^

בריאות

איברים גניטורינריים

הפרשות עם ריח וגרד אצל נשים

באנטומיה של איברי המין הנשיים הכל מסודר כך שבלוטות ההפרשה מפרישות ריר, ששומר על מיקרופלורה בריאה ומבטיח את טוהרן. הפרשות מהנרתיק הן תהליך נורמלי, כל עוד הן ברורות וללא ריח לא נעים בולט.

הפרשות צהובות וגרד אצל נשים

הפרשות הנרתיקיות בצבע לבן ובעלות ריח ניטרלי. במצב תקין, הסביבה החומצית שלו מגנה מפני רבייה של חיידקים פתוגניים המצויים בכמויות קטנות במיקרופלורה שלו, ומונעת את חדירתם לשכבות העמוקות של הדפנות.

גירוד באזור האינטימי אצל נשים

אם גירוד באזור האינטימי של נשים - באזור הפות והפרינאום (בפרינאום) - נמשך יותר ממספר ימים ומתגבר, או שמופיעים תסמינים נלווים, כגון אדמומיות או הפרשות, יש לפנות לרופא.

מדוע מופיע גירוד לפני הווסת ומה לעשות?

אולי רוב הנשים יכולות להתלונן על דרגות שונות של אי נוחות לפני תחילתו של מחזור חודשי חדש. אצל חלק זה מתבטא בעצבנות ועייפות מוגברת, אצל אחרים - כאבי בטן והפרעות במעיים.

פריקה לא נעימה מהנשים: מה זה אומר, סיבות

פריקה מהנרתיק מתרחשת כתוצאה מעבודתה של מערכת הבלוטות הנמצאת בתוך הנרתיק. טבעם עשוי להשתנות מעת לעת - לדוגמה, בהשפעת השינויים בתזונה או בתנאי האקלים, עם תחילת הפעילות המינית או עם התפתחות מחלות.

מה לעשות וכיצד לטפל, אם ריח הפריקה?

כדי להבהיר את האבחנה, רופאים רבים ממליצים לבצע אולטרסאונד של אגני האגן, מה שמאפשר להוציא את נוכחותם של תהליכים סרטניים.

תסמינים וסוגים של דלקת שלפוחית השתן חריפה

דלקת שלפוחית השתן היא אחת המחלות הנפוצות ביותר של מערכת השתן. המאפיין העיקרי של הפתולוגיה הוא הסימפטומים הכואבים והחריפים שלה

שריפה וגירוד בשופכה לאחר השתנה

בין הסימפטומים, הביטוי של מי נמצא באזור של איברים גניטו השתן באזור anogenital, שריפת לאחר שתן הוא ציין הרבה יותר קרובות מאשר תחושות לא נעימות אחרות, באופן טבעי, גורם חרדה. 

גירוד, צריבה ואדמומיות באזור האינטימי של הגברים

גירוד על הגוף הוא לא סימפטום מסוכן, אבל מאוד לא נעים ומטריד, אשר רוב האנשים התמודדו יותר מפעם אחת. גירוד תמיד גורם לתשוקה אובססיבית להקל על הסבל שלך על ידי גירוד של מקום מגרד.

Curd ותסמינים אחרים: ריח, גירוד

הסוד הנרתיק הוא בדרך כלל שקוף, לפעמים מעט לבנבן או צהבהב, עקביות שלה משתנה ממימי עד רירי. כמות זה משתנה במקצת בהתאם לשלב של המחזור החודשי.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.