Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

נזלת כרונית (נזלת כרונית): סיבות ופתוגנזה

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח, אונקורגורגן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

גורם לנזלת כרונית

בדרך כלל, את המראה הקשורים discirkulatornaya נזלת כרונית והפרעות טרופיות ברירית של חלל האף, אשר עלולה להיגרם על ידי גורמים כגון תהליכים דלקתיים חריפים תכופים חלל האף (כולל זיהומים שונים). השפעה שלילית מופעלת גם על ידי גורמים סביבתיים מעצבנים. אז, יבש, חם, אוויר מאובק מתייבש את הקרום הרירי של חלל האף ומדכא את הפונקציה של אפיתל ciliated. חשיפה ממושכת שינויי שקור גורם במערכת האנדוקרינית (בעיקר על בלוטת יותרת הכליה) כי בעקיפין להשפיע על ההתפתחות של התהליך הדלקתי הכרוני ברירית של חלל האף. אפקט רעיל מגרה על רירית האף להפעיל קצת גזים תעשייתיים רעילים נדיפים (לדוגמא, אד כספי, חומצה חנקתית, חומצה גופרתית), ואת חשיפה לקרינה.

תפקיד חיוני בהתפתחות של נזלת כרונית עשוי לשחק מחלות נפוצות, כגון מחלות של מערכת הלב וכלי הדם (לדוגמא, יתר לחץ דם מרחיבי כלי דם והטיפול בה), מחלת כליות, כאבי מחזור, koprostae התכוף, אלכוהוליזם, מחלות אנדוקריניות, שינויים אורגניים פונקציונליים העצב מערכות וכו '

בנוסף, תהליכים מקומיים בחלל האף, סינוסים של הפאנאקס ואת הלוע הם גורמים אטיולוגיים חשובים של דלקת כרונית כרונית. צמצום או הקמה עם adenoids huan מקדם את הפיתוח של קיפאון בצקת, אשר בתורו מוביל לעלייה ריר ועלייה זיהום חיידקי. פריקה גס עם דלקת הגת מדביק את חלל האף. הפרה של יחסים אנטומיים רגילים בחלל האף, למשל, עם העקמומיות של מחיצת האף, מובילה להיפרדות חד צדדית של קונצ'ה האף. תנאים מוקדמים תורשתיים, מומים ופגמים של האף, טראומות, הן מקומי והן תפעולי (התערבות רדיקלית מוגזמת או מספר ניתוחים בחלל nidus) עשויים להיות חשובים. לתרום להתפתחות דלקת כרונית של חלל האף זר של חלל האף, שקדים כרונית ושימוש ממושך של טיפות vasoconstrictive.

תפקיד חשוב בהתפתחות של נזלת כרונית הוא שיחק על ידי תנאים תזונתיים, כגון מזון מונוטוני, חוסר ויטמינים (במיוחד קבוצה B), חוסר חומרים יוד במים, וכו '

פתוגנזה של נזלת כרונית

ההשפעה המשולבת של גורמים אקסוגניים ואנדוגניים במהלך תקופה אחרת של זמן עלולה לגרום להופעת צורה כלשהי של דלקת כרונית כרונית. לפיכך, מינרלים ואבק מתכת לפצוע הקרום הרירי, וקמח, גיר, וסוגים אחרים של אבק לגרום למותו של הריסים של אפיתל ריסי, ובכך לתרום להופעת מטפלזיה שלו, הפרה של יצוא של בלוטות ריריות וגביע תאים. הצטברות אבק במעברים האף יכול להיות מלט וליצור אבנים באף (rhinolites). אדים וגזים של חומרים שונים להפעיל השפעה כימית על הרירית האף, גרימת בהתחלה דלקת חריפה ואז כרונית שלה.

צורות שונות של דלקת כרונית כרונית מאופיינות בשינויים פתומורפולוגיים מובנים בחלל האף.

עם נזלת כרונית catarrhal, שינויים pathomorphological אינם בולטים מאוד. השינויים הבולט ביותר להתרחש בשכבת אפיתל ו subepithelial. אפיתל integrator הוא דליל, במקומות, metaplasia של אפיתל גלילי ciliated לתוך אפיתל שטוח הוא ציין. באזורים מסוימים, כיסוי אפיתל עשוי להיעדר. מספר תאי הגביע עולה. בשכבת תת-שכבתית ישנה חדירה ניכרת של הרקמה, בעיקר על ידי לימפוציטים ונויטרופילים. בלוטות subepithelial רירית הם מוגדל בשל הסוד שנצבר בהם. נעלם הסינכרוניזציה בפעולת בלוטות הפרשה. חדירה בולטת במיוחד עם אלמנטים לימפואידים נצפתה סביב בלוטות ריריות. חדירת דלקת יכול להיות לא מפוזר, אבל מוקד. טרשת נפוצה מתפתחת עם קורס ממושך של נזלת בשכבת תת-האפית. פני השטח של הקרום רירי מכוסה exudate, אשר מורכב הפרשת של בלוטות ריר גביע ו leukocytes. מספר leukocytes ב exudate משתנה בהתאם לחומרת תופעות דלקתיות.

שינויים מורפולוגיים בנזלת היפרטרופית כרונית תלויים במידה רבה בצורת המחלה. על כל האתרים של הממברנה הרירית תהליך multiferative הוא ציין. כיסוי אפיתל הוא מעובה diffusely, לפעמים hyperplastic, עיבוי של הממברנה הבסיסית הוא ציין. החדרת תאי הלימפה, הנויטרופילים והפלסמה בולטת ביותר בבלוטות ובכלי הדם. תהליך fibroblastic מתחיל באזור המיקום של הבלוטות ואת השכבה subepithelial, להגיע שכבת כלי הדם בעתיד. רקמה סיבית או לוחצת את מקלעת הכדורים של הקונכיות, או מקדמת את הרחבתם ואת הניאופלסמה בכלי. דחיסת צינורות הפרשת הבלוטה מובילה להיווצרות ציסטות. לפעמים יש hyperplasia העצם של פגזים. כאשר היפרטרופיה טופס פוליפואידית יותר בצקת בולטת של הרירית, היפרטרופיה papillomatoenoy כאשר שינויים מתרחשים שכבת האפיתל של שכבות אפיתל hyperplastic בסעיפים נשלחים סיסטיק מבוטא באופן ניכר מהאתרים הללו. שינויים מורפולוגיים של נזלת כרונית לא ספציפית כרונית הם נצפו ברירית. יחד עם זאת, יחד עם ניוון, רירית רגילה לחלוטין מתגלה. השינוי הגדול ביותר שנצפה שכבת האפיתל: על ריר מחובר משטח הרירי נעלם תאי גביע, אפיתל עמודים מאבד את השיער metaplaziruetsya בדירת multilayer. בשלבים מאוחרים יותר, ישנם חדירות דלקתיות בשכבת תת-אפיתלית, שינויים בבלוטות ריריות וכלי דם.

כאשר דלקת חריפה בצינורות אף (טופס neurovegetative) תפקיד מכריע בהיווצרות העצב ממלא מנגנוני פר מאחורי פיזיולוגיה נורמלית של האף, לפיו הגירויים כרגיל לגרום לתגובה רירית giperergicheskim. עם צורה זו של נזלת, אין שינויים ספציפיים הרירית האף. אפיתל רירית מעובה, מספר תאי הגביע הוא גדל מאוד. שים לב להתמוטטות ונפיחות של השכבה הבסיסית. התגובה הסלולרית מתבטאת בצורה גרועה, והיא מיוצגת על ידי תאי לימפה, נויטרופילי, פלסמה ומקציני מקרופאג. כלי מערות מתרחבים. עם מהלך ארוך של המחלה, ישנם סימנים האופייניים לנזלת היפרטרופית (קולגן של רקמות interstitial).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.