Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Osteoarthrosis: השפעת meniscectomy על הסחוס המפרקי

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

כפי שצוין קודם לכן, menisci articular לשחק תפקיד חשוב בתפקוד הרגיל של המפרקים. המניסקוס - מבנה, המגדילות את החפיפה של משטחים במפרק הירך לבין השוקה, לשפר יציבות לרוחב ולשפר את ההפצה של נוזל סינוביאלי כמו גם חילופי חומרים מזינים את הסחוס במפרק. מניסקציה חלקית או חלקית מובילה לשינוי בכיוון העומס על פני השטח של השוקה, וכתוצאה מכך ניוון הסחוס המפרקי.

לימוד השפעת meniscectomy על ביומכניקה משותף, כמו גם את הגיוס של תהליכים ניווניים subhondralnoi סחוס ועצם במפרק חיות (בדרך כלל כלבים וכבשים), נושא למחקרים רבים. בתחילה, החוקרים הפיקו ectomy של המניסקוס המדיאלי של מפרק הברך, אך מאוחר יותר התברר כי ectomy של המניסקוס לרוחב מוביל להתפתחות מהירה יותר של osteoarthritis.

באמצעות שימוש בניתוחי צדדים בצוואר, ס 'ליטל ושות' (1997) חקרו שינויים בסחוס המפרקי ובעצם תת-עצם מתחת למספר אתרים של מפרק הברך. ממצאים היסטולוגית אופייניים הממחישים שינויי מושרה הסחוס במפרק ב 6 חודשים לאחר ניתוח, היו ירידת proteoglycans סחוס razvoloknenie בריכוז, צמצום מספר כונדרוציטים. תחת התחום של וריאציה של סחוס subhondralnoi העצם ציין הנבטת נימים באזור הסחוס המסויד לקזז החוצה "גבול גלי" עצם לעיבוי trabecular subhondralnoi.

המחקר פ גוש ואח '(1998) הראו כי 9 חודשים לאחר meniscectomy לרוחב שלטים כבשים של subhondralnoi שיפוץ העצם ולהגביר צפיפות המינרלים שלה היא משנית ושחיקה של הסחוס במפרק. באזורים שעברו עומס מכני גבוה באופן חריג בשל הסרת המניסקוס לרוחב (condyle הירך לרוחב ו צלחת השוקה לרוחב) נמצאה סינתזה מוגברת של proteoglycans סולפט dermatan סחוס בעוד צלחת המדיאלי גם למצוא סינתזה מוגברת של proteoglycans מאותו המין. נמצא כי-proteoglycans סולפט dermatan בעיקר מיוצגים על ידי decorin. הריכוז הגבוה ביותר נמצא באזורי האמצע והעומק של הסחוס המפרקי.

בד בבד עם סינתזה מוגברת של proteoglycans סולפט dermatan באזורי סחוס, נושאת מטען גבוה עקב הסרת המניסקוס לרוחב, חשף פירוק מוגבר של aggrecan, כפי שמעיד שחרורו של שהברים שלה לתוך מדיום התרבות מן explants סחוס, כמו גם פעילות גבוהה של MMP ו aggrecanase. מאז הפעילות הדלקתית הייתה מינימאלית, המחברים טענו כי מקור האנזימים היה chondrocytes במודל זה של דלקת מפרקים ניוונית.

למרות העובדה כי ישנם עדיין נושאים רבים שלא נפתרו, מחקרים המתואר לחשוף את התפקיד האפשרי של גורמים ביומכניקה הפתוגנזה של osteoarthritis. ברור כי chondrocytes מסוגלים "להרגיש" את התכונות המכאניות של סביבתם, מגיבים לשינויים VCR סינתזה שלהם מסוגל לשאת מטען כבד ובכך למנוע נזק בסחוס. אצל בעלי חיים צעירים, פעילות גופנית מתונה עוררה את הסינתזה של אגרן עשבי VGM. זה שלב היפרטרופי (או מסתגל) של התגובה chondrocyte יכול להימשך מספר שנים, מתן רמה יציבה של לחץ מכני על הסחוס המפרקי. עם זאת, האיזון הזה על ידי הגדלת עוצמת או משך את העומס, או משנה את ביומכניקה נורמלית של המפרק לאחר פציעה או ניתוח, או להפחית את היכולת הכונדרוציטים כדי לשפר את הסינתזה של VCR בתגובה הגדלת עומס (על ההזדקנות), את ההשפעה של גורמים האנדוקרינית כרוך בשינויים משמעותיים על הסלולר ואת רמת מטריקס: סינתזה של proteglycans ו קולגן סוג II הוא מעוכב, סינתזה של decorain ו collagens של סוגים I, III ו- X הוא מגורה. במקביל לשינוי ביוסינתזה, קטבוליזם של ECM, כמו גם את רמת MMP ו aggrecanase, עולה. לא ידוע כיצד עומס מכני מקדם ספיגת של כונדרוציטים שמסביב VCR אולי, תהליך זה מתווך על ידי prostanoid, ציטוקינים (כגון IL-IP או TNF-a, רדיקלים חופשיים). יש צורך להזכיר את התפקיד של סינוביטיס אוסטיאוארתריטיס, כמו המקור הסביר ביותר של מתווכים מעל יכולים לפעול sinovitsity פירוק תאי דם לבנים מקרופאג שחדר קרום סינוביאלי.

במחקר שנערך על ידי OD כריסמן ושותפים (1981), הוכח כי נזק טראומטי משותף מגרה את ייצור מבשר הפרוסטגלנדינים, חומצה ארכידונית. המקור של חומצה arachidonic הוא קרום של chondrocytes פגום. זה ידוע היטב כי חומצה אראצ'ידונית מומרת במהירות לתוך prostaglandins ידי cyclooxygenase אנזימטי (COX). הוכח כי prostaglandins, בפרט PGE 2, אינטראקציה עם קולטנים chondrocyte, לשנות את הביטוי של הגנים שלהם. עם זאת, עדיין לא ברור אם חומצה אראצ'ידונית מגרה או מעכבת את ייצור הפרוטאזות והאגרקאנאזות. מחקרים קודמים הראו כי PGE- 2 מגביר ייצור MMP וגורמת השפלה של הסחוס המפרקי. בהתבסס על תוצאות של מחקרים אחרים, PGE 2 יש השפעה אנבולית על ECM, וגם מקדם את השלמות של ECM, מעכב את הייצור של ציטוקינים ידי chondrocytes. אולי, הנתונים ההפוכים של מחקרים אלה נובעים ריכוזים שונים של PGE- 2, אשר שימשו אותם.

כמות קטנה של IL-1R (ציטוקינים ראשי, ממגרת את הסינתיזה ושחרור של MMP, ומעכבת את הפעילות של המעכבים הטבעיים שלהם) יכולה להיוצר בתגובת סחוס במפרק פגום, אשר מוביל ניוון רקמות.

לפיכך, כמתואר בסעיף זה, מחקרים הראו כי שמירה על עומס התת דינמי על המפרק גורמת הכפלה של כונדרוציטים מסוגלים לשאת את התנאים מכאניים החדשים, כלומר דלקת מפרקי ניוונית הבמה היפרטרופית התחלו. Chondrocytes Hyperrophieded הם תאים כי הם בשלב האחרון של בידול, ולכן, הביטוי של הגנים של היסודות הבסיסיים של המטריצה בהם משתנה. לכן, סינתזה של proteoglycans aggrecan ו קולגן סוג II הוא עכבות, ואת הסינתזה של decorain, קולגן I, III, ו Xtypes הוא גדל.

הפחתת התוכן של קולגן aggrecan ו סוג II ב ECM, הקשורים לחוסר איזון בין תהליכי סינתזה והשפלה, מודיע סחוס המפרק את המאפיין של להגיב כראוי ללחץ מכני. כתוצאה מכך, chondrocytes הופכים ללא הגנה, התהליך עובר לשלב השלישי, קטבולית, המאופיינת פעילות פרוטאוליטית מוגזמת הפרשת גורמים הרגולציה אוטוקרינית ו paracrine. מבחינה מורפולוגית, שלב זה מאופיין על ידי הרס ECM של הסחוס המפרקי, קלינית זה מתאים osteoarthrosis המניפסט. השערה זו, כמובן, היא ראייה פשוטה של כל התהליכים המורכבים המתרחשים ב osteoarthritis, אבל זה generalizes את הרעיון המודרני של pathobiology של osteoarthritis.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.