Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אמצעים חלופיים לחבורות, נקעים ושברים

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד, אונקופד, טראומה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

לעתים קרובות אנשים סובלים חבורות, נקעים ולקבל בעיות אחרות בצורה של פציעות. כדי לא ללכת לרופא, אתה יכול לרפא את מחלות עצמך, בעזרת רפואה אלטרנטיבית. תשומת הלב שלך - חלופה אמצעי עם חבורות, שברים ו ryatyazheniyah

תרופות עממיות עם חבורות, שברים ו ryatyazheniyah

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

שיטות טיפול אלטרנטיבי

עזרה במקום חבול עם קרם עופרת, להחיל קרח על נקודה כואבת, להפיץ את פרחים arnica (מרתח) עם חבורה או לכסות אותו ביסודיות עם שמן קמפור.

בודיאגה

להגיע לבית המרקחת הקרוב להדביק ספוגי bodypages, לשים על המקום חבול עם מים, ואז החבורה שלך בקרוב יעבור ולא תהיה חבורה.

כרוב

קוצצים דק את הכרוב בבלנדר ולמרוח על הפציעה, רצוי כי עלה כרוב שבושל היטב בחלב למשך שעה אחת, אפילו במקום הפציעה הוא זה נבטים, ולאחר מכן להסיר אותו ולנגב את המקום שבו היא שכבה.

trusted-source[6], [7]

צנון

לחלץ את המיץ של צנון טרי, לשטוף מפיות מטבח קבוע. במשך שעה אתה צריך לשמור את זה דחוס, להמשיך את הקורס במשך 5 ימים. מדי פעם לחדור מפיות לא רק עם מיץ צנון, אלא גם עם חרדל.

לענה

מתוך כמות קטנה של סטמבל אחד צריך לקחת חצי לחלץ את המיץ, החלק השני של לענה דק קוצצים, בזהירות לערבב את המסה כולה עם דבש 01:01. להשמיד את הפתרון הזה עם מפית. לפחות 1 שעה צריך לשמור את הדחיסה על החבורה, כדי לא להופיע חבורה.

אלוורה כדי לרפא פצע או לחתוך, אתה צריך לפנות מרפא אלטרנטיבי אמיתי - אלוורה. חותכים את הסדין, המוטלים כמו דחיסה על האזור הפגוע, יאיץ את תהליכי הריפוי להדק את הפצע, אם שמרו על כ 6 שעות.

סרפד

אנשים קווקזים מעריכים מאוד שיטה אחרת לטיפול בפצעים וקיצוצים. השיטה היא שאתה צריך לקחת בקבוק של 0.5 ליטר ולמלא אותו עם עלי סרפד טריים. לאחר בקבוק מלא כמעט עד העליון, לשפוך אלכוהול לתוכו ולהשאיר בשמש למשך 2 שבועות. תמיסה מן הקיצוצים הוא מוכן.

שמן

אתה צריך כף אחת של שומן כבשים ואת אותה כמות של שומן עז, לערבב אותם ביסודיות, מוסיפים את הבצל הישן המרוסק (כף) ואת רק כפית מלח. קח קצת משחה זו ולהחיל אותו בתוך ומחוץ לחתוך (הפצע). לעטוף תחבושת או תחבושת אחרת ולא להסיר במהלך היום. כאשר אתה מטפל בשיטה זו, אתה יכול להרגיש כאב חמור מאוד, אבל זה חייב להיות נוכחים, כך הוא תהליך הטיפול. לאחר 1-3 משחות להשתמש בכאב מפסיק, ואת הפציעה שלך מרפא מהר מאוד.

trusted-source[8], [9], [10]

שמן ושעווה

שני חלקים של שמן זית לערבב היטב עם חלק אחד של דונג, אז אתה צריך להרתיח את התערובת כולה. לפני מריחת חתך או פצע עם פתרון זה, לשטוף את האזור הפגוע במים.

שום

שום או בצל, מרוסק עקביות של דייסה, על גבי פצע פתוח, להדק אותו היטב. החל פתרון זה מיד כאשר הוא טרי.

שומן וקמח

שניים או שלושה תחבושות יהיה צורך בטיפול ברגל, גבעולים, חולי גרב. יש צורך לערבב את השומן הפנימי עם קמח (חיטה) ומטגנים במחבת קונבנציונאלי. מוסיפים מעט חלב ומחכים שהמסה כולה תהפוך לעבה בזמן רותחים. הפתרון שנוצר מוחל על גזה, גזה חלים על נקודה כואבת.

trusted-source[11]

קרח

אם יש לך נקע או נקע, טיפול מעולה יהיה החלת קרח. קרח משמש במקום פגום במשך יומיים - דוחס במשך 15 דקות, ואז לשבור במשך 10 דקות, ולאחר מכן לעשות דחיסות מן מרק ארניקה או דוחס עם אלכוהול קמפור.

נחושת

וזו שיטה עתיקה של שחבור מהיר של עצמות לאחר שבר. מצא את מטבע הנחושת באמצעות קובץ, לטחון 0.1 גרם של נחושת. אבקת יש להוסיף שמנת חמוצה או חלב טרי (על פי בחירתך), לשפשף את החלמון ביצה לתוך מסה זו ולקחת אותו שלוש פעמים בשבוע. העצמות יגדלו יחד.

trusted-source[12], [13]

תרנגולת

פרחים פרחים דשא cornflower צריך להיות מאוד מרוסק דק מעורבב עם מיץ קוצים. בבוקר במקום לאכול, להשתמש בפתרון במשך 8 ימים, לא יותר מ 2 כפות ביום. השיטה משמשת לשברים.

trusted-source[14], [15]

אמא

על בטן ריקה, בבוקר, לקחת מומיה, מדולל במים חמים. 10 ימים לקחת, ואז 5 ימים מנוחה ושוב לחזור על מהלך הטיפול. הנורמה של מומיה ליום: 0.15-0.2 גרם. אם יש לך שבר של הירך (הרגל התחתונה), תצטרך יותר עבור קורס אחד של טיפול.

ביצה

במשך 20-30 דקות לפני הארוחה, השתמש 1 כפית של קליפת קצוץ. טרום לחלץ את הסרט כי הוא בתוך הביצה. כדי לשפר את הטעם, רצוי להוסיף דבש או מיץ לימון. השיטה משמשת לשברים או לחיזוק רגיל של עצמות.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.