Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאב בחזה

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח ת'וריק
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

הלב, הריאות, הוושט וכלי הדם הגדולים זוכים לעצבנות מושרשת מאותו גנגליון עצבי של החזה. דחפי כאב מגופים אלה נתפסים לעתים קרובות כמו כאב בחזה, אבל בגלל שיש חוצים את סיבי העצב מביאים בגרעיני השורש הגבה, כאבים בחזה ניתן לחוש בכל נקודה שבין האזור ברום הבטן ואת הפוסה הצוואר, כולל הזרועות והכתפיים (כמו כאב מוקרן).

דחפים כואבים מהחזה עלולים לגרום לאי-נוחות, המתוארים כלחץ, התפוצצות, צריבה, כאב וכאב חד לעיתים. מכיוון שלתחושות אלו יש בסיס קרבי, חולים רבים מתארים אותם כאבים, למרות שהם מפורשים בצורה מדויקת יותר כמו אי נוחות.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

גורם לכאב בחזה

מחלות רבות מלווה בחוסר נוחות או כאב בחזה. חלקם (למשל, אוטם שריר הלב, תעוקת חזה בלתי יציבה, אבי העורקים החזי אבי העורקים, pneumothorax המתח, קרע בוושט, תסחיף ריאתי) מהווים איום ישיר על חייו. מחלות מסוימות (אנגינה יציבה, פריקרדיטיס, דלקת שריר לב, pneumothorax, דלקת ריאות, דלקת בלבלב, גידולים שונים של החזה) הן איום פוטנציאלי על חיי המטופל. תנאים אחרים [כגון מחלת ההחזר הוושטי (GERD), כיב פפטי, הבליעה, כאבי גב תחתון, טראומה החזה, מחלות דרכי המרה, גזזת] לגרום תחושות לא נעימות, אך בדרך כלל לא מזיק.

כאבים בחזה אצל ילדים ואנשים צעירים (מתחת לגיל 30 שנים) נוטים לעיתים רחוקות בגלל איסכמיה לבבית, אך אוטם שריר הלב יכול להתפתח בגיל 20 שנים. לעתים קרובות יותר בקבוצת גיל זו יש נגעים של השרירים, שלד או מחלת ריאה.

הכאב בחזה הוא הסיבה השכיחה ביותר לקרוא לרופא חירום. המחלות העיקריות של מערכת הלב וכלי הדם, שבהן יש תחושות כואבות בחזה, הן:

 • אנגינה pectoris,
 • אוטם שריר הלב,
 • אבץ,
 • thromboembolism של העורק הריאתי,
 • דלקת קרום הלב.

דוגמה קלאסית של כאב או אי נוחות בחזה היא אנגינה מתח. עם אנגינה "קלאסית" של מתח במהלך מאמץ גופני, כאב או תחושות לא נעימות של אופי דחוס או דחוס מאחורי עצם החזה. כאב עם אנגינה pectoris נעלמת במהירות לאחר סיום העומס (לאחר הפסקת), בדרך כלל תוך 2-3 דקות. פחות מ 5 דקות. אם אתה לוקח מיד ניטרוגליצרין מתחת ללשון - הכאב נעלם לאחר 1.5-2 דקות. כאב באנגינה נגרם על ידי איסכמיה שריר הלב. עם אנגינה ספונטנית, כאבים מתרחשת במנוחה ("תעוקת זנב"), אבל אופי הכאב בהתקפים טיפוסיים זהה לזו של אנגינה פקטוריס. בנוסף, לרוב החולים עם אנגינה ספונטנית יש אנגינה פקטוריס. מבודדים ("נקי") אנגינה ספונטנית היא נדירה ביותר. עם אנגינה ספונטנית ברוב המקרים, יש השפעה ברורה של נטילת nitroglycerin. עם כאבים בחזה, הנובעים במנוחה, את ההשפעה של ניטרוגליצרין יש ערך אבחון גדול מאוד, המציין לטובת המוצא האיסכמי של הכאב.

עבור אנגינה לא יציבה אוטם שריר הלב הם כאבים עזים יותר, מלווה בפחד, מסומן מזיע. במקרה של התקף לב, הכאב, ככלל, אינו קשור לעומס. לפחות, לא עובר במנוחה לאחר סיום הטעינה. משך הכאב עם אוטם יכול להגיע למספר שעות או אפילו ימים. Nitroglycerin ברוב המקרים אינו מבטל את הכאב באוטם שריר הלב. לפני הקמת אבחנה מדויקת עם כאב בחזה, בהתאם לאופי של אנגינה לא יציבה המקביל או אוטם שריר הלב, המונח " תסמונת כלילית חריפה " משמש.

עם דיסקציה אבי העורקים, כאב, ככלל, הוא חזק מאוד, מגיע מיד למקסימום בדרך כלל מקרין לגב.

כאב בחזה עם תסחיף ריאתי מסיבי הוא דומה מאוד לכאב בהתקף לב, אך עם זאת, כמעט תמיד יש קוצר נשימה ניכר (קצב הנשימה מוגבר - tachypnea). במקרה של אוטם ריאות, לאחר 3-4 ימים יש כאבים מצד אחד של בית החזה של הטבע pleural (התעצמות עם נשימה עמוקה ושיעול). אבחון הוא הקל על ידי לקיחת בחשבון גורמי סיכון עבור תסחיף ריאתי היעדר סימנים של התקף לב על ECG. הבהרת האבחנה מתבצעת לאחר אשפוז.

עבור פריקרדיטיס מאופיין בכאב מוגבר עם נשימה עמוקה, שיעול, בליעה, שוכב על הגב. לעתים קרובות הכאב מקרין את שרירי הטרפז. הכאב פוחת כאשר מוטה קדימה או במצב שכיבה.

מחלות extracardiac העיקריים, המאופיינים על ידי כאב בחזה, כוללים מחלות של הריאות, דרכי העיכול, עמוד השדרה וקיר החזה.

במחלות של הריאות ואת הצדר, הכאב בדרך כלל מצד אחד, בחלקים הצדדיים של החזה, עולה עם נשימה, שיעול, תנועת תא המטען. מחלות של הוושט והבטן לעיתים קרובות לגרום לתחושות כגון צרבת, שריפה, אשר קשורים עם צריכת מזון לעתים קרובות מוגבר במצב שכיבה. בתנאים דחופים, כאב יכול להיות חריף ("פגיון"). אבחון הוא הקלו על ידי היעדר היסטוריה של אנגינה פקטוריס, זיהוי של חיבור עם צריכת מזון, הקלה של הכאב בתנוחת הישיבה, לאחר נטילת נוגדי חומצה. עבור הכאב שנגרם על ידי התבוסה של עמוד השדרה וקיר החזה, את המראה או התחזקות עם תנועות של תא המטען הוא אופייני, כואב על המישוש.

לכן, כאבים בחזה הנגרמת על ידי מחלות extracardiac כמעט תמיד שונה במידה ניכרת מכאב כמובן טיפוסי של מחלות של מערכת הלב וכלי הדם.

לאנשים רבים יש כאבי לב של טבע "נוירוטי" (" דיסטוניה נוירו-מחזורית "). כאבי נוירוטיות מורגשים לרוב באזור השמאלי של הלב (באזור הפטמה). ברוב המקרים, ניתן לציין את מקום הכאב באצבע. לרוב נצפה כאב נוירוטי משני סוגים: חריף, בכאב לטווח קצר "פירסינג" אופי, שאינו מאפשר לנשום, או ארוך כואב כאב בלב במשך כמה שעות, או כמעט קבוע. כאב נוירוטי לרוב מלווה מקוצר נשימה קשה וחרדה, עד הפרעת פאניקה שנקראה, ובמקרים אלה באבחנה המבדלת של תסמונת כלילית חריפה ומצבי חירום רפואי אחר יכולה להיות די קשה.

לכן, עם ביטויים אופייניים של תסמונת הכאב, זה די קל להקים אבחנה של כל התנאים הקרדיולוגיים דחוף המפורטים. כאב בחזה הנגרם על ידי פתולוגיית לב נוספת, עם תמונה קלינית טיפוסית, גם תמיד שונה במידה ניכרת מן התחושות הכאב הנגע של מערכת הלב וכלי הדם. קשיים נובעים מתופעות לא טיפוסיות או לא טיפוסיות לחלוטין של מחלות לב וכלי דם ומחלות נוספות.

לאחר אשפוז ובדיקה של חולים עם כאבים בחזה ב תסמונת כלילית חריפה אבחן 15-70%, על 1-2% - תסחיף ריאתי או מחלת לב וכלי דם אחרת, החולים הנותרים סיבת כאבים בחזה הם מחל extracardiac.

trusted-source[5], [6], [7], [8]

תסמינים של כאבים בחזה

תסמינים המתרחשים במחלות קשות של החזה לעיתים קרובות מאוד דומים, אבל לפעמים הם יכולים להיות מובחנים.

 • כאב בלתי נסבל המקרין על הצוואר או הזרוע, מציין איסכמיה חריפה או אוטם שריר הלב. חולים לעיתים קרובות להשוות כאב איסכמי שריר הלב עם דיספפסיה.
 • כאב הקשור בפעילות גופנית, נעלם במנוחה, אופייני לאנגינה פקטוריס.
 • כאב מתפרץ, מקרין בגב, מצביע על ריבוד של אבי העורקים החזי.
 • כאב שריפה, התפשטות מן האזור האפיגסטרי אל הגרון, הגדלת במצב נוטה ירידה בעת נטילת נוגדי חומצה, הוא סימן של GERD.
 • טמפרטורת גוף גבוהה, צמרמורת ושיעול להעיד לטובת דלקת ריאות.
 • קוצר נשימה בולט מתרחשת עם תסחיף ריאתי ודלקת ריאות.
 • הכאב יכול להיות מגורה על ידי נשימה, תנועה, או שניהם של גורמים אלה הן מחלות קשות ומתונות; אלה גורמים מעוררים אינם ספציפיים.
 • קצר (פחות מ 5 שניות), אקוטי, כאב לסירוגין הוא לעתים רחוקות סימן פתולוגיה רצינית.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13], [14]

בדיקה אובייקטיבית

תסמינים כגון טכיקרדיה, ברדיקרדיה, tachypnea, תת לחץ דם או סימנים של הפרעות במחזור הדם (למשל, בלבול, כיחלון, הזעה), שאינו ספציפי, אבל הנוכחות שלהם מעלה את האפשרות כי לחולה יש מחלה קשה.

היעדר רעש נשימה בצד אחד הוא סימן של pneumothorax; מהדהד צליל קול ונפיחות של ורידים צוואר הרחם להעיד לטובת pneumothorax אינטנסיבי. טמפרטורת הגוף גבוה צפצופים הם סימפטומים של דלקת ריאות. חום אפשרי עם תסחיף ריאתי, דלקת קרום הלב, אוטם שריר אקוטי או קרע ושטתי. לטובת פריקרדיטיס הוא עדות של רעש חיכוך קרום הלב. המראה של צליל לב IV (S 4 ), רעש סיסטולי מאוחר של תפקוד לקוי של שרירים papillary או שני סימנים אלה מופיעים עם אוטם שריר הלב. נגעים מקומיים של מערכת העצבים המרכזית, רעש של regurgitation אבי העורקים, אסימטריה של הדופק או לחץ דם על הידיים - סימפטומים של ריבוד החלק החזי של אבי העורקים. הנפיחות והכאב של הגפיים התחתונות מצביעות על פקקת ורידים עמוקים, וכך, תסחיף אפשרי של העורק הריאתי. כאבים בחזה במהלך המישוש מתרחשת ב -15% מהחולים עם אוטם שריר הלב החריף, סימפטום זה אינו ספציפי למחלות קיר החזה.

שיטות מחקר נוספות

כמות מינימלית של בדיקה של החולה עם כאבים בחזה כולל oximetry הדופק, א.ק.ג. רנטגן החזה. מבוגרים לעיתים קרובות לבצע מחקר על סמנים של נזק שריר הלב. תוצאות בדיקות אלו, בשילוב עם נתונים מאנמנזה ובדיקה אובייקטיבית, מאפשרות אבחנה משוערת. בדיקת דם אינה זמינה לעיתים קרובות במהלך בדיקה ראשונית. מחוונים נורמליים מסוימים של סמנים של נזק שריר הלב לא יכול להיות הבסיס עבור מחלת לב. במקרה של איסכמיה לבבית, יש לחזור על המחקר מספר פעמים, כמו גם א.ק.ג., ניתן גם לבצע לחץ-אק"ג ואקוקרדיוגרפיה.

ניהול אבחון של טבליות nitroglycerin תחת הלשון או נוגד חומצה נוזלי אינו מאפשר להבדיל אמין איסכמיה לבבית ו GERD או גסטריטיס. כל התרופות הללו יכולים להפחית את הסימפטומים של כל אחת מהמחלות.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19], [20], [21], [22], [23], [24], [25], [26], [27]

אבחון כאבים בחזה

מפרט של לוקליזציה, משך, אופי ועוצמת הכאב, כמו גם מתגרה ובלתי להפחית גורמים שלה הוא מאוד חשוב. שקדמה מחלות לב, מתן תרופות שיכולות לגרום לעווית של העורקים הכליליים (לדוגמה, קוקאין, מעכבי phosphodiesterase), בנוכחות גורמי סיכון לתחלואה קרדיווסקולרית, או תסחיף ריאתי (לדוגמה, וכאבים ברגליים או שברים שקדמו וקיבוע, נסיעה, הריון) חשובים אף הם. נוכחותו או היעדריו של גורמי סיכון קרדיווסקולריים (כגון יתר לחץ דם, עודף שומנים בדם, עישון, היסטוריה משפחתית) להגדיל את ההסתברות של מחלת לב כלילית, אך אינו עוזר להבהיר את הסיבות של כאב בחזה חריף.

trusted-source[28], [29], [30], [31], [32]

טיפול בכאב בחזה

טיפול בכאב בחזה מתבצע בהתאם לאבחנה. במקרה שהסיבה לכאב בחזה אינה מובנת במלואה, יש להעביר את החולה לבית החולים כדי לפקח על מצב הלב ועל בדיקה מעמיקה יותר. סימפטומטית, אתה יכול לרשום opiates (אם יש צורך) לפני האבחון.

trusted-source[33], [34], [35], [36], [37]


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.