Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מאפייני הזרע

המומחה הרפואי של המאמר

אורולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

המאפיינים העיקריים של הזרע כוללים צמיגות, ריח וצבע. לכן, צמיגות של "הזרע" צריך להיקבע שעה אחת לאחר השפיכה מתקבל.

כדי לקבוע את המאפיין הזה, אתה צריך להוריד את מוט זכוכית לתוך שפיכה מדולל ולאחר מכן להרים אותו. בשלב זה, יש צורך למדוד את אורך נימה נוצר, בדרך כלל זה צריך להיות יותר מ 2 ס"מ.אתה יכול לקבוע את צמיגות של פליטה באמצעות פיפטה עם חור רחב. לכן, הזרע הוא חייג לתוך פיפטה ואת אורך החוט נמדדת עם דליפה פסיבית שלה. בדרך כלל, פליטה לאחר ירידה אחת.

קרא גם:

לגברים יש צמיגות גבוהה מדי. זה עלול להפריע הפריה. בדרך כלל, אדם בריא, שבוע לאחר התנזרות, כמות הזרע צריך להשתנות 2-6 מ"ל. אם שפיכה שהוקצה הוא הרבה פחות, אז, סביר להניח, אנחנו מדברים על oligospermia. לפעמים זרע נעדר לחלוטין, תופעה זו נקראה aspermia.

עכשיו על הריח. פליטה יש ריח אופייני, זה לעתים קרובות לעומת ריח של ערמונים. ניחוח כזה הוא רוכש במהלך הדבקות של בלוטת הערמונית. אם יש חסימה של צינורות הפרשות, ניוון של הערמונית, אז במקרה זה הריח עשוי להיות ספציפי או להיעלם לחלוטין.

ריח רקוב מצביע על כך שיש תהליך דלקתי-סתמי בערמונית או שלפוחית הזרע. במקרה זה, הכל תלוי במוצרים של פעילות חיונית של microflora. ריח חריף יכול להתרחש עם אחסון ממושך של פליטה.

מאפיין חשוב נוסף של הזרע הוא צבע. אז, שפיכה רגילה הוא מעונן, לבן חלבי או אפרפר צהוב צבע. במקרים מסוימים, גרגרי ג 'לי עשוי להיות נוכח שם. דרגת העכירות תלויה במספר הזרעונים. אם הם מעטים, אז את שפיכה שקוף. באופן טבעי, שינויים בצבע יכולים להצביע על נוכחות של כל מחלה. אם הזרע יש תאי דם אדומים, אז זה משנה את צבעו ורוד או אדום. במקרה זה אנחנו מדברים על hemospermia. צבע צהבהב מתרחשת עם צהבת, וגם במהלך צריכת ויטמינים מסוימים. עם ספירת תאי דם לבנים גדולים, הזרע צבוע בירוק צהבהב. זרע רגיל לא צריך להכיל פתיתים או משקעים, זה נחשב הפתולוגיה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

ריח של זרע

האם ריח של זרע לשחק תפקיד מיוחד? מטבע הדברים, הקריטריון הבסיסי הזה צריך להיות תשומת לב. כי הריח הרגיל של הזרע צריך להיות דומה לניחוח של ערמונים.

אם אתה מרגיש ריח קל של כלור, אז אין שום דבר רע עם זה. זו גם הנורמה. הזרע יכול לשנות את הריח שלה וזה מצביע על כך שיש בעיות.

יחד עם הריח, הטעם יכול להשתנות. לעתים קרובות שני תהליכים אלה מתרחשים בו זמנית. הטעם של נוזל הזרע הוא קצת מתוק. הוא יכול להשתנות בגלל העדפות מזון. אז, אם אדם אוהב אוכל חריף, אז כל זה יכול להשפיע על הטעם של הזרע. בנוסף, הרגלים רעים, גם לבצע תיקונים משלהם.

שימו לב לריח הזרע הדרוש. אחרי הכל, במקרה זה, ניתן להבחין כל מחלה בשלבים המוקדמים. כי בעתיד זה יכול להוביל לסרטן. הזרע לא צריך לשנות את הריח, זה לא נורמלי. אם יש לו ריח חריף, אז סביר להניח שזה מחלה רצינית.

תכונות שימושיות של זרע

לא כל הגברים, ואף יותר מכך, נשים יודעות כי התכונות השימושיות של הזרע קיימות. לכן, הרכב של פליטה מכיל חומרים המכילים חנקן. הם מאוד שימושי. חומרים אלה הם בעלי חשיבות רבה לשיפור תפקוד המוח, תפקוד מערכת הלב וכלי הדם, הסדרת המשקל, והם חסרי תחליף לחלוטין במהלך מאמץ גופני אינטנסיבי. בין פחמימות, פרוקטוז משחק תפקיד חשוב, הוא אחראי על פעילות של זרע. זהו רכיב זה הוא המקור העיקרי של אנרגיה.

Prostaglandins הם חומרים פעילים ביולוגית, המאפיין העיקרי של אשר הוא גירוי של השרירים החלקים, מתן פעולה מגן על העור, כמו גם את רירית הממברנה. מרכיב חשוב לא פחות הוא האנזים. נוזל זרע יכול להתרסק במהירות לאחר התפרצות, ואת ניזוז שלה מתרחשת בעזרת אנזימים. הם נחוצים מאוד עבור הגוף עבור תגובות רבות ביוכימי החליפין.

המרכיב החשוב השלישי הוא הורמונים. הם מבצעים מספר פונקציות בסיסיות. ההורמונים אינם אחראים רק על ויסות תפקוד, אלא גם מתנהגים כמו נוגדי דיכאון טבעיים. במילים פשוטות, אם אתה כל הזמן להשתמש הורמונים אלה, אנשים תמיד יהיו במצב רוח מרומם.

המרכיב הרביעי הוא חומצת לימון. הנוכחות שלו משפיעה על עיבוי הזרע, שהוא כה חשוב במהלך ההפריה. ולבסוף, האלמנט החמישי הוא ומינרלים. נוזל הזרע מכיל מלחים של נתרן, אשלגן, סידן ומגנזיום. ריכוז האבץ הזרע הוא גבוה למדי, והוא מהווה מרכיב אינטגרלי בפעילות אינטלקטואלית.

כל האמור לעיל עולה כי הזרע יש מסה של תכונות שימושיות.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.