות, אבל גם ריח יכול להשתנות. למה לבחור ריח? איזה ריח נחשב נורמלי ואיזה פתולוגיה? איך לגלות את הסיבה לשינוי ריח של פריקה, ומה לעשות הלאה?

נערות ונשים רבות מתחילות לחשוש מהסיבה לכאורה חסרת משמעות: למשל, אם אין תסמינים אחרים, אבל יש רק ריח לא נעים, האם כדאי ללכת לרופא? למעשה, במקרים מסוימים, הבעיה אולי אכן נוכחת, ודי רצינית. הבה ננסה להבין כמה תכונות של תחום המין הנשי, כמו גם בסוגיה "רגישה" כזו כמו פריקה מהנרתיק וריח.

גורם ל רעל פריקה רע

זה כמעט בלתי אפשרי לקבוע את נוכחות או היעדר פתולוגיה במקרה של פריקה. עוד יותר: לא כל גינקולוג יוכל לבצע את האבחנה הנכונה ללא בדיקות מעבדה ואינסטרומנטליות מסוימות.

עם זאת, כל אישה צריכה לדעת מספר תסמינים המתרחשים בדרך כלל יחד עם שינוי פתולוגי בריח של הפרשות נרתיקיות. תסמינים אלה בהחלט צריך לשים לב:

 • אי נוחות, גירוד, תחושה לא נעימה של גירוי בתוך חלל הנרתיק;
 • שינוי צבע של בחירות;
 • שינויים בהיקף ועקביות הפרשות, הופעת גושים ותכלילים נוספים;
 • כאב (במהלך יחסי מין, או בתקופת מנוחה);
 • דם בהפרשות.

אם כל הסימפטומים המפורטים נמצאו, ואת פריקה מריח בחדות ו unpleasantly, אז יש צורך להתייעץ עם רופא ללא תקלה.

פריקה לא נעימה: מה הם ומה עם זה?

 • פריקות הריח כמו דגים עם גרדנלה, המונח מתייחס להפרה של האיזון החיידקי הנרתיק עקב טיפול ממושך באנטיביוטיקה, או מסיבות אחרות. Gardnerella הוא אנאירובי אופציונלי כי הוא בדרך כלל נוכח microflora הנרתיק, אבל בתנאים מסוימים המיקרואורגניזם הופך פתוגני גורם להתפתחות המחלה. הקצאות מריחות הרינג גם כתוצאה של טיפול היגייני לא תקין, עם אי ציות לכללים בסיסיים של היגיינה אישית. אם אתה משתמש במונח רפואי, אז זה פתולוגיה נקרא vaginosis חיידקי - כלומר, חוסר איזון של microflora עם דומיננטיות של מיקרואורגניזמים פתוגניים. חיידקים בקטריאליים לא תמיד באים לידי ביטוי עם תסמינים אחרים, ולכן נשים לעתים קרובות תוהה מדוע הפריקה מריחה כמו דגים רקובים, אם שום דבר לא כואב ולא מטריד? למעשה, הריח נגרם על ידי ייצור חיידקי של אנזימים ספציפיים כי אינטראקציה עם הפרשת הבלוטות נוזל הזרע. כתוצאה מכך, משוחררים מוצרים פירוק של פוליאמין, פולטים ריח "לא נעים", משוחררים. למרות שסוד מופרש כזה מריח בהתמדה וללא הרף, הפתולוגיה מטופלת בקלות.
 • הפרשות ריח חמוץ, לרוב עם זיהום פטרייתי - למשל, עם קיכלי. מחלה זו מוכרת לכל אישה שנייה - היא על תדירות כזו של שכיחות כי הנתונים הסטטיסטיים בעולם לספר לנו. פורק ריח של חלב חמוץ במהלך החמרה: תסמינים נוספים עשויים לכלול גירוד, הלבנה גבינה, שתן כואבת וחוסר נוחות במהלך יחסי מין. תראש יכול להתבטא כמו השמנת יתר, דלקת הנרתיק, או pyelocystitis, אשר קובע את אופי הסימפטומים. כדי לטפל במחלה זו לא רק אפשרי אבל הכרחי. אחרת, החרפת הקבע תגרום נזק משמעותי לאיכות החיים של האישה (ובמיוחד לחיי המין).
 • הפרשות ריח לבן (כלומר רק ריח לא נעים) הוא כמעט תמיד סימן לנוכחות של זיהום באיברי המין. דלקת יכולה להיות מופעלת על ידי מיקרואורגניזמים שונים - כלומר, הזיהום יכול להיות ספציפי או לא ספציפי. לדוגמה, chlamydia, ureaplasma, gonococcus, trichomonads, פטריות ווירוסים, Mycoplasma, או streptococcus, staphylococcus, צמח בצורת מוט, וכו ', יכול להיות פתוגנים.פתוגן הקבוצה לא ניתן לקבוע במדויק ללא אבחנה נכונה. לכן, יש לזכור את הכלל הבא: ראשית, אבחון על ידי רופא, ולאחר מכן טיפול.
 • הפרשות ריח כמו בצל אם זיהום פטרייתי של איברי המין משולב עם רקע הורמונלי לקוי. לדוגמה, זה קורה אם קנדידיזיס הופך חריף מיד לפני תחילת מחזור חודשי חדש, או במהלך ההריון או לאחר לחץ חמור. נשים רבות לציין את ריח "בצל" מוגבר לאחר יחסי מין. אפשר להיפטר מהבעיה הזאת, אבל רק לאחר טיפול אנטי פטרייתי באיכות גבוהה עם שחזור נוסף של microflora הנרתיק.
 • פריקה צהובה מריחה מתרחשת במהלך תהליכים דלקתיים פוריות, הן איברי המין החיצוניים והפנימיים. לדוגמה, הם יכולים להיות מזוהים עם דלקת הנרתיק שופע, salpingoophoritis, אנדומטריטיס. במחלות אלה, ככלל, הבעיה אינה מוגבלת רק לעובדה כי פריקה ריח ויש לו גוון צהבהב. תסמינים אלה משולבים עם גירוד, כאב, השתנה לקויה, חולשה כללית, וכו 'בנוסף, הסוד הצהוב לעיתים קרובות מלווה מחלות רבות המועברות מינית. לדוגמה, אם אישה מתלוננת על כאב, דימום בין וסת, מצהיבים וריח רע של נוזל הנרתיק מופרש, אז יש לבצע אבחנה כדי לשלול זיבה, טריכומוניאטיס, chlamydia.
 • אם הפרשות ריח של שתן, אז הסיבה היא תמיד רחוק שקרים תמיד פתולוגיות של כדור גניטלי. ריח זה נצפה לעיתים קרובות בהשמנת יתר, בפחדים ובמתח חריף, כמו גם בתקופה שלאחר הלידה, כאשר לאישה יש הפרעות חולפות מסוימות במנגנון השרירי-ליגמנטלי של האגן והאיזור המפשע. כלומר, במקרים אלה, את ריח השתן עקב החדירה הישירה של נוזל השתן בהפרשות הנרתיק. אם בעיה זו ממש מפריע, אז אתה צריך להתייעץ עם רופא - בפרט, אורולוג.
 • פריקות ריח כמו חלב - נשים במצב לעתים קרובות להבחין בסימפטום זה. אם הריח הוא חלב (לא חלב חמוץ) ולא מטריד, אם אין תסמינים לא נעימים אחרים, אז אין צורך לדאוג - אנחנו יכולים לומר כי זהו אחד הווריאנטים הרגילים. עם זאת, רק במקרה, מומלץ להעביר כתם על המחקר - על השלווה שלך ואת הביטחון כי הכל בסדר.
 • אם זרימת הווסת מריחה כמו ביצה רקובה או רקובה, אז יש לחפש את הסיבה באי עמידה בכללי היגיינה בסיסיים. טמפון היגייני או כרית היא קרקע גידול מצוינת עבור מיקרואורגניזמים אנאירוביים פתוגניים. דם, חום ולחות גבוהה - עבור חיידקים, שילוב זה הוא נוח לפיתוח. לכן, חשוב מאוד לשנות מוצרי היגיינה כאלה לעתים קרובות ככל האפשר. מדענים אומרים כי בתוך כמה שעות, מיליוני פתוגנים ניתן לזהות על כרית או טמפון, אשר פולטים ריח "רקוב" אופייני. אם בתקופה של דימום חודשי להזניח את כללי ההיגיינה, אז, בנוסף לעובדה כי פריקה ריח כמו ביצה, אתה יכול לרכוש מספר בעיות הקשורות במחלות של איברי המין. לדוגמה, אנחנו יכולים לדבר על מועמדות, vaginosis חיידקי, וכו '
 • אם ריח הפריקה של אמוניה, זה לא תמיד קשור עם הפתולוגיה של מערכת הרבייה. הבעיה עשויה להיות תוצאה של הופעת כליות, לבלב, מחלות מערכת האנדוקרינית. לעתים קרובות פריקה ריח של אמוניה עם מטבוליזם לקוי. זה בגלל סיבות רבות אפשריות כי האבחון של סימפטום כזה צריך להיות מורחב: יחד עם לקיחת כתם מן הנרתיק, אולטראסאונד של איברי הבטן, אולטרסאונד של הכליות, ניתוח שתן, ספירת דם מלאה, לקבוע את רמת הגלוקוז בדם. רק על בסיס המידע האבחוני המתקבל היא אבחנה שנעשתה והטיפול המתאים נקבע.
 • הפרשות ריח כמו זרע במהלך יחסי מין תכופים, מיד לאחר יחסי מין - וזה לא מצביע על נוכחות של תהליך פתולוגי. אבל עבור חלק מהנשים, הבעיה קשורה לשינויים בהרכב של microflora הנרתיק. לכן, לפעמים מטופלים מתלוננים כי הפריקה מריחה כמו פטריות: לאחר האבחנה, מתברר כי יש התחלה וגינוזיס בקטריאלי. התשובה המדויקת לשאלה תינתן על ידי בדיקות מעבדה - לדוגמה, כתם על ההרכב האיכותי של המיקרוביום הנרתיק.
 • כאשר פריקה ריח של שום, ברוב המקרים "עברין" באמת הופך שום - כלומר, נוכחותה במזון בכמויות גדולות. כדי להיפטר בעיה כזו, כביסה פשוטה משם הוא לא מספיק. אחרי הכל, ניחוח זה הוא מתמשך מאוד. Allicin - שום חומר שנותן ריח אופייני של שום, ניתן לאחסן הפרשת בלוטות של אדם (זיעה, נרתיקי, שמנוני) במשך 3-4 ימים. לכן, הדרך הטובה ביותר להיפטר צרות היא לבדוק את הדיאטה שלך ולהפחית את כמות השום במזון.
 • אם ריח הפריקה של חומץ, אז קודם כל, צריך להיות שולל קנדידיאזיס - זה זיהום פטרייתי הנפוץ ביותר של איברי המין. בקנדידיאזיס, פריקה מהנרתיק מריחה כמו קפיר, חלב חמוץ, חומץ וכו '.
 • הפרשות ריח כמו ברזל - זה אומר שיש כמות מסוימת של דם בהם. לדוגמה, זה נצפה במהלך דימום וסת, או כאשר דימום סחף או נפיחות על צוואר הרחם. ריח של ברזל הוא בדרך כלל נוכחים בתוך כמה ימים לאחר תום הווסת. אם סימפטום כזה אינו קשור למחזור החודשי, עדיף לבקר אצל רופא: נוכחות הדם בשחרור אינה סימפטום בלתי מזיק הדורש אבחנה מפורטת.
 • פריקות ריח כמו שמרים אם יש התפתחות אינטנסיבית של זיהום פטרייתי. קנדידה אלביקנס הוא פטרייה שמרים כי הוא בדרך כלל נוכח בתוך הנרתיק הנשי (כמו גם במעיים, הן אצל נשים וגברים). בתנאים מסוימים, פטרייה זו מתחילה להתרבות במרץ, גורם להתפתחות המחלה - קנדידיזיס. אתה יכול לאשר את נוכחות המחלה על ידי העברת כתם מ רירית הנרתיק. עם התבוסה של פטריות שמרים זה קורה כי פריקה מריחה כמו גבינת קוטג 'או חלב חמוץ - זה ניתן לראות במקרים מתקדמים, כאשר הפרשת הנרתיק של אישה הופך להיות גביני, גירוד, גירוי, כאב כאשר מנסים להשתין. המחלה מטופלת באופן יחסי, אך ניתן לבצע הישנות. אפשר להשפיע על התדירות שלהם, התבוננות דיאטה מיוחדת, עם הגבלה של ממתקים, אפייה שמרים, אלכוהול ומוצרי חלב.
 • זה קורה כי ריח פריקה מלבין. הסיבה לכך עשויה להיות, ללא קשר להיגיינה מוגזמת, מוגזמת של חלל הנרתיק. שטיפה בלתי מוצדקת קבועה, עמוקה מדי, תכופים אינטנסיבי כביסה עם שימוש חיטוי ואמצעים דומים אחרים - גורמים אלה משפיעים לרעה על הרכב של microflora, כמעט שוטפים אותו מתוך הקרום הרירי. בנוסף, ריח רע עלול להיות מופרע עם שימוש קבוע של קונדומים מצופה מיוחד סיכה מיקרוביאלית.
 • הפריקה מריחה כמו גבינה - וגם תכונה זו אופיינית של קיכלי. עם זאת, אתה לא צריך לעשות אבחנה עצמך רק על ידי אופי הריח: אתה צריך לבקר את הרופא ולעשות אבחנה. זוהי הדרך היחידה להשיג אמון בטיפול שנקבע כראוי ואת האפקטיביות שלו.
 • אם הפריקה מריחה כמו תפוחי אדמה, אז אולי אין מחלה. חריף, קש, ריח של חלב טרי או תפוחי אדמה מבושלים - זה כמה לתאר את הריח של פריקה הנרתיק הנשי הרגיל. אם אין תסמינים מכאיבים אחרים, אז אתה לא יכול לדאוג לשווא. אבל יותר ביטחון, עדיף לעשות ספוגית אבחון.
 • אם הפרשות ריח של תרופות, אז ייתכנו כמה סיבות. ראשית, זה קורה עם טיפול אנטיביוטי, עם תרופות אחרות עוצמה (למשל, ברקע או לאחר כימותרפיה). לעתים קרובות קורה: אישה מתלוננת כי ריח פריקה של פניצילין. מתברר כי לאחרונה היא נאלצה לעבור קורס אינטנסיבי של טיפול אנטיביוטי, ועכשיו היא צריכה לשקם מחדש את המיקרוביום הנרתיק. כולם יודעים כי אנטיביוטיקה להרוס לא רק פתוגניים, אלא גם מיקרואורגניזמים מועיל. זה צריך להיחשב כאשר ההתנהגות של קורס ארוך של נטילת תרופות כאלה - במיוחד אלה שיש להם מגוון רחב של פעילות אנטיבקטריאלית.
 • אם הפרשות הריח של יוד, זה הכרחי לבצע ניתוח להכתים של זיהומים גניטליים. לדוגמה, ריח דומה עשוי להיות נוכח עם HPV ו נגעים ויראליים אחרים. הניתוח נעשה די מהר, ותוך יום ניתן יהיה להסיק מסקנות באשר לסיבה להופעתו של ריח חריג זה.
 • כאשר הפריקה מריחה לאחר מכן, הדבר הראשון לעשות הוא לנתח אם הנורמות היגייניות הם אחריו כראוי. אולי זה היה רק תחתונים סינתטיים הלא נכון כי היה אשם, או את התחתונים ספינות שרכשת בפעם הראשונה הפך את הסיבה. יכולות להיות אפשרויות רבות, ולכן, בהעדר סימפטומים אחרים, אבחנה דיפרנציאלית ניתן לבצע כדי לשלול את האפשרות של הפתולוגיה.

trusted-source[1]

פריקה ריחנית לאחר הווסת

לאחר תום הווסת, דרגת קרישת הדם עולה, ואת פריקה יחד עם ירידה רירית הנרתיק. בשל קרישת הדם מואצת, את הצבע של ריר הופך חום כהה הראשון ולאחר מכן בהדרגה דוהה. בדרך כלל, הסוד הזה לא מריח, אבל אולי יש ריח קל של ברזל, אשר מזוהה עם נוכחות של דם בהרכב שלה. אם אישה מרגישה כל ריח אחר, אז עדיף להתייעץ עם רופא ולעבור ניתוח (כתם) על איכות microflora הנרתיק. לדוגמה, לעתים קרובות את פריקה ריח בשל נוכחות פעילה הנרתיק של מיקרואורגניזמים כגון chlamydia, gardnerella, mycoplasma, ureaplasma, cytomegalovirus, herpevirus.

מריח פריקה לאחר הביוץ

הסיבות להריח לאחר ריח הביוץ עשוי להיות הפרעות הורמונליות, או מחלות של מערכת הרבייה. בנוסף להופעת הריח, עשויים להיות סימנים אחרים: שינוי בצבע לבן, הופעת הכאב בבטן התחתונה.

ההורמונים העיקריים המסדירים את מערכת הרבייה הנשית הם פרוגסטרון ואסטרוגן. הפרת הייצור שלהם עשויה להיות בשל מספר סיבות, אך לרוב זה נצפתה תהליכים דלקתיים, ציסטות, גידולים. כמו כן, חוסר איזון זמני יכול להיגרם על ידי נטילת גלולות למניעת הריון: תרופות אלה כוללות רכיבים המעכבים את צמיחת הזקיקים ומדכאים את תהליך הביוץ. במקביל, כמות ריר עולה, אשר הופך עבה, צפוף יותר, הריח שלה מרוכז יותר.

בנוסף, ריח פריקה על רקע של מצבי לחץ חזק, avitaminosis, מחלות אנדוקריניות.

אם חוסר האיזון ההורמונלי הופך בולט, זה יכול להוביל לצמיחה של אנדומטריום, אדנומיוזיס: שינוי הריח במחלות כאלה לא נחשב סימפטום מרכזי, אבל המראה שלה אינו נכלל.

הריח הריון ריח

לאישה בהריון יש גם הפרשת נרתיק, שבדרך כלל אינה צריכה להיות שונה אצל כל זר, ואף יותר מכך, ריח לא נעים. עם זאת, אם הפרשות עדיין מריח, אז אתה צריך לשים לב לניואנסים הבאים:

 • אין זה סוד כי הגוף של האישה לאחר ההתעברות עובר שינויים קולוסליים: זה חל בעיקר על רקע הורמונלי. ריחות הופכים בהירים ואפילו קשים. אם שינוי הריח אינו מלווה סימנים אחרים - למשל, את המראה של גירוי, כאב, וכו ', אז במקרים מסוימים זה ניתן לייחס את הווריאנטים הרגילים.
 • לעתים קרובות, נשים בהריון לחדד את חוש הריח שלהם. מוקדם יותר, ניחוח כמעט בלתי נראה בשלב זה עשוי להיראות קשה מיותרים ואפילו מסריח. אפשר להסיק מסקנה אחת: אם, מלבד האשה הזאת, לא מריחים ריח רע, ואין תסמינים פתולוגיים אחרים, אז אל תדאגי.
 • באמהות לעתיד, ברוב המקרים קיימת ירידה בחסינות - במיוחד אם תקופת ההיריון הראשונית נופלת בתקופת החורף. בשלב זה, כל מיני פתוגנים יכולים לפתח באופן פעיל בנרתיק, אשר מגדילים את השפעתם על אופי ההפרשות.
 • בשל חולשת ההגנה החיסונית, אישה בהריון עלולה לסבול מהחרפה של מחלות דלקתיות ותהליכים אחרים, אשר, בתורם, לגרום פריקה של הריח. לדוגמה, זיהום פטרייתי הוא החמיר לעתים קרובות, ואת פריקה רוכש ריח חמוץ.

לאחר הבחירה בריח לידה

לאחר הלידה, את הסוד מן הנרתיק לא צריך להריח unpleasantly, מלווה גירוד, גירוי: זה בדרך כלל בשפע, אבל זה מפסיק כבר 45-60 ימים לאחר לידתו של התינוק.

לאחר סיום התפוגה של פריקה, יש צורך להתייעץ עם רופא לבדיקה גינקולוגית מונעת. הרופא יעריך את מצב אברי הרבייה לאחר הלידה, לבדוק את שלמות ההתאוששות שלהם.

אם הפריקה מריחה מיד לאחר הלידה (או כמה ימים לאחר הלידה), עליך לפנות לגניקולוג מיד, בלי לחכות לסוף תקופת הלוכיה. אגב, ב lochia רגיל (פריקה לאחר לידה) עשוי להיות הריח הרגיל של הפרשות וסת, או ריח מעודן מעט. מצב זה מסווג כרגיל.

צריך התראה: חמוץ, ריחני, ריח דגים, אשר נמצא על רקע של שינוי צבע lohii. זה יכול גם להגדיל את הטמפרטורה, הכאב בבטן התחתונה. אנחנו לא יכולים להוציא מכלל אפשרות את האפשרות של זיהום בפצע הלידה, במיוחד אם הלידה נלקחה מחוץ לבית החולים (למשל, בבית, בתחבורה, ברחוב). זיהום יכול להוביל להתפתחות של דלקת פרקים, פרמטרטיס, קולפיטיס, דלקת הצפק, קולפיטיס.

במקרה כזה, אי אפשר לצפות שהכל ייעלם מעצמו. זה הכרחי בהקדם האפשרי להתייעץ עם רופא.

trusted-source[2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

ריח פריחה לאחר ניתוח קיסרי

לא משנה אם האישה היתה לידה טבעית, או אם הילד נולד באמצעות ניתוח קיסרי, מערכת הרבייה צריך זמן להתאושש. ככלל, האיברים צריכים להתאושש ב 7-9 שבועות. במהלך תקופה זו, הסוג העיקרי של הפרשת הנרתיק אצל אמהות צעירות הופך לוכיה, אשר מכילים תאי דם, הפרשות ריריות, פלזמה, חלקיקי אפיתל. טבעו של lohii הוא מאוד חשוב, כפי שהוא תמיד מציין אם אישה במצב בריאותי טוב.

בדרך כלל, הפרשות כאלה לא מריח משהו מיוחד. עם זאת, הסיכון של זיהום לאחר ניתוח קיסרי גדל מספר פעמים: משטח הפצע לאחר הניתוח הוא תמיד גדול יותר מאשר לאחר המסירה הרגילה. לכן, היגיינה וקליטה של תרופות שנקבעו על ידי רופא בתקופה שלאחר הניתוח הוא מאוד חשוב.

על כל שינוי חשוד בריח הפליטה, אישה צריכה להתייעץ עם רופא, לא מחכה להתפתחות של סיבוכים. הבעיה לוכיה, למעשה, היא בעיה שכיחה אצל נשים, ותסמין חשוב של מחלות רבות.

להריח פריקה אצל גברים

אצל גברים, כמו אצל נשים, יש הפרשת נורמלי ופתולוגי, אשר מזוהה ביציאה של השופכה. אם הפרשות כאלה ריח, זה צריך להיות גם התראה, גם אם סימפטומים לא נעימים אחרים עדיין לא זוהה. אולי ביקור מוקדם לרופא ימנע התפתחות של מחלה רצינית.

לרוב, הפרשות של גברים הוא רזה, כל כך הרבה אנשים פשוט לא שם לב לזה. הם מתחילים להישמע אזעקה רק כאשר יש כאב בעת השתנה, חיתוך וכו '.

ישנם גורמים רבים ידועים של פריקה עם ריח, ו urethritis נחשב הדלקת הנפוצה ביותר של השופכה. תהליך דלקתי כזה עשוי להיות פתולוגי זיהומיות ולא זיהומיות. הגורמים השכיחים ביותר הם התבוסה של chlamydia, ureaplasma, gonococcus, trichomonas, פטרייה. גורמים נפוצים פחות יכול להיחשב נזק מכני על הקרום הרירי של השופכה, גידולי שפכה.

באף אחד מהמקרים האלה, אתה לא יכול לתרגל עצמית תרופות. יש להתייעץ עם רופא, ראשית, כדי להבהיר את הסיבה הפרשת רע הריח, ושנית, כדי לקבל טיפול רפואי באיכות גבוהה.

גירוד וריח פריקה

אם הפריקה מריחה ומגרדת בו זמנית, אז זה לא צריך להפחיד את האישה, אבל צריך להיות סיבה לבקר את הרופא. סימפטומים כאלה לעיתים קרובות לשלב אחד עם השני עשוי להצביע על התפתחות של מחלות כאלה מדינות:

 • מצבו של dysbiosis הוא חוסר איזון בהרכב של microflora הנרתיק, שבו היחס הרגיל של מספר מיקרואורגניזמים פתוגניים מועיל שינויים.
 • זיהום פטרייתי (תראש) הוא בעיה נשית שכיחה, המאופיינת על ידי הופעת גירוד, פריקה קלה עם ריח חמוץ. יש צורך לטפל במחלה זו.
 • בקטריאלי vaginosisosis, gardnerellosis היא מחלה מסוימת שיכולה "לישון" במשך זמן רב, ונעשה יותר ויותר חריף.
 • תהליכים דלקתיים של איברי המין החיצוניים - יכולים להתפתח על רקע אי-ציות לכללי ההיגיינה של האזור האינטימי, בעת שימוש במוצרי היגיינה בלתי הולמים, עם שטיפה לא נכונה, שטיפה תכופה לא מוצדקת, לאחר יחסי מין לא מוגנים.

הסיבה המדויקת להופעת גירוד והפרשות הריח תיקרא על ידי הרופא במהלך התייעצות אישית.

פריקה ריח וכאב בצד ימין: מה המחלה ניתן להניח?

לדברי גינקולוגים, התלונות הנפוצות ביותר של חולים קשורות עם כאב בחלק הימני או השמאלי של החלק התחתון של הבטן, או עם המראה של פריקה הנרתיק ריח.

לדוגמה, אם יש ריח של פריקה, ובו בזמן יש כאב מימין ומתחת לטבור, אז אנחנו יכולים להניח את הפיתוח של צדדית בצד ימין. מחלה זו מסוכנת משום שהיא מפתחת לעיתים קרובות צורה כרונית המתרחשת עם הישנות תכופה. עם adnexitis בצד ימין, הכאב הוא מקומי בצד ימין, אבל עשוי לתת היפוכונדריה ימין אברי המין החיצוניים. עם adnexitis, את פריקה ריח לא נעים, עקביות שלהם ואת שפע יכול להשתנות. אישה מתלוננת על תחושה חלשה וחולה, וטמפרטורת גופה עשויה לעלות.

כדי להבהיר את האבחון צריך לערוך מחקרים מסוימים:

 • מריחה מרירית הנרתיק;
 • אולטרסאונד של איברי האגן.

ניתן לציין את לפרוסקופיה.

פתוגנזה

בדרך כלל, הפרשות מן הנרתיק תמיד נוכחים - במידה רבה יותר או פחות, בהתאם לתקופה של חיי האשה. מטרתו לספק פונקציה הרבייה נאותה. בשריר הנרתיק ובסמוך צוואר הרחם, בלוטות ספציפיות לפתח, לייצר הפרשות ריריות כדי לשמור על סביבה לחה בתוך הנרתיק, כמו גם כדי להבטיח את היווצרות microflora המתאים בו. בדרך כלל אין הרבה נוזלים בריאים, הוא כמעט שקוף וללא ריח ברור.

אם כבר מדברים על "פריקה נטולת ריח", אתה צריך מיד לבצע את ההזמנה כי אין שום סוד "ריק" לחלוטין - כמה גוונים עדיין נוכחים. רק בגוף בריא, ריח הפריקה נחמד בקושי מורגש. ניחוח כזה שונה עבור כל אישה, והיא עצמה אפילו לא יכולה לתפוס אותו.

אם ריח הפרשת הנרתיק הוא בבירור לא נעים, זר, בהיר, מעצבן, אשר לא נצפתה בעבר, אז זה באמת שווה להיות התראה. לדוגמה, הפרשות ריח חריף ולא נעים, אז אתה יכול לחשוד בפיתוח של זיהום מיקרוביאלי. הוא האמין כי חזק "טעם", חזק יותר נגע זיהומיות.

ריח מתוק לעיתים קרובות מציין ההפעלה של הפתוגן פטוגן. אז, הפטרייה, המייצג את קנדידה הסוג, מזין על סוכר בקלות להכפיל בסביבה שבה יש הרבה.

מהו ריח פריקה נורמלי?

עם תחילת ההתבגרות (החל מגיל 12 שנים), המנגנון הבלוטלי של תעלת צוואר הרחם מתחיל לתפקד, מדגיש את הסוד הרירי: פריקה זו מריחה עדין, ערבוב עם תאי אפיתל נמק וצומח הנרתיק. גוונים של ריח תלוי במה מיקרואורגניזמים נמצאים יותר: lactobacilli, streptococci, פטריות, מקלות Doderlein, וכו '

הפרשת ריר נועד לחות רקמות ריריות, כדי למנוע את שכפול של חיידקים פתוגניים, כדי להבטיח חסינות מקומית וניקיון עצמי של חלל הנרתיק. הפרשות כאלה לא מריחות בהירות ומפורטות: הריח הוא ניכר מעט, לא פולשני. לדוגמה, אם חיידקי חומצה לקטית להשתלט על microflora, ריח חמוץ חלש יורגש. לקראת תחילת המחזור החודשי, הריח מסריח כמו ברזל, ומשנה מעט את צבעו לעבר ורדרד או חום.

המאפיינים הבסיסיים של הפרשת הנרתיק עשויים להשתנות, במיוחד בהשפעת השינויים ההורמונליים. עם זאת, נוכחות של כל תהליך פתולוגי אינו הכרחי. לדוגמה, "טלטול" הורמונלית מתרחשת בזמן הקשר המיני הראשון, כמו גם כאשר השותף הוא השתנה. הנרתיק נראה "מתרגל" להרכב החדש של microflora, ואת הפרשות לשנות את הכרכים שלהם, צבע גוונים ארומטיים.

נשים רבות, על רקע חיי מין סדירים, מציינות שגם הפרשות לפני ואחרי יחסי המין משתנות. זה נובע מזרימת הדם אל כלי הנרתיק, עם פונקציה בלוטתית מוגברת, עם ההפעלה של microflora הנרתיק, עם כניסת זרע לתוכו. לפיכך, לאחר מגע מיני, הריח מסריח קצת אחרת.

בנוסף, ריח הפרשות משתנה לאחר נטילת תרופות הורמונליות, כולל אמצעי מניעה, וכן בתהליך של נשיאת ילד, לאחר לידתו, בשלב ההנקה.

ישנם תנאים מוקדמים רבים לשינוי ריח הפריקה. העיקר להבדיל בין הנורמה לבין הפתולוגיה בזמן.

trusted-source[10], [11], [12], [13]

מניעה

הכלל הבסיסי למניעת שינויים בריח הפריקה הוא האיכות והיענות קבועה לתקני היגיינה בסיסיים. הרופאים ממקדים את תשומת לבם של הנשים בכך שכל הפרשות לא פתולוגיות אינן נעימות, אם מתעלמים מכללי ההיגיינה היסודיים:

 • מקלחת יומיומית, כביסה פעמיים ביום;
 • שימוש באמצעים היגייניים רכים ולא תוקפניים (אופטימלית - כלים מיוחדים לשימוש אינטימי);
 • יומי של בגדים תחתונים, לובשת פשתן מבדים טבעיים.

מים במהלך המקלחת צריך להיות חם (מתייבש חם רקמות ריריות, וקר יכול להחליש חסינות מקומית, אשר יוביל להחמרת מחלות כרוניות).

פשתן סינתטי ניתן ללבוש, אבל לא כל הזמן, ולא בעונה החמה.

אם אישה עומדת בהיגיינה, אבל עדיין את הריחות פריקה, אז אתה צריך לחשוב על הדיאטה. צריכה קבועה של ממתקים ומוצרי קמח משפר את הצמיחה והתרבות של זיהומים פטרייתיים.

הכלל השלישי הוא נוכחות של שותף מיני קבוע, בדיקה שיטתית כדי למנוע מחלות המועברות במגע מיני, ופתולוגיות זיהומיות של כדור הרבייה. אישה צריכה לבקר אצל גינקולוג לפחות פעם בשנה: זה ימנע מחלות קשות רבות, כולל אלה שגורמות להופעת ריח לא נעים של פריקה.

זה לא מומלץ עצמית תרופות: שימוש אנאלפבית של תרופות, שטיפה תכופים ולא הולמים יכול רק להחמיר את מהלך המחלה הבסיסית ולגרום להתפתחות של סיבוכים.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18], [19]

תַחֲזִית

גם בבירור מילא את כל ההוראות של הרופא, לא אישה אחת יכולה להיות מבוטח נגד הישנות של ריח לא נעים מן הנרתיק: זה תכונה של הגוף הנשי. לעתים קרובות, מטופלים שכבר טופלו בבעיה זו מציינים כי השחרור מתחיל להריח ריח רע לאחר טיפול אנטיביוטי, לאחר שימוש ארוך טווח באמצעי מניעה אוראליים, לאחר אכילת ממתקים רבים.

כדי למנוע התרחשות מחדש של הבעיה, רופאים רבים ממליצים בסוף הקורס הטיפולי העיקרי לשים לב לתרופות מניעה כגון ביפידום, Acilact. תרופות כאלה מסייעות לשחזר את הרכב איכותי של microflora הנרתיק ולחזק את החסינות המקומית של הנרתיק.

כמו כן יש לזכור כי כל שימוש באנטיביוטיקה צריך להיות מוצדק: תרופות כאלה נרשמות רק אם יש אינדיקציות ברורות, ולעולם לא למניעה. אם, עם זאת, אנטיביוטיקה צריכה להילקח, טיפול אנטי פטרייתי צריך להתבצע באותו זמן, ולאחר השלמת הקורס, לעבור טיפול משקם לנרמל את האיזון של microflora הנרתיק.

באופן כללי, עם יישום של כל ההמלצות הרפואיות, זה בהחלט אפשרי למנוע את הופעתה של בעיה כזו picant כמו ריח לא נעים. אם הפרשות ריח, עדיף להשאיר את כל המחשבות של טיפול עצמי ולבקש את עזרתו של מקצועי - גינקולוג מנוסה.

trusted-source[20], [21]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.