Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

נהלי מים נגד דליות

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח בטן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

אם אתה עובד כל היום ואת הרגליים רק זמזום, אתה צריך לעשות נהלים מים על הרגליים. נהלים אלה יהיו כלי מצוין נגד דליות ורידים או מניעה.

מרפא ריפוי

עטיפה רטובה

המורכב של נהלי מים כולל גלישת רטוב - תרופה יעילה מאוד עבור דליות. על גרביים רטובים שלהם צריך גם ללבוש צמר. לאחר פעולות אלה, לשכב בנוחות על המיטה לעטוף את עצמך בשמיכה חמה. לנקוט אמצעי זהירות, להיפטר טיוטות מראש של בריאות כדי למנוע הצטננות.

אם יש רצון, אתה יכול ליישם את גלישת הרגליים עד כוסות הברך. להשרות את התחבושת במים, זה צריך להיות טמפרטורת החדר. לעטוף את הרגליים עם התחבושת הזאת ולשכב מתחת לשמיכה. זה עוזר להסיר נפיחות, נפיחות, משחרר את הלחץ של כלי השרירים של הרגליים.

מרפא ריפוי

עם עייפות כואבת של הרגליים, מוזר לאנשים עם דליות, דבק טיפולי מוחל. לפני שאתה הולך לישון, לטבול את הרגליים באגן או איזשהו אמבטיה ויוצקים אותם בשפע עם זרם חזק של מים. יש לשפוך רגליים מהאצבעות ועד הברכיים.

לדבוק משטרי טמפרטורה, טמפרטורת המים יכולה לנוע בין 16 ל 20 מעלות צלזיוס.

ליץ את המים לסירוגין בחלק העליון והתחתון של הרגליים, הברכיים - ואז קוויאר. המים צריכים לעסות את הרגליים העייפות שלך. זרם רחב וחלקה יכסה את רגליך, יתפשט באופן שווה, ויספק הנאה אמיתית מן ההליך dousing. הרגליים שלך ייהנו ונטען אנרגיה.

עיסוי ועיסוי עצמי עם מים

זכור כי עיסוי כף הרגל צריך להיות לסירוגין עם נהלים אחרים. היום לעסות את השוקיים, הברכיים. מחר, שופכים את הרגליים לאורך כל הדרך. חזור על ההליך במשך מספר ימים לקבלת האפקט המרבי. שיטה זו היא חדר כושר מעולה לחזק את כלי שלך ולהגביר את כוחם. משפר את זרימת הדם, כמו גם את מצבו הכללי של הגוף.

אמבטיות רגליים

זוהי שיטה מצוינת למניעת הצטננות ומחלות הקשורות עייפות הרגל. אמבט רגל קר הוא כאשר טמפרטורת המים היא לכל היותר 20 מעלות צלזיוס ומטה. לא לקחת את זה אמבטיה במשך יותר מ 5 דקות. אחרת, אתה מסתכן הצטננות. אמבט כף הרגל חם כאשר טמפרטורת המים מגיע 40 מעלות או יותר. אמבטיה חמה יש להשתמש בתוך 10-15 דקות.

ההשפעה הרצויה ביותר עבור הרגליים עייפות מתקבל אמבטיות בניגוד. כדי להשיג זאת, לסירוגין אמבטיה חמה עם אחד קר. בתוך 10-15 שניות, לעשות אמבטיה עם מים קרים, ולהיפך, 30-40 שניות - עם חם. חזור על שינוי טמפרטורת המים לפחות 5 פעמים, להשלים את ההליך עם אמבטיה קרה. זה יהיה להקל על עייפות מן הרגליים, להפחית את הרגישות של העור. טמפר את כלי ומחזק את קירות הוורידים.

trusted-source[1], [2]

אמבטיות עם עשבי תיבול ברגליים

כדי לתת לרגליים לנוח ולהקל על הכאב, קח אמבטיות מרווה. הטמפרטורה של מגשים אלה משתנה בין 35 ל 37 מעלות צלזיוס. פעמיים בשבוע יש ליישם את הטיפול. תקופת הטיפול עבור דליות היא 12-15 הליכים. 250 מ"ל של מרווה לשפוך לתוך אגן נפח עם מים, כמות זו של מרווה יהיה צורך במגש אחד.

trusted-source[3]

אמבטיות עם מלח

אם הרגליים מתעייפות במהירות, אם יש להם נפוחים ורידים נפוחים, זה מאוד שימושי לקחת אמבטיות עבור רגליים עם מלח. העיקר הוא כי thrombophlebitis בשלב זה לא היה בשלב החריף שלה. לאחר שלב זה, אתה יכול לקחת אמבטיות מלח לאחר 3 חודשים. אז, כדי לטפל דליות ורידים, אתה צריך לפזר קומץ מלח בשק קנבס. לעשות את זה ככה. המלח ממוקם בתוך כיס, אמבט חם נלקח זרם של מים מופנה למלח. המלח מתמוסס ונכנס למקלחת. במקביל טמפרטורת המים בחדר האמבטיה מגיע עד 38 מעלות צלזיוס.

לשמור על הרגליים שלה עד 20 דקות, אם לא מצב טוב מאוד - מספיק ו 10 דקות. אמבט עם מלח צריך לקחת כל 2-3 ימים. 15 אמבטיות מלח כאלה יהיה מספיק כדי להקל על הסימפטומים של דליות ורידים להפחית את אחיזתו.

trusted-source[4], [5], [6]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.