פציעות ברגליים

פתח שבר של הרגל

פגיעה בפצע פתוח היא תמיד מסוכנת יותר לבריאות, כי כתוצאה מפגיעה כזו מתרחשת פגיעה חמורה הן בעצמות והן ברקמות. שבר פתוח של כף הרגל קל מאוד להבדיל בין אחד סגור, כי עם זה עצם שבורה נראה בבירור.

נקע על הרגל

נקע על הרגל הוא אחד הנפגעים הנפוצים ביותר של מערכת השרירים.

שברים בהונות ורגליים תחתונות

שברים של בהונות לעתים קרובות ללא תשומת לב מיוחדת מצד הקורבנות, כי אלה עצמות מיניאטורות יכולים לרפא את עצמם. אין כמעט כאבים אחרי שברים כאלה.

נקע בקרסול

מתיחה של רצועות הקרסול היא פגיעה ברצועות הקרסול, בדרך כלל מבחוץ. גם אחד וגם קבוצה של רצועות של מפרק הקרסול יכול להיפגע. נשים הן יותר בסיכון של פגיעה בקרסול.

המטומה על הרגל

המטומה על הרגל - תופעה נפוצה מאוד המתרחשת, בעיקר, בעת פגיעה באיבר - כתוצאה מחבלות, זעזועים או נפילות.

מה עלי לעשות אם בהונות שלי נשברות?

אם הבוהן שבורה, האזור הנגוע עלול לא להחלים במשך זמן רב. ועם טיפול וטיפול לא נאות, האצבע יכולה לאבד את הצורה ואת הגמישות. מה הם הגורמים, הסימפטומים של הבוהן שבורה, ומה לעשות בקשר לזה?

חבורות ברגליים

נפלת מהאופניים, פגעתי בעגל שלך על שולחן הקפה, ולפתע ראיתי חבורה כחולה נבזית מתפשטת על הרגל שלך. מדוע חבורות על רגליים מתעוררות, איך לטפל בהן ואיך להימנע מהן?

מניעת פציעות רגל עם תרגילים

כדי לא לקבל עוד פגיעה ברגליים, לקבל מראש את התהליך - לטפל במניעת פציעה. כאשר יש עומס יתר של השרירים, תאים סידן מוחלים בשפע על התאים של העצמות שלך, כך שתוכל למנוע שבר. למד לא להעמיס על הגוף, ולאכול נכון.

אמצעים חלופיים לחבורות, נקעים ושברים

לעתים קרובות אנשים סובלים חבורות, נקעים ולקבל בעיות אחרות בצורה של פציעות. כדי לא ללכת לרופא, אתה יכול לרפא את מחלות עצמך, בעזרת רפואה אלטרנטיבית. תשומת הלב שלך - חלופה אמצעי עם חבורות, שברים ו ryatyazheniyah

מהי הסכנה של כאב בברך ומה לעשות בקשר לזה

כאב בברך יכול להיגרם על ידי טראומה פתאומית, נזק מוגזם או מחלה כרונית גדולה, כגון דלקת פרקים.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.