Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

השפעת התרגיל על אוסטאוארתריטיס

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד, אונקופד, טראומה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

הפופולריות של ריצה באוכלוסייה של מדינות רבות בשנים האחרונות הפנתה תשומת הריצה למרחקים ארוכים כגורם סיכון של דלקת מפרקים ניוונית. מחקרים רטרוספקטיביים ועתידיים הראו כי הקריטריונים הקליניים רדיולוגי עבור דלקת מפרקים ניוונית רץ מרתון למרחק בינוניים להציג יותר מאשר אנשים שאינם מעורבים ריצה. עם זאת, בשל העובדה כי העיצוב של רוב המחקרים הללו יש כמה חסרונות (טכניקות ניתוח סטטיסטי שגוי או אבחון שגוי של דלקת מפרקים ניוונית ועוד. הערך) של התוצאות הם מפוקפקים. NE ליין ו Coauthors (1986, 1987,993) ניסה לתקן את הטעויות של חוקרים קודמים. במשך 9 שנים, הם למדו את הסימנים הרדיוגרפיים של אוסטאוארתריטיס אצל חובבי רצים בגיל מתקדם (גיל ממוצע 65 שנים). זה כבר נמצא כי בקטגוריה זו של שכיחות אנשים של דלקת מפרקים ניוונית (radiographically אישר) אינו גדול יותר מזה של קבוצת יחידים בני אותו גיל שאינם אוהבים לרוץ. אמנם קבוצת רצי אוהבים בנשים בתדירות גבוהה יותר נרשמים טרשת subchondral, ובשני המינים - לעתים קרובות יותר מצאו osteophytes על ידי צילומים, אולם המחברים הסיקו אתלטיקה הלא מקצועית הוא לא גורם הסיכון של דלקת מפרקים ניוונית. לפיכך, נתונים אלה מראים כי אנשים עם המפרקים "בריא" ריצה למרחקים ארוכים היא לא הגורם לניוון של הסחוס ומהתפתחות דלקת מפרקים ניוונית.

מחקרים של ביומכניקה של דלקת מפרקים ניוונית על מודלים בבעלי חיים מאשרים את המסקנה לעיל. PM ניוטון ו coauthors (1997) חקרו beagles אשר הוכשרו לרוץ במהירות של 3.3 קמ"ש במשך 75 דקות ביום במשך 5 ימים בשבוע. כל כלב נשא עומס "אקסוגני" נוסף של 11.5 ק"ג (130% ממשקל הגוף). קבוצת הביקורת כללה כלבים מבוגרים, שלא הוכשרו ולא השתמשו בעומס נוסף. 52 שבועות לאחר תחילת האימון, נערכה בדיקה היסטולוגית של הסחוס המפרקי, המניסקאות והרצועות. התברר כי רמת העומס המופעל לא גרמה לשינויים ניווניים ברקמות המפרקים בכלבים. לא היה הבדל בין המאפיינים הביומכניים של סחוס אצל כלבים מאומנים ולא מאומנים.

במחקר אחר, כלבים צעירים (עם שלד לא בוגר) הוכשרו בתוכנית קושי בינוני (4 קמ"ש על הליכון עם 15 ° מדרון) במשך 15 שבועות. החוקרים גילו עיבוי של הסחוס והגדילו את הסינתזה של proteoglycans בהשוואה לקבוצה (לא מאומנת) של בעלי חיים. עם זאת, רוב proteoglycans בסחוס של בעלי חיים מאומנים איבדו את יכולתם לצבור עם חומצה היאלורונית והכיל יותר chondroitin-6-sulfates. מחברי המחקר הראו כי רמה כזו של העמסה מאיצה את ההבשלה של פיקדונות מטריקס בסחוס המפרקי של בעלי חיים.

במחקר, שנערך עם השתתפות של כלבים צעירים, תוכנית האימונים היה מסובך במקצת: 20 ק"מ ביום במשך 15 שבועות. ריכוז עומס זה גרם להפחתה של קולגן, גידול תכולת מים, ירידה ביחס של כונדרואיטין-6- וכונדרויטין-4-סולפט ב הסחוס במפרק הירך של condyle לרוחב. הגידול במרחק של 40 ק"מ ליום ומשך האימונים עד 52 שבועות היה מלווה בירידה בתוכן של proteoglycans ב VKM הסחוס. האובדן המובהק ביותר של glycosaminoglycans צוין בשיא של condyles של עצם הירך, במיוחד באזור השטח של הסחוס.

ג 'קט ושיתוף מחברים (1997) הוכיחו כי אימון אינטנסיבי ממושך יכול לגרום לשינויים בחילוף החומרים של proteoglycans בפרקי כף היד בסוסים. במחקר זה, החוקרים חקרו את ההשפעות של עומסי אימונים מתונים או גבוהים על הסינתזה והשפלה של אגרגטים גדולים של proteoglycans (aggrecan) ושני proteoglycans המכיל סולפט dermatan הקטנים (decorin ו biglycan). Explants של הסחוס articular נלקחו מתוך שלושת החלקים של עצם כף היד השלישית, אשר היוו את העומס הגדול ביותר אשר לרוב טראומה בסוסי ספורט. שנים עשר סוסים בני 3 עד 5 שנים ללא סימנים קליניים או רדיוגרפיים של הפתולוגיה של פרק כף היד היו כלולים במחקר. תוכנית האימונים כללה ריצה במהירות של 6 מ \ ש 2000 מ '3 ימים בשבוע עם גידול במרחק של 4000 מ' עד סוף השבוע השמיני של המחקר. ואז כל החיות חולקו לשתי קבוצות - קבוצת A חיות המשיכו להתאמן באותו המצב כמו החיות של קבוצת B התחזק מצב אימון (ריצה במהירות של 8 מטר / שני במרחק של 4000 מ '4 ימים בשבוע במשך 17 שבועות). לאחר 16 שבועות לאחר סיום האימון, החומר נלקח מחלקים מסוימים של עצם כף היד השלישית משני הצדדים.

המחקר היסטולוגית של הסחוס בשתי הקבוצות מצא את הדיכאון של פני השטח של הקרקע שלו ואת ההרס של הסחוס המסויד ו "גבולות גליים" רק condyle רדיאלי הגבה של עצמות שורש כף יד השלישיות. לא היה הבדל משמעותי בין השינויים ההיסטולוגיים בין הקבוצות A ו- B. בתרבות של explants של הסחוס במפרק בחיות של B קבוצה משוחררת יותר של proteoglycans מן condyle רדיאלי הגב סחוס במדיום מאשר החיות של מקבוצה A, אשר מצביע על רמה גבוהה יותר של פירוק בקבוצה B. הכללתו של 35 S לתוך proteoglycans היה פחות בולט explants שהתקבלו מבעלי חיים בקבוצה ב '; במקביל, בעלי החיים של קבוצה זו נצפו חיזוק ביוסינתזה של decorin, שינויים biglycan בעוצמת ביוסינתזה זוהו. לפיכך, תוצאות אלה מצביעות על כך סוסי אימונים אינטנסיביים ממושכים לגרום עיכוב של הסינתזה של סינתזת aggrecan וגדילה של proteoglycans סולפט dermatan.

התפקיד הפונקציונלי של decorin ברקמות החיבור בכלל סחוס, בפרט, היא עדיין נושא למחקר .. הוא האמין כי decorin ממלא תפקיד מרכזי בארגון של מקרומולקולות קולגן, התפשטות תאים ויסות הפעילות של גורמי גדילה (למשל PDGF-R). תוספת של decorin כדי ג'ל קולגן גרם לתצהיר של סיבי קולגן הומוגני יותר הומוגנית מאשר בהיעדרו. ברקמת צוואר הרחם לאחר הלידה, הרס של רשת קולגן בקורלציה עם רמת מוגברת של העיטור. לפיכך, decorin, סביר להניח, משחק את התפקיד של "מנצח" בתהליכי תיקון ושיפוץ של רקמת חיבור.

הגדלת הסינתזה של decorin ידי כונדרוציטים של סחוס במפרק של סוסים על רקע של עומסים דינמיים גבוהים ניתן לפרש כדלקמן: שוחררה chondrocytes הפגום בתגובת decorin עומס המכאני משחקת את התפקיד של שליח. ההשערה זה אושר על ידי מחקרים במבחנה ו in vivo, אשר הוכיחו ייצור מוגבר של decorin chondrocytes nadfiziologicheskoy היה נתון ללחץ מכני. T. N. V.V. Korver ואח (1992) דיווח כי העמסה מחזורית, במבחנה, מיושמת במהלך 7 ימים, 3 פעמים מגבירות סינתזת decorin ב explants סחוס במפרק. תוצאות דומות התקבלו על ידי NA Vissen ושותפי משנה (1994) אשר השתמשו explants של סחוס בוסר בשלה ולא בוגר. בשנת הדגמים המוקדמים (היפרטרופית) osteoarthritis בכלבים המושרה על ידי הצטלבות של רצועה צולבת קדמית, GS Dourado ואח (1996) נצפתה עלייה ברמת ה- mRNA biglycan, decorin ו fibromodulin ערער על הסחוס של המפרקים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.