Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

בדיקת פי הטבעת

המומחה הרפואי של המאמר

אורולוג, אונקרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

מחקר אצבע הוא רגע חובה של בדיקה פרוקטולוגית, שערכו האבחוני קשה להפריז. והדגיש את החשיבות של שיטה זו, VM עכבר כתב: "האזור של אפשרויות אבחון סיגמואידוסקופיה מיצה את עוצמה המעי ומחלות, ואילו הבדיקה הדיגיטלית דרך פי הטבעת הוא מאוד יקרה ושיטות נפוצות של חקירת שתי הנקודות ומספר הגופים קשורים." חשיבות מיוחדת היא שיטת המחקר אצבע באבחון של סרטן המעי הגס.

זה ידוע כי האבחנה של סרטן המעי הגס יכול להיעשות על בסיס של רק בדיקה דיגיטלי אחד 80-85% מהמקרים, וכך מסוגל לברר endophytic או צמיחת הגידול exophytic, מידת displaceability שלה, המרחק מפי הטבעת, היצרות של חלל המעי. בנוסף לבדיקה של פי הטבעת, נקבע מצבם של איברים סמוכים (בלוטת הערמונית אצל גברים, צוואר הרחם והשטח האחורי של הרחם אצל נשים).

תוצאות בדיקה רקטלית דיגיטלית (PRI) הן הבסיס להכנת תוכנית לבדיקה נוספת של מטופל עם חשד כרוני prostatitis. השיטה חשובה לא רק לפשטותה ולזמינותה הכללית, אלא גם לאינפורמציה הגבוהה שלה.

ישנם 3 הוראות שבהן מתבצעת בדיקה רקטלית של הערמונית:

  1. בצד ימין עם הברכיים המובאות אל הבטן. מצב זה נוח ביותר לבדיקת חולים קשישים ונחלשים;
  2. מסורתי, מרפק מרפק עמדה;
  3. במצב של הנושא עומד עם תא המטען הקדמי.

כאשר לומדים ערמונית מישוש מדד אצבע של יד ימין (עם אצבע פלסטיק או גומי כפפה) מרווחים וזלין ותנועה קלה של מוזרק לתוך פי הטבעת, שבה בשעת 4 -5 סנטימטרים גשש ערמונית קוטב תחתון. בזהירות להחליק את האצבע על פני השטח של הערמונית, להעריך את קווי המתאר שלה, ממדים, צורה, עקביות, רגישות, מצב החריץ interlobar.

הערמונית ללא שינוי מושווה בגודל ובצורה עם ערמון קטן, מול הקצה מעוגל כלפי מטה. בדרך כלל, האצבע מגיעה בחופשיות לגבול העליון של הערמונית ללא שיפור. בדרך כלל, המישוש מבחין בין שני חלקי הערמונית, שביניהם בולט חריץ אינטרלובר בולט. הגודל הממוצע של כל מניה הוא 14 x 20 מ"מ, פני השטח שלהם חלקה, עקביות היא גמישה, הגבולות ברורים. הקרום הרירי של פי הטבעת על בלוטות הערמונית עובר בקלות.

ניסיון קליני משלו וחוות דעת של מחברים רבים מצביעים על כך שיש קשר בין השלב הקליני של הפרוסטטיטיס הכרונית לבין שינויים בערמונית אשר מזוהים בבדיקה רקטלית דיגיטלית.

שלב I מאופיין בעלייה (לעיתים משמעותית) בגודלה ובנפיחותה של הערמונית, המתבטאת בכאביה, עקביות אחידה גמישה. מרכזי הדחיסה והריכוך בשלב זה אינם נקבעים. הגבולות של בלוטת יכול להיות מטושטשת בשל חדירת סיבים שמסביב.

עבור השלב השני של המחלה, הנורמליזציה של גודל הערמונית, הפחתת הכאב שלה, חוסר האחידות של עקביות (חילופי של דחיסה אזורים ריכוך) הם אופייניים יותר. לפעמים אפשר לבדוק את האבנים של בלוטת הערמונית, שגבולותיה מדויקים יותר בשלב זה. בשל הפרעה בולטת של המבנה והתפקוד של תצורות השרירים החלקים, בלוטת הערמונית יכולה להיות רפוי, אטוני.

בשלב III של prostatitis כרונית, ברזל מצטמצם בגודל, בדרך כלל ללא כאבים; העקביות שלו צפופה; הגבולות ברורים. הקרום הרירי של פי הטבעת מעל זה הוא נייד בינוני. לאחר העיסוי של הסוד הבלוטות הסקלרוטי ממנו הוא לא מוקצה.

אפילו באדם בריא, הלחץ על האצבע הוא פשוט מלווה בתחושות לא נעימות, מקרין לתוך הפין. בחולה עם דלקת כרונית כרונית, הכאב במישוש הוא הרבה יותר גדול. עוצמתם של תחושות סובייקטיביות שונה מאוד מאנשים שונים. כל זה חייב להילקח בחשבון על ידי הרופא שמבצע הליך זה אבחון.

בשל עוצמת התנודתיות, הצורה והעקבית של הערמונית כדי להעריך את מצבו כראוי חייב להשוות תכונות אלו ואחרות של אונות השמאל וימין, כמו גם את הנתונים שהתקבלו בניתוח של פרשות ערמונית Yunda JF (1982) תאר את הסימפטום של "מגל" - ניוון של הערמונית. כאשר אנדרוגן ספיקה, ערמונית כלפי מעלה פתוחה לובשת צורה של מגל, כלומר ערמונית הקטע העליונה משטחת כיורים, וחלק התחתון של הפיר כביכול סוגר את החלל שנוצר מתחת אם חלק שקוע בעל קוטר של 2.5-3 סנטימטר -.. סימפטום "מגל" נחשב חיובי חיובי (+ +), ואת הפונקציה androgenic מצטמצם כ -3 פי; 1 5 סנטימטרים - חיובית (++) - פונקציה מצטמצמת ידי 1.5-2 פעמים - אם פחות - הסימפטום הראשוני של "מגל" (+) - ירידה בתפקוד אנדרוגנית המילואים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.