Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מפרק הברך

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 27.11.2021

מפרק הברך (סוג האומנות) הוא המבנה הגדול והמורכב ביותר. הוא נוצר על ידי עצמות הירך, tyial ופטה. המשטחים המפרקיים של המדליות המדיאליות והצדדיות של עצם הירך מתבטאות במשטח המפרק העליון של הטיביה והפטלה. בתוך המפרק, יש צורות חציוניות של סחוס אינטרארטיקולרי - מאניסי לרוחב ומדיאלי, אשר מגבירים את ההתאמה של המשטחים המפרקים, וכן מבצעים תפקיד ריפוד.

המניסקוס לרוחב (המניסקוס לרוחב) הוא רחב יותר מאשר המניסקוס המדיאלי (המניסקוס medialis). השוליים לרוחב של המניסקוס הוא התמזגו עם הקפסולה של המפרק. הקצה הפנימי הדליל של המניסקוס חופשי. הקצה הקדמי והאחורי של המניסקוס מחוברים לגובה האינטרקונדילר של הטיביה. הקצות הקדמיות של המניסקוס מצטרפות על ידי רצועה רוחבית של הברך (סוג lig.

קרא גם:

הקפסולה המפרקית של מפרק הברך דקה. על עצם הירך, הוא מחובר, נסוג בערך 1 ס"מ משולי המשטחים המפרקיים, על השוקה ועל הפטלה - לאורך הקצוות של המשטחים המשותפים. הקרום הסינוביאלי יוצר מספר קפלים המכילים רקמת שומן. הקופסה הגדולה ביותר (plicae alares) ממוקמים בצדי הפטלה. מן הפיקה לשדה intercondylar הקדמי, אנכית כלפי מטה יש לקפל subperiar subberiar לקפל (plica synovialis infrapatellaris).

מפרק הברך

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

רצועות ברך משותפות

מפרק הברך מתחזק ברצועות. הרצועה הביטחונית של הליגמנט הביטחוני (lig. Collatale fibulare) היא חוץ-קפסולרית, מן האפיקונדייל לרוחב של עצם הירך אל פני השטח הלרוחיים של הראש הסיבי. הרצועה הביטחונית הטיבאלית (lig. Collaterale tibiale), מתמזגת עם הקפסולה, מתחילה על האפיונדייל המדיאלי של עצם הירך ומצורפת לחלק העליון של הקצה המדיאלי של השוקה. על המשטח האחורי של המפרק יש ליגמנט פופליטי אלכסוני (lig. Poplimum obliquum), שהוא החבילות האחרונות של גיד השריר הסמימבריאני. רצועה זו ארוגה לתוך הקיר האחורי של שק המפרק, וגם מחוברת אל פני השטח האחורי של הקונדייל המדיאלי של השוקה.

רצועות ברך משותפות

רצועת popliteal מקושת (lig. Popliteum arcuatum) מתחילה על פני השטח האחוריים של הראש של השוקית כפופה מדיאלית מחובר אל פני השטח האחוריים של הטיביה. חזית של קופסית המפרק מתחזקת שריר ארבעה ראשי הגיד, אשר נקרא רצועת הפיקה (lig. Patellae). גיד קורות הפנימי והחיצוני של femoris הארבע ראשי, המשתרעת פיקת הברך כדי המדיאלי ו condyles הירך epicondyle לרוחב השוקה, שנקרא המדיאלי ותמיכה לרוחב של רצועה פיקת הברך (patellae retinaculum לתווך et laterale).

בחלל של מפרק הברך יש רצועות הצלב מכוסה קרום סינוביאלי. ליגמנט הצלב הקדמי (ליג קרוציאטום אנטריוס) מתחיל על פני המדיאלי של קונדייל לרוחב של הירך והוא מחובר לשדה intercondylar הקדמי של שוקה. ליגמנט הצלב האחורי (lig. קרוסיאטום Postirus) נמתח בין המשטח לרוחב של קונדייל המדיאלי של הירך ואת השדה intercondylar האחורי של השוקה.

הקרום הסינוביאלי של מפרק הברך

מפרק הברך כולל מספר שקיות סינוביאליות. מספרם וגדלם משתנים באופן אינדיבידואלי. שקיות סינוביאליות ממוקמות בעיקר בין הגידים ומתחתן בסמוך למקום ההחזקה של הגידים לעצמות. תיק nadnadkolennikovaya (bursa suprapatellaris) ממוקם בין הגיד של femoris quadriceps ו עצם הירך. שקית podadnikolnikovaya עמוק (bursa infrapatellaris profunda) ממוקם בין הרצועה patellar לבין שוקה. תחת שק הגיד של שריר סארטוריוס (bursa subtendmea m. Sartorii) נמצא בסמוך למקום ההתקשרות של הגיד שלו אל השוקה. שקית prednadolkovnikovaya תת עורי (bursa subcutanea prepatellaris) ממוקם בשכבת סיבים מול הפטלה. את recessus popliteal (recessus subpopliteus) ממוקם מאחורי מפרק הברך, תחת הגיד של השריר popliteal.

הקרום הסינוביאלי של מפרק הברך

קרום סינוביאלי רירית השטח הלא גרמי של המפרק שונה מן הציפוי mesothelial של חללים בגוף אחרים. זה לא רקמת אפיתל אמיתי. על פי סימנים היסטולוגיים, ישנם שלושה סוגים של רקמות סינוביאליות: רירית סינוביאלית של משטחים אלוואליים, משטחים סיביים ושומן. הקרום הסינוביאלי מכסה את הרצועות הצולבות הוא innervated מספיק טוב והוא מצויד בשפע עם דם. בנוסף, ישנם מבנים סינוביאליים מקרוסקופיים במפרק הברך שיש להם משמעות מסוימת - קפלים או קליפות. להלן את הקפלים המשמעותיים ביותר נבדלים: suprapatulatory, infra-papular, mediopathic ו לרוחב קפלים. הנפוץ ביותר הוא plica suprapatellite (ב 90% מהמקרים). לקפלים הסינוביאליים עצמם יש משמעות כירורגית קטנה, עם זאת, במצבים פתולוגיים שונים הם יכולים להגדיל את גודל, לעבות, לאבד את הגמישות, אשר בתורו מוביל הגבלת תנועות במפרק, במיוחד לכופף. לפעמים בתוך הקפלים הסינוביאליים הם גופים intraarticular מוסתרים.

פלאיקה אינפראגמטית (luc. Mucosum) היא מחיצות עובריים בין החלקים המדיאליים והצדדים של המפרק. עם היפרטרופיה שלה, זה מאוד קשה לדמיין את החלקים השונים של המפרק במהלך ארתרוסקופיה. הטיפול הכירורגי ביותר הוא קפל MediaPulatory, אשר מתחיל בצד המדיאלי של המפרק, עובר לרוחב ומזין את החלק המדיאלי של הקפסולה הסינוביאלית, מכסה את משטח השומן אינפרא-פפולרי. תדירות נוכחותה במפרק משתנה בין 18 ל 55%.

המניסקוס של מפרק הברך

המניסקוס של מפרק הברך נמצא בחלל המשותף ומשמש לשמירה על הסחוס ולהגנתו. בנוסף לפונקציות החיטוי, המניסקוס שומר על ההתאמה בין צורות המפרקים משטחים משותפים של עצמות, ומפחית גם את החיכוך במפרקים. רוב הפציעות בברך מתרחשות במעי הגס המשותף. עם פציעות כאלה, הניידות היא מוגבלת, כאב מתרחש, ובמקרים חמורים סחוס פגום arthrosis מפתחת. הנזק למניסקוס יכול להיות משולב עם קרע של מיתרים, פציעות עצם, אשר דורש טיפול רפואי מיידי.

המניסקוס של מפרק הברך

בהתאם למיניסקוס פגום, חיצוני או פנימי, אלה סוגים של פציעות נבדלים:

  • ניתוק המניסקוס מהכמוסה
  • הפסקה במניסקוס (לעתים קרובות יותר לראות את המניסקוס הפנימי, עשוי להיות אורך או רוחבי)
  • דחיסה של המניסקוס (בדרך כלל מתרחשת המניסקוס החיצוני)

קרע המניסקוס יכול להיות מופעלות על ידי פגיעה בברך, תנועה מביכה, פתאומית, למשל, במהלך קפיצה. לרוב, פציעות כאלה מתרחשות בקרב ספורטאים. הפרוגנוזה של תוצאות המחלה תלויה בחומרת הנגע, מיקומו, וגם על מצב הרקמות. בפתולוגיות כרוניות של מפרק הברך, רקמת המניסקוס יכולה להתדרדר לגידולים סיביים, עלולה לדלל את העור ולהדליק. רקמת הסחוס במקרה זה מאבד את הפונקציות שלו, אשר מוביל לפיתוח arthrosis של מפרק הברך.

אם הנזק של המניסקוס מהתופעות הבאות עלולות להתרחש: קושי בהליכה, במיוחד כאשר עולים או יורדים במדרגות, הצטברות של נוזל המפרק, רקמות ניוון שרירים מצלם קול בברך, עליית הטמפרטורה המקומית באזור הפגוע, כאבים בברך-הארכה כפיפה נפיחות .

תלוי כמה רע המחלה, לרשום טיפול זה יכול להיות גם שמרני כירורגי. טיפול שמרני כולל את השימוש בשיטות של פיזיותרפיה, החולה מומלץ להיות במנוחה, קרח יכול להיות מיושם על האזור הפגוע תחבושות אלסטי להחיל. במקרה של קרעים גדולים או הפרדה מהכמוסה של חלק מהמניסקוס, כמו גם במקרה של נזק ליגמנט, ניתן לבצע את הניתוח באמצעות ניתוחים ארתרוסקופיים. תקופת ההחלמה המלאה של היכולת המוטורית של המפרק יכולה לנוע בין מספר שבועות לשניים עד שלושה חודשים.

על פי הצורה של משטחים articular זה משותף הוא קונדילאר. סביב ציר חזיתית, כפות והרחבה (נפח כולל 150 °) להתרחש בו. כאשר שוק הוא מכווץ (עקב הרפיה של הרצועות בטחונות), סיבוב שלה יחסית לציר האנכי אפשרי. הנפח הכולל של סיבוב מגיע 15 °, סיבוב פסיבי - עד 35 °. רצועות בצורת חוצה לעכב פרונציה, תוך ביצוע supination הם להירגע. Supination מונע בעיקר על ידי המתח של הרצועות בטחונות. גמישות מוגבלת על ידי המתח של הרצועה הצולבת וגיד השריר הארבעי של הירך.

מייצבי מפרקים פעילים ופסיביים

המנגנונים של ייצוב מפרק הברך במסגרות שונות של הירך, השוקיים, הסטטיקה והדינמיקה, הנורמה והפתולוגיה היו במוקד תשומת הלב של החוקרים במשך שנים רבות, אך לא הכל ברור בבעיה זו כיום.

לנוחות המיחשוב מנגנונים אלה מחולקים לפסיבית ולפעילה. הראשון כולל חפיפה של משטחים articular ומבנים cartilaginous, כמו גם המנגנון הליגמנטלי שלה של מפרק הברך, אשר מגיב פסיבית על עקירה השוק. כדי השני - okolosustavnye השרירים, אשר הופכים את ההתנגדות הפעילה. במציאות, הם פועלים בו זמנית, משלימים זה את זה ו / או מחליפים זה את זה. כאשר פציעות של מבנים ליגמנט קפסולריים בדרך זו או אחרת, שני המנגנונים מפריעים באופן קבוע או קבוע, וכתוצאה מכך מתפקדת תפקוד המפרק - מצביע חוסר היציבות שלה.

ייצוב מפרק הברך הוא אחת מאותן בעיות, שהפתרון שלהן אפשרי רק עם שימוש בנתונים המתקבלים בתחומי ידע שונים (מורפולוגיה, פיזיולוגיה וביומכניקה).

על מנת לקבוע אילו קישורים של הפתוגנזה של תהליך נתון יכולים להיות מושפעים, שחזור פונקציה מופרעת, יש צורך לשקול את המנגנונים של ייצוב מפרק הברך. בנוסף, חשוב לענות על השאלה לאן ללכת. האם אתה מצפה להתאושש או לפצות על הפונקציה? באילו מקרים לבחור טקטיקות שמרניות, ובאיזה טיפול אופרטיבי ומה תפקיד הטיפול הפונקציונלי במקרים אלה?

הפתרון של שאלות יסוד אלה אפשרי רק עם בדיקה זהירה של מוזרויות הביומכניקה של מפרק הברך.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15]

תנועה במפרק הברך

סביב ציר חזיתית עד 135 ° (פלקסיה) ועד 3 ° (הרחבה). הפעל את השוק סביב ציר האורך - עד 10 °.

שין Flex: femoris שרירי, השריר החצי קרומי, semitendinosus, הירך ושרירי השוק.

הפוך את השוק אל פנים (עם כפוף הברך): שרירי semimembinous שרירים, שריר sartorius ושרירי שוקיים (ראש המדיאלי).

הפעלת העגל בחוץ: שריר gastrocnemius, שרירי femoris (ראש לרוחב).

מחלות בסיסיות של מפרק הברך

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20], [21], [22], [23], [24], [25]

ארתרוזיס מעוות של מפרק הברך

זוהי מחלה כרונית בה מתרחשים תהליכים ניווניים ברקמת העצם וברמת הסחוס, דבר המוביל לעיוותים של המפרקים. הסימנים העיקריים של arthrosis מעוות: הכאב מגביר במהלך התנועה, עולה במזג אוויר לח וקר, בדרך כלל מחלישה במנוחה. ככל שמבוגר האדם, כך עולה הסיכוי לפתח את המחלה. זאת בשל העובדה כי רקמת סחוס בתוך המפרקים ללבוש לאורך זמן והם קשה יותר ויותר להתאושש מפציעות מאמץ פיזי. בהתפתחות המחלה, תפקיד חשוב מתבצע גם על ידי גורמים תורשתי.

ארתרוזיס מעוות של מפרק הברך מלווה במחנק בעת המעבר, אשר בסופו של דבר עובר, כמו במהלך תהליך של שפשוף פני השטח של העצמות הוא מוחלק. בדלקת מפרק הברך מתפתחת, ציסטות מופיעות ברקמת העצם, המטופל קשה לזוז, כשהוא הולך, הוא מתחיל לצלוע. מהלך המחלה מחמיר עקב עומס פיזי, לחץ ממושך על הרגליים, למשל, באנשים שפעילותם המקצועית כרוכה בהשהיה ארוכה בעמידה - ממוכרים, מורים, ספורטאים,

דפורמציה של המפרק מתחיל להתפתח, ככלל, בשלב השני של המחלה. ביום השלישי - המפרקים מורחבים ומעוותים כל כך עד שהמפרק הופך ללא ניע.

trusted-source[26], [27], [28], [29], [30], [31], [32], [33]

דלקת פרקים של מפרק הברך

דלקת פרקים של מפרק הברך מחולק דלקת מפרקים ניוונית, דלקת מפרקים שגרונית ודלקת מפרקים פוסט טראומטית. הצורה הנפוצה ביותר של דלקת מפרקים בברך היא osteoarthritis. מחלה זו מתקדמת בהדרגה, מדלדל את הסחוס המפרקי. אוסטאוארתריטיס שכיחה אצל קשישים ובני גיל העמידה. אוסטיאוארתריטיס, או דלקת מפרקים, של מפרק הברך משפיע על השרירים periarticular, כולל קרום סינוביאלי, מיתרים כתוצאה של תהליך דלקתי ברקמות הרכות.

trusted-source[34], [35], [36], [37], [38], [39], [40], [41]

דלקת מפרקים שגרונית של מפרק הברך

זה יכול להתרחש הן בצורה חריפה ושונה במהלך הכרוני של המחלה. בשלב החריף של המחלה, נוזל מצטבר בחלל מפרק הברך. המטופל מרגיש כאב, אדמומיות ונפיחות במפרק הברך. הפעילות המוטורית של המפרק מקוצרת, החולה מנסה לשמור על רגלו במצב כפוף למחצה. אם מוגלה נוצר במפרק, המחלה ממשיכה עם חום גבוה צמרמורת. הנפיחות של המפרק בולטת מאוד. ככלל, עם צורה זו של המחלה, שני מפרקים הברך מושפעים.

דלקת מפרקים פוסט טראומטית של מפרק הברך

מתרחש כאשר מפרק הברך נפגע והוא יכול להתפתח במשך השנים, בהדרגה להרס הסחוס המפרקי, גרימת כאב כואב והגבלת תפקוד המפרק.

כאב במפרק הברך

הכאב במפרק הברך מלווה בסימפטומים הבאים:

  • גדל בזמן הליכה במדרגות
  • מגביל את הפעילות המוטורית של המפרק, עולה כאשר מנסים לכופף או לכופף את הרגל
  • בליווי מחנק בעת המעבר, את המראה של נפיחות
  • משטחים articular מעוותים
  • ניוון שרירי הירך
  • יש הליכה לא אחידה טיפוס

כאב במפרק הברך קורה לעיתים קרובות גם עם coxarthrosis או osteoarthrosis של מפרק הירך.

כיצד לבדוק את מפרק הברך?

בחן את החולה שוכב על הגב עם הרגליים מושטות. האם יש נפיחות באזור מפרקי הברך? (הסיבות זה: לעיבוי העצמות, הצטברות של נוזל בחלל משותף, התעבות של synovium של הברך, "חיכוך" מורגש במקרה האחרון כדי מישוש.) שימו לב כי אין ניוון שרירים הארבע ראשי. נוכחות זו של נוזל בחלל מפרק הברך יכולה להיות מאושרת בשיטה זו: הניח את כף היד על הפטלה, או ליתר דיוק, את האזור שמעליה, והאגודלה והאצבעות של היד השנייה נמצאות מתחת לפטלה. שינוי דרגת הלחץ על הפטלה, החוקר גורם לנוזל לנוע בחלל מפרק הברך, שהוא חשה באצבעותיו. אם יש 30-40 מ"ל של נוזל בחלל המשותף, אז את התופעה של ההצבעה של הפטלה יכול להיגרם, ואת הטלטלות שלה על העצמות ("כורע") הוא הרגיש. אלה "הקשה" עשוי להיעדר אם אפקטיה הוא קטן מאוד או אם הוא "חזק", אבל הנפח שלה עולה על 120 מ"ל.

מידת כיפוף והרחבה של מפרקי הברך משתנה אצל אנשים שונים. כיפוף נחשב די והותר אם העקב של אדם יכול לגעת הישבן. השוואת מיישר הברך pa גפיים חולים ובריאים. מצב הרצועות המדיאלי לרוחב למדו ידי ברך ניע כמעט. ביד אחת, בחינת הרגל של המטופל מעלה, שוכב על הספה, הקרסול, הברך השנייה תיקונים מעט. רצועות של זן הברך בזמן החטיפה - בעת ובעונה אחת מנסות לעשות הסחה, מחזיק קרסול בחן רגליים ביד אחת וביד השנייה, תחת מפרק יחימה, לדחוף את הברך מדיאלית (זה מבחן עבור רצועות המדיאלי). לתקשר מניפולציה של actuation של הברך היא מבחן עבור הרצועות לרוחב. אם הרצועות האלה נקרעים, מפרק הברך הוא "לפתוח" יותר נרחב במחקר של החבילות הרלוונטיות (בהכרח להשוות את מפרקי הברך בשני הרגליים).

רצועות בצורת קרוס נבדקות על ידי תיקון מפרק הברך בזווית של 90 °. רגלו של הרגל הנבדקת על הספה, והבוחן מתיישב עליה כדי לשתק את השוקה הגדולה. לתפוס את הברך בחזרה עם האצבעות שלך, כך האגודלים שלך לשכב על condyles של עצם הירך. כאשר שריר ירך רגועה femoris העריכה שוקת מעבר anteroposterior, ועצם ירך על (0.5 סנטימטר נורמלי אוי כ), הרצועה הצולבת הקדמית מגבילה מחליקה קדימה ירך, ואת החלק האחורי - בחזרה. חריגה מוגזמת בכיוון אחד (הקפד להשוות עם הברך של הרגל השנייה) עשויה להצביע על נזק לרצועת המקביל.

מבחן רוטרי McMurray נועד לזהות pedunculated (כלומר, עם שימור הרגליים) של דמעות המניסקוס. מפרק הברך כפוף, הטיביה מסתובבת לרוחב, ואז מפרק הברך כפוף כשהעצם הטיבית ממשיכה לסובב. הקבלה חוזרת על עצמה פעמים אחדות בדרגות שונות של כיפוף במפרק הברך, ואז שוב עם סיבוב השוקה על הירך. מטרת המניפולציה הזו היא ללחוץ על הקצה החופשי של המניסקוס המכונס בתוך המפרק. כאשר הברך מיושרת, הקצה המודחק של המניסקוס משתחרר, וזה מלווה בתחושה של סוג של קליק (לפעמים נשמע), ואז המטופל מבחין בכאב. שיטה זו לא, עם זאת, לחשוף הפסקות סוג "דלי" סוג. זכור: כאשר נעים במפרק הברך הרגיל, זה בדרך כלל נשמע ללחוץ על הפטלה.

ארתרוסקופיה של מפרק הברך

ארתרוסקופיה של מפרק הברך אפשרה לבחון את המבנה הפנימי של מפרק הברך, מה שמאפשר לקבוע אבחנה מדויקת ומחלות הגורמות לכאב בברך מבלי לפתוח את המפרק. בעזרת שיטה זו, ניתן היה לבצע מספר התערבויות כירורגיות במפרק סגור, אשר ללא ספק מקצר את תקופת ההחלמה עבור אנשים שעברו ניתוח ארתרוסקופי.

ארתרוסקופיה של מפרק הברך

ארתרוסקופיה של מפרק הברך היא שיטת בדיקה אוניברסלית, שתוצאותיה מושוות תמיד לנתוני מחקרים אחרים.

לדעתנו, ארתרוסקופיה יש את הערך הגדול ביותר עבור פתולוגיות intraarticular שונים: נגעים המניסקוס, הסחוס המפרקי, מצב פתולוגי של קפל סינוביאלי, וכו '

של ארתרוסקופיה רלוונטית מסוימת רוכשת טראומה חריפה, כאשר יש סימפטומאטולוגיה מעוות מאוד ואת האפשרות של ביצוע בדיקות אובייקטיביות בגלל תסמונת הכאב.

מנקודת מבטנו, אבחנה ארתרוסקופית היא שיטת הבדיקה החשובה ביותר עבור קרע חריף של אלמנטים ליגמנטליים של מפרק הברך.

האבחון המוקדם ביותר של קרעים ברצועות הצלב (בשבועיים הראשונים) מאפשר ביצוע תפרים אופרטיביים של אלמנטים ליגמנטליים. במקרה זה, אתה יכול לקוות לתוצאה טובה של הטיפול. אם חלפו יותר משלושה שבועות מאז הפציעה, לא מומלץ לתפור רצועות לרוחב, שכן קוצר סיבי קולגן מתרחשת ושינויים אוסקולריים בלתי הפיכים להתרחש.

עם אנתרוסקופיה אבחון, המיוצר בימים שלאחר הפציעה, אתה צריך לשטוף היטב את המפרק של הדם, אשר עוד מונע את התקדמות gonarthrosis. בנוסף, הוא מספק אימות טוב יותר של הפתולוגיה intraarticular במקביל.

בעבר, צירפנו חשיבות רבה הרצועות הצולבות קריעה חלקית, במיוחד SCC. פתח קריטריונים לאבחון שונים לצורך זיהוי של מחלה זו, כולל תסמינים של קרעים חלקיים ארתרוסקופי. מאוחר יותר, עם זאת, לנוכח האפשרות של פיצוי של התהליך, הגענו למסקנה שאם רצועה צולבת פגומה (במיוחד בכל קרע חלקי) אינה הולמת בהתבסס רק על ארתרוסקופיה נתונים, משום ניזק מצע אנטומי מסוים אינו עולה כדי חוסר יציבות של הברך.

לכן בשלב זה אנתרוסקופיה אבחון מתבצעת על ידינו מיד לפני התייצבות אופרטיבית של מפרק הברך. תפקידו הוא לזהות פתולוגיה משולבת בתוך המוח, ואחריו תיקון אופרטיבי.

trusted-source[42], [43], [44], [45], [46], [47], [48], [49]

MRI של הברך

MRI של מפרק הברך מאפשר לבחון הן את העצמות והן את הרקמות הרכות, כמו גם להעריך באופן אובייקטיבי את כל התהליכים המתרחשים ברקמות המשותפות והסמוכות. זה מאפשר לך לזהות פתולוגיות שונות בשלבים המוקדמים ביותר, למשל, עם קרע המניסקוס או טראומה לרצועות. שיטת MRI היא מזיקה, יש התוויות נגד (התוויות נגד הריון, משקל גוף מופרז, נוכחות של קוצב לב בגוף). הדמיית תהודה מגנטית היא בעלת חשיבות רבה במחקר לפני הניתוח של המפרקים, וכן במהלך השיקום. MRI של מפרק הברך מומלץ עבור קרע המניסקוס, נזק ליגמנט, עבור פציעות שונות, פתולוגיות זיהומיות, גידולים, עם נפיחות וכאב במפרקים וברקדים periarticular.

PKC הוא נורמלי עם MRI הברך של הברך היא להקה כהה של אות עוצמת נמוכה. מן ההכנסה הירך בחלק postromedial של קונדייל החיצוני של עצם הירך, PKC נע קדימה כלפי מטה ומדיאלית. התקשרות הטיבית היא אנטרולטרלית לשחפי הגובה הבין-אנקונדילארי.

PKC הוא דמיינו היטב על חלקים sagittal עם extensia עם סיבוב חיצוני של tibia 15-20 מעלות. סיבוב חיצוני מפחית חפצים ו מיישר PKS במישור sagittal.

PKC הוא בהיר יותר ZKS, וזה חשוב, כמו זה יכול להוביל לאבחון שגוי של PKC קרע.

האנטומיה המאקרוסקופית של הרצועות הצולבות גם היא שונה: אם ה- ZKS מיוצג על ידי סיבים מקבילים, ה- PKC מעוות. הנתונים המציינים את הקרע של PKC הם כדלקמן: חוסר הדמיה של PKC, חוסר המשכיות של סיבי רצועה או אוריינטציה חריגה של הסיבים הנותרים.

הקרע המלא של PKC מאובחן יותר על ידי נתונים עקיפים: תרגום קדמי של השוקה, שיפוע אחורי מופרז של SCS, מתאר גלים של PKC עם קרע חלקי או מלא.

אבחון של קרעים של LAS הוא הרבה יותר קל. כאשר הרגל אינה קשורה, ל ZKS יש מדרון אחורי קטן במישור הסגיטלי.

לעתים קרובות ליד SCS, חוט סיבי המחבר את הקרן של המניסקוס החיצוני עם קונדייל הירך הוא עקבות. זוהי רצועה של מפרק הירך (ורסברג או המפרי).

שברים מלאים של ה- SCS מוגדרים היטב ב- MRI של מפרק הברך, או בהפרדה מהתקן העצם, או בפגם במרכז החומר. במקרה של קרע חלקי של SCS, יש עלייה בעוצמה של האות שלה, עיבוי מוקד.

אם ה- BCS פגום, נקבעת עוצמת האות הנמוך של המוט הנמצא קרוב לפמוראל או לשוקה.

עובי BCS עולה עם דימום, בצקת. בדרך כלל, פערים BCS מוגבלים על ידי המיקום העמוק של הרצועה, חטיבות meniscocapsular מוקד עם נוזל articular הם דמיינו, היקפי כדי המניסקוס מוגבל הלהקה דקה המשתרעת עמוק עד הרצועה.

תמונה דומה מיוצגת על ידי פגיעה ב- ISS, כשההבדל היחיד הוא שגיד השריר הפופליטיאלי והאלמנטים המבניים במכלול arcuat מעורבים לעיתים קרובות בתהליך.

רונטגן של מפרק הברך

על הרדיוגרפים של מפרק הברך, ניתן לראות בבירור את המשטחים המפרקיים של העצמות הנוצרות. הפטלה מרוכזת על אפיפיזה דיסטלית של עצם הירך, הפער במפרק הרנטגן רחב, מעוקל בחלקו האמצעי.

בדיקת רנטגן היא הנגישה ביותר כאשר בוחנים חולים עם פגיעה בברך הברך. נתוני רנטגן משפיעים על תוכנית הטיפול. ללא ספק, הם מתואמים עם תוצאות הבדיקה הקלינית.

רדיוגרפיה מבוצעת בשני תחזיות סטנדרטיות. בנוסף, לעשות רדיוגרפיות תפקודית. כאשר מעריכים תמונות, המיקום של הפטלה, הזווית tibio-femoral, ואת עובי הסחוס articular נלקחים בחשבון. להעריך את הקשר ואת הצורה של העצמות: קמור של הרמה הטיבאלית לרוחב, את קעירה של הסדר המדיאלי, הגבי של הפיפולה ביחס טיביאלי.

רונטגן של מפרק הברך

ביום ההערכה הנכונה של היחסים בין השוקה לבין הפטלה, רצוי לייצר צילומי לרוחב בכפוף ל -45 מעלות. לצורך הערכה אובייקטיבית של הסיבוב הטיביאלי, יש צורך להרכיב את הקונדילים הצדדיים והמדיאליים של השוקה זה על זה. בדרך כלל קונדייל הירך המדיאלי הוא מוקרן יותר distally מאשר אחד לרוחב. גובה הפטלה מוערך גם כן.

במידת הצורך, כדי לקבוע את ציר של איבר, רדיוגרפים נוספים נעשים על קלטות ארוכות במצב עומד היטל ישיר, שכן ייתכנו הפרעות משמעותיות gonarthrosis.

כדי לקבל מידע נוסף על מצב של הפטלו-הירך articulation, יריות צירית של הפטלה נעשים, אשר מאפשר ניתוח של מצב הסחוס המפרקי על פן לרוחב ו המדיאלי שלה.

כדי לקבוע את דרגת המעבר של השוקה ביחס לירך באנטרופוסוריוס ובמדיאל-לרוחב, ביצענו בעבר צילומי רנטגן פונקציונליים עם עומס, עכשיו המידע הזה מסופק על ידי אולטרסאונד.

חשוב מאוד לשים לב pas הסתיידות של רקמות רכות, קורעים של שברי עצמות, התאבנות של קובץ מצורף הירך של BCS. ט Fairbank (1948) תיאר מספר סימפטומים רדיולוגי שנצפו בתקופות מאוחרות לאחר הסרת menisci: ridging ו osteophytes לאורך הקצה של הטיביה, השטחת condyles הירך, הצטמצמות המרווח המפרקי, אשר להתקדם לאורך זמן.

רשמנו לפנינו מספר מאפיין לחוסר יציבות קדמית כרונית של סימנים רדיולוגיים מפרק הברך: הפחתה של הפוסה intercondylar, היצרות המרווח המפרקי, בנוכחות osteophytes היקפית על השוקה, בקוטב העליון והתחתון של חריצים meniskalnoy מול חריץ פיקת הברך על condyle הירך לרוחב, היפרטרופיה ולמעמדו intercondylar גבשושית מחודדת.

בעת קביעת חומרת arthrosis מעוות מודרך על ידי רנטגן סימנים, המתואר על ידי NS. קוסינסקאיה (1961). יש מתאם ישיר בין חומרת gonarthrosis לבין מידת חוסר יציבות הברך, כמו גם את העיתוי של המבקשים טיפול, מספר התערבויות כירורגיות שבוצעו בעבר עבור אלה אשר מפרק הברך שלהם נפגע.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.