^

בריאות

מח עצם

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

פולטי מח אדום (rubra לָשָׁד הָעֲצָמוֹת), אשר המבוגר הוא בעצמות trabecular התאים שטוחות בקיצור, אפיפיזות של עצם ארוך (צינורי), ו מח צהוב (flava לָשָׁד הָעֲצָמוֹת), ממלאת את חלל מח עצם גוף עצם ארוך. המסה הכוללת של מח העצם של האדם הבוגר על 2.5-3.0 קילו (4.5-4.7% לפי משקל), וכמחצית של מח העצם האדום. מח העצם האדומה מורכבת מרקמה מיאלואידית, הכוללת את הרקמה הרקוטית ואת היסודות ההמוציטופואטיים. הוא מכיל תאים hemopoietic גזע - מבשרי כל תאי הדם ואת המערכת החיסונית (סדרת לימפה). נימי סניף האכלה שלה אדום המח בקוטר של 6-20 מיקרון רחב נימים בקוטר של 500 מיקרון - סינוסואידה, אשר נודדות דרך הקיר לתוך זרם הדם להבשיל אלמנטים יצרו (תאים) של דם ומערכת חיסון (B-לימפוציטים).

מוח העצם הצהוב מיוצג בעיקר על ידי רקמת השומן שהחליפה את הרקמות המיאלואידית והלימפואידית. נוכחות של צבע צהוב של תכלילים שומניים בתאים הרשתית מנוונת נתן את השם לחלק זה של מוח העצם. אין שום אלמנטים של דם במוח העצם הצהוב. עם איבוד דם גדול במקום מח העצם צהוב עשוי להופיע מחדש מוח העצם האדומה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

פיתוח תכונות ספציפיות לגיל של מוח העצם

בתקופה עובריים, hematopoiesis מתרחשת באיים הדם של שק החלמון (מן היום ה -19 עד תחילת החודש הרביעי של החיים תוך הרחם). מ 6 בשבוע של hematopoiesis שנצפה בכבד.

מוח העצם מתחיל להיווצר בעצמות העובר בסוף החודש השני. מהשבוע ה -12 של כלי הדם מוח העצם, כולל sinusoids, לפתח. סביב כלי הדם מופיע רקמות משורש, ויצרו את האיים הראשונים של hematopoiesis. מרגע זה, מוח העצם מתחיל לתפקד כמו איבר hemopoietic. החל משבוע 20 של התפתחות, מסת העצם עולה במהירות, הוא מתפשט לעבר epiphyses. בדיאפיזה של עצמות הצינור, ברים העצם הם resorbed, ויצרו חלל מוח העצם. אצל התינוק, מוח העצם האדום כובש את כל חללי מוח העצם. תאי השומן במוח העצם האדום מופיעים לראשונה לאחר הלידה (1-6 חודשים), ועד גיל 20-25 מוח העצם הצהוב ממלא את חללי העצם של הדיאפיזה של עצמות ארוכות (צינריות). אצל אנשים זקנים, מוח העצם רוכשת ריר דמוי ריר (מוח עצם ג'לטין). ב epiphases של עצמות צינורי, עצמות שטוחות, חלק ממח העצם האדום הופך גם מוח העצם צהוב.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13], [14], [15]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.