מערכות גניטורינריות ומערכות הרבייה

Menarhe

המחזור הראשון של המחזור החודשי, המופיע אצל נערה בגיל ההתבגרות, נקרא "מאנצ'ר". מומחים עדיין לא יכולים להבין מהו הגורם האטיולוגי העיקרי לתחילת המאנצ'ר בכל גיל.

תעלת צוואר הרחם של צוואר הרחם

שינויים ושינויים שונים בערוץ זה יכולים לתרום לפתולוגיה של הריון, כמו גם לתהליך ההפריה. לכן, חשוב להבין את האנטומיה ואת המאפיינים הפיזיולוגיים, כמו גם שינויים פתולוגיים אפשריים שעלולים להיות הגורם למחלה.

מחזור צוואר הרחם

מחזוריות הפוריות הנשית ותפקודן של אברי הרבייה טבועות בטבען ומקושרות עם ייצור הורמוני המין במהלך המחזור החודשי. אותם גורמים קובעים את מחזור הצוואר.

הזרע: הרכב ומה שנדרש

הזרע הוא אינדיקטור אמיתי לבריאות האדם. לכן, כל השינויים המתרחשים עם זה יכולים להצביע על בעיות בריאות.

מאפייני הזרע

האם ריח של זרע לשחק תפקיד מיוחד? מטבע הדברים, הקריטריון הבסיסי הזה צריך להיות תשומת לב. כי הריח הרגיל של הזרע צריך להיות דומה לניחוח של ערמונים.

צמיגות הזרע

ברוב המקרים הצמיגות של הזרע נובעת מהתהליכים הדלקתיים המתרחשים בבלוטות המין ובגברים של גברים.

צבע של זרע

מה צריך להיות צבע נורמלי של הזרע? יש לציין מיד כי הריח והטעם של הזרע הם בודדים. אבל עדיין, הנורמה היא הריח, אשר ניתן להשוות את הארומה של ערמונים. לפעמים הוא נותן קצת אקונומיקה.

כמות הזרע

Replenish כמות הזרע לא כל כך קשה, הדבר העיקרי שאדם היה רצון לעשות את זה. חשוב להימנע התחממות יתר של האשכים, נציגי המין חזק ללמד את הילדות.

מים עמוקים

נוזל מי השפיר יכול להיחשב כחלק גדול הנוזל החוץ תאיים של העובר, שכן המדדים האוסמוטיים שלה, אלקטרוליט הרכב ביוכימי זהים פלזמה העובר.

כליות

בגוף האדם, כידוע, יש איברים בודדים ומשויכים. האיברים המשויכים, כולל הכליות. בדרך כלל, צריך להיות שניים מהם, עם התפתחות חריגה של העובר, אפשר להניח עוד ניצנים, אם כי רק שניים מהם נשארים פונקציונליים, אחרים לא לוקחים חלק בפעילות החיונית של האורגניזם בכללותו.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.