Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אנטומיה רנטגן של עמוד השדרה רגיל

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

מבנה עמוד השדרה מאופיין בהבדלים משמעותיים בתקופות הגיל השונות. עצם המושג של הנורמה אינו סטטית ואינו נוטל תכונות מבני הגיל שלו (מבנים) ואת הצורה של החוליות הבודדות של עמוד השדרה בכלל, ערכי ביחס של גופי השדרה ואת הדיסק, ערכים ספציפיים חוליות נוצרו ערוצי עצם גבולות ניידות תפקודיים פלחי תנועת שדרה, וכו '

הצורה והמבנה של החוליות בהיבט הגיל בתמונה הרדיוגרפית

גיל

טופס

חריצים מרכזיים של כלי האכלה

כוח שורות של חוליות

0-6 חודשים.

Biconvex

הביע

אין (או מקושת מעט קווים רדיאליים).

6 חודשים -2 שנים.

Biconvex

הביע

יחיד בסוף התקופה.

2-4 שנים

התחלה של שיטוח

לעתים קרובות לידי ביטוי באזור החזה, מגוונת בעומק החדירה לתוך הגוף של החוליות.

הביטוי של קווי אורך האורך, יש arcades כוח הקשתות.

4-6 שנים

מעבר הדרגתי לצורה מלבנית

רדוד, בצורת חורים, סדקים. יכול להיות עמוק, מסוחרר.

שימור של חריצים בולטים עולה דיספלסיה

פיתוח קווים אנכיים ואופקיים.

הבנייה הסופית של ארקדות חשמל בקשתות.

ישן יותר מ 6-7 שנים

צורה מלבנית, המראה של קערות של מרכזים של צלחות epiphyseal, החלקים הקדמיים ואחוריים.

המראה של "צעדים" המתאים המיקום של apophyses בעתיד

גם

חיזוק נוסף של קווי הכוח.

בתהליך של גידול ילדים, יש עלייה אחידה בגודל של חוליות דיסקים ודיסקים בכיוון הזנב, החל T3. הגידול משתנה מ 1 עד 2 מ"מ, אבל הוא אינדיווידואלי לחלוטין. ההפרה של הגידול האחיד בגודל החוליות והתקליטורים נצפית בדרך כלל בתנאים פתולוגיים - דיספלסיה חולית, טראומה, גידולים, דלקות וכו '.

אינדיקטור נוסף המאפיין את ההתפתחות הנכונה של עמוד השדרה הוא היחס החולי-דיסקרטי - היחס בין גובה הגוף השולי לגובה הדיסק. גודלה הוא בדרך כלל בין 5: 1 ל -4: 1, וירידה במדד מתבטאת במחלות מערכתיות המתרחשות עם נגעים בעמוד השדרה - אוסטאוגנזה לא מושלמת, ספונדילופתיה דיסרמונלית, לוקמיה וכדומה.

הקונספט של הנורמה של הגיל כולל את המונחים הפיזיולוגיים של התבגרות החוליות - הופעת גרעיני גליה גלויים מבחינה רדיולוגית וסגירה של אזורי צמיחה בין-דתיים. אנחנו לא מדברים בטעות על העיתוי של סגירה רדיוגרפית של אזורי הצמיחה, כי ניתוח טומוגרמות תהודה מגנטית של עמוד השדרה מאפשר לנו לציין כי היתוך עצם גלוי מבחינה רדיולוגית לא תמיד אושר על ידי נתוני ה- MRI. הדבר בולט במיוחד כאשר בוחנים את הסינוסטוזיס הגופני הגופני של חוליות C2 ו- sacral ו- coccygeal - אפילו בחולים מבוגרים, אזורי סינכונדרוסיס נשארים על MRI.

ב 8-10% של אנשים, היתוך של קשתות L5 ו S1 לא מתרחשת. אם היעדר היתוך של קשתות אינו מלווה בדיספלסיה שלהם (היפופלזיה, עיוות, זוויות שונות של הפרדה וכו '), אז זה נחשב וריאציה של הנורמה. בנוכחות דיספלסיה עורקית, יש לדבר על ספינה ביפידה dysplastica.

גודל רגיל של תעלת השדרה. סטיית גודלה של תעלת השדרה מערכים נורמליים היא בעלת חשיבות מרכזית. הצטלקות הנרחבת של תעלת השדרה אופיינית למספר מחלות שלדיות מערכתיות (לדוגמה, עבור אחונדרופלזיה), מקומית - למאבקים מולדים ונרכשים. הגידול תעלת השדרה נחגג בתהליכים דיספלסטיים, מומים של תעלת השדרה ובחוט השדרה, התהליכים בתפזורת לטווח הקיים תעלת השדרה (ראה. תסמונת אלסברג-דייק), סוגים מסוימים של פציעות בעמוד השדרה.

ניידות פונקציונלית של הקטעים החולי-מוטוריים. בידוד של יחידת המנוע הפונקציונלי של עמוד השדרה - קטע חוליות מוטוריים (PD C), מאפשר להעריך את נפח התנועות ברמה של כל קטע. התנועה ב PDD C נובע מפרקים arcuate ודיסקים בין-חולי. ברור, תנועות PDS שונים לאורך עמוד השדרה, לא רק נפח, אלא גם להתרחש מטוסים שונים. זאת בשל המוזרויות של המבנה האנטומי ואת האוריינטציה המרחבית של המפרקים בין-חולי - מה שנקרא. טרופיזם.

מדדי בגרות השלד

המדדים הקליניים והרדיולוגיים המשמשים להערכת הבגרות של השלד משקפים גם את מידת השלמות של צמיחת עמוד השדרה. לעתים קרובות להערכה ישירה של בגרות עמוד השדרה, ההגדרה של מידת ההטיה של apophyses של גופים החוליות משמש. בגרות עקיפה של השלד (ואת עמוד השדרה, בין היתר) נקבע על ידי מבחן apophysary של Risser ואת הבדיקה של ההתבגרות מינית Tanner. יש לציין כי שני המבחנים האחרונים מצאו את היישום הגדול ביותר ב verrebrology מעשית משמשים כדי לקבוע את התקדמות סביר של עיוותי חוליות בקרב מתבגרים.

דרגה של הטיה של apophyses של גופים חוליות

הגרעינים של הטיה של apophyses של גופים חוליות בחלקים שונים של עמוד השדרה מופיעים לא בו זמנית. המוקדם הם מופיעים בחוליות של אזורים צוואר הרחם צוואר הרחם ואז "להפיץ" בכיוון הזנב. בחלקים שונים של עמוד השדרה, הבדלי הגיל במידת ההבשלה של החוליות יכולים להגיע ל -4 שנים. כדי לקבוע את גיל העצם, הם מונחים על ידי השלב האחרון של ossification, אשר זמין עבור הילד הזה.

פ Stagnara (1974,1982) בוחר את השלבים של תהליך של התאבנות של apophyses השדרה: 0 - אין התאבנות גרעינים של endplates השדרה, 1 - המראה נקודת גרעינים התאבנות apophyses, 2 - apophyses צל משולש נראה בבירור בלי פיוז'ן עם גופים בחוליות 3 - סימנים ראשונים של היתוך של הגופים בחוליות עם apophysis, 4 - היתוך כמעט מוחלטת של apophyses, תוך שמירה על לולאה שלהם למעקב, 5 - apophyses היתוך מוחלט.

תיאור מפורט של תהליכי ההטיה של האפופיסים של גופים חוליים ניתן גם על ידי V.I. סאדופיבה (1990):

אני צעד - הופעת התאבנות גרעיני נקודה אחת, צעד II - התאבנות מרובה גרעין איון, שלב III - פתיל גרעיני התאבנות בצורה "פסי», שלב IV - הסימנים הראשונים של apophyses התקבצות (בדרך כלל - בחלקים מרכזיים), צעד V - היתוך מוחלט, אבל לגלוש באתרי הארה, שלב שישי - פיוז'ן מלא (הבשלת חוליות סוף).

מבחן אפוקריפל של ריסר (RisserJ-S, 1958). האינדיקטור, הנקרא "מבחן רייסר" (Risser test) וקיומו של אות האות R, נקבע על ידי השכיחות של אזור ההיתוך של האפופיסיס והאיחוי שלו עם כנף האיליום.

המבחן משמש כאחד הסימנים העיקריים לקביעת פוטנציאל ההתקדמות של עיוותים בעמוד השדרה אידיופתיים אצל ילדים ומתבגרים.

כדי לקבוע את מידת המבחן Risser, את הקשת של האגף של ilium מחולקת באופן מסורתי ל 4 חלקים שווים. המוקדים הראשונים של ההטיה של פסגת האיליום מופיעים באזורים הקדמיים שלה ומתרחבים מן אנטרו עדיף על האחורי של awn. היעדר אזורי ההטיה של האפופיסים נחשב כ R0 ומותאם לפוטנציאל גבוה לצמיחת השלד. ערכי R1-R4 תואמים את השלבים השונים של השלכת האפופיזה, ו- R5 מתאים לאיחוי המלא של האפופיזה המאובנת עם האגף האיליאק ולהפסיק את צמיחת השלד. הגרעין של ההיתוך של הקשת iliac ברמה anteroposterior המקביל למדד R1 מופיע בגיל 10-11 שנים. השמדה מלאה של apophyses לשלב R4 לוקח תקופה של 7 חודשים. עד 3.5 שנים, ממוצע של 2 שנים. הסגירה של אזור הגידול האפופיסיולוגי (R5) נצפתה בממוצע בין 13.3 ל -14.3 שנים בקרב בנות ובין 14.3 ל -15.4 שנים אצל בנים, אך עלולה להתרחש במועד מאוחר יותר, במיוחד אצל ילדים עם התבגרות מאוחרת של השלד (שנקרא אינפנטיליזם עצם).

יש לזכור כי עידן העצם המקומי של העצמות האיליאקיות אינו תמיד תואם את גיל העצם של עמוד השדרה. לכן, המבחן Risser אינו מדויק לחלוטין, אבל זה הכי פשוט לקבוע ויש לו רמה גבוהה של אמינות בהערכת התקדמות עקמת.

המבחן של טאנר משקף את מידת ההתבגרות של מתבגרים כוללת את ההגדרה של חומרת המאפיינים המיניים המשניים (T- מערכת) ואת גלגל השיער הערווה (P- המערכת). לחומרת הביטויים של סימני מערכות T ו- P יש הקבלה מסוימת, אך אין צירוף מקרים מוחלט של השלבים.

השלמת גיל ההתבגרות, המקביל ל שלבי T5 ו- P5, קשורה להשלמת ההתאמה ההורמונלית ומלווה בהאטה, ולאחר מכן הפסקת הצמיחה של השלד. לכן הבדיקה טנר משמש לחזות את ההתקדמות האפשרית של עיוותים אידיופתיים (דיספלסטיים) של עמוד השדרה.

סימן נוסף לגיל ההתבגרות אצל נערות מתבגר הוא זמן הופעתו של המחזור הראשון. התפתחות מפת הפרט (ההיסטוריה) של המטופל, דמות זו היא ייעוד מכתב קבוע M (וסת) ואת ציר זמן הדיגיטלי של וסת (לשנה + חודש.) נמצא כי יותר מ 75% מבנות הווסת עולים בקנה אחד עם מבחן מדד ריסר המתאים R1, יותר מאשר ב 10% - עם R2. המונח של תחילת הווסת משמש גם כדי לחזות את מהלך עיוותים בעמוד השדרה אידיופטית - התקדמות שלהם אחרי הופעת הווסת, בד"כ מאט, אבל זה עדיין ניתן לראות מעל 1.5-2 השנים הקרובות.

שלבים שונים של התפתחות מינית של מתבגרים בקנה אחד עם התקופה של פרץ הצמיחה השני. אצל בנות תחילת התפרצות הגדילה לפני תחילת ההתבגרות, פסגת הזינוק עולה בקנה אחד עם שלב ה- TZ. ההאטה של פרץ הצמיחה עולה בקנה אחד עם המראה של menarche. אצל בנים, פרץ הצמיחה מתחיל לאחר הופעת הסימנים הראשונים לגיל ההתבגרות, ועליית הזינוק עולה בקנה אחד עם שלב T4.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.