^

בריאות

עקמומיות פיסיולוגית של עמוד השדרה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תנוחה רגילה (או אנטומית) היא יכולתו של המטען לשמור על מיקום אנכי במטוסים הסגיטליים והפרונטליים עם עומס אחיד על הרגליים, לא מחובר במפרקי הברך. באדם ישר עם תנוחה נורמלית, החלק האחורי של הכתף, זוויות השכמות, הישבן והעקב צריכים להיות באותו מטוס חזיתי, בעוד שהבטן צריכה להיות מושכת. תנוחה נורמלית של אדם מתאים לתפקיד של פורסטייה.

במישור הקדמי עם יציבה נורמלית, קו התהליכים החטניים של החוליות עולה בקנה אחד עם הקונבנציונאלי של הצנרת, אשר פועל מתוך ה- occiput. יחד עם זאת, רמות הכתף, זוויות השכמות, הקווים הביזאנליים וקווי הביטרוכאנל מקבילים, ומשולש המותניים סימטרי. עם יציבה אנטומית נורמלית, אין עקמומיות של עמוד השדרה במישור הקדמי.

במישור sagittal במהלך אנך מותנה יציב נורמלי בד בבד עם מרכז כובד, הוא עובר דרך האזור הקודקודית של אמצע הקצה הקדמי של תעלת השמע החיצונית, C7 גוף חלק קדמי של גוף T12 חוליות L5 ואת האמצע של כף הרגל. במישור sagittal של עמוד השדרה הן סטיות פיסיולוגיות מקו בניצב בעמוד השדרה החזי עצם עצה בדיעבד (קיפוזיס) המותני ו צוואר הרחם - קדמי (לורדוסה).

דעות מחברים שונות הנוגעים עקמומיות פיסיולוגיות במישור sagittal לחפוף כי קיפוזיס הקודקוד הפיזיולוגי הוא פלחי T7-T8, שבה קיפוזיס קשת עדין, קטע שדרה נוצר 8-10 (מ T2 ל T3, T11-T12). אחדות אינה קיימת בהגדרת הערך המוחלט של קיפוזיס פיזיולוגי, והערכים המצוין של זוויתו נעים בטווח רחב למדי, מ -15 ° ל -50 °.

לורדוזיס המותני פיזיולוגי במבוגרים הוא, על פי WP Bunnell, מ 40 ° ל 60 °, ואת הקצה שלה ממוקם ברמה של L3-L4 חוליות. נתונים על הערכים המוחלטים של לורדוזיס פיזיולוגי אצל ילדים ובני נוער לא נמצאו.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

סידור קונוס חוט השדרה

רמת הקודקוד של קונוס חוט השדרה ביחס לגופים של החוליות המותני הוא אינדיקטור אנטומי חשוב. כתוצאה מהשיעורים השונים של ההתפתחות הפיזיולוגית של מבני העצם של עמוד השדרה וחוט השדרה הכלול בתעלת החולייה, מתרחשת תזוזה הדרגתית של קונוס חוט השדרה בכיוון הגולגולת בתקופה שלאחר הלידה. כך, ב יילוד, הקצה שלה ממוקם ברמה של הקצה העליון של L4 - הקצה התחתון של החוליה L3. בגיל חודש, חרוט "עולה" אל מרכז L3 הגוף, ועל ידי חמש שנים - אל הקצה התחתון של L2. בערך 8-10 שנים, קונוס של חוט השדרה תופסת עמדה אופיינית למבוגרים, אשר תואמת את L1 באמצע הגוף בנשים - באמצע הגוף של חוליות L2.

באמצעות דימות תהודה מגנטית שיפרה באופן משמעותי את האבחנה של תנאים פתולוגיים שונים של חוט השדרה. מיקום של קונוס חוט השדרה מתחת לרמה הפיזיולוגית מעיד הקיבוע שלה, כי נוכחותם של ביטויים קליניים של מתח (קבוע) של תסמונת חוט השדרה (Eng. Tethered (תסמונת חוט קבועה)) דורש הבהרה לתקן את הגורם (פגם גידול חוט מסוף הקצר של חוט השדרה , תהליך דבק, וכו ') ותיקון נוירו-ניתוחי מתאים.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.