Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

פרוסטטיטיס כרונית חיידקית

המומחה הרפואי של המאמר

אורולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

הוא האמין כי prostatitis כרונית חיידקי הוא פתולוגיה מספיק נדיר: כך, על פי אחד המחקרים, בקרב 656 חולים עם סימפטומים של prostatitis רק 7% היו נתונים המאשר את הקטגוריה השנייה של המחלה. הנתונים שהתקבלו על ידינו, בניגוד לדעה זו, מצביעים על כך שרוב החולים עם דלקת כרונית כרונית בקטריאלית נותרים מאובחנים מסיבה זו או אחרת; יישום של בדיקות פרווקטיביות שונות (עיסוי, א-חוסמי קבלה, אנזימי התקנת RT מתן pyrogenal, אלרגנים, חיידקים (PPD) וכדומה) משפר באופן משמעותי את האבחנה של דלקת בערמונית כרונית.

ההתמדה של מיקרואורגניזם פתוגני בערמונית יכול להיות בשל חדירות ירודה של סוכני אנטי מיקרוביאלית לרקמות והפרשת בלוטת הערמונית; במקרה זה, ריכוז נמוך נוצר במיקוד דלקתיות, מספיק כדי לעכב את הפיתוח של microflora חיידקים, אבל לא bactricidal. בהשפעת הטיפול, השתן מעוקר, הכאב והדיסוריה נעלמים, אך מיד לאחר סיום הטיפול, הסימפטומטולוגיה חוזרת. בנוסף, החל כתהליך זיהומי מדבק, התקדמות מתמשכת נוספת של המחלה יכולה להיות נתמכת על ידי מנגנוני אוטואימוניות.

סימפטומים קליניים של prostatitis כרונית של טופס זיהומיות הם משתנים. למרות העובדה כי ערמונית כרונית עשויה להיות תוצאה של הטופס האקוטי, גברים רבים הסובלים דלקת בערמונית כרונית בקטריאלית, אינדיקציות בצעו בעבר אינן ערמונית חריפה. חלק הערמונית כרונית חיידקים מתרחשת malosimptomno, אך רוב המטופלים מתלוננים על מעידים על הגירוי של הדלקת בדרכי שתן (dysuria, תכיפות במתן שתן, דחיפות, נוקטוריה), כמו גם את הכאב, אשר בדרך כלל הוא מקומי באגן הירכיים ו / או הנקבים. לפעמים יש כאב לאחר שפיכה ונוכחות של דם הזרע. צמרמורות, חום וגילויים אחרים של שכרות אינם אופייניים.

בדיקה גופנית ומישוש של הערמונית דרך פי הטבעת, כמו גם cystoscopy ו urography אינם מאפשרים לחשוף כל שינוי ספציפי עבור prostatitis כרונית. עם מיקרוסקופיה של הסוד הערמונית, מספר גדול של leukocytes נמצא, אבל זה לא pathognomonic עבור prostatitis כרונית.

קריטריון האבחון העיקרי הוא זיהום חוזר של דרכי השתן הנגרמת על ידי אותו הפתוגן, וכן את איתור הפתוגן אותו בתרבית הבקטריולוגית של הפרשת הערמונית. שוב, אנו מדגישים - בדיקה רקטלית, ואף יותר כך עיסוי הערמונית צריך להתבצע לאחר ניתוח שתן על מנת למנוע זיהום שלה. טרטר האבחון הוא מספר מיקרוביאלי, או יחידה להרכיב מושבה (CFU), העולה על 103 / מ"ל. משכנע הוא גם התוכן של חיידקים בהפרשת הערמונית ואת החלק השלישי של שתן, 10 פעמים או יותר עולה על זה בחלק השני. כאשר יש קשיים בהשגת הפרשת הערמונית, אתה יכול להשתמש במחקר מיקרוסקופי ובקטריולוגי של פליטה, שבו הסוד של הערמונית הוא 30-40%.

מיקרואורגניזמים נספר רק עשרות ומאות (KOE, 10 1 -10 2 / מ"ל), גם לא ניתן להתעלם, במיוחד בהתחשב multidrug עמידים טפסים. עם זאת, יש לזכור כי לא כל מיקרואורגניזם שנזרע מן הפרשת הערמונית יכול להיחשב כגורם אטיולוגי של prostatitis עקב זיהום של החומר על ידי microflora של השופכה. לכן, המוקד העיקרי הוא על הסימפטומים הקליניים של כרונית prostatitis: אם אין היסטוריה של זיהום חוזר בדלקת השתן, אז אבחון של prostatitis חיידקי כרונית, על פי מומחים מובילים בתחום, מוטלת בספק.

אחד הגורמים האפשריים להתמדה של סוכן חיידקי וזיהומים חוזרים הוא אבנים הערמונית. אבנים הערמונית מזוהים על ידי סונטה transrectal ב 75% של גברים בגיל העמידה כמעט 100% של קשישים. הוא האמין כי הגורמים התורמים היווצרות שלהם הם חסימה של תעלות הערמונית עם היפרפלזיה adenomatous שלה ואת reflux השתן לתוך הערמונית. אבנים ערמוניות נגוע לא ניתן לעקר על ידי תרופות לבד, ולכן כאשר מתמשך כרונית prostatitis כרונית עם נוכחות של אבנים הערמונית הוא לפעמים נקטו טיפול כירורגי - כריתה transurethral של הערמונית. יש לזכור כי ההסתברות לפתח שחפת של הערמונית, אשר יכול להתרחש תחת מסכה של ספציפי prostatitis, הוא גבוה. במקרה זה, prostatolytiasis יכול להיות טועה עבור מרכזי calcified של דלקת שחפת של פרנצ'י הערמונית.

יש לזכור צורות כגון דלקת בערמונית זיבה (פתוגן - נ gonorrhoeae), וכן במקרים נדירים עוד יותר - פטרייתי (משויך פטרת מערכתית) ואת ערמונית טפילה. אל תכלול צורות אלה של עזרת ערמונית של שיטות אבחון בקטריולוגית ופרמטרים חיסוניות, למרות ערמונית זיבה, שפותחה עקב זיהומי שופכת uplink לאחר טיפול מיקרוביאלית של פרשות ערמונית זריעה עשויה להיות שלילית (תרבות של gonorrhoeae נ לא יכול שנזרע). עם זאת, חולים עם היסטוריה של דלקת השופכה זיבה, דלקת בערמונית שקדמו פיתוח גם אם אי אפשר לזהות את טטרציקלינים הטיפול חייב להיות מוחזק האחרון הפתוגן [דוקסיציקלין (JUnidoks soljutab)] במשך 3-4 שבועות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.